Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Porównaj oferty internetu stacjonarnego

Szukasz stabilnego łącza internetowego? W Twojej okolicy Internet mobilny ma słaby zasięg i wolną prędkość? Wybierz tradycyjny Internet stacjonarny!
W naszej porównywarce znajdziesz najlepszą ofertę Internetu domowego!

Jak wybrać najlepszy Internet domowy?

Wybierając najlepszy Internet do swojego domu czy mieszkania, nie kieruj się tylko i wyłącznie ceną. Czasami warto nieco dopłacić, aby cieszyć się lepszą prędkością czy dostępem dla wielu urządzeń. Dawno temu minęły czasy, gdy Internet stacjonarny oznaczał konieczność przypięcie kabla do komputera. W dobie nowoczesnego światłowodu sygnał emitowany jest przez router Wi-Fi na całe mieszkanie - wystarczy więc tylko jedna oferta Internetu domowego, aby móc korzystać z sieci www nie tylko na komputerze, ale też na smartfonie, tablecie czy telewizorze! Jeżeli zależy Ci na Internecie w całym domu, to rozglądaj się tylko i wyłącznie za tego typu rozwiązaniem. W przeciwnym razie - gdy wystarczy Ci podłączenie do sieci tylko np. na komputerze osobistym - skorzystaj z tańszej alternatywy.

Ile kosztuje najtańszy Internet stacjonarny?

No właśnie - od jakiej kwoty zaczynają się oferty Internetu stacjonarnego? Nie są to duże sumy. Jeden ze znanych operatorów proponuje klasyczne łącze kablowe już od 35 zł miesięcznie z prędkością transferu do 150 Mb/s (dane pobierane) i do 15 Mb/s w przypadku danych wysyłanych. Co ciekawe, w zestawie otrzymasz już router Wi-Fi za 0 zł. Znacznie większy wybór ofert Internetu stacjonarnego znajdziesz w granicy 50 zł - zobacz na najlepszy Internet stacjonarny do 50 zł. W okolicy tej kwoty otrzymasz najczęściej światłowód z prędkością transferu do 300 Mb/s, ale warto dokładnie sprawdzić oferty w naszej porównywarce, gdyż zdarzają się w tej cenie pakiety do 600 Mb/s!

Internet stacjonarny bez limitu

W przeciwieństwie do Internetu mobilnego, który zwykle ograniczony jest wielkością transferu GB, Internet stacjonarny zwykle ma nieograniczoną pojemność GB. Można powiedzieć, że pod tym względem jest bez limitu. Co innego prędkości transferu. Na tym polu albo ogranicza Cię sam operator, który w danej cenie oferuje Internet z limitem transferu Mb/s, albo… technologia. Obecnie niektórzy operatorzy zapewniają super szybkie łącze światłowodowe o prędkości nawet do 1 Gb/s! To oczywiście wciąż wartości teoretyczne - w praktyce różnie bywa. Bez obaw! Łącze kablowe (zwłaszcza światłowodowe) jest o wiele stabilniejsze i najczęściej o wiele szybsze od Internetu mobilnego.

Internet stacjonarny bez telefonu

Zazwyczaj Internet stacjonarny oferowany jest bez telefonu komórkowego. Niektórzy operatorzy mają jednak w swojej ofercie tzw. pakiety łączone, na które składają się w ramach jednej umowy abonament komórkowy (z telefonem lub bez) i Internet domowy.Zdecydowana większość ofert Internetu stacjonarnego oferowana jest bez telefonu.

Cechy dobrego Internetu domowego

Na korzystną ofertę Internetu domowego składa się kilka czynników. Dla jednych najważniejsza będzie niska cena, dla drugich zaś maksymalna prędkość transferu i inne. 1. Cena. Czasami nie warto zbytnio oszczędzać, ale tym bardziej nie opłaca się przepłacać. Potrzebujesz danej prędkości transferu? Nie szukaj więc wolniejszych łącz, a z tych, które spełniają Twoje wymagania, kieruj się ceną. 2. Umowa. W przeciwieństwie do Internetu domowego, bardzo rzadko Internet stacjonarny oferowany jest w umowie bezterminowej. Zwykle umowa na czas nieokreślony dostępna jest tylko w promocji, ale jeżeli możesz z niej skorzystać, to się nie zastanawiaj! Najczęściej umowa podpisywana jest na czas 1-2 lat. 3. Router Wi-Fi. Jeżeli szukasz nie tylko klasycznego Internetu “na kabel”, lecz chciałbyś pokryć Internetem cały dom, szukaj ofert z routerem Wi-Fi. Podzieli on sygnał kablowy na całe mieszkanie! 4. 3w1. A może szukasz kompleksowej oferty? Praktycznie każdy korzysta nie tylko z Internetu, ale też z telefonu komórkowego i telewizji. Zamiast płacić osobno za 3 umowy, skorzystaj z dostępnych ofert łączonych i ciesz się szybkim łączem, nowoczesnym smartfonem i telewizją w lepszej cenie!

Jaki Internet stacjonarny dobrać?

Idealną ofertą byłby tani pakiet z routerem Wi-Fi za darmo, z nieograniczonym i bardzo szybkim transferem, a do tego z umową bezterminową. O taki jednak bardzo trudno. Wiele zależy od Twoich potrzeb. Jeżeli nie jesteś zapalonym graczem komputerowym, nie grasz w wymagające gry online czy nie ściągasz dużych plików, to nie ma sensu przepłacać za najszybsze pakiety Internetu stacjonarnego. To samo dotyczy telewizji, o ile korzystasz ze Smart TV i z platform z filmami i serialami na życzenie. W takim przypadku transfer rzędu 300 Mb/s będzie w zupełności wystarczający, a filmy i strony internetowe będą ładować się błyskawicznie. Odwiedź naszą porównywarkę Internetu stacjonarnego i wybierz dla siebie najlepszą ofertę!

Typ oferty
Wybierz jedną z opcji
Oferty z urządzeniem
Prędkość pobierania
{{parseInt(Number(speedMin))}}
bez limitu
Mbit
/s.
Cena
{{parseInt(Number(priceMin))}}
{{Number(Math.ceil(priceMax))}}

/mies.
Rodzaj umowy
Twój numer telefonu
+48