Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja sieci Mobile Vikings. Czy opłaca się skorzystać z oferty operatora w 2023 roku?

Mobile Vikings czy się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 2023-08-17

Mobile Vikings przebojem wdarł się na nasz rynek. Sporą zasługę w tym mają różni Youtuberzy, którzy przy okazji współpracy promują tą sieć. Jest to oczywiście sieć wirtualna, dzięki czemu może niejednokrotnie zaoferować ciekawsze propozycje niż klasyczna konkurencja. Postanowiliśmy sprawdzić co Mobile Vikings ma do zaoferowania w 2023 roku i jak atrakcyjna jest na tle konkurencji? Przed Tobą recenzja sieci Mobile Vikings!

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2023.

Mobile Vikings – recenzja

Mobile Vikings Rejs Próbny promocja

Mobile Vikings (błędny zapis, choć czasem spotykany: Viking Mobile) to sieć wirtualna. Oznacza to po prostu, że działa na infrastrukturze innego operatora. W tym wypadku Mobile Vikings działa w oparciu o infrastruktury Play. Jeżeli zatem Twojej okolicy jest dobry zasięg tego operatora, to nie masz co się martwić o dobrej jakości usługi Mobile Vikings. Czasami w Internecie spotkasz niepoprawną nazwę „sieć Viking Mobile”, a błąd zapewne jest spowodowany podobieństwem do Virgin Mobile.

Warto zatem przed decyzją o zmianie usług właśnie na tego operatora, abyś wcześniej sprawdził zasięg w miejscach gdzie przede wszystkim będziesz chciał korzystać z telefonu i Internetu. W przypadku Mobile Vikings nie musisz także martwić się o długotrwałą umowę, gdyż jej tutaj po prostu nie ma (prepaid).

Sieć Mobile Vikings pochodzi z Belgii, w której działa już od 2008 roku. Na naszym rynku sieć pojawiła się w 2013 roku. Od samego początku celowała w oferty prepaid, gdzie dostaniesz samą kartę SIM bez telefonu. Między innymi dzięki temu ma możliwość zaoferowania korzystnych stawek w stosunku do konkurencji. Skupia się przede wszystkim na modelu społecznościowej sieci. A co ma do zaoferowania teraz?

Oferta Mobile Vikings

W swojej ofercie Mobile Vikings prezentuje trzy główne kierunki na których się skupia: po pierwsze, oferta na kartę i subskrypcja, po drugie – Internet Mobilny. I po trzecie, oferta dla firm. W ramach tak skonstruowanej oferty Vikingowie proponują kilka różnych opcji do wyboru.

Mobile Vikings - podstawowe informacje
ZasięgPlay
OfertaNa kartę, Internet mobilny, dla firm, subskrypcja
Rodzaj umowyBrak
Obsługiwane technologie3G, 4G/LTE
HD VoiceTak
Roaming UEBrak

Oferta na kartę Mobile Vikings

Mobile Vikings nowa oferta 2020

Sieć oferuje 3 różne pakiety głosowe na kartę. To do Ciebie będzie zależało czy i ewentualnie kiedy będziesz chciał zmienić sieć. Nic ani nikt nie zmusi Cię abyś został choćby dzień dłużej niż chcesz. Miesięczne koszty zaczynają się od kwoty 20 zł za najtańszy pakiet, a kończą na ofercie za 35 zł w przypadku najbogatszej oferty. W razie konieczności proces zmiamy operatora jest bardzo prosty.

Co ciekawego znajdziesz w jego ofercie? Jakie warunki jest w stanie zapewnić wirtualny operator Mobile Vikings? Jedno jest pewne – możesz spodziewać się sporych pakietów internetowych, a co więcej, niewykorzystane GB Internetu przechodzą na kolejne miesiące! Zamiast szukać niepewnych sieci WiFi w celu połączenia do sieci www, możesz wykorzystywać swój własny Internet w telefonie od Mobile Vikings – u wielu naprawdę trudno będzie go wykorzystać!

Uwaga! Tylko teraz w Mobile Vikings 3 miesiące są tańsze o 50%! Oznacza to, że pierwsze doładowania wyniosą od 10 do 17,50 zł! Wirtualna sieć oferuje swoje pakiety w świetnej cenie! Płać mniej za telefon w MV!

Jak już było wspomniane, w ramach oferty na kartę, Vikingowie oferują 3 różne opcje. Podstawowa za którą trzeba miesięcznie zapłacić 20 zł to Solidny Match. W ramach tego wariantu otrzymujesz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych oraz stacjonarnych. Także nielimitowane SMS-y i MMS-y. Dane komórkowe w tym przypadku to tylko 0,5 GB (500 MB) Internetu. Nie masz żadnych zobowiązań, gdyż jest to oferta na kartę.

Środkowa oferta – Perfekt Match – kusi znacznie większym pakietem internetowym. Dostajesz tutaj również nielimitowane rozmowy oraz wiadomości. Natomiast w ramach tej oferty otrzymasz już 25 GB limitu transmisji danych. A więc dopłacasz 5 złotych do podstawowego pakietu i masz niecałe 25 GB dodatkowej transmisji danych. Dodatkowo tutaj dostajesz jeszcze kumulacje niewykorzystanych gigabajtów na kolejne miesiące! Tak – w Mobile Vikings niewykorzystany Internet nie przepada!

Najwyższą ofertą na kartę w Mobile Vikings jest Extra Match, który kosztuje miesięcznie 35 zł. W ramach tego wariantu otrzymujesz wszystko to co poprzednio, a więc nielitowane rozmowy w kraju i nielimitowane wiadomości w kraju. Dodatkowo dostaniesz teraz 50 GB na transmisję danych. Tutaj również masz darmową usługę kumulowania gigabajtów, jeśli w danym miesiącu nie wykorzystasz pakietu.

Jak sam widzisz, nie jest nigdzie oferowany telefon w Mobile Vikings – operator stawia na tańsze plany taryfowe z samą kartą SIM. Prędkość Internetu LTE.

Oferta na kartę – podsumowanie

Mobile Vikings dla Ukrainy

Jak by nie spojrzeć, Mobile Vikings oferuje „treściwe” taryfy na kartę. Mamy do wyboru trzy pakiety, w momencie gdy konkurencja zazwyczaj oferuje ich więcej. Z drugiej strony od razu nawet w podstawowej wersji mamy wszystko w Polsce bez limitu oraz niewielki pakiet danych. Najciekawszą konfiguracją wydaje się Perfekt Match, gdyż za niewielką cenę otrzymujesz praktycznie wszystko co niezbędne i spory pakiet Internetu. Dodatkowym atutem jest usługa Autodoładowanie w każdej z ofert (możliwość automatycznego doładowania swojego konta). Jeśli chcesz, możesz na koncie użytkownika podpiąć swoją kartę i nie musisz martwić się o datę doładowania – operator sam pobierze opłatę.

Mobile Vikings 200 GB ekstra

Jednak jest to oferta na kartę. Nie każdy preferuje ten typ wiązania się z operatorem. Oznacza to również, że nie w ofercie sieci komórkowej Mobile Vikings nie znajdziesz żadnego urządzenia. Jak zwykle kij ma dwa końce – dla jednych to zaleta, dla innych wada. Pamiętaj również, że za rozmowy międzynarodowe lub w roamingu zapłacisz zgodnie z cennikiem (zobacz również: promocja roamingu UK w Mobile Vikings). Rozmowy HD (VoLTE i Wi-Fi Calling).

Dodatkowo w połowie lutego 2022 r. pojawiła się ciekawa promocja. W ramach tzw. „Rejsu Próbnego” w momencie zakupu karty poprzez stronę internetową lub przez telefon otrzymasz 50% rabatu na ofertę głosową przez pierwszy miesiąc.

A co jeśli mam nadmiar Internetu i to aż tak duży, że nigdy go nie wyczerpię? To proste – zgromadzony Internet mogę odsprzedać w Viking Store. Super!

#zadarmo Mobile Vikings

#ZaDarmo Vikings

Mobile Vikings, jak już wcześniej było wspomniane jest „operatorem sieciowym”. Firmie zależy na tym, by poprzez polecenia rozwijać swoją bazę klientów. W tym celu oferuje dodatkowe rabaty za pozyskanie kolejnych użytkowników.

Za jedną poleconą osobę dostaniesz rabat w wysokości 10%, za dwie osoby będzie to 20%, za trzy odpowiednio 30%, a za cztery – aż 40%. Przy pięciu poleconych osobach które przeszły i korzystają z Mobile Vikings korzystasz z oferty za darmo i tak długo, jak każda z nich jest w sieci. Wystarczy skorzystać z linku polecającego. Fajna sprawa.

Subskrypcja Mobile Vikings

Od pewnego czasu wirtualny operator oferuje nową subskrypcję. W przeciwieństwie do dawnej oferty Chill ON możesz liczyć na znacznie większe transfery danych, ale nie tylko! Dostępne są 2 pakiety. Dostaniesz w nich:

 • Subskrypcja 60 GB – nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y, 60 GB 5G (w tym 6,72 GB w roamingu UE), kumulacja GB w Polsce; cena 35 zł (17,50 zł przez 3 miesiące)
 • Subskrypcja 80 GB – nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y, 80 GB 5G (w tym 8,63 GB w roamingu UE), kumulacja GB w Polsce; cena 45 zł (22,50 zł przez 3 miesiące)

Oto i one:

Jak widzisz, jest to znakomita oferta, w dodatku z darmowym roamingiem UE (bez dodatkowych kosztów)! W pozostałych ofertach jest już niestety płatny roaming w UE. Płać mniej za telefon komórkowy!

Porównaj subskrypcje na telefon komórkowy

Internet mobilny Mobile Vikings

Mobile Vikings Internet na kartę promocja

Mobile Vikings oferuje nie tylko ofertę telefoniczną, ale także Internet mobilny. I tutaj podobnie jak w przypadku sieci komórkowej, ten wirtualny operator działa na łączach sieci Play – jeżeli jesteś w jej zasięgu, również tutaj powinieneś mieć dobry Internet.

W tej ofercie także masz do wyboru trzy pakiety. Najtańszy zaczyna się od kwoty 40 zł, a najdroższy kończy na kwocie 60 zł. Ile dostaniesz transferu miesięcznego? Czy można liczyć także na dodatkowe bonusy? Jak wygląda oferta Internetu mobilnego Mobile Vikings?

Sprawdźmy!

W podstawowej ofercie do dyspozycji użytkownika jest pakiet 100 GB transmisji danych. Miesięczny koszt takiej oferty to 40 zł.

W tej ofercie dostajesz pakiet Internetu o wielkości 150 GB do wykorzystania w ciągu 31 dni. Koszt takiego pakietu to 50 zł.

To najwyższa z dostępnych ofert. Działa podobnie jak pozostałe i w tym wypadku po prostu masz do wykorzystania 250 GB transmisji danych.

Uwaga! Właśnie teraz Mobile Vikings obniża ceny Internetu mobilnego o 20% na 3 pierwsze miesiące!

Teoretyczna prędkość Internetu 4G/4G LTE, a więc do 300 Mb/s.

Internet mobilny – podsumowanie

Siłą oferty internetowej jest prostota. Wybierasz pakiet, który w danym momencie potrzebujesz. Dowolnie możesz również migrować w górę i w dół. Tutaj również dostępna jest opcja Autodoładowania, więc w każdej chwili możesz ją uruchomić jeśli będziesz tego potrzebował. No i nie musisz płacić rachunków co miesiąc, lecz doładujesz konto wtedy, gdy chcesz i/lub potrzebujesz. 

Oferta dla firm Mobile Vikings

Co ciekawe, Mobile Vikings posiada również ofertę dedykowaną dla firm. W ogólnym rozrachunku jest to dokładnie ta sama oferta na kartę i na Internet, jak w przypadku opcji dla klienta indywidualnego. Jedynie cennik jest podany w kwotach netto. Tak to przynajmniej wygląda na stronie internetowej, gdyż tej oferty nie można zamówić bezpośrednio przez formularz dostępny na stronie operatora. W tym wypadku trzeba pozostawić swój telefon i poczekać na kontakt.

Opinie klientów Mobile Vikings 2023

Zasięg Mobile Vikings

Play zasięg

Jak już wcześniej było wspomniane, Mobile Vikings korzysta z infrastruktury sieci Play. Fioletowa sieć, szczególnie ostatnio zintensyfikowała rozwijanie swojej infrastruktury, więc masz sporą szansę, że również usługi Mobile Vikings będą dostępne w Twojej okolicy.

Obsługa klienta Mobile Vikings

Mobile Vikings promocja 25 GB

To bardzo istotny aspekt na który stawia operator. W jego przekazach marketingowych nacisk kładziony jest właśnie na ludzi i na szybką i profesjonalną obsługę. Dlatego na infolinii nie spotkasz automatu i nie powinieneś zbyt długo czekać na połączenie z konsultantem. Bez większego problemu zamówisz każdy pakiet telefoniczny lub internetowy przez stronę operatora. Procedura jest szybka i nie sprawia większych problemów. Możesz również zostawić numer telefonu, a wtedy konsultant oddzwoni do Ciebie i ustalicie szczegóły oferty.

Mocną stroną Mobile Vikings jest posiadanie własnej aplikacji, dzięki której jesteś w stanie zarządzać swoim kontem. To właśnie tutaj możesz podpiąć swoją kartę do autodoładowania, żeby nie musieć co miesiąc o nim pamiętać. Dodatkowo warto też wspomnieć o opcji #zadarmo. Dzięki temu Twoje rachunki mogą obniżyć się nawet do zera. Operator posiada także dodatkowe pakiety, które możesz uruchomić z poziomu swojego konta, aplikacji czy tez poprzez kontakt z konsultantem.

Podsumowując – wielu klientów uważa obsługę klienta za jeden z najmocniejszych punktów Mobile Vikings! Generalnie pozytywne opinie o Mobile Vikings są częste, a bardzo pomocny dział obsługi klienta to jeden z najmocniejszych punktów tej wirtualnej sieci komórkowej.

Czy Mobile Vikings ma dobrą ofertę? Podsumowanie

Mobile Vikings promocja

Tak prezentuje się nasza autorska recenzja sieci Mobile Vikings! Jej oferta wydaje się być jedną z najlepszych na rynku. I tak też właśnie jest.

W przypadku operatora Mobile Vikings na pierwszy plan wysuwa się prostota oferty. Nie oznacza to, że jest ona zła. Wprost przeciwnie. Każdy powinien tutaj znaleźć coś dla siebie. Ważnym argumentem w przypadku oferty telefonicznej jest to, że nawet najniższy pakiet oferuje nielimitowane usługi. Pod wieloma względami jest to świetna sieć GSM. Warto pamiętać, że operator korzysta z łącz sieci komórkowej Play.

Najbardziej polecam oferty Perfekt Match, gdzie za niewielką opłatą dostajesz praktycznie wszystko co niezbędne, a także subskrypcję z roamingiem UE. Nie znajdziesz tutaj natomiast oferty z telefonem, ale tak działają warianty prepaidowe. Sporym ograniczeniem dla niektórych potencjalnych klientów mogą być dodatkowe opłaty w roamingu poza pakietem. Poziom ich usług jest bardzo wysoki.

Mobile Vikings promocja

W przypadku Internetu mobilnego również do wyboru masz trzy oferty, różniące się w zasadzie wysokością danego pakietu. Na tle konkurencji prezentują się one nieźle, ale bez trudu znajdziesz opcje, które potrafią dać coś jeszcze. Natomiast siłą tej oferty jest bezterminowość i możliwość zmiany pakietu, gdy zajdzie taka potrzeba. W sieci krążą z reguły bardzo pozytywne opinie o Mobile Vikings.

Podsumowując, Mobile Vikings prezentuje bardzo interesującą ofertę dla wielu potencjalnych klientów, szczególnie jeśli spojrzeć na ofertę Perfekt Match i subskrypcję. Warto też odnotować istnienie dedykowanej oferty dla firm. Dla wielu będzie to najlepsza sieć komórkowa w Polsce, co mnie specjalnie nie dziwi. Nic dziwnego także, że przybywa nowych klientów MV. Polecam Mobile Vikings!

Zalety:

 • konkurencyjne ceny
 • kumulacja GB w nieskończoność
 • oferta jasna i przejrzysta
 • spore pakiety danych zarówno w ofercie komórkowej, jak i internetowej
 • program #zadarmo
 • świetna subskrypcja
 • dosyć częste promocje
 • brak jakichkolwiek umów
 • usługa Autodoładowanie (możliwość automatycznego doładowania konta)
 • bezproblemowy zakup na stronie internetowej, czy poprzez infolinię
 • świetna obsługa klienta
 • aplikacja mobilna
 • zasięg sieci Play…

Wady:

 • …co w niektórych przypadkach może być uznane za wadę
 • brak ofert z telefonem
 • darmowy roaming UE (RLAH) tylko w subskrypcji
 • 5G tylko w subskrypcji

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

4.1/5 - (82 votes)
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zielona Góra: Mobile Vikings (oraz Play) niestety działa bardzo kiepsko. Transfery wielokrotnie niższe niż w Plus, T-Mobile czy Orange – tak się składa, że mam karty u wszystkich operatorów. W Mobile Vikings transfer rzadko powyżej 10Mbps, a u pozostałych operatorów w tych samych lokacjach 50Mbps, a czasami ponad 150. Rezygnuję.

Jedno wielkie ..skoro to „dziecko” Play!
O ‚kand’-zadka rozbić!!
Play to wcielone zło ,istna złodziejska instytucja pogardy dla klienta!
Przed przymusowym rejestrowaniem numerów telefonów ,bez zgody i poza wszelkimi normami i prawem zabrali ludziom Play Frash!
Potem było tylko gorzej ..niechaj piekło pochłonie tych złodziei!

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów