Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja sieci Mobile Vikings. Czy opłaca się skorzystać z oferty operatora w 2022 roku?

Mobile Vikings czy się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 2022-11-18

Mobile Vikings przebojem wdarł się na nasz rynek. Sporą zasługę w tym mają różni Youtuberzy, którzy przy okazji współpracy promują tą sieć. Jest to oczywiście sieć wirtualna, dzięki czemu może niejednokrotnie zaoferować ciekawsze propozycje niż klasyczna konkurencja. Postanowiliśmy sprawdzić co Mobile Vikings ma do zaoferowania w 2022 roku i jak atrakcyjna jest na tle konkurencji?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022.

Mobile Vikings – wprowadzenie

Mobile Vikings Rejs Próbny promocja

Mobile Vikings to sieć wirtualna. Oznacza to po prostu, że działa na infrastrukturze innego operatora. W tym wypadku jest to sieć Play. Jeżeli zatem Twojej okolicy jest dobry zasięg tego operatora, to nie masz co się martwić o dobrej jakości usługi Mobile Vikings. Warto zatem przed decyzją o zmianie usług właśnie na tego operatora, abyś wcześniej sprawdził zasięg w miejscach gdzie przede wszystkim będziesz chciał korzystać z telefonu i Internetu. W przypadku Mobile Vikings nie musisz także martwić się o długotrwałą umowę, gdyż jej tutaj po prostu nie ma (prepaid).

Sieć Mobile Vikings pochodzi z Belgii, w której działa już od 2008 roku. Na naszym rynku sieć pojawiła się w 2013 roku. Od samego początku celowała w oferty prepaid z samą kartą SIM. Między innymi dzięki temu ma możliwość zaoferowania korzystnych stawek w stosunku do konkurencji. Skupia się przede wszystkim na modelu społecznościowej sieci. A co ma do zaoferowania teraz?

Oferta Mobile Vikings

W swojej ofercie Mobile Vikings prezentuje trzy główne kierunki na których się skupia: po pierwsze, oferta na kartę i subskrypcja, po drugie – Internet Mobilny. I po trzecie, oferta dla firm. W ramach tak skonstruowanej oferty Vikingowie proponują kilka różnych opcji do wyboru.

Mobile Vikings - podstawowe informacje 
ZasięgPlay
OfertaNa kartę, Internet mobilny, dla firm, subskrypcja
Rodzaj umowyBrak
Obsługiwane technologie3G, 4G/LTE
HD VoiceTak
Roaming UEBrak

Oferta na kartę Mobile Vikings

Mobile Vikings nowa oferta 2020

Sieć oferuje 3 różne pakiety głosowe na kartę. To do Ciebie będzie zależało czy i ewentualnie kiedy będziesz chciał zmienić sieć. Nic ani nikt nie zmusi Cię abyś został choćby dzień dłużej niż chcesz. Miesięczne koszty zaczynają się od kwoty 20 zł za najtańszy pakiet, a kończą na ofercie za 35 zł w przypadku najbogatszej oferty. Co ciekawego znajdziesz w jego ofercie? Jakie warunki jest w stanie zapewnić wirtualny operator Mobile Vikings?

Uwaga! Tylko teraz w Mobile Vikings 3 miesiące są tańsze o 50%! Oznacza to, że pierwsze doładowania wyniosą od 10 do 17,50 zł!

Jak już było wspomniane, w ramach oferty na kartę, Vikingowie oferują 3 różne opcje. Podstawowa za którą trzeba miesięcznie zapłacić 20 zł to Solidny Match. W ramach tego wariantu otrzymujesz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych oraz stacjonarnych. Także nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz 0,5 GB Internetu. Nie masz żadnych zobowiązań, gdyż jest to oferta na kartę.

Środkowa oferta – Perfekt Match – kusi znacznie większym pakietem internetowym. Dostajesz tutaj również nielimitowane rozmowy oraz wiadomości. Natomiast w ramach tej oferty otrzymasz już 25 GB limitu transmisji danych. A więc dopłacasz 5 złotych do podstawowego pakietu i masz niecałe 25 GB dodatkowej transmisji danych. Dodatkowo tutaj dostajesz jeszcze kumulacje niewykorzystanych gigabajtów na kolejne miesiące!

Najwyższą ofertą na kartę w Mobile Vikings jest Extra Match, który kosztuje miesięcznie 35 zł. W ramach tego wariantu otrzymujesz wszystko to co poprzednio, a więc nielitowane rozmowy w kraju i nielimitowane wiadomości w kraju. Dodatkowo dostaniesz teraz 50 GB na transmisję danych. Tutaj również masz darmową usługę kumulowania gigabajtów, jeśli w danym miesiącu nie wykorzystasz pakietu.

Oferta na kartę – podsumowanie

Jak by nie spojrzeć, Mobile Vikings oferuje „treściwe” taryfy na kartę. Mamy do wyboru trzy pakiety, w momencie gdy konkurencja zazwyczaj oferuje ich więcej. Z drugiej strony od razu nawet w podstawowej wersji mamy wszystko w Polsce bez limitu oraz niewielki pakiet danych. Najciekawszą konfiguracją wydaje się Perfekt Match, gdyż za niewielką cenę otrzymujesz praktycznie wszystko co niezbędne i spory pakiet Internetu. Dodatkowym atutem jest usługa Autodoładowanie w każdej z ofert. Jeśli chcesz, możesz na koncie użytkownika podpiąć swoją kartę i nie musisz martwić się o datę doładowania – operator sam pobierze opłatę.

Jednak jest to oferta na kartę. Nie każdy preferuje ten typ wiązania się z operatorem. Oznacza to również, że nie w ofercie Mobile Vikings nie znajdziesz żadnego urządzenia. Jak zwykle kij ma dwa końce – dla jednych to zaleta, dla innych wada. Pamiętaj również, że za rozmowy międzynarodowe lub w roamingu zapłacisz zgodnie z cennikiem (zobacz również: promocja roamingu UK w Mobile Vikings).

Dodatkowo w połowie lutego 2022 r. pojawiła się ciekawa promocja. W ramach tzw. „Rejsu Próbnego” w momencie zakupu karty poprzez stronę internetową lub przez telefon otrzymasz 50% rabatu na ofertę głosową przez pierwsze 3 miesiące.

#zadarmo Mobile Vikings

#ZaDarmo Vikings

Mobile Vikings, jak już wcześniej było wspomniane jest „operatorem sieciowym”. Firmie zależy na tym, by poprzez polecenia rozwijać swoją bazę klientów. W tym celu oferuje dodatkowe rabaty za pozyskanie kolejnych użytkowników. Za jedną poleconą osobę dostaniesz rabat w wysokości 10%, za dwie osoby będzie to 20%, za trzy odpowiednio 30%, a za cztery – aż 40%. Przy pięciu poleconych osobach które przeszły i korzystają z Mobile Vikings korzystasz z oferty za darmo i tak długo, jak każda z nich jest w sieci. Fajna sprawa.

Internet mobilny Mobile Vikings

Mobile Vikings Internet na kartę promocja

Mobile Vikings oferuje nie tylko ofertę telefoniczną, ale także Internet mobilny. I tutaj podobnie jak w przypadku sieci komórkowej, jeśli znajdujesz się w zasięgu Playa, również tutaj powinieneś mieć zasięg Internetu.

W tej ofercie także masz do wyboru trzy pakiety. Najtańszy zaczyna się od kwoty 40 zł, a najdroższy kończy na kwocie 60 zł. Ile dostaniesz transferu miesięcznego? Czy można liczyć także na dodatkowe bonusy? Sprawdźmy!

W podstawowej ofercie do dyspozycji użytkownika jest pakiet 100 GB transmisji danych. Miesięczny koszt takiej oferty to 40 zł.

W tej ofercie dostajesz pakiet 150 GB do wykorzystania w ciągu 31 dni. Koszt takiego pakietu to 50 zł.

To najwyższa z dostępnych ofert. Działa podobnie jak pozostałe i w tym wypadku po prostu masz do wykorzystania 250 GB transmisji danych.

Uwaga! Właśnie teraz Mobile Vikings obniża ceny Internetu mobilnego o 20% na 3 pierwsze miesiące!

Internet mobilny – podsumowanie

Siłą oferty internetowej jest prostota. Wybierasz pakiet, który w danym momencie potrzebujesz. Dowolnie możesz również migrować w górę i w dół. Tutaj również dostępna jest opcja Autodoładowania, więc w każdej chwili możesz ją uruchomić jeśli będziesz tego potrzebował. No i nie musisz płacić rachunków co miesiąc, lecz doładujesz konto wtedy, gdy chcesz i/lub potrzebujesz.

Oferta dla firm Mobile Vikings

Co ciekawe, Mobile Vikings posiada również ofertę dedykowaną dla firm. W ogólnym rozrachunku jest to dokładnie ta sama oferta na kartę i na Internet, jak w przypadku opcji dla klienta indywidualnego. Jedynie cennik jest podany w kwotach netto. Tak to przynajmniej wygląda na stronie internetowej, gdyż tej oferty nie można zamówić bezpośrednio przez formularz dostępny na stronie operatora. W tym wypadku trzeba pozostawić swój telefon i poczekać na kontakt.

Opinie klientów Mobile Vikings 2022

Zasięg Mobile Vikings

Play zasięg

Jak już wcześniej było wspomniane, Mobile Vikings korzysta z infrastruktury sieci Play. Fioletowa sieć, szczególnie ostatnio zintensyfikowała rozwijanie swojej infrastruktury, więc masz sporą szansę, że również usługi Mobile Vikings będą dostępne w Twojej okolicy.

Obsługa klienta Mobile Vikings

Mobile Vikings promocja 25 GB

To bardzo istotny aspekt na który stawia operator. W jego przekazach marketingowych nacisk kładziony jest właśnie na ludzi i na szybką i profesjonalną obsługę. Dlatego na infolinii nie spotkasz automatu i nie powinieneś zbyt długo czekać na połączenie z konsultantem. Bez większego problemu zamówisz każdy pakiet telefoniczny lub internetowy przez stronę operatora. Procedura jest szybka i nie sprawia większych problemów. Możesz również zostawić numer telefonu, a wtedy konsultant oddzwoni do Ciebie i ustalicie szczegóły oferty.

Mocną stroną Mobile Vikings jest posiadanie własnej aplikacji, dzięki której jesteś w stanie zarządzać swoim kontem. To właśnie tutaj możesz podpiąć swoją kartę do autodoładowania, żeby nie musieć co miesiąc o nim pamiętać. Dodatkowo warto też wspomnieć o opcji #zadarmo. Dzięki temu Twoje rachunki mogą obniżyć się nawet do zera. Operator posiada także dodatkowe pakiety, które możesz uruchomić z poziomu swojego konta, aplikacji czy tez poprzez kontakt z konsultantem.

Podsumowując – wielu klientów uważa obsługę klienta za jeden z najmocniejszych punktów Mobile Vikings!

Czy Mobile Vikings ma dobrą ofertę?

Mobile Vikings promocja

W przypadku Mobile Vikings na pierwszy plan wysuwa się prostota oferty. Nie oznacza to, że jest ona zła. Wprost przeciwnie. Każdy powinien tutaj znaleźć coś dla siebie. Ważnym argumentem w przypadku oferty telefonicznej jest to, że nawet najniższy pakiet oferuje nielimitowane usługi. Najciekawszą natomiast ofertą wydaje się Perfekt Match, gdzie za niewielką opłatą dostajesz praktycznie wszystko co niezbędne. Nie znajdziesz tutaj natomiast oferty z telefonem, ale tak działają warianty prepaidowe. Sporym ograniczeniem dla niektórych potencjalnych klientów mogą być dodatkowe opłaty w roamingu poza pakietem.

W przypadku Internetu mobilnego również do wyboru masz trzy oferty, różniące się w zasadzie wysokością danego pakietu. Na tle konkurencji prezentują się one nieźle, ale bez trudu znajdziesz opcje, które potrafią dać coś jeszcze. Natomiast siłą tej oferty jest bezterminowość i możliwość zmiany pakietu, gdy zajdzie taka potrzeba.

Podsumowując, Mobile Vikings prezentuje bardzo interesującą ofertę dla wielu potencjalnych klientów, szczególnie jeśli spojrzeć na ofertę Perfekt Match. Warto też odnotować istnienie dedykowanej oferty dla firm.

Zalety:

 • konkurencyjne ceny
 • prostota oferty
 • spore pakiety danych zarówno w ofercie komórkowej, jak i internetowej
 • program #zadarmo
 • dosyć częste promocje
 • brak jakichkolwiek umów
 • usługa Autodoładowanie
 • bezproblemowy zakup na stronie internetowej, czy poprzez infolinię
 • świetna obsługa klienta
 • aplikacja mobilna
 • zasięg sieci Play…

Wady:

 • …co w niektórych przypadkach może być uznane za wadę
 • brak ofert z telefonem
 • brak darmowego roamingu UE (RLAH)

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów