Znaleźliśmy 20 ofert spełniające Twoje kryteria.

Nie musisz już martwić się o Internet w Bydgoszczy – znajdziesz u nas najlepszą ofertę w swoim mieście! Podpowiemy Ci, czy w Twoim przypadku warto zaoszczędzić, czy lepiej kupić nieco droższy Internet stacjonarny z szybszym łączem.


Najlepszy Internet w Bydgoszczy – jaki wybrać?

Jaki Internet stacjonarny w Bydgoszczy wybrać? Najlepiej znaleźć ofertę z jak najszybszym łączem w jak najlepszej cenie, ale nie zawsze będziesz mógł sobie pozwolić na taki „złoty środek”. W przeciwieństwie do Internetu mobilnego, do Twojego miejsca zamieszkania musi być podprowadzona odpowiednia infrastruktura. Dlatego też warto sprawdzić jakimi operatorami możesz się zainteresować.

Warto celować w sieć światłowodową. Taki Internet jest generalnie stabilniejszy i szybszy, a wcale nie musi być droższy, o czym przekonasz się nieco dalej w artykule!

Ile kosztuje Internet w Bydgoszczy?

Najtaniej wypada Play i lokalna firma Gawex oferująca Internet stacjonarny w Bydgoszczy już od 33,00 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymasz łącze o prędkości do 300 Mb/s i umowę na 24 miesięcy. Nie musisz też nic płacić za aktywację! Co więcej, za 38,50 zł Gawex oferuje Internet 150 Mb/s na czas nieokreślony!

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Vectrado 1,2 Gb/s2489,99
Orangedo 1 Gb/s2469,99
Netiado 1 Gb/sbezterminowa80,00
RFCdo 1 Gb/s2499,99
UPCdo 500 Mb/s2459,99
Playdo 300 Mb/sbezterminowa45,00
T-Mobiledo 300 Mb/s2460,00
Gawexdo 150 Mb/sbezterminowa38,50

Znacznie większy wybór będziesz miał w kwocie za około 50 zł miesięcznie – do wyboru wówczas będą takie sieci, jak Orange, Netia, Vectra czy RFC. Jedno jest pewne: każdy znajdzie coś dla siebie!

Jaka prędkość Internetu w Bydgoszczy?

W Bydgoszczy Internet charakteryzuje się prędkościami rzędu 20-1024 Mb/s (1 Gb/s). Warto mieć na uwadze fakt, iż zależność między ceną a prędkością nie jest liniowa! Bardzo często zdarza się, że możesz przepłacić zamawiając Internet wolniejszy niż oferuje konkurencja! Dlatego też warto porównywać Internet na Komórkomat.pl.

Najczęściej spotkasz się z prędkościami ok. 300 Mb/s – to właśnie takie oferty Internetu stacjonarnego dominują w Bydgoszczy. To wciąż za mało? Spokojnie, ofert z transferem do 1 Gb/s jest jest tu całkiem sporo!

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza w Bydgoszczy?

Jeżeli chodzi o łącze kablowe, dominuje tu światłowód. Dostaniesz go w ofertach takich sieci, jak np. Orange, Netia, T-Mobile, Gawex czy RFC. Nie brakuje też tradycyjnych ofert ze „zwykłym” okablowaniem.

Jeżeli jednak zdarzy się, że do Twojego miejsca zamieszkania nie jest doprowadzona infrastruktura, przez co nie jest możliwe skorzystanie z Internetu stacjonarnego, to zwróć uwagę na nowoczesny Internet mobilny. W 2024 roku coraz częściej możesz zamówić pakiety z transferem 5G, a standardowe oferty z 4G/LTE kosztują nieraz około 30-40 zł. I to z umową na czas nieokreślony!

Porównaj Internet mobilny

Jest też inna alternatywa. Działa tu operator Tooway oferujący Internet satelitarny w Bydgoszczy. Jego najniższy pakiet to Internet bez limitu danych 16 Mb/s za 79,99 zł. Umowa trwa w tym przypadku 12 miesięcy.

Dostępni operatorzy – Internet Bydgoszcz

Na terenie Bydgoszczy operują nie tylko ogólnokrajowe firmy, ale też mniejsze lokalne sieci. Oto one:

 • Gawex
 • Netia
 • Orange
 • Play
 • RFC
 • T-Mobile
 • Tooway
 • UPC
 • Vectra

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Jaki Internet potrzebujesz? Jaka prędkość będzie dla Ciebie satysfakcjonująca? Odpowiemy na te ważne pytania!

Internet dla studenta Bydgoszcz

Rekomendujemy w tym przypadku łącza światłowodowe. Po pierwsze, są stabilniejsze od zwykłych, po drugie: często są szybsze. A wcale nie muszą być droższe! No właśnie – taki Internet dla studenta w Bydgoszczy nie może być też przesadnie drogi.

Wystarczą prędkości transferu rzędu ok. 300-400 Mb/s. Tyle powinno wystarczyć nie tylko do nauki (także zdalnej), ale i do szeroko pojętej rozrywki. Dodatkową zaletą będzie umowa bezterminowa, a więc na czas nieokreślony!

Przykładowy Internet dla studenta Bydgoszcz:

Internet dla seniora Szczecin

Seniorzy będą z reguły mniej wymagający – dla nich liczy się przede wszystkim działający Internet stacjonarny i łatwość obsługi routera. Wystarczające prędkości łącza to 100-150 Mb/s.

Tyle powinno wystarczyć przeciętnemu seniorowi, który korzysta z Internetu, ale niekoniecznie będzie często oglądał filmy online czy tym bardziej grał w gry komputerowe przez sieć. Bardzo też liczy się cena – nie ma sensu tu przepłacać czy dopłacać za dodatkowe usługi, z których i tak nie będzie się korzystać!

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora Bydgoszcz:

Internet dla gracza i streamera Bydgoszcz

Po drugiej stronie stoją gracze komputerowi i streamerzy, a więc ta grupa użytkowników Internetu, którzy ponad wszystko cenią szybkość i stabilność łącza! W ich przypadku nie ma sensu oszczędzać, bo liczy się przede wszystkim jakość transferu.

Najlepszy Internet dla gracza online

Aby osiągać zadowalające wyniki w rozgrywkach online (np. gry RTS), należy zminimalizować PING. Aby to zrobić, trzeba zadbać o solidne łącze internetowe z szybkim downloadem i uploadem. Wcześniejsze rekomdendowane prędkości nie wystarczą – tutaj przyda się Internet 1 lub więcej Gb/s. A taki może nie być najtańszy!

To samo tyczy się np. YouTuberów czy stremerów, którzy nagrywają filmiki online na żywo. Połączenie internetowe musi być stabilne i wystarczająco szybkie.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Bydgoszcz:

Internet w dzielnicach Bydgoszczy

Na miasto Bydgoszcz składa się aż 29 dzielnic (osiedli – jednostek administracyjnych). Są to m.in.:

 • Błonie
 • Okole
 • Piaski
 • Szwederowo
 • Wyżyny

Internet bez umowy Bydgoszcz

Poszukujesz Internetu w Bydgoszczy bez umowy? W przypadku Internetu stacjonarnego (również światłowodowego) taki nie istnieje, ale jest coś bardzo do niego zbliżonego – Internet z umową na czas nieokreślony!

W praktyce działa on tak, jakby umowy nie było, gdyż możesz go wypowiedzieć w każdej chwili – nie jesteś uzależniony od operatora przez 12 czy 24 miesiące. Z drugiej strony, jesteś zobowiązany do podpisania umowy, więc przynajmniej pod względem „papierkowym” zgadza się na bezterminowy abonament. To same korzyści!

Operatorzy internetu - Bydgoszcz