Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja Netia - opinie, zasięg

Data aktualizacji: 01-12-2023

Recenzja Netia - opinie, zasięg
Pn.-pt. 7:00-22:00, sb. 8:00-20:00 (BOK), sprawy techniczne codziennie przez całą dobę

Godziny pracy

[email protected] (klient indywidualny), [email protected] (klient biznesowy)

Adres e-mail

ul. Poleczki 13
02-822 Warszawa

Adres

Zalety sieci Netia

 • dość niskie ceny
 • rabaty dla klientów Netii
 • spore transfery danych
 • zasięg sieci Plus...

Wady sieci Netia

 • ...co dla wielu będzie wadą
 • długoterminowy abonament
 • skromny
ZOSTAW OCENĘ
Atrakcyjność oferty
0
Obsługa klienta
0
Zasięg sieci
0
Bliskość salonów
0
 yasr-loader

Poszukujesz opinii na temat Netii i usług, jakie dostarcza ten operator? W tym dziale dowiesz się, na co szczególnie warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty. Jeżeli jesteś lub byłeś klientem Netii, podziel się z innymi swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat tej sieci. Twoje opinie mogą pomóc innym w wyborze optymalnej dla siebie zarówno oferty telefonii komórkowej, jak i samego operatora.

Oferta Netia

Netia to jeden z bardziej znanych operatorów w kraju, działający od początku lat 90. XX wieku. Początkowo jego oferta bazowała na usługach internetowych i telewizji, ale od dłuższego czasu Netia świadczy też usługi telefonii komórkowej.

Pierwotnie partnerem technologicznym Netii był Play, ale po przejęciu operatora przez Cyfrowy Polsat jej partnerem został Plus GSM. Netia oferuje nie tylko telefonię komórkową – kolejną usługą mobilną jest jej bezprzewodowy Internet.

Jak zamówić starter?

Netia nie oferuje ofert prepaid, zamawiasz więc nie starter (karta SIM w systemie przedpłaconym – prepaid), lecz abonament.

Ofertę możesz zamówić online (poprzez kontakt telefoniczny) lub w salonie Netia.

Jak doładować?

Netia oferuje wyłącznie usługi abonamentowe. W ofercie Netii nie znajdziesz usług prepaid – czy to ofert głosowych, czy Internetu mobilnego.

Operator wystawia comiesięczne faktury.

Co innego abonament z samą kartą SIM. Netia oferuje łącznie 3 pakiety abonamentu komórkowego w cenie od 30 do 75 zł. Za przeniesienie numeru zyskasz 3 miesiące darmowego abonamentu! Umowa zawiera jest na okres 24 miesięcy.

A to nie wszystko! Jeżeli posiadasz już inne usługi Netii, to operator znacząco obniża swój abonament! Rabaty wynoszą aż 20-25 zł miesięcznie. Za topowy abonament zapłacisz nie 75 zł każdego miesiąca, lecz jedyne 50 zł! Bonus za przeniesienie numeru działa i w tym przypadku.

Roaming – oferta Netia

Netia oferuje darmowy roaming UE (RLAH – roam like at home). Korzystając z telefonu za granicą musisz jednak przestrzegać – jak u każdego innego operatora – Zasady Uczciwego Korzystania. Jeżeli zbyt długo i/lub często jesteś za granicą, Netia ma prawo wprowadzić dodatkowe opłaty. Na 2020 rok wyglądają one następująco:

 • 0,0492 zł (0,04 zł netto) za minutę połączenia wychodzącego
 • 0,0369 zł (0,03 zł netto) za minutę połączenia odebranego
 • 0,0492 zł (0,04 zł netto) za SMS
 • 0,0123 zł (0,010 zł netto) za MMS
 • 0,0123 zł (0,010 zł netto) za 1 MB transmisji danych

Zasięg Netia – jak wygląda mapa zasięgu?

Od połowy 2019 roku Netia przestała korzystać z infrastruktury sieci Play przełączając się na nadajniki Plusa.

Plus zasięgPlus zasięg

Więcej szczegółów na temat zasięgu u tego operatora znajdziesz na stronie internetowej plus.pl.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Promocje

Sportowe Love – dołącz do Klubu Kibica w Plusie i wygrywaj nagrody!

Sportowe Love – dołącz do Klubu Kibica w Plusie i wygrywaj nagrody!

Już niedługo rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Z tej okazji Plus zachęca do dołączenia do jego Klubu Kibica i wzięcia […]

Kup Galaxy Tab A9 lub A9+ i odbierz 1200 Robuxów

Kup Galaxy Tab A9 lub A9+ i odbierz 1200 Robuxów

W ostatnim czasie operator Plus nie próżnuje i oferuje coraz więcej różnego rodzaju rabatów czy promocji. Nie inaczej jest z […]

Premiera OPPO Reno12 w Polsce – oferty operatorów i rabat -300 zł!

Premiera OPPO Reno12 w Polsce – oferty operatorów i rabat -300 zł!

Wczoraj późnym popołudniem miała miejsce globalna premiera serii OPPO Reno12, a konkretnie podstawowego modelu Reno12 oraz jeszcze lepiej wyposażonego Reno12 […]

Opinie o netia 2024

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Postanowiłam przenieść internet, TV i dwa numery telefonów do Netii. Według zapewnień konsultanta operacja miała odbyć się szybko i bezstresowo, jednak zapewnienia te pozostały w dziale Baśnie i Legendy.

Motyw baśniowy pojawił się też w trakcie instalacji internetu. Przysłano krasnoludka z mini – drabinką, która nijak pasowała do dwupiętrowej kamienicy. Krasnal sapnął sobie pod nosem, poszkrabał po brzuszku, oblał rumieńcem i oświadczył, że dziś nic nie zrobi, ale powróci tu za tydzień z większą drabiną (taką dla dorosłych). Nie było mi na rękę tygodniowe opóźnienie w dostawie internetu, zaproponowałam więc udzielenie pomocy w postaci zrzucenia go na linach z okna, aby sięgnął do puszki z góry. Krasnal przezornie wolał trzymać się swojego planu, słowa jednak dotrzymał i ze zwycięską miną powrócił tydzień później, dzierżąc zacnych rozmiarów drabinę, która lekko znosiła go z prawej do lewego.     

Po spektakularnym, turbo – dynamicznym montażu wifi, przyszła kolej na przeniesienie numerów telefonów. Myślałby kto, że to prosta sprawa i pewnie tak jest, niestety nie dla Netii. Jeśli będzie prosto, znaczy klient może poczuć się rozczarowany, niedoceniony, wręcz opuszczony, natomiast dzięki częstym połączeniom z Biurem Obsługi Klienta ma okazję socjalizować się, nawiązywać nowe kontakty, trenować cierpliwość, wytrzymałość, siłę spokoju.

„Bosko, że dzwonisz!” zapewnia aksamitnym głosem w powitalnych słowach automatyczna Netia z BOK. Rozczuliło mnie to, oni naprawdę cieszą się, kiedy do nich dzwonisz i zrobią wszystko, abyś dzwonił jak najczęściej! Nagrywają cię, aktywnie angażują w podążanie za niezliczoną ilością komend i potwierdzeń, zadają mnóstwo identycznych pytań, tak, jakby pytali cię o to pierwszy raz i pewnie dlatego nie updatują w swoim systemie udzielanych odpowiedzi, bo chodzi właśnie o te autentycznie „zaskoczone” reakcje. Prozaiczną z pozoru obsługę klienta, wznoszą na mistyczny poziom boskiego stanu dzwonienia w nieskończoność (i o jeden dzień dłużej).

Z dumą muszę przyznać, że w ostatnich 44 dniach oczekiwania na aktywowanie mojego „przeniesionego” numeru, nawiązałam całkiem sporo emocjonujących relacji z netiowym sztabem konsultantów, i wiecie co? Oni mają ogromne poczucie humoru! To nie są jacyś tam konsultanci – smutasy, to jest armia zgrywusów. Jak choćby jedna z konsultantek Netii fachowym tonem uparcie wmawiała mi, abym nieaktywną kartę SIM poprzedniego Operatora załadowała sobie do telefonu i dzięki temu będzie co?… (pyk!) AKTYWNA! A kiedy już podzieliła się ze mną swoim geniuszem, szczerze uczciłam to minutą ciszy. Magia magią, ale czy nikt ze szkoleniowców Netii nie poinformował tej kobiety, że nieaktywna, nieobsługiwana karta SIM nie podzwoni?… Biedaczka wierzy w to, co próbuje wmówić klientom.

Napisałam oficjalną skargę do biura Netii, skontaktowałam się też z Urzędem Komunikacji Elektronicznej (UKE) w sprawie nierzetelności Operatora. Ponad miesiąc oczekiwania, numer nadal jest nieaktywny, to popchnęło lawinę komplikacji i trudności życia z dnia na dzień. Umówione dostawy, ekipy budowlane, opóźnienia, zwroty, tłumaczenie, odkręcanie, wszystko przez brak możliwości połączenia z numerem, który dawno temu powinien działać. Energia, czas i nerwy. Nikt nie bierze odpowiedzialności za straty, które ponosi klient, nikt nie bierze odpowiedzialności za dostarczanie kiepskiego serwisu, za który o zgrozo żąda zapłaty! W tym właśnie tkwi prawdziwa magia!…

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: