Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet światłowodowy do 600 Mb/s – ranking

grafika przedstawiająca złącze światłowodowe w powiększeniu

Szukasz atrakcyjnego łącza internetowego? Nie może być ono z jednej strony drogie, a z drugiej musi być odpowiednio szybkie? Jak znaleźć przysłowiowy „złoty środek”? Znajdziesz go w naszym rankingu najlepszych światłowodów z prędkością do 600 Mb/s!

Artykuł sponsorowany.

Internet światłowodowy do 600 Mb/s – wstęp

Dlaczego taka, a nie inna prędkość pobierania? W 2024 roku 100 czy 300 Mb/s to stosunkowo niewiele. Tym bardziej, że dopłata do 600 Mb/s nie jest zbyt kosztowna. Co innego światłowody o prędkości łącza około 1000 Mb/s (1 Gb/s) – tu różnica jest znacznie większa. A dlaczego do 600, a nie okrągłych 500 Mb/s? Gdy spojrzymy na oferty poszczególnych operatorów okaże się, że dominują właśnie pakiety o prędkościach pobierania (download) do 600 Mb/s – ustawmy je sobie zatem jako górną granicę.

Pamiętaj jednak, że są to zawsze wartości teoretyczne, tzn. decydując się na Internet do 600 Mb/s nie oznacza to, że Twoja prędkość pobierania będzie zawsze tyle wynosiła. Umówmy się – rzadko kiedy będzie, a w praktyce może to być np. 200-300 Mb/s, a wartości te mogą wahać się w zależności od np. przeciążenia sieci. Zasada ta obowiązuje bez względu na to, jak szybkie łącze masz „na papierze”. Właśnie choćby dlatego nie opłaca się inwestować w Internet do 100 Mb/s, skoro jego rzeczywisty download może wynieść tylko kilkadziesiąt Mb/s.

Dlatego też założyliśmy, że Internet światłowodowy, którego prędkość pobierania wynosi do 500-600 Mb/s będzie naszym „złotym środkiem”. Taki światłowód jest wystarczająco szybki dla praktycznie każdego odbiorcy, z drugiej zaś nie kosztuje majątku.

Internet światłowodowy do 600 Mb/s – oferty TOP 5

Oto najlepsze oferty światłowodu do 600 Mb/s w super cenach. Zaczynamy!

Vectra Internet do 450 Mb/s

Propozycja od Vectry nie ma okrągłych 500 Mb/s, lecz naprawdę nieco mniej. I tak będziesz mógł oglądać w swoim domu ulubione filmy czy grać w gry online! Opłata miesięczna z rabatami (zgody marketingowe itp.) to jedyne 59,99 złotych. Jest tu też jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości symbolicznych 5 zł. Modem jest wypożyczany za jedyne 4,99 zł miesięcznie. Warto nadmienić, że pierwszy miesiąc jest darmowy. To, co wyróżnia ten światłowód, to rodzaj umowy z operatorem.

Vectra proponuje bowiem umowę nie na długie 2 lata, lecz na tylko 12 miesięcy! Rachunki miesięczne od 13. miesiąca będą podwyższone o 10 zł. Oczywiście po upływie pierwszego roku możesz w każdej chwili zrezygnować z usług internetowych tego operatora.

Plus Światłowód M do 600 Mb/s

Propozycja Plusa jest dosłownie tylko o grosze tańsza od Vectry, ale – jak to zwykle bywa – diabeł tkwi w szczegółach. Teoretycznie światłowód zielonego operatora może być nieco szybszy, ale tym razem umowa jest podpisywana na całe 2 lata.

W cenie równych 59 zł miesięcznie otrzymasz nie tylko światłowód do 600 Mb/s, ale też Internet mobilny 5 GB, router WiFi, a także dostęp do Disney+ w prezencie na rok, a więc przez połowę obowiązywania umowy. No właśnie – gdy tylko dobiegnie ona końca, to od 25. miesiąca Plus będzie sobie życzył za ten sam pakiet Internetu światłowodowego nie 59, a 69 zł miesięcznie. Trzeba przyznać, że Plus ma bardzo rozbudowaną ofertę.

Play Internet Światłowód do 600 Mb/s

Play oferuje (w oparciu o infrastrukturę UPC, którego nie tak dawno przejął) kilka pakietów światłowodu w 2 konfiguracjach. Pierwsza dotyczy umów na 12 miesięcy, druga umów bezterminowych! Ta ostatnia w przypadku łącza do 600 Mb/s oznacza miesięczny koszt 80 złotych. Aktywacja to jednorazowe 50 złotych.

80 złotych to całkiem sporo, ale w tej cenie zyskasz jeszcze router Play BOX NET, poza tym możesz w każdej chwili zrezygnować z tego Internetu. Nieco taniej wychodzi umowa na 12 miesięcy – tutaj rachunki miesięczne topnieją do 70 złotych, a co więcej pierwsze 3 miesiące są darmowe! Który wariant wybierzesz?

Netia Internet stacjonarny do 600 Mb/s

Netia to kolejny operator z Internetem stacjonarnym o teoretycznej prędkości downloadu 600 Mb/s. Operator ten proponuję tę szybkość w wersji na 2 lata i w umowie bezterminowej. Różnica tkwi jak zwykle w cenie – ta wynosi odpowiednio 60 i 70 złotych miesięcznie, choć w wersji na 24 miesiące przez pierwszy kwartał obowiązuje niższa opłata 50 zł.

Niezależnie od wybranego wariantu, Netia w cenie pakietu zapewnia router Wifi. Prędkość wysyłania (uploud) wynosi w tym przypadku do 100 Mb/s.

T-Mobile M do 600 Mb/s

Pakiet M światłowodu od operatora komórkowego T-Mobile oferuje – teoretycznie – pobieranie do 600 Mb/s. Opłata miesięczna z rabatami to 75 złotych i zawiera ona zniżkę -10 zł za zgody marketingowe. W cenie dostaniesz też Router WiFi Home Box, a instalacja i aktywacja jest darmowa.

Niestety T-Mobile nie oferuje umowy bezterminowej, lecz sztywną umowę na czas określony, a konkretnie 24 miesiące. Magentowy operator umożliwia rozszerzenie oferty o telewizję (163 kanały) za dopłatą 20 zł) lub Internet + TV + abonament z telewizorem i nowym numerem. W tym przypadku dopłata wynosi minimum 50 złotych.

Najlepszy światłowód 600 Mb/s – podsumowanie

Obecnie na rynku dominują oferty światłowodu z prędkościami pobierania do 300, 600 Mb/s i 1 Gb/s. To właśnie takie widełki znajdziesz u niemal każdego operatora. Niemal, bo jednym z wyjątków jest Vectra.

Co prawda jej łącze światłowodowe jest „na papierze” nieco wolniejsze, ale charakteryzuje się bardzo dobrą ceną i – a może przede wszystkim – elastyczną ofertą dopasowaną do swoich potrzeb. To bowiem od Ciebie zależy, jak długo będziesz korzystał z usług Vectry. Może to być rok, 2 lata lub tylko parę miesięcy – to Ty tu rządzisz, nie operator!

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (4 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.