Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja Orange - opinie, zasięg

Data aktualizacji: 01-12-2023

Recenzja Orange - opinie, zasięg
Codziennie 24/7

Godziny pracy

Adres e-mail

Al. Jerozolimskie 160,
02-326 Warszawa

Adres

Zalety sieci Orange

 • bardzo częste promocje
 • darmowy roaming UE
 • szeroki wybór oferty (m.in. abonament, karta, Internet mobilny i stacjonarny, subskrypcja Flex)
 • umowy z telefonem i bez
 • telefony od 0 zł na start
 • spore transfery GB
 • rabaty na kolejne karty SIM w abonamencie
 • możliwy szybki zakup online...
 • ...ale także w stacjonarnych punktach sprzedaży
 • bardzo dużo usług i pakietów dodatkowych
 • zasięg sieci Orange...

Wady sieci Orange

 • ...co dla wielu będzie wadą
 • wysokie ceny niektórych ofert
 • oferowane telefony z brandem
ZOSTAW OCENĘ
Atrakcyjność oferty
2469
Obsługa klienta
2469
Zasięg sieci
2469
Bliskość salonów
2469
 yasr-loader

Orange to jeden z największych i zdecydowanie najważniejszych operatorów w naszym kraju. Jak wygląda jego oferta i czy warto dołączyć do pomarańczowej rodziny? Prześwietlamy ofertę Orange.

Orange – wprowadzenie

Orange to jeden z dominujących operatorów na polskim rynku. Jest z nami od 2005 roku (wcześniej sieć znana była pod nazwą Idea, a jeszcze wcześniej – Centertel; zobacz więcej w artykule Historia GSM w Polsce) i nie ogranicza się jedynie do oferowania abonamentów i kart telefonicznych, gdyż zapewnia kompleksowe usługi telekomunikacyjne.

W jej ofercie znajdziesz również setki urządzeń elektronicznych, Internet mobilny, stacjonarny (ze światłowodem włącznie), a także kilka usług dodatkowych, takich jak Orange Smart Care czy usługi lokalizacyjne dla rodziców.

Oferta Orange

Jak wspomnieliśmy we wstępie, oferta sieci Orange jest bardzo urozmaicona i kompleksowa. Praktycznie do każdego rodzaju możesz dokupić dodatkowe i opcjonalne usługi oraz aplikacje według własnych potrzeb i preferencji.

Orange na abonament

Oferta na abonament komórkowy od Orange trochę zaskakuje. Można wręcz powiedzieć, że oferty abonamentowe są tymi podstawowymi w sieci Orange. Dla tych, którzy chcą otrzymać nowy numer, operator przygotował trzy oferty.

Najtańsza, nazywana Planem S, kosztuje aż 55 złotych. W jej ramach otrzymasz Nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y, a także paczkę danych wynoszącą 30 GB.

Za dyszkę więcej dostaniesz również wszystko nielimitowane i 140 GB miesięcznie przez pierwszy rok, a w kolejnym 70 GB (umowę w Orange podpisuje się na 24 miesiące).

Ta najdroższa, czyli Plan L, kosztujący 85 złotych, to już 300 GB miesięcznie przez pierwszy rok i 150 GB po 24 miesiącach.

Jestem trochę zaskoczony, że opcje abonamentowe zaczynają się dopiero od 55 złotych miesięcznie, a i tak rata za telefon liczona jest oddzielnie (podobnie, jak np. w Play czy T-Mobile; możesz oczywiście zdecydować się na samą kartę SIM bez urządzenia). Choć docenić należy, że każdy z oferowanych pakietów ma możliwość skorzystania z dostępu do sieci 5G, to i tak oczekiwałbym od tak dużego operatora większej elastyczności. Myślę, że taka konstrukcja oferty wynika z faktu, że operator proponuje tańsze rozwiązania na kartę z możliwością automatycznego ich przedłużenia.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że osoby, które szukają taniego abonamentu nie mają tu czego szukać. Jeżeli chcesz jednak zaoszczędzić, to możesz wybrać usługę łączoną Orange Love.

Czym charakteryzuje się Orange Love? To usługa łącząca od 2 do 4 usług operatora – abonament komórkowy, Internet światłowodowy, telewizję i telefon satelitarny. Możesz wybrać ofertę najlepiej dostosowaną do własnych potrzeb, a jej cena jest niższa niż łączny koszt wszystkich usług zamawianych z osobna. Usługi łączone (nie tylko tu, ale też np. w Play czy w Plusie) są genialne!

Orange na kartę

Orange na kartę to prosta i krótka piłka. Kupujesz starter, inwestujesz w doładowania i cieszysz się minutami i Internetem w telefonie. Nie płacisz faktur, jak to ma miejsce w abonamencie. W praktyce wygląda to równie prosto.

Po zakupie startera musisz zdecydować się, jaką kwotą chcesz doładować swoje konto. Pomarańczowy operator daje tu sporą dowolność. Konto możesz zasilić już za 5 złotych, jednak będzie oznaczało to, że otrzymasz 2,5 GB pakietu danych, a Twoje konto będzie ważne zaledwie prze dwa dni. Doładowanie za 10 złotych przedłuży je o 5 dni. Jeśli zdecydujesz się na najdroższe z nich, czyli 200 złotych, konto będzie aktywne przez 155 dni, a więc pół roku. SMS-y, MMS-y i rozmowy są tu zgodne z opłatami operatora.

Choć to oferta na kartę, Orange sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem byłoby doładowanie za 30 złotych na 30 dni, dzięki któremu możesz otrzymać 30 GB Internetu (dostępna jest również promocja za połowę ceny, ale z niej można skorzystać tylko raz). W ramach tej oferty można otrzymać również rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu.

Sieć Orange do swojej oferty na kartę dorzuca przy okazji całą masę promocji. Można otrzymać 100 GB Internetu przy włączeniu usługi (to oferta świąteczna), a dodatkowe 100 GB dodatkowe za założenia konta na Mój Orange. Ta druga opcja jest naprawdę bardzo opłacalna, pozwala bowiem w łatwy sposób zarządzać swoimi doładowaniami, a przy okazji zgarnąć paczkę danych.

Jeśli chodzi o ofertę na kartę od pomarańczowego operatora to jest ona korzystna. Co prawda nie wyróżnia się na tle konkurencji i nie zaszkodziłaby jej odrobina przejrzystości, ale co do zasady Orange na kartę jest dość opłacalne. Te tanie doładowania powinny przedłużać ważność konta na dłużej niż na przykład 2 czy 3 dni za odpowiednio 5 i 10 zł, skoro za 30 możemy otrzymać 30 dni ważności konta. Z drugiej jednak strony ta sugerowana oferta jest naprawdę niezła i dość korzystna, przesądza o tym przede wszystkim spora paczka danych.

Orange Flex

Orange Flex to jedno ze sztandarowych rozwiązań pomarańczowego operatora. Usługa jest bardzo prosta i polega na tym, że kupujesz starter i wbijasz kod „Flex” i testujesz. Działa to tak, jak abonament na Netflixie czy w HBO Max. Co miesiąc płacisz odpowiednią kwotę i w każdej chwili możesz z niej zrezygnować, usługa będzie działała do końca okresu rozliczeniowego i… tyle.

Orange ma przygotowane trzy oferty. Najtańszą za 30 złotych, która obok nielimitowanych połączeń SMS-ów, MMS-ów i rozmów bez limitu daje Ci paczkę danych wynoszącą 30 GB, a jeśli dopłacisz 5 złotych więcej otrzymasz ich 45. W cenie 50 złotych dostajesz (obok wspomnianych wcześniej nielimitowanych usług) transfer internetowy 80 GB. Z kolei za 80 zł paczka danych wynosi 150 GB.

Jasno widać, że Flex pełni rolę najszerszej i najbardziej uniwersalnej oferty Orange. Nie tylko ma bardzo szeroką ofertę cenową (choć konkurencja miewa tańsze, ale też bardziej ubogie pakiety), ale również ma całkiem nieźle wycenione gigabajty. Co na pewno warto najbardziej docenić to fakt, że Flex bardzo sprawnie łączy ofertę abonamentową z ofertą na kartę, dając klientowi szybką możliwość przeskoczenia między pakietami – w zależności od potrzeb.

Orange Internet

Orange jest również gigantem, jeśli chodzi o dostarczanie usług internetowych. Operator ma w swojej ofercie zarówno Internet mobilny, jak i ten stacjonarny, a konkretniej światłowodowy.

Światłowód w Orange to w gruncie rzeczy trzy pakiety w ofercie z umową na 24 miesiące. Najtańszy kosztuje 59,99 zł i w tej cenie prędkość twojego domowego Internetu wynosi 300 Mb/s (wysyłanie 50 Mb/s), aby podwoić te wartości, należy skorzystać z oferty o 10 złotych droższej. Ta najdroższa kosztuje w Orange 79,99 zł i tu już klient może cieszyć się naprawdę dużą prędkością, bo wynoszącą 1 Gb/s (wysyłanie do 300 Mb/s).

Jeśli chodzi o pakiety Internetu mobilnego Orange, to u pomarańczowego operatora oferty zaczynają się już od 9,99 zł (jeśli wliczy się w to wszystkie rabaty). W jego ramach otrzymasz transfer na poziomie 10 GB. Za 39,99 zł otrzymasz już 50 GB danych.

Z kolei za 59,99 zł 250 GB. Ta najdroższa oferta pozwala również na korzystanie z sieci od północy do 8:00 bez wykorzystania aktualnego transferu. Każda z ofert posiada również opcję „Zapasowego pakietu danych”, czyli podwojenia liczby gigabajtów, gdy skończą Ci się te dostępne w ramach oferty.

W mojej opinii pakietowi mobilnemu brakuje trochę oferty „środka”, czyli takiej, która miałaby więcej niż 10 GB miesięcznie (bo to naprawdę niewiele, jeśli to nasze jedyne źródło dostępu do sieci), a jednocześnie nie kosztowała prawie 40 złotych, bo to już niemal cena Internetu stacjonarnego.

Obsługa klienta w Orange

Z obsługą klienta pomarańczowego operatora można skontaktować się na kilka sposobów.

Tym najprostszym jest zapewne udanie się do jednego z wielu stacjonarnych punktów obsługi klienta. Pełną listę salonów można znaleźć tutaj: https://salony.orange.pl/. Jeśli wolisz kontakt online możesz zadzwonić na infolinię sprzedażową lub poprosić o pomoc, będąc już klientem pomarańczowego operatora (wszystkie kontakty znajdziesz pod tym adresem: https://www.orange.pl/view/kontakt).

Alternatywnie możesz umówić się na rozmowę, podając swój numer telefonu – konsultant odzwoni do Ciebie.

Zasięg Orange

Orange jest jednym z największych operatorów w Polsce. Posiada własną infrastrukturę, która pomaga mu dotrzeć klientów w całym kraju. I to dosłownie.

Pomarańczowy operator na swojej stronie chwali się, że (jak zresztą mówią opinie klientów) bez problemu w całej Polsce będzie można prowadzić rozmowy i korzystać z Internetu. Pokazuje również dostępność sieci 5G – ta dostępna jest w największych miastach.

Czy Orange ma korzystną ofertę? Podsumowanie

Mówiąc krótko Orange świetnie radzi sobie jako dostawca nietypowych rozwiązań. Oferta Flex jest naprawdę warta rozważenia, nie tylko ze względu na korzystne i bogate w gigabajty pakiety, ale również dlatego, że łatwo do niej dołączyć i jeszcze łatwiej zrezygnować lub zmodyfikować ją do swoich potrzeb.

Oferta na kartę nie wyróżnia się znacząco, choć warto podkreślić, że czas, przez jaki konto jest aktywne, nie jest do końca adekwatne do kwoty doładowań i nakłania klienta do wyłożenia większych pieniędzy.

Odnoszę również wrażenie, że sam abonament skierowany jest raczej do osób przyzwyczajonych do klasycznych usług. Żeby była jasność: to cały czas całkiem nieźle wyceniona oferta, ale jednocześnie jest ona dość skromna, jeśli chodzi o liczbę opcji.

Wydaje się, że Orange kieruje swoje usługi głównie do osób młodych i oczekujących od operatora nie stabilności, a elastyczności. To odważna i moim zdaniem słuszna strategia.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Promocje

4 gorące nowości w Play – Honor 200 Pro i inne smartfony

4 gorące nowości w Play – Honor 200 Pro i inne smartfony

Na swoim oficjalnym blogu blogplay.pl fioletowy operator komórkowy chwali się swoimi nowościami. Wśród nich są 4 nowe modele smartfonów – […]

400 zł zwrotu z iPhonem w Plusie i Plushu!

400 zł zwrotu z iPhonem w Plusie i Plushu!

Gotówka wraca! Kup jednego z iPhone’ów objętych promocją w Plusie oraz Plushu i odbierz zwrot gotówki. Czeka na Ciebie aż […]

Słuchawki w prezencie do OnePlusa Nord 4 w T-Mobile

Słuchawki w prezencie do OnePlusa Nord 4 w T-Mobile

Trwa promocyjna sprzedaż metalowego OnePlusa Nord 4 w sieci T-Mobile Polska. Kup tego nowego smartfona chińskiego producenta i odbierz w […]

Opinie o orange 2024

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Cześć Orange, opiszę teraz jak bardzo macie gdzieś przestrzeganie procesu weryfikacji danych klienta, oraz jak łatwo odłączyć z sieci nie swój numer.
Kontaktowałem się w trakcie pierwszej rozmowy z Orange w celu odłączenia mojego numeru „A” z sieci. Zostałem zweryfikowany przez głos, a w trakcie rozmowy potwierdziłem, że sprawa odłączenia dotyczy numeru „A”. Poprosiłem o potwierdzenie dyspozycji na numer „B” – mój osobisty.
O godzinie 15:29 otrzymałem smsa informującego, że POTWIERDZACIE PRZYJĘCIE ZLECENIA NA ODŁĄCZENIE NUMERU „C” – nie mojego!
Zadzwoniłem do Was na infolinię, ale jedyne co usłyszałem, to to, że MUSZĘ doładować sobie konto, żeby procedura wycofywania numeru została przerwana.
Zapytałem, czy w takim razie mogę w taki sposób zgłosić do odłączenia każdy numer Orange, na co usłyszałem, że nie da się tego zrobić bez weryfikacji. PRZECIEŻ WŁAŚNIE TAK SIĘ DZIŚ STAŁO!
To skandal, że Wasi pracownicy mogą sobie beztrosko wyłączyć komuś numer, a gdy ten ktoś chce to przerwać, to trzeba za to zapłacić!!! To jawne wymuszenie pieniędzy.
Dodam, że numer „C” należy do mojego kolegi, który użyczył mi go do wykonania tego połączenia, za co teraz grozi mu odłączenie od sieci!
Pierwszej osoby z którą rozmawiałem nie potrafię zidentyfikować z imienia i nazwiska, Pani jest najprawdopodobniej cudzoziemką – z wyraźnym akcentem, która bezpośrednio wpłynęła na zaistniały problem. Rozmowa z nią odbyła się 26.06.23 r. (początek rozmowy na moim telefonie to 12:06, kontaktowałem się z numeru „C” – nie mojego).
Drugą osobą, która mimo otrzymanej dyspozycji i prośbie o reakcję, próbowała wymusić na mnie doładowanie konta celem zatrzymania procesu rezygnacyjnego była już Pani płynnie mówiąca po polsku. Rozmowa odbyła się również 26.06.23 r., także z numeru „C” a rozpoczęła się na moim telefonie o godzinie: 15:30.

Orange reklamuje się jako firma numer jeden ale po piątkowej awarii nie mam sygnału od 51 godzin i tak zostanie przez najbliższe 12 . Nie mogę zrobić przelewów nie obejrzałem finału ligi mistrzów. Orange to firma dno i metr mułu potrafią tylko zbywac .

Internet od firmy orange jest straszny. Przysyłany internet nawet w 10% nie dosięga do zarzekanej minimalnej ilości jaka została zawarta w umowie. Kontakt z firmą jest równie niemożliwy i w każdym razie bezsensowny, gdyż jedyne co można ustalić to nowe „oferty” i przedłużenie umowy. Internetu firmy orange nie polecam nawet najgorszemu wrogowi. Praktycznie każda inna opcja internetowa dostępna na rynku bedzie kilkunasto krotnie lepszym wyborem od firmy orange. Obecnie od miesiąca posiadam szybkość pobierania na poziomie 20 KB/s gdzie w umowie napisane jest że wartość minimalna jaką będę otrzymywać jest 2,5 MB/s. Wartości średniej jaką powinienem otrzymywać to nigdy nawet w połowie nie zobaczyłem podczas posiadania tego internety od kilku lat. Zmieniam operatora internety jak najszybciej tylko mogę i polecam zrobić to każdemu kto posiada internet firmy orange, gdyż jest to strata pieniędzy i nerwów. O wiele tańsze i o wiele lepsze oferty są aktualnie na rynku, polecam sprawdzić lokalne firmy wtedy połączeniebjest najlepsze. Jedyne co mnie jeszcze trzyma z tą okropną firmą to umowa ale już nie długo będę mógł uwolnić się z tego cyrku bo inaczej togo nazwać nie można. Firma orange nastawiona jest tylko na pieniądze i nie zapewnia nawet tego do czego się zobowiązała.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: