Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja sieci a2mobile. Czy opłaca się skorzystać z oferty operatora w 2023 roku?

sieć a2mobile

Sieć a2mobile jest relatywnie młodą siecią, ale już zdążyła zadomowić się w Polsce. Sprawdzamy jej mocne i słabe strony oraz to, co oferuje swoim klientom.

a2mobile – wprowadzenie

a2mobile zostało uruchomione w 2016 roku przez firmę Aero2, ale w 2018 roku zmieniło właściciela i teraz należy do Premium Mobile. Czym jest w takim razie a2mobile? Mówiąc najprościej to sieć, która obiecuje sporą niezależność – nie ma bowiem w swojej ofercie abonamentów, a jedynie usługi na kartę. Jak to wygląda w praktyce? Sprawdzamy.

Oferta a2mobile

a2mobile rozróżnia swoje pakiety na kartę w zależności od rozmiarów internetowej paczki danych. Trzeba przyznać, że wybór jest naprawdę zróżnicowany, choć różnice w cenie ofert są naprawdę niewielkie. Zobaczmy dostępną ofertę Niewyczerpalne Wszystko w różnych konfiguracjach GB:

Warto również dodać, że każda z tych ofert posiada nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (zarówno na telefony komórkowe, jak i stacjonarne). Nielimitowane są również SMS-y i MMS-y. Różnice polegają więc przede wszystkim na rozmiarze pakietu internetowego i ewentualnej dostępności sieci 5G (w najdroższych pakietach poniżej).

Aktualnie dostępna jest oferta promocyjna. Jeśli zdecydujesz się teraz wybrać jeden z wymienionych przeze mnie pakietów, otrzymasz aż podwójną paczkę danych – oznacza to, że w cenie 20 złotych możesz otrzymać nawet 20 GB danych!

a2mobile nowa oferta na kartę

Uważam, że a2mobile ma bardzo przemyślaną ofertę. Oczywiście jasno widać, że operator chce, żebyś zostawił u niego jak najwięcej pieniędzy – dlatego różnice w comiesięcznej opłacie są tak niewielkie i zaraz tak duże, jeśli spojrzymy na paczkę danych. Jednocześnie trudno nie docenić, że wybór jest naprawdę bardzo, bardzo duży i nawet te tanie oferty są bardzo korzystne. 10 GB za 20 złotych miesięcznie i wszystko bez limitu? To przecież bardzo dobra oferta.

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to jedynie do tego, że dostęp do sieci 5G zaczyna się od 45 złotych. Nie jest to oczywiście cena zaporowa, ale różnica między największym pakietem bez tego nowego standardu łączności, a najtańszego, który 5G posiada, jest zbyt duża.

Co ważne, jeśli nie masz wykupionego pakietu SMS-y, MMS-y i minuta połączenia telefonicznego będzie kosztowała 10 groszy, a Internet 4 grosze za 1 MB. Poza tym dostępne są też tańsze oferty w kwocie 12,90-17,90, ale nie zapewniają wszystkiego (minuty/SMS/MMS/GB) jednocześnie.

Dodatkowe pakiety Internetu

W a2mobile łatwo możesz rozszerzyć swoją ofertę o dodatkowe pakiety internetowe. Jeśli wybrałeś jedną z mniejszych opcji prepaid, a z jakiegoś powodu chcesz zwiększyć liczbę gigabajtów, możesz wybrać jeden z trzech pakietów. Aktywuje się je jednorazowo:

 • dodatkowe 5 GB za 5 złotych – aktywuje się go kodem *234*1#
 • dodatkowe 10 GB za 10 złotych – aktywuje się go kodem *234*10#
 • dodatkowe 20 GB za 18 złotych – aktywuje się go kodem *234*20#

Atuty a2mobile

Gdy zdecydujesz się na jeden z pakietów od a2mobile, otrzymasz również kilka ciekawych udogodnień. Jedną z nich jest możliwość korzystania z aplikacji społecznościowych (Facebook i Messenger) bez straty danych. A skoro przy danych jesteśmy, operator nie wyłączy twojego Internetu, gdy wyczerpiesz cały pakiet. Gdy przekroczysz go, prędkość transferu spadnie do 1 Mb/s, jeśli użyjesz kolejnych 5 GB, to prędkość zmniejszy się do 512 kb/s.

Miłym dodatkiem od a2mobile jest Wifi Calling, czyli możliwość wykonywania połączeń telefonicznych za pomocą Wi-Fi. To bardzo przydatne, gdy nagle okazuje się, że z jakiegoś powodu nie mamy dostępu do sieci komórkowej.

Doładowania

Sprawa z doładowaniami jest bardzo prosta. a2mobile stawia przede wszystkim na wolność wyboru. Co miesiąc możesz zdecydować się na inny pakiet. Kolejne doładowania przedłużają czas, w trakcie którego możesz korzystać z usług o 31 dni. Możesz to zrobić za pomocą specjalnej strony operatora i możesz doładować naraz aż 5 numerów. Swój telefon możesz zasilić również przez stronę internetową lub aplikację Twojego banku, wybierając doładowanie Plus na kartę, a także doładowaniami dostępnymi w sklepach.

Obok doładowań odblokowujących kolejne paczki danych komórkowych: 5 GB za 5 zł, 10 GB za 10 zł i 20 GB za 18 zł.

Zasięg a2mobile

a2mobile jako operator strukturalny działa za zasięgu Plusa, który obejmuje niemal całą Polskę. Na stronie operatora można znaleźć mapę, która dokładnie pokazuje pokrycie sieci. Trudno w tym wypadku omawiać sam zasięg sieci – znacznie ważniejsze wydaje się tu fakt rosnącego pokrycia siecią 5G. Jeśli więc zdecydujesz się na jedną z droższych ofert warto zweryfikować, czy będziesz mógł korzystać z najnowszego i najszybszego standardu sieci.

Obsługa klienta a2mobile

Z siecią a2mobile możesz skontaktować się na kilka sposobów.

 • za pomocą infolinii, dzwoniąc na numer 720 20 30 40. Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00, a w soboty i niedziele między 9:00 a 16:00. W inne dni ustawowo wolne od pracy (święta) infolinia jest nieczynna.
 • za pomocą adresu e-mail: [email protected]
 • możesz zostawić swój numer telefonu. Po podaniu numeru telefonu w odpowiednim formularzu należy czekać na telefon od konsultanta

Czy a2mobile ma dobrą ofertę? Podsumowanie

sieć A2

a2mobile to idealna sieć dla tych, którzy nie chcą wiązać się umową z operatorem. Prosta oferta i różnorodne pakiety sprawiają, że w zasadzie co miesiąc – w zależności od potrzeb – można łatwo zmienić sobie liczbę dostępnych gigabajtów. Sama sieć nie oferuje zbyt wielu fajerwerków czy usług dodatkowych. Dla niektórych może być to wada, ja jednak uważam, że lepiej mieć prostą i przejrzystą ofertę i wiedzieć za co się płaci, niż dziesiątki rozmaitych pakietów, opcji i możliwości, o których z czasem się zapomina.

a2mobile to doskonały wybór jeśli potrzebujesz prostoty, przejrzystości, konkurencyjnej ceny i dużych paczek danych. Zwłaszcza teraz, gdy dostępne są promocje, które je podwajają.

Zalety sieci a2mobile

 • atrakcyjne ceny
 • duże transfery GB
 • brak umowy (oferta na kartę)
 • Wifi Calling
 • łączność 5G (tylko w niektórych ofertach)
 • darmowy transfer na Facebooka i Messengera
 • niewyczerpalny transfer danych
 • zasięg sieci Plus…

Wady sieci OTVARTA:

 • …co dla wielu będzie wadą
 • brak ofert z telefonem
 • brak w pełni darmowego roamingu UE (RLAH)

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Oceń tą stronę
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów