Znaleźliśmy 21 ofert spełniające Twoje kryteria.

Poszukujesz nowy Internet w Kielcach? Najlepiej niech to będzie łącze światłowodowe, które będzie nie tylko szybkie, ale i stabilne. Co więcej, nie musi być ono drogie – znajdziemy dla Ciebie dobry i tani Internet stacjonarny!

Najlepszy Internet w Kielcach – jaki wybrać?

Przyszłość Internetu należy bezsprzecznie do światłowodów i do technologii 5G. O ile ta druga nie jest jeszcze zbyt szeroko rozwinięta w Polsce, o tyle ta pierwsza gości u nas od dłuższego czasu. Jak mocno jest rozbudowana światłowodowa infrastruktura w Kielcach?

Jakiego operatora wybrać? Jaką prędkość transferu? Na co zwracać jeszcze uwagę? Wiele zależy do tego, do czego potrzebujesz Internet! Pomożemy Ci w dokonaniu optymalnego wyboru.

Ile kosztuje Internet w Kielcach?

Najtańszy Internet stacjonarny w Kielcach oferuje Vectra, Play oraz Netia. Oferty tych operatorów zaczynają się od 49,99-50 zł miesięcznie

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Vectrado 1,2 Gb/s2488,99
Orangedo 1 Gb/s2469,99
Netiado 1 Gb/s2480,00
RFCdo 1 Gb/sbezterminowa99,99
UPCdo 500 Mb/s2459,99
Playdo 300 Mb/s2445,00
T-Mobiledo 300 Mb/sbezterminowa60,00
Multimediado 150 Mb/s2444,99

Do kwoty 50 zł łapie się jeszcze Multimedia 150 Mb/s (44,99 zł) oraz Orange 300 Mb/s (49,99 zł). Są to jednak najtańsze oferty, znacznie więcej abonamentów znajdziemy w kwocie 60-70 zł – w tych widełkach cenowych wybór Internetu w Szczecinie jest niezwykle duży!

Jaka prędkość Internetu w Kielcach?

Internet światłowodowy Kielce ma prędkości transferu od 100 Mb/s do 1 Gb/s (1024 Mb/s). Jednak najwięcej pakietów zapewnia łącza rzędu 300-500 Mb/s, co powinno zadowolić prawie wszystkich internautów.

Prawie wszystkich, bo np. gracze online i inni potrzebujący szybkiego łącza (np. informatycy, programiści, graficy komputerowi, itp. itd.) będą pewnie narzekać na Internet 300 Mb/s. Dla nich przygotowano jeszcze szybsze łącza internetowe!

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza w Kielcach?

Wielu operatorów oferuje w Kielcach światłowody. Są to np. Orange czy Vectra, a więc jedni z największych krajowych telekomów. Może jednak okazać się, że w Twoim miejscu zamieszkania nie ma odpowiedniej infrastruktury. Co możesz zrobić?

Zawsze masz wyjście awaryjne w postaci Internetu mobilnego! Ma on jednak swoje ograniczenia, a największym jest limit transferu GB. Jeżeli jednak starczy Ci kilkadziesiąt GB, to znajdziesz taką ofertę już za około 30 zł! Niektóre sieci komórkowe zapewniają też bogatsze pakiety, np. 200 GB + 200 GB w nocy (Premium Mobile). To też jest rozwiązanie Twojego problemu!

W Kielcach działa także Toolway świadczący usługi Internetu satelitarnego.

Porównaj Internet mobilny

Dostępni operatorzy – Internet Kielce

Na terenie miasta Kielce dominują znani operatorzy, świadczący usługi na terenie całego kraju. Wśród nich znajduje się jednak kilka mniejszych firm, m.in.:

 • Netia
 • Orange
 • Play
 • RFC
 • T-Mobile
 • UPC
 • Vectra

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Zależy Ci przede wszystkim, a może nawet tylko na cenie? Albo wręcz przeciwnie – cena nie gra roli i musisz mieć szybki Internet do pracy czy gier komputerowych. Dla każdego znajdziemy idealną ofertę!

Internet dla studenta Kielce

Studenci generalnie potrzebują szybki i stabilny Internet nie tylko do nauki, ale też do zabawy (także grania online). Wydaje się, że w dobie pandemii COVID-10 właśnie stabilność łącza ma kluczowe znaczenie. Wideokonferencje przez Internet, ściąganie plików, wymienione wcześniej ewentualne gry – tu nie wystarczy podstawowe łącze internetowe.

Minimalne rekomendowane prędkości to 300-500 Mb/s. Taki powinien być Internet stacjonarny dla studenta! Ważna też może być elastyczność umowy: wtedy student nie musi przejmować się długoterminową umową, gdyż może z niej zrezygnować w każdej chwili. Warto wybrać ofertę z routerem Wi-Fi, który „pokryje” zasięgiem całe mieszkanie czy stancję.

Przykładowy Internet dla studenta Kielce:

Internet dla seniora

Jaki tani Internet stacjonarny w Kielcach będzie optymalny dla seniorów? Dla tej grupy wiekowej wystarczą podstawowe oferty z prędkościami 100-300 Mb/s.

Dlaczego? Osoby starsze nie potrzebują takich szybkich łączy jak np. wymienieni wcześniej studenci – w ich przypadku liczy się przede wszystkim cena. Ważną kwestią będzie też bezawaryjność łatwa obsługa routera/modemu. Dla wielu może też liczyć się dostępność operatora w stacjonarnych punktach obsługi klienta, a nie tylko pomoc online czy telefoniczna.

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora Kielce:

Internet dla gracza i streamera Kielce

Wręcz odwrotnie wygląda kwestia dla osoby wręcz uzależnionej od szybkiego Internetu, jak np. gamera czy streamera. Takie osoby pilnie potrzebują bardzo stabilnego i bardzo szybkiego łącza internetowego!

Najlepszy Internet dla gracza online

Z wiadomych względów nie polecimy tu jako alternatywy – chyba, że naprawdę nie ma wyjścia – Internetu mobilnego. Jest on mniej stabilny od świadłowodu, a co gorsza, ma zazwyczaj ograniczony transfer miesięczny.

Osoby grające w gry online, jak np. RTS, muszą mieć niski PING i wysokie prędkości pobierania i wysyłania danych. Szybki Internet stacjonarny może jednak już dość sporo kosztować – u niektórych takie oferty kosztują już około 100 zł na miesiąc. Rekomendujemy jak najszybsze łącza, około 1 Gb/s lub więcej.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Kielce:

Internet w dzielnicach Kielce

Kielce nie mają jednolitego podziału administracyjnego na osiedle czy dzielnice. Tradycyjnie wyróżnia się m.in.:

 • Baranówek
 • Bestwinek
 • Centrum
 • Słoneczne Wzgórze
 • Uroczysko
 • Wielkopole

Internet bez umowy Kielce

Jaki Internet stacjonarny bez umowy w Kielcach? Takiego nie znajdziesz, ale znajdziesz jego wyśmienitą alternatywę: Internet stacjonarny z umową na czas nieokreślony. Oznacza ona, że możesz z niej zrezygnować w każdej chwili! Obowiązuje Cię przy tym miesięczny okres wypowiedzenia. W praktyce możesz korzystać z usługi 1 miesiąc, 6 miesięcy, 30 czy ile chcesz!

Przykładowy Internet stacjonarny z umową na czas nieokreślony:

Operatorzy internetu - Kielce