Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja Premium Mobile - opinie, zasięg

Data aktualizacji: 01-12-2023

Recenzja Premium Mobile - opinie, zasięg

Infolinia

Pn.-pt. 8:00-21:00, sb.-nd. 9:00-16:00, Wigilia i Sylwester 9:00-16:00

Godziny pracy

Aleja Stanów Zjednoczonych 61A,
04-028 Warszawa

Adres

Zalety sieci Premium Mobile

 • konkurencyjne ceny
 • spore transfery danych zarówno w ofercie komórkowej, jak i internetowej
 • Program Ambasador
 • wszystkie umowy są bezterminowe
 • łączność 5G jeśli tylko jesteś w zasięgu
 • szeroka dystrybucja w tym poprzez sieć punktów sprzedaży
 • duże zniżki w ofercie rodzinnej z wieloma kartami SIM
 • bezproblemowy zakup na stronie internetowej, czy poprzez infolinię
 • brak (obecnie) opłaty aktywacyjnej
 • 2x GB na 3 miesiące za przeniesienie numeru z różnych operatorów do Premium Mobile
 • zasięg sieci Plus...

Wady sieci Premium Mobile

 • ...co dla wielu będzie wadą
 • brak ofert z telefonem i na karty przedpłacowe (prepaid)
 • opłaty roamingowe poza pakietami nielimitowanymi
 • wysoka cena oferty na Internet mobilny
ZOSTAW OCENĘ
Atrakcyjność oferty
1285
Obsługa klienta
1285
Zasięg sieci
1285
Bliskość salonów
1285
 yasr-loader

Premium Mobile to jedna z najchętniej wybieranych w ostatnim czasie sieci komórkowych. Jest to sieć wirtualna i oferuje ciekawe pakiety w przystępnych cenach. Postanowiliśmy sprawdzić, czy oferta Premium Mobile w 2024 roku jest atrakcyjna na tle konkurencji?

Premium Mobile – wprowadzenie

Na temat Premium Mobile słyszałeś już pewnie sporo. Mimo że jest to sieć wirtualna i zbytnio nie reklamuje się w mediach, to jednak zajmuje mocną pozycję w Polsce, przynajmniej w sferze MNVO. Co jednak znaczy MVNO, a więc wirtualna sieć GSM?

Oznacza to po prostu, że działa na infrastrukturze innego operatora. W tym wypadku jest to sieć Plus. Jeżeli zatem Twojej okolicy jest dobry zasięg zielonej sieci, to nie masz co się martwić o dobrą jakość usług Premium Mobile.

Warto zatem przed decyzją o zmianie oferty właśnie na tego operatora, abyś sprawdził zasięg właśnie zielonej sieci w miejscach gdzie przede wszystkim będziesz chciał korzystać z telefonu i Internetu. W przypadku Premium Mobile nie musisz także martwić się o długotrwałą umowę, gdyż tutaj podpisujesz kontrakt na czas nieokreślony i w każdej chwili możesz zrezygnować. Większość operatorów (w przypadku abonamentu) oferuje umowy długoterminowe na 12-24 miesiące.

Sieć Premium Mobile pojawiła się na rynku w już w 2016 roku. Początkowo oferowała abonamenty z telefonami z długoterminową umową, ale już po paru miesiącach zaczęła celować w oferty z sama kartą SIM. Był to strzał w dziesiątkę! Między innymi dzięki temu ma możliwość zaoferowania korzystnych stawek w stosunku do konkurencji, przez co od dłuższego czasu jest to jedna z najchętniej wybieranych sieci przy przenoszeniu numeru od dotychczasowego operatora komórkowego. Teraz może być jeszcze chętniej wybierana, gdyż za przeniesienie numeru dostaniesz 2x GB w Premium Mobile na okres 3 pierwszych miesięcy stażu w sieci!

Przeniesienie nr do Premium Mobile

Abonament Premium Mobile

Telekom Premium Mobile proponuje wyłącznie oferty abonamentowe bez telefonu (sama karta SIM).

Jak wyglądają oferty operatora wirtualnego? W Premium Mobile znajdziesz 6 różnych pakietów abonamentowych. Wszystkie są dostępne z umową na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

To do Ciebie będzie zależało czy i ewentualnie kiedy będziesz chciał rozwiązać umowę. Miesięczne koszty zaczynają się od kwoty 16,70 zł za najtańszy abonament, a kończą na ofercie za 54,70 zł w przypadku najbogatszej oferty. Musisz też pamiętać, że wszystkie promocyjne pakiety dotyczą terytorium naszego kraju. A co ciekawego znajdziesz w ofercie?

Uwaga – od końca maja 2022 r. Premium Mobile oferuje 10 GB więcej w swoich bezterminowych abonamentach! Obecnie (także w promocji) nie mają one opłaty aktywacyjnej. Teraz opłata aktywacyjna wynosi 0 zł!

Najtańszy abonament FreedomPL

Jeżeli potrzebujesz podstawowej oferty do rozmów komórkowych i SMS-ów i nie potrzebujesz wielkich transmisji danych to ta oferta będzie jak znalazł. Dostajesz tutaj nielimitowane rozmowy komórkowe w Polsce i SMS-y. Nie zabraknie również podstawowego pakietu na transmisję danych, który wynosi 3 GB miesięcznie. Za ten abonament zapłacisz 16,70 zł miesięcznie. Uwaga – ten abonament działa tylko w Polsce! Poza tym jakość połączeń taka sama jak w pozostałych planach na abonament komórkowy/głosowy.

Najdroższy abonament Freedom5

Po drugiej stronie mamy ofertę nastawioną na bardzo intensywne użytkowanie, szczególnie w kwestii Internetu. Tutaj do dyspozycji dostajesz nielimitowane rozmowy komórkowe i na numery stacjonarne w Polsce, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz aż 110 GB transmisji danych. Dostajesz również dostęp do sieci 5G w pakiecie. Miesięczny koszt w tym wypadku wyniesie 54,70 zł. Jest to topowy abonament sieci Premium Mobile. Umowa oczywiście na czas nieokreślony (umowa bezterminowa), a opłata aktywacyjna jest – podobnie jak w pozostałych planach – zniesiona.

Freedom1

To z kolei oferta przeznaczona dla użytkownika podobnego do tego z pierwszego podpunktu. Różnica wynika z pakietu danych oraz tego, że możesz korzystać z telefonu także za granicą (ale bez darmowego roamingu UE). Potrzebujesz więcej niż minimalny pakiet Internetu – bierzesz właśnie tą ofertę. Dostajesz bowiem tutaj 10 GB transmisji danych. Miesięczny koszt to 19,90 zł.

Freedom2 i Freedom3

Są to oferty przeznaczone dla użytkowników, którzy potrzebują nielimitowanych usług. Dostaniesz zatem tutaj nielimitowane minuty do sieci komórkowych i na numery stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet internetowy na poziomie 30 GB w przypadku tego pierwszego wariantu oraz (obecnie) 45 GB w przypadku tego drugiego. Miesięczny koszt zobowiązania to odpowiednio 24,70 zł oraz 29,70 zł. Jak wspominaliśmy, Premium Mobile zniósł opłatę aktywacyjną w swojej promocji.

Freedom4

To już z kolei oferta skierowana dla tych którzy potrzebują nielimitowanych usług z dostępem do sieci 5G. Jest skonfigurowana podobnie jak najdroższy abonament w ofercie operatora, posiada jednak mniejszy, acz naprawdę spory pakiet 60 GB transmisji danych. Miesięczny koszt to 39,70 zł. Nie przejmuj się opłatą aktywacyjną na start!

Podsumowanie oferty abonamentowej

Trzeba przyznać, że paleta ofert abonamentowych do wyboru jest całkiem spora. Prawie każdy powinien tutaj znaleźć coś dla siebie. No właśnie – prawie. Dwie kwestie na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze oferty abonamentowej Premium Mobile: jest to oferta tylko z SIM. Nie znajdziesz tutaj urządzenia wrzuconego w tzw. „raty”. Dla jednych to zaleta, dla innych wada.

Druga sprawa, to brak darmowego roamingu UE (RLAH – roam like at home). Jeśli wybierasz się poza granice naszego kraju, to za korzystanie z telefonu będziesz musiał dopłacić do abonamentu zgodnie z cennikiem operatora.

Oferta rodzinna Freedom Pack Extra

W swojej ofercie Premium Mobile ma również abonamenty rodzinne/łączone. Jeżeli zdecydujesz się na więcej niż jeden abonament, dostaniesz dodatkowe rabaty na miesięczne opłaty. Wszystko dzięki nowej ofercie Freedom Pack Extra, która została wdrożona na rynek końcem lipca 2023 r.

 • 2 numery w Premium Mobile to 5 zł mniej każdego miesiąca. To oznacza, że zapłacisz o 60 zł MNIEJ rocznie
 • 3 numery w Premium Mobile to aż 10 zł mniej każdego miesiąca. To oznacza, że zapłacisz o 120 zł MNIEJ rocznie
 • 4 numery w Premium Mobile to aż 15 zł mniej każdego miesiąca. To oznacza, że zapłacisz o 180 zł MNIEJ rocznie
 • 5 numerów lub więcej w Premium Mobile to aż 20 zł mniej każdego miesiąca. To oznacza, że zapłacisz mniej o 240 zł MNIEJ rocznie

Jest to bardzo ciekawa opcja jeżeli masz kilka numerów telefonów. Tutaj również nie obowiązują Cię żadne okresy umów i w każdej chwili możesz wypowiedzieć umowę z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Internet mobilny 5G w Premium Mobile

Premium mobile oferuje nie tylko ofertę komórkową, ale także Internet mobilny. Co ważne, każdy z pakietów jest oznaczony jako 5G, wiec jeśli tylko znajdujesz się w jego zasięgu (tutaj ponownie w zasięgu sieci Plus i jej Internetu 5G), to możesz korzystać z prędkości jaką oferuje ta technologia. Do wyboru masz trzy taryfy które zaczynają się od kwoty 44,90 zł, a kończą na kwocie 99,90 zł miesięcznych opłat.

Prędkość Internetu 5G, a gdy nie jesteś w jego zasięgu, to LTE.

Premium Mobile Internet 2024

Co ważne, również tutaj podpisujesz umowę na czas nieokreślony. Możesz także łączyć abonamenty w wariant FreedomPack, żeby otrzymać dodatkowe rabaty.

FredomNET 75

W podstawowej ofercie do dyspozycji użytkownika jest pakiet 75 GB transmisji danych. Od razu masz tutaj także dostęp do sieci 5G. Miesięczny koszt takiej oferty to 44,90 zł.

FreeedomNET 100+200

Znacznie ciekawiej i w zasadzie najciekawiej z całego pakietu prezentuje się właśnie ta oferta. Dopłacasz tutaj 5 zł więcej miesięcznie w stosunku do poprzedniej, a w zamian masz 100 GB transmisji w dzień i dodatkowe 200 GB transmisji w nocy (między 1:00 a 8:00).

FreedomNET 200+200

Ta oferta jest z kolei bardzo podobna do poprzedniej. Zasadnicza różnica wynika z pakietu podstawowego, który tutaj jest dwa razy większy i wynosi 200 GB. Miesięczny koszt abonamentu również jest dwa razy wyższy i wynosi 99,90 zł.

Podsumowanie

Siłą oferty internetowej jest przede wszystkim opcja bezterminowej umowy. Również pakiety w dwóch podstawowych ofertach są całkiem przyzwoite. Jest to też korzystna oferta dla tzw. „Nocnych Marków” bo w takim wypadku pakiety nocne praktycznie podwajają ilość transmisji danych.

Zasięg w Premium Mobile

Jak już wcześniej było wspomniane, Premium Mobile korzysta z infrastruktury sieci Plus. Tak jak wielu innych operatorów wirtualnych jak chociażby OTVARTA czy lajt mobile. Zielona sieć cały czas rozwija także dostęp do sieci 5G, wiec decydując się na Premium Mobile masz szansę, że już jesteś w zasięgu tej technologii lub niebawem tak będzie. Na temat sieci Premium Mobile i jego zasięgu panują raczej same pozytywne opinie.

Zasięg Premium Mobile 5G, LTE PLUS Advanced oraz LTE:

zasięg sieci OTVARTA

Obsługa klienta Premium Mobile

Premium Mobile skupia się na zdalnej obsłudze klienta. Bez większego problemu zamówisz każdy pakiet abonamentowy lub internetowy przez stronę operatora. Procedura jest szybka i nie sprawia większych problemów. Możesz również zostawić numer telefonu, a wtedy konsultant oddzwoni do Ciebie i ustalicie szczegóły oferty.

Opinie klientów Premium Mobile 2024

Mocną stroną Premium Mobile, pomimo tego, że jest to operator wirtualny, jest spora sieci współpracujących z siecią salonów sprzedaży. Na witrynie operatora znajdziesz ich listę. W takim wypadku wystarczy, że pójdziesz do wybranego punktu i tam możesz wybrać ofertę i ją podpisać. Na stronie Premium Mobile możesz też zamówić poszczególne plany taryfowe czy opcjonalne pakiety.

Dodatkowo warto też wspomnieć o Programie Ambasador. Tutaj za każdego poleconego klienta który podpisze umowę z Premium mobile z Twojej rekomendacji dostaniesz dodatkową kasę.

Czy Premium Mobile ma dobrą ofertę? Podsumowanie

Siłą Premium Mobile są korzystne oferty na nielimitowany abonament telefoniczny z umową na czas nieokreślony. Dostajesz tutaj konkurencyjną cenę, spore paczki danych i dodatkowe możliwości rabatów jak łączenie usług lub możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy poprzez Program Ambasador. Nie znajdziesz tutaj natomiast oferty z telefonem czy na kartę SIM (prepaid). Sporym problemem dla niektórych potencjalnych klientów mogą być dodatkowe opłaty w roamingu poza abonamentem. Jak się jednak możesz szybko przekonać, oferta Premium Mobile świetnie wypada na tle konkurencji w zestawieniach abonamentu komórkowego.

W przypadku Internetu mobilnego dostajesz mniejszy wybór ofert. Jednak ich mocnymi punktami są spore ilości danych, konkurencyjna cena szczególnie w przypadku środkowej oferty oraz możliwość wypowiedzenia umowy w każdym momencie.

Podsumowując, Premium Mobile prezentuje bardzo interesującą ofertę dla wielu potencjalnych klientów. Niska cena, b. dobry poziom usług na zasięgu Plusa z 5G, atrakcyjna oferta głosowe i internetowa, a także możliwość rezygnacji w każdej chwili – to największe zalety Premium Mobile. Szczególnie propozycje na abonament komórkowy są atrakcyjne, jeśli tylko nie wyjeżdżasz często za granicę.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Promocje

Odbierz Samsunga Galaxy A15 LTE z kartą kredytową Citi Simplicity! A to nie wszystko

Odbierz Samsunga Galaxy A15 LTE z kartą kredytową Citi Simplicity! A to nie wszystko

Potrzebujesz karty kredytowej i nowego telefonu komórkowego? Z Citi Simplicity załatwisz te dwie sprawy jednocześnie! Zamów kartę kredytową Citi Simplicity […]

Smartfony 5G z AI taniej o 1000 zł w Play!

Smartfony 5G z AI taniej o 1000 zł w Play!

Szaleństwo w Play! Fioletowy operator wprowadza w swoich topowych abonamentach na telefon komórkowy – Plan L i Homebox – rabaty […]

Samsung Galaxy S24 Ultra taniej o 600 zł w Plusie z funkcją Photo Assist

Samsung Galaxy S24 Ultra taniej o 600 zł w Plusie z funkcją Photo Assist

Przymierzasz się do zakupu Samsunga Galaxy S24 Ultra? Jest on dostępny z funkcją Photo Assist w Plusie w obniżonej cenie. […]

Opinie o premium-mobile 2024

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Przeniosłam swój numer do Premium mobile, 21.05.2022 miał być aktywny abonament. Natomiast od tego czasu mój numer jest nieaktywny, nie ma sieci i zwyczajnie nic nie można robić. Oszuści.

czy wasza firma płaci podatki w polsce ??

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.