Znaleźliśmy 21 ofert spełniające Twoje kryteria.

Ile kosztuje Internet stacjonarny w Koninie? Ten tekst pomoże Ci znaleźć najlepszy Internet do domu. Mieszkańcy Konina mają bowiem gigantyczny wybór technologii i operatorów.

Najlepszy internet w Koninie – jaki wybrać?

Przy zmianie dostawcy internetowego, warto rozważyć najnowocześniejszą technologię przesyłu danych, jaką jest światłowód. Dlaczego warto? Światłowód zapewnia większą przepustowość, co umożliwia korzystanie z sieci bez żadnych opóźnień czy przerw w połączeniu. Dodatkowo, jest to jedna z najbardziej niezawodnych technologii, która rzadko ulega awariom.

Podczas wyboru dostawcy internetowego do domu, koniecznie przemyśl światłowód. Starsze technologie połączeń i internetowe usługi mobilne nie są w stanie zapewnić takiej samej prędkości i stabilności sieci, jak ta najnowsza. Warto jednak pamiętać, że wszystko zależy od zasobności portfela, no i oczywiście od potrzeb.

Ile kosztuje internet w Koninie?

W Koninie można już znaleźć miesięczne umowy na dostęp do sieci internetowej zaczynające się od 39,99 złotych za pakiet, to oferta sieci nju mobile. Po drugiej stronie cennika znajduje się na przykład Vectra, która oferuje swoje szalenie szybkie pakiety za 130 złotych.

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Orangedo 1 Gb/s2469,99
Netiado 1 Gb/s2470,00
T-Mobiledo 600 Mb/s2470,00
Vectrado 450 Mb/s2459,99
Playdo 300 Mb/s2445,00
UPCdo 300 Mb/s2449,99
RFCdo 300 Mb/s2474,99
Multimediado 150 Mb/sbezterminowa44,99

Uważny klient zauważy jednak, że najczęściej wybieranymi ofertami są te za około 60-80 złotych. Za takie pieniądze klient bez problemu dostanie szybki i stabilny Internet.

Internet w Koninie – dostępne prędkości

Dzięki światłowodowi możliwe są imponujące transfery danych, nawet sięgające 1200 Mb/s. Oferty w Koninie zaczynają się od prędkości w zakresie od 150 do 200 Mb/s. Większość użytkowników prawdopodobnie będzie wybierać prędkości mieszczące się w przedziale od 300 do 600 Mb/s, które zapewniają wydajne i satysfakcjonujące korzystanie z Internetu.

Komputery i laptopy do grania online

Jakie łącza dostępne są w Koninie?

W Koninie dostępne są różne rodzaje połączeń internetowych, w tym tradycyjne połączenia kablowe oraz szybkie łącza światłowodowe. Jeśli rozważasz instalację Internetu w swoim mieszkaniu albo domu, warto zwrócić uwagę na korzyści oferowane przez połączenia kablowe. Są one najbardziej stabilne i nie mają limitu przetransferowanych danych.

Osoby często podróżujące mogą z kolei preferować rozwiązania oparte na dużych pakietach Internetu mobilnego.

Porównaj Internet mobilny

Jacy operatorzy dostępni są w Koninie?

W Koninie usługę Internetu stacjonarnego oferuje sporo operatorów. Oto oni:

Jaki internet dla studenta w Koninie?

Studenci zostali postawieni pod ścianą w ciągu ostatnich kilku lat i niejako zmuszeni do tego, aby cześć swojej nauki przenieść do Internetu. Aby to zrobić niezbędne jest jednak szybkie i przede wszystkim bardzo stabilne łącze internetowe. Zwłaszcza jeśli przed studentami stoją nie tylko projekty i codzienna komunikacja, ale również choćby egzaminy przeprowadzane online. Dlatego studentowi przyda się dostęp do sieci o transferze przynajmniej na poziomie 300-500 Mb/s.

Przykładowy Internet dla studenta Konin:

Jaki internet dla seniora w Koninie?

Seniorzy mogą nie potrzebować bardzo wysokich prędkości internetowych, dlatego światłowód może nie być niezbędny w ich przypadku. Niemniej jednak, warto zwrócić uwagę na to, aby dostawca Internetu był dostępny w pobliżu i najlepiej, aby posiadał punkty stacjonarne, do których można się udać w przypadku awarii lub problemów z połączeniem.

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora Konin:

Jaki internet dla gracza i streamera w Koninie?

Gracze i streamerzy mają zdecydowanie największe wymagania dotyczące szybkiego dostępu do sieci. To właśnie ta grupa najbardziej skorzysta na dostępie do  Internetu światłowodowego. Wynika to nie tylko z rosnącej liczby gigabajtów, które muszą być pobrane przy premierach nowych gier, ale także z faktu, że w tych zajęciach bardzo liczy się wskaźnik opóźnienia, czyli tak zwany PING.

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest łącze o prędkości transferu na poziomie około 1 Gb/s.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Konin:

Ile kosztuje najtańszy internet w Koninie?

Aktualnie najtańszą ofertę Internetu w Koninie ma nju mobile. Za 39,99 złotych możesz otrzymać sieć z transferem na poziomie 300 Mb/s.

Jaki jest najszybszy internet w Koninie?

Najszybszy Internet w Koninie ma aktualnie Vectra. W cenie niecałych 105 złotych otrzymasz sieć z transferem na poziomie 1200 Mb/s.

Internet w dzielnicach Konina

Internet kablowy/przewodowy dostępny jest na następujących osiedlach Konina:

 • Czarków
 • Chorzeń
 • Glinka
 • Gosławice
 • Grójec
 • Laskówiec
 • Łężyn
 • Maliniec
 • Mieczysławów
 • Międzylesie
 • Morzysław
 • Niesłusz
 • Nowy Dwór
 • Osada Pawłówek
 • Pątnów
 • Przydziałki
 • Starówka Wilków

Internet bez umowy Konin

A może tak Internet bez (długoterminowej) umowy? Długoterminowej, a więc na 12-24 lub więcej miesięcy. Oto przykładowy Internet z umową na czas nieokreślony:

 • zdjęcie przedstawiające podświetloną na czerwono klawiaturę gamingowego laptopa

  Internet do gier – jaki wybrać?

  Jesteś graczem i potrzebny Ci jak najlepszy Internet do gier? Z pewnością docenisz szybki przesył danych zarówno pobierania, jak wysyłania […]
 • grafika przedstawiająca osobę pracującą na komputerze osobistym z lat 80. XX wieku

  Historia Internetu w punktach

  Obecnie trudno nam wyobrazić sobie codzienne życie bez dostępu do Internetu. Wykorzystujemy go zarówno do pracy, kontaktu z innymi osobami, […]
 • grafika przedstawiająca złącze światłowodowe w powiększeniu

  Internet światłowodowy do 600 Mb/s – ranking

  Szukasz atrakcyjnego łącza internetowego? Nie może być ono z jednej strony drogie, a z drugiej musi być odpowiednio szybkie? Jak […]
 • grafika przedstawiająca zasięg Internetu światłowodowego Orange Polska

  Mapa zasięgu światłowodu w Polsce w 2024 roku

  Jak wygląda mapa zasięgu światłowodu w Polsce? Z raportu websitehostingrating opublikowanego w styczniu 2021 roku wynika, że przeciętny użytkownik spędza […]
 • Promocje operatorów komórkowych na Święta

  Świąteczne promocje operatorów komórkowych 2023

  Promocje telefonów na Święta mogą być bardzo atrakcyjne. Okres przedświąteczny to czas przecen wielu usług i towarów. Wyprzedaże nie omijają […]
 • Internet bez umowy

  Internet stacjonarny bez umowy

  A gdyby tak mieć Internet stacjonarny bez umowy? Czy w ogóle jest taka możliwość? A jeśli nie, to co możesz […]