Znaleźliśmy 23 oferty spełniające Twoje kryteria.

Na Internet w Poznaniu nie będziesz narzekać – operatorzy mają w stolicy Wielkopolski bardzo nowoczesną infrastrukturę. W przeciwieństwie do wielu mniejszych miejscowości konsumenci nie mogą wybrać najlepiej oferty „na papierze”, gdyż nie jest ona dostępna akurat w danym miejscu. Poznań to jedno z kilku polskich miast, w których można swobodnie wybierać między światłowodami różnych operatorów. Który Internet stacjonarny Poznań jest najlepszy?


Najlepszy Internet w Poznaniu – jaki wybrać?

Operatorzy oferujący Internet światłowodowy w Poznaniu dają Ci naprawdę szerokie pole wyboru: możesz zamówić wolniejsze i tańsze łącze lub bezkompromisowe z wyższymi rachunkami miesięcznymi. Nisza internetowa w Poznaniu pozwala na funkcjonowanie nie tylko największych operatorów ogólnokrajowych, ale też mniejszych – lokalnych, wojewódzkich czy nawet osiedlowych. Nie ma tu monopolu, a wolny rynek!

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego Internetu w Poznaniu? Oczywiście na opinie na temat danej firmy świadczącej usługi, a także rzecz jasna ceny i prędkości transferu.

Ile kosztuje Internet w Poznaniu?

Co ciekawe, najniższe ceny Internetu w Poznaniu oferują… niewielcy operatorzy! East@West i Komster oferują Internet już za nieco mniej lub ponad 30 zł, co jest ceną raczej spotykaną w przypadku Internetu mobilnego. Inna lokalna sieć – Echostar Studio – świadczy usługi niewiele drożej.

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
INEAdo 1 Gb/s2469,90
Orangedo 1 Gb/s2479,98
RFCdo 1 Gb/s2499,99
WTKdo 900 Mb/sbezterminowa36,90
Playdo 600 Mb/s2455,00
UPCdo 500 Mb/s2459,99
Vectrado 450 Mb/s2464,99
East@Westdo 300 Mb/s2433,00
Netiado 300 Mb/s2450,00
T-Mobiledo 300 Mb/s2460,00
Komsterdo 150 Mb/s2425,95
Echostardo 150 Mb/s2461,00

W tak niskich cenach jedynie operator East@West w Poznaniu i WTK (Winogradzka Telewizja Kablowa) zapewniają szybki Internet (odpowiednio 300 i 900 Mb/s) – takie łącze dostaniesz już za 33-36,90 zł miesięcznie. Umowa trwa standardowe 24 miesiące. Dla porównania, takie same warunki choćby w Netii kosztują równe 50 zł miesięcznie.

Jaka prędkość Internetu w Poznaniu?

Im szybszy Internet w Poznaniu – i jednocześnie im tańszy – tym lepiej. Cena abonamentu nie musi być liniowo zależna od prędkości łącza, a co za tym idzie, warto porównywać oferty różnych operatorów!

Większość ofert Internetu stacjonarnego w Poznaniu zaczyna się od transferów rzędu 100 Mb/s – niższe prędkości są tu rzadkością. Pamiętaj jedynie, że wartość „100 Mb/s” nie jest wartością stałą czy gwarantowaną, a jedynie maksymalną. Na ostateczną szybkość łącza składają się jeszcze m.in. stan infrastruktury i rodzaj routera. Dla przeciętnego internauty transfer rzędu 300 Mb/s powinien spokojnie starczyć do niemal wszystkich czynności (nie licząc np. gamingu wyczynowego), ale o tym w szczegółach nieco dalej.

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza w Poznaniu?

Jaki Internet w Poznaniu? Infrastruktura światłowodowa w Poznaniu jest dobrze rozbudowana. Należy ona do takich operatorów, jak Orange, UPC, INEA, Vectra czy T-Mobile. Mniejsze sieci oferują w Poznaniu generalnie tradycyjny Internet stacjonarny (Echostar, Komster, East@West – ten ostatni także światłowód). Rodzaj łącza nie ma większego wpływu na cenę – Internet światłowody w Poznaniu może być tańszy od „zwykłego” kablowego, bowiem wiele zależy też od cennika danego operatora.

Skoro różnice cenowe nie są zależne od tego, czy mamy do czynienia ze światłowodem (raz jest tańszy, raz droższy), to warto w pierwszej kolejności postawić właśnie na takie rozwiązanie, gdyż gwarantuje szybki Internet w Poznaniu. A na pewno stabilniejszy, a to równie ważna kwestia.

Niektórzy mogą jednak poszukać mobilnej alternatywy dla łącza kablowego, a więc Internetu mobilnego. Operatorzy oferują liczne pakiety z transferami w technologiach 4G/LTE, a nawet 5G! Pamiętaj jednak, że praktycznie wszystkie takie oferty mają limitowany zakres transferu GB.

Porównaj Internet mobilny

Dostępni operatorzy – Internet Poznań

Oto lista operatorów, którzy oferują Internet stacjonarny w Poznaniu (światłowód i zwykłe łącze kablowe):

 • East@West
 • Echostar
 • INEA
 • Komster
 • Netia
 • Orange
 • Play
 • RFC
 • T-Mobile
 • UPC
 • Vectra
 • WTK

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Czy wiesz tak naprawdę, jaki Internet jest Ci potrzebny? Tani, a może szybki, ale droższy? Podpowiadamy – oto najlepszy Internet w Poznaniu dla różnych grup odbiorców!

Internet dla studenta Poznań

Można założyć, że studenci generalnie nie należą do grona cierpliwych osób, ale nie dlatego Internet dla studenta nie może być wolny. Musi być on odpowiednio szybki, aby obsłużyć wiele programów i aplikacji, choćby do nauki online (np. MS Teams), ale nie tylko – przyda się jednocześnie do rozrywki.

Jednocześnie studenci z wiadomych przyczyn chcą zachować stosunkowo niewygórowane ceny – Internet musi być odpowiednio szybki, ale też niedrogi. Na rynku jest sporo wyboru z prędkościami 300-500 Mb/s w dobrych cenach. Najlepszy Internet dla studenta w Poznaniu może proponować Play, który za zwykłe łącze do 300 Mb/s zażąda tylko 45 zł miesięcznie. Co ciekawe, dwukrotnie szybszy Internet (600 Mb/s) kosztuje tu tylko 55 zł!

Bardzo dobrą alternatywą – a co ważne, z umową bezterminową! – będzie Vectra i jej Internet 450 Mb/s. Jego cena wynosi tylko 49,99 zł, cieszy też niewysoki koszt aktywacji (symboliczna złotówka).

Przykładowy Internet dla studenta Poznań:

Internet dla seniora Poznań

Na znacznie wolniejszy i mniej bogaty Internet stacjonarny mogą sobie pozwolić seniorzy. W ich przypadku prędkości nawet 100 Mb/s, czy nawet niższe będą dobrym wyborem. Oczywiście pod warunkiem, że cena pakietu będzie odpowiednio niska.

Tak naprawdę to bardzo ciekawym rozwiązaniem mogą być tzw. pakiety łączone – wielu operatorów (np. Vectra i Netia) oferują w jednym pakiecie zarówno Internet stacjonarny, jak i pakiet telewizji cyfrowej. Po co płacić 2 osobne rachunki, skoro można mieć wszystko opłacone jednym przelewem? Poza tym takie oferty często są oferowane w niższych cenach.

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora:

Internet dla gracza i streamera Poznań

Zupełnie innego łącza poszukamy dla osób bardzo często korzystających z sieci. I to w sposób bardzo wymagający.

Nie inaczej jest z graczami komputerowymi czy streamerami, którzy potrzebują jednocześnie bardzo szybkiego, jak i stabilnego łącza internetowego. W ich przypadku nie warto oszczędzać, co nie znaczy, że trzeba niepotrzebnie przepłacać. Może należysz do takiej grupy i potrzebny Ci dobry Internet dla gracza w Poznaniu? Pomożemy Ci wybrać najlepszą ofertę!

Najlepszy Internet dla gracza online

Dla gracza online bardzo ważna jest płynność rozgrywki, nie może być więc mowy o wysokim PING-u (najlepiej, żeby był on na jak najniższym poziomie). Warto więc zainwestować nie tylko w porządny router (ten często dostaniesz zresztą od operatora), jak i w szybszy Internet. Rekomendujemy prędkości około i ponad 1 Gb/s (1024 Mb/s). Nie zapominaj tez o uploudzie, który dla gracza czy streamera jest równie ważny!

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Poznań:

Internet w dzielnicach Poznania

Od 2011 roku Poznań podzielony jest oficjalnie na kilkadziesiąt osiedli (jednostek administracyjnych. Oto niektóre z nich:

 • Stary Grunwald
 • Rataje
 • Jeżyce
 • Winogrady
 • Wilda

Internet bez umowy Poznań

W wielkim skrócie i uproszczeniu można powiedzieć, że można zamówić Internet bez umowy w Poznaniu, a konkretnie bez długoterminowej umowy.

Sporo operatorów oferuje bowiem Internet stacjonarny na czas nieokreślony, a więc nie sztywno na 12 czy 24 miesiące, a na tyle, ile… zechce z niego korzystać klient. To on ma prawo w każdej chwili zrezygnować z usług bez podania przyczyny. Obowiązuje go jedynie miesięczny okres wypowiedzenia.

Operatorzy internetu - Poznań