Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Porównaj oferty internetu mobilnego

Dzięki porównywarce ofert Internetu mobilnego znajdziesz w niecałą minutę najlepszy pakiet dostosowany do Twoich potrzeb. Wybraną propozycję będziesz mógł kupić online lub skorzystać z naszego doradztwa.

Co to jest internet mobilny?

Internet mobilny to usługa umożliwiająca bezprzewodowy dostęp do sieci www. Posiadając łącze mobilne nie jesteśmy ograniczeni kablem, jak to ma miejsce w klasycznych łączach przewodowych. Oferty Internetu mobilnego proponowane przez operatorów komórkowych bardzo często charakteryzują się atrakcyjnymi cenami, bezterminowymi umowami i - mimo sporego pakietu GB - zwykle mają ograniczony transfer. Po jego przekroczeniu korzystanie z sieci zwykle jest możliwe, lecz z niższą prędkością transferu. Aby cieszyć się Internetem mobilnym, wystarczy zainstalować kartę SIM od operatora w modemie, routerze lub smartfonie.

Internet LTE dla domu - w jakie parametry celować?

Wybierając ofertę domowego Internetu LTE powinniśmy szczególnie wziąć pod uwagę praktyczny aspekt oferty. Pamiętajmy, że bezprzewodowy Internet dla całego domu ma z powodzeniem zastąpić łącze przewodowe. Jego mobilność jest mniej istotna. W tym przypadku jeszcze bardziej niż zwykle liczy się objętość transferu, która może być współdzielona na większą liczbę urządzeń. Niektórzy operatorzy komórkowi oferują nielimitowany Internet LTE o niższych maksymalnych prędkościach transferu, lecz zamawiając taki pakiet mamy pewność, że go nie wyczerpiemy przez cały okres rozliczeniowy. Przy zakupie warto zadbać o odpowiedni router LTE. Abonament w ofertach domowych zazwyczaj trwa 24 miesiące.

Jak porównywać oferty internetu mobilnego?

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasza porównywarka ofert Internetu mobilnego była przystępna i intuicyjna dla Użytkownika. Na etapie preselekcji można zaznaczyć interesujący zakres oferty. Wystarczy wybrać rodzaj oferty (Internet przenośny i mobilny Internet domowy), pożądany zasięg sieci, wielkość transferu, a także typ umowy, aby otrzymać oferty spełniające własne wymagania. Ekran z wynikami pakietów można swobodnie edytować i zestawić dzięki odpowiednim filtrom - według operatora, pakietu danych oraz ceny. Przy tym ostatnim parametrze umieściliśmy również wartość kontraktu, a więc całą kwotę, jaką przeznaczyć na ofertę w trakcie trwania umowy. Wszystko to, aby nasz Klient mógł dokonać optymalnego i świadomego wyboru.

Cena internetu LTE, a inne parametry - czyli na co patrzeć?

Oferty Internetu mobilnego różnią się nie tylko pod względem cenowym. Równie istotne są parametry dotyczące zakresu usługi, a więc wielkość transferu (wyrażana najczęściej w gigabajtach) oraz jego prędkość w Mbit/s. W przeciwieństwie do klasycznego, czyli przewodowego łącza internetowego, Internet mobilny ma najczęściej ograniczony transfer. Warto więc poszukać oferty z możliwie jak największym pakietem danych, zwłaszcza wtedy, gdy często korzystamy z zasobów Internetu. Niektórzy operatorzy oferują specjalny transfer nocny, dzięki któremu w późnych godzinach możemy korzystać z dodatkowego pakietu internetowego.Nie mniej ważna jest maksymalna prędkość mobilnego łącza, którą w praktyce nie jest łatwo uzyskać. W tym przypadku warto nie tylko porównać wartości liczbowe poszczególnych ofert, ale i jakość zasięgu danego operatora w swojej okolicy. Może bowiem zdarzyć się, że Internet mobilny wolniejszy “na papierze” będzie tu szybszy i stabilniejszy z racji lepszego zasięgu LTE.

Przenośny internet domowy - wady i zalety

Wiele osób zadaje sobie to samo pytanie - jaki Internet wybrać? Przewodowy czy bezprzewodowy? Oba mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Największą zaletą przenośnego Internetu jest oczywiście jego mobilność. Możemy z niego korzystać nie tylko w domu, ale wszędzie tam, gdzie jest zasięg naszego operatora. Wystarczy tylko odpowiedni router lub modem z zainstalowaną kartą SIM, aby móc cieszyć się łączem bez niewygodnego kabla. Poszczególni operatorzy komórkowi (zwłaszcza te mniejsze sieci) często oferują swoje pakiety mobilne z umową na czas nieokreślony, a więc w każdej chwili możemy zrezygnować z usługi. Z kolei tradycyjne oferty “na kabel” wiążą nas zwykle w rocznym lub dwuletnim abonamencie.Z drugiej strony połączenie bezprzewodowe może nie być tak stabilne jak kablowe. Zazwyczaj nie jest też “nieskończone” - operatorzy oferują pakiety z limitowanym transferem, np. do 10, 30 czy 100 GB. Przenośny Internet generalnie będzie gorzej się sprawował również przy wymagających grach online niż tradycyjne łącze przewodowe, ale przez swoją mobilność jest wygodniejsze i bardziej elastyczne.

Jak wybrać najlepszy internet mobilny?

Każdy ma nieco inne preferencje i wymagania dotyczące łącza internetowego. Dla jednych na pierwszym miejscu będzie liczyć się cena, u innych - wielkość transferu i/lub jego maksymalna prędkość. Cena bywa - choć nie jest to regułą, stąd warto porównywać oferty operatorów - wypadkową jego parametrów, jak wielkość GB i prędkość łącza. Niektóre sieci komórkowe kuszą potencjalnych klientów różnymi bonusami, jak np. ekstra transferem nocnym czy zwiększaniem pakietu danych dla stałych i lojalnych klientów. Uniwersalną propozycją dla wielu z nas będą tanie - lecz bardzo atrakcyjne - oferty, których ceny wynoszą około 20-30 zł na miesiąc. Zapewniają one paczki danych wystarczające dla przeciętnego internauty, a ich kolejną zaletą może być możliwość podpisania bezterminowej umowy. Elastyczność oferty - a więc możliwość przeniesienia usługi do innego operatora w każdej chwili - jest kluczowym parametrem, o którym często się zapomina.

Typ oferty
Wybierz jedną z opcji
Internet przenośny
Mobilny Internet domowy
Oferty z urządzeniem
Wybierz zasięg sieci
Nie dokonano wyboru, wybierz zasięg sieci
logo Plusa
Plus
logo Orange
Orange
logo Play
Play
logo T-mobile
T-mobile
Ile potrzebujesz GB?
(pełna prędkość)
5
Max
GB
/mies.
Rodzaj umowy
Twój numer telefonu
+48