Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja sieci OTVARTA. Czy opłaca się skorzystać z oferty operatora w 2023 roku?

recenzja sieci OTVARTA

Ostatnia aktualizacja: 2023-08-10

OTVARTA to jeden z najnowszych operatorów komórkowych w Polsce. Zadebiutowała na rynku na początku 2018 roku i od tego czasu zyskała całkiem spore grono klientów. Czy oferta sieci OTVARTA w 2023 roku jest atrakcyjna na tle konkurencji?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2023.


OTVARTA – wprowadzenie

OTVARTA operator komórkowy

OTVARTA to wirtualna sieć GSM działająca w oparciu o infrastrukturę Plusa. To dobra wiadomość dla tych osób, którzy w swojej okolicy cieszą się dobrym zasięgiem zielonego operatora. Gorzej, jak to właśnie tam Plus niedomaga i miewa problem z połączeniami czy Internetem.

Zawsze warto wcześniej sprawdzić zasięg w okolicy zamieszkania, choć w sieci OTVARTA raczej nie musisz obawiać się długoterminowej umowy – a co za tym idzie, długiego męczenia się w razie problemu z zasięgiem – ale o tym nieco dalej.

OTVARTA - podstawowe informacje
ZasięgPlus
OfertaAbonament, Internet mobilny
Rodzaj umowyBezterminowa, na 24 miesiące
Obsługiwane technologie3G, 4G/LTE, 5G
HD VoiceTak
Roaming UEW ofertach na 24 miesiące

OTVARTA zadebiutowała na rynku w I kwartale 2018 roku. Od samego początku celowała w abonamenty z samą kartą SIM, a więc bez telefonu, którego zachęca kupić osobno. W chwili powstania sieci w jej ofercie było 6 abonamentów w cenie od 9,99 (wcześniej nawet 7,99 zł – to najtańszy abonament w Polsce!) do 55,99 zł. Tak było na samym początku, a jak w 2023 prezentuje się oferta głosowa sieci OTVARTA?

OTVARTA – oferta

Oferta sieci OTVARTA składa się z kilku rodzajów usług. Jest to abonament komórkowy (głosowy), a także szybki Internet mobilny 5G. Nie ma tu taryf na kartę czy pakietów ze smartfonami – brak telefonu w ofercie dla jednego klienta może być zaletą, dla innego wadą.

Abonament OTVARTA

OTVARTA promocja 10 GBPolska sieć komórkowa OTVARTA konsekwentnie stawia na abonament telefoniczny. Obecnie wciąż oferuje 7 różnych pakietów głosowych, ale są to inne plany niż w 2018 roku. Ich ceny wahają się od 9,99 do 49,99 zł.

Co ważne, w 5 przypadkach dostaniesz abonament z umową bezterminową, a więc na czas nieokreślony. To od Ciebie zależy czy i kiedy zrezygnujesz z usług operatora.

Jak prezentuje się jego oferta głosowa?

Oto najtańszy i najdroższy bezterminowy abonament sieci OTVARTA:

Jak już wcześniej wspomniano, powyższy pakiet za 9,99 zł miesięcznie to najtańszy abonament komórkowy w Polsce!

W pozostałych 2 przypadkach (abonamenty po 24,99 i 28,99 zł) umowa zawierana jest już na tradycyjne 24 miesiące. Brzmi o wiele gorzej, zwłaszcza, że otrzymasz zaledwie 2-6 GB miesięcznego transferu, ale w zamian dostaniesz w pełni darmowy roaming UE! W umowach na czas nieokreślony możesz liczyć jedynie na tzw. Pakiet Wakacyjny, którego możesz uruchomić dwukrotnie w trakcie roku kalendarzowego.

Abonament OTVARTA z umową na 2 lata:

OTVARTA promocja

Oferta głosowa sieci OTVARTA ograniczona do abonamentu z samym SIM na 1/24 miesiące powoduje, że na próżno szukać u tego operatora ofert na kartę czy pakietów z telefonem. Trochę szkoda, bo w ten sposób operator zamyka drzwi przed potencjalnymi klientami.

Z drugiej strony operator wie jak przyciągnąć do siebie klientów – wystarczyło, że przenosiłeś numer do OTVARTA, a dostawałeś w zamian na stałe większy pakiet danych! Różnica wynosiła nawet 10 GB Internetu! Od pewnego czasu sieć OTVARTA oferuje jednak te same paczki danych zarówno dla nowych, jak i przenoszonych numerów. Na szczęście transfery nie poszły „w dół”, lecz „w górę”, ale oczywiście opcja na przeniesienie numeru z innej sieci wciąż jest dostępna.

Oprócz sporych paczek internetowych w niedrogich abonamentach zyskasz też na jakości owego transferu – OTVARTA udostępnia 5G dla swoich klientów! Poza tym możesz liczyć na jakość połączeń w HD Voice.

Na przełomie 2021/2022 roku OTVARTA wprowadziła eSIM. To kolejna zaleta tego polskiego i wirtualnej sieci GSM!

Uwaga – do końca listopada 2022 trwa promocja na kolejne numery w sieci OTVARTA, a od sierpnia 2023 r. jednorazowa opłata aktywacyjna została obniżona z 24 zł do symbolicznej złotówki!

Internet OTVARTA (Internet mobilny)

OTVARTA więcej internetu

Wirtualny operator OTVARTA oferuje nie tylko abonament komórkowy, ale też pakiety Internetu mobilnego. Zapewnia w nich coś, czego nie ma żadna inna sieć! Chodzi o możliwość wyboru między stałym a dynamicznym (zmiennym) adresem IP. Po wyborze tego pierwszego musisz liczyć się z wyższymi o około 8 zł rachunkami miesięcznymi, ale dodatkowo możesz wybrać między publicznym a prywatnym IP. Wybór należy do Ciebie!

OTVARTA Internet 2023

W sumie OTVARTA oferuje 3 pakiety Internetu mobilnego w 2 wariantach: z dynamicznym oraz stałym adresem IP. W pierwszym przypadku jego ceny wahają się od 19,99 do 99,99 zł, w drugim od 27,99 do 86,99 zł. Do tego dochodzą 2 kolejne opcje występujące tylko z dynamicznym lub stałym IP (w sumie 5 różnych pakietów Internetu mobilnego). Operator zapewnia w nich następujące paczki danych – ceny na dynamicznym IP:

Jak widać, wybór jest całkiem spory. Atrakcyjność oferty zwiększa dodatkowo 5G w OTVARTA! Operator wprowadził zasięg sieci najnowszej generacji w maju 2020 roku. 5G udostępnia oczywiście – tak, jak w ofertach głosowych – Plus, na łączach których opiera się cała działalność wirtualnego operatora OTVARTA. LTE ma zasięg w całej Polsce (również infrastruktura Plusa).

Ponadto w topowych ofertach dostaniesz także specjalny pakiet nocny.

Opinie klientów OTVARTA 2023

Zasięg OTVARTA

Jak już wspomniano, OTVARTA bazuje na łączach Plusa. Z tej infrastruktury korzysta wiele wirtualnych operatorów, nie tylko sieć OTVARTA, ale również m.in. Premium Mobile czy lajt mobile.

Zasięg sieci OTVARTA 5G, LTE PLUS Advanced oraz LTE (stan na 28.01.2022):

zasięg sieci OTVARTA

Interaktywną mapkę zasięgu sieci OTVARTA znajdziesz też na stronie Plusa.

Obsługa klienta OTVARTA

OTVARTA skupia się na sprzedaży online – każdy pakiet głosowy czy internetowy możesz zamówić bez niczyjej pomocy (a także wychodzenia z domu) na stronie operatora czy choćby przez Komórkomat bez dodatkowych prowizji. W razie ewentualnych problemów czy pytań możesz skorzystać z pomocy Doradcy Klienta.

Pomoc uzyskasz poprzez:

 • kontakt telefoniczny (możesz też wypełnić formularz w celu oddzwonienia przez BOK OTVARTA w tygodniu w godz. od 8:00 do 21:00; w soboty od 10:00 do 18:00 – wybór należy do Ciebie)
 • kontakt mailowy
 • kontakt na czacie (Facebook)

Mimo mocnej działalności w Internecie OTVARTA nie ogranicza się tylko i wyłącznie do sprzedaży online. W całym kraju kilkadziesiąt punktów sprzedaży operatora. Ich listę znajdziesz na otvarta.pl.

Czy OTVARTA ma dobrą ofertę? Podsumowanie

promocja za przeniesienie numeru

Sieć OTVARTA charakteryzuje się dobrymi i niskimi cenami, sporymi paczkami danych GB Internetu i (zazwyczaj) elastycznymi ofertami, bo pozbawionymi długiej umowy. Prawie wszystkie pakiety głosowe zapewniają nielimitowane połączenia do wszystkich sieci w kraju. Na próżno jednak szukać tu bardzo szerokiego wyboru, boli zwłaszcza brak klasycznego prepaid.

Mimo pewnych wad i braków, ten wirtualny operator dysponuje naprawdę bardzo dobrą ofertą dla przynajmniej pewnej grupy odbiorców. Nic dziwnego, że systematycznie zajmuje czołowe miejsca w naszych cyklicznych Rankingach Ofert Komórkowych oraz Rankingach Internetu Mobilnego.

Dla niektórych wirtualni operatorzy (MVNO) to najgorsza sieć, jaka może się przytrafić, ale to opinia krzywdząca i nieobiektywna. OTVARTA to godny rywal dla takich sieci komórkowych, jak nju mobile, Plush czy Premium Mobile. Ale nie tylko – także operatorzy GSM z tzw. „Wielkiej Czwórki” (Orange, Play, Plus i T-Mobile) muszą się mieć na baczności!

Zalety sieci OTVARTA:

 • atrakcyjne ceny
 • duże transfery GB Internetu
 • często bezterminowe umowy (na czas nieokreślony)
 • możliwość wyboru stałego adresu IP (Internet mobilny)
 • łączność 5G
 • darmowy Pakiet Wakacyjny w bezterminowych abonamentach
 • obsługa HD Voice
 • eSIM
 • aktywacja numeru za 1 zł
 • możliwy szybki zakup online…
 • …ale także w stacjonarnych punktach sprzedaży
 • zasięg sieci Plus…

Wady sieci OTVARTA:

 • …co dla wielu będzie wadą
 • brak ofert na kartę, z telefonem, mix
 • w pełni darmowy roaming UE tylko w abonamentach na 2 lata
 • abonamenty na 2 lata mają gorsze warunki w kraju

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

3.9/5 - (38 votes)
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Tragiczna jakość obsługi i częste problemy z funkcjonowaniem dostępu do sieci – po półtora roku rozwiązałem umowę.

Od jakiegoś czasu, często w nocy zostaje mi rozłączony dostęp do internetu, komunikat na ekranie tv, „połączono z routerem, brak dostępu do internetu”. W ostatnim półroczu miałem już z 10 takich sytuacji. Jak tak ma wyglądać dostęp do internetu w sieci Otvarta, to będę musiał rozważyc inne możliwości.

Się zdecydujcie: albo beztermoniowa albo na 24 miesiące ?
Szukam czewgoś najtańczego n atrzeci telefon, ale już straciłem zaufanie – nie wiecie cooferujecie.

Jestem w tej sieci już dość długo i z przykrością stwierdzam, że zasięg tej sieci na południu polski jest kiepski. We Wrocławiu LTE praktycznie mi nie działało, w Zakopanem podobnie. W lubuskim i Zachodniopomorskim jest ok.

Górny Śląsk i Zagłębie ok

Dno i bagno unikać jak tylko się da!!!! Zasięg internetu tragedia, z resztą tylko w Polsce bo w roamingu nie ma!!! I nie da się włączyć bo trzeba zmieniać umowę a to trwa 2 miesiace.

Najgorsza sieć w jakiej byłem, już przy drugiej fakturze naliczyli mi opłaty za połączenia których nie wykonałem, jeszcze brak możliwości sprawdzenia bilingu w strefie klienta, podaje że nieprawidłowe dane logowania, przestrzegam wszystkich, chcecie mieć problemy, wkurzać się i tracić czas i nerwy na prostowanie płatności to przejdźcie do Otvartej.

Ogólnie sieć ok i było dobrze do grudnia 2021 potem operator wyłączył VoLTE i VoWiFi i na chwilę obecną odp BOK jest taka że nie wiadomo kiedy będzie z powrotem.

Otvarta generalnie zrobiła na mnie całkiem niezłe wrażenie. nie dośc, że ceny rozsądne to jeszcze oferta non limit. testuje od paru miesięcy i na pewno zostane na dłużej.

pewnie, ze się opłaca. i to nie tylko w 2022 ale niezmiennie od początku jej istnienia. ja mam tu abonament tel już ponad 2 lata. potrafią zadbac o swojego klienta.

Analizowałem i w cele nie jest różowo. Otvarta aktywacja 24 zł, abonament 18,99 zł, Internet 21 GB ale MMSy płatne i brak internetu w UE, rozmowy w UE limitowane 2 x w roku. W Heyah 01 – aktywacja i przez pierwszy miesiąc 1 zł, rozmowy, SMSy i MMSy w Polsce i EU: Bez limitu • Internet w kraju: 20 GB • Internet w UE: 2,85 GB abonament 20 zł

Przecież to nie jest recenzja tylko opis oferty…

Otwata ;naliczała mi opłaty za niewykonane połączenia, naliczała opłaty za nr zaczynające się na 800…. których nie wykonałem, zawiesili mi rozmowy i bez powiadomienia wyłączyli telefon. To są bandyci . Nie można się „dogadać” z tą bandą …………czyli nie tylko cena decyduje o Twoim wyborze.

Nie polecam . Dostałem 100gb plus w niby w po 23:59 nocy 200gb , wykorzystałem w dzień 100 i na tym koniec po 23:59 nie ma 200gb , nie polecam tych krętaczy

Też się na tym przejechałem !!! Oczywiście w opisie usługi na stronie nic o tym nie znajdziemy. Dopiero jak wykonamy telefon do BOK z awanturą, że nie działa pakiet nocny to nas o tym poinformują. Brak jasnej informacji jest perfidnym i celowym działaniem operatora !!! Co z tego, że „dają” dodatkowe 200 GB w nocy, jeżeli po wykorzystaniu dziennego pakietu 100 GB pakiet nocny możemy sobie wsadzić !!!

Widze, ze nie będe oryginalna jeśli i ja polecę tego operatora :) usługi są stabilne, zasięg u mnie na full. generalnie nigdy nie płaciłam tak nie wiele za rachunki telefoniczne :)

Ja jestem za tym by wspierać polskie sieci a Otvarta do nicj nalezy przecież :)

dokładnie, ostatnio zrobiłem taką swoją analize i wychodzi na to, ze faktycznie jeśli chodzi o 5G to Otvarta jest bezkonkurencyjna na ten moment :)

Otvarta ma na ten moment najlepsza ofertę na 5G w naszym kraju, ja chętnie korzystam z takich możliwości.

nawet w zestawieniach tu publikowanych widać, ze Otvarta wciąż znajduje się w czołówce najlepszych ofert także to tez o czymś świadczy :)

No jasne, ze się opłaca :) tak bardzo, ze jestem u nich już 2 lata i ani myslę o zmianie a wcześniej zmieniałam sieci średnio 2 razy w roku ( korzystałam wtedy z prepaidów).

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów