Znaleźliśmy 24 oferty spełniające Twoje kryteria.

Internet we Wrocławiu jest bardzo szybki, wszystko dzięki rozwiniętej infrastrukturze operatorów. W tym największym mieście województwa dolnośląskiego znajdziesz wiele bardzo ciekawych ofert Internetu stacjonarnego – zarówno łączy światłowodowych, jak i „zwyczajnych” kablowych. Jakby tego było mało, Wrocław należy do czołówki polskich miast pod względem dostępności 5G! Dla jego mieszkańców może być to ciekawa alternatywa wobec tradycyjnego Internetu stacjonarnego.


Najlepszy Internet w We Wrocławiu – jaki wybrać?

Internet światłowodowy we Wrocławiu – jak i każdym innym mieście – charakteryzuje się dużymi prędkościami transferu, a także stabilnością łącza. Mówi się, że wąskie pole manewru nie ułatwia w dokonaniu wyboru, ale z drugiej strony zbyt wiele ofert też w tym nie pomaga. Akurat tak się składa, że na terenie miasta Wrocław działa wiele operatorów, nie tylko tych ogólnokrajowych, ale i lokalnych.

W tym przypadku zbyt obfita pula ofert i pakietów może nieco przeszkadzać, ale specjalnie dla Ciebie przefiltrowaliśmy oferty i podpowiemy jak wybrać najlepszy Internet stacjonarny we Wrocławiu. Najważniejsze jego zmienne to oczywiście cena i prędkość łącza.

Ile kosztuje Internet we Wrocławiu?

Generalnie Wrocław nie należy do najtańszych miast, jest wręcz przeciwnie – koszty życia są tu bardzo wysokie, a Wrocław pobija rekordy cenowe choćby na rynku nieruchomości czy wysokości składek OC. Na szczęście oferty krajowych operatorów są pod względem cenowym identyczne w każdym zakątku Polski.

Pod względem cenowym warto wyróżnić sieć Play, która udostępnia Internet stacjonarny we Wrocławiu już od 45 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymasz transfer do 300 Mb/s i bezterminową umowę, a za 10 zł dostaniesz to samo, lecz z prędkością do 600 Mb/s!

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Netiado 1 Gb/sbezterminowa80,00
Vectrado 600 Mb/s2479,99
Korbankdo 550 Mb/s2459,90
UPCdo 500 Mb/s2459,99
Playdo 300 Mb/s2445,00
T-Mobiledo 300 Mb/s2460,00
Orange do 300 Mb/s2459,99
TVK Telkado 150 Mb/sbezterminowa39,90
Multimediado 150 Mb/s2444,99
Trestondo 100 Mb/s2425,00
Osiedlowa.pldo 30 Mb/s930,00

Jeszcze tańszy potrafi być lojalny operator Treston, który na terenie Wrocławia i okolic szerzy swoje usługi światłowodowe. Cena abonamentu to zaledwie 25,00 zł miesięcznie, ale tym razem z dwuletnią umową i prędkością do 100 Mb/s. Dla osób ceniących sobie przede wszystkim cenę (np. seniorzy; o nich nieco dalej), to bardzo dobre rozwiązanie!

Jaka prędkość Internetu w Warszawie?

Generalnie można założyć, że minimalne transfery w oferowanych pakietach Internetu stacjonarnego we Wrocławiu to 100 Mb/s, ale to absolutne minimum – dominują oferty z 300 Mb/s i więcej. Pamiętajmy jednak, że prędkość „na papierze” wcale nie musi oznaczać rejestrowanych szybkości łącza. W praktyce może okazać się, że posiadając światłowód we Wrocławiu do 300 Mb/s, tak naprawdę będzie działał trzykrotnie wolniej, co wciąż będzie zgodne z umową.

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza we Wrocławiu?

We Wrocławiu od dłuższego czasu sieć światłowodowa jest ogólnodostępna. Jeżeli zależy Ci na światłowodzie we Wrocławiu, to znajdziesz go m.in. w Orange, UPC, Plusie, T-Mobile czy we wspomnianym wcześniej Trestonie. Warto jednak wciąż rozważyć oferty z tradycyjnym „kablem” – Play, Osiedlowa.pl czy TVK Telka. Tym bardziej, że mogą mieć najlepsze ceny!

Ceny cenami, ale może istnieje jeszcze alternatywa dla Internetu stacjonarnego? Może akurat mieszkasz w takim miejscu, gdzie nie dociera infrastruktura operatora, którego oferta internetowa spełniałaby Twoje wymagania? Zawsze możesz postawić na Internet mobilny 4G/LTE, którego wraz z modemem czy routerem możesz „zabrać” ze sobą gdziekolwiek się nie udasz. Wybierając router, warto celować już w modele z 5G – Wrocław ma (w porównaniu do innych miast) całkiem dobry zasięg 5G!

Porównaj Internet mobilny

Dostępni operatorzy – Internet światłowodowy Wrocław

Oto lista operatorów, którzy oferują Internet stacjonarny we Wrocławiu – i/lub stacjonarny/światłowodowy:

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Zależy Ci na cenie? A może stabilności i szybkości łącza? A może jednym i drugim (tzw. złoty środek) – podpowiadamy, z których ofert możesz skorzystać! Oto najlepsze pakiety Internetu we Wrocławu!

Internet dla studenta Wrocław

Studenci to dość specyficzna grupa odbiorców. Chcą jak najwięcej za jak najmniej i nie ma się czemu dziwić. We Wrocławiu nie brakuje uczelni wyższych, a więc też samych studentów, którzy poszukują szybkiego Internetu.

Przyda się on nie tylko do nauki, ale też do szeroko pojętej rozrywki. Musi być też stabilny, choćby ze względu na możliwe zdalne nauczanie ze względu na COVID-19. Przydałby się jednak nie tylko w miarę szybki i stabilny Internet stacjonarny we Wrocławiu, ale też taki, z którego można łatwo zrezygnować, a więc z bezterminową umową!

Dobrym wyborem będzie Vectra z transferem do 450 Mb/s za niecałe 50 zł miesięcznie. „Na papierze” prędkość wygląda dobrze, także cena nie jest zbyt wygórowana. No i co dla wielu może być ważne, aktywacja wynosi symboliczne 1 zł, a umowa podpisywana jest na czas nieokreślony!

Podobnie jest np. w Netii, ale tu cena wynosi już 60 zł. Jest więc nieco drożej, ale jednocześnie i nieco wolniej (300 Mb/s). Jest to jednak wciąż interesująca alternatywa dla tych, którzy nie mogą skorzystać z Vectry we własnym miejscu zamieszkania.

Przykładowy Internet dla studenta:

Internet dla seniora Wrocław

Osoby starsze – często dość sporadycznie korzystające z uroków sieci www – nie muszą mieć Internetu stacjonarnego o wyśrubowanej prędkości. Ważne, żeby był stabilny, nieawaryjny, a do tego (a może przede wszystkim) jak najtańszy.

Niskie ceny proponuje choćby lojalny operator Osiedlowa.pl (30 zł), ale w tej cenie prędkość łącza to zaledwie 30 Mb/s, a więc mniej niż znakomita większość konkurencji we Wrocławiu. Umowa trwa tylko kilka miesięcy.

Dokładając zaledwie 5 zł można już cieszyć się z pięciokrotnie szybszego łącza sieci Play, ale to też jest tradycyjne łącze przewodowe. Z tanich światłowodów warto wymienić ofertę UPC, która za niecałe 50 zł zapewnia transfer do 300 Mb/s.

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora:

Internet dla gracza i streamera Wrocław

Zupełnie inaczej wygląda kwestia wyboru Internetu dla gamerów czy osób streamujących w sieci różnego rodzaju treści wideo i inne. Tu liczy się prędkość (także upload!) oraz stabilność łącza internetowego. Jego cena nie gra tu większej roli!

Najlepszy Internet dla gracza online

Dla gracza nie ma nic gorszego, jak duży PING uniemożliwiający rozgrywkę online. Warto więc zaopatrzyć się w szybki Internet stacjonarny/światłowodowy, najlepiej w okolicach ok. 1 Gb/s i szybszy.

Wcześniej wspominaliśmy o alternatywie w postaci Internetu 4G/LTE, a nawet najnowszego 5G, ale w tym przypadku nie ma on racji bytu. Jeżeli ma być bardzo szybki i niezawodny, to musi być to światłowód!

Przykładowy Internet dla gracza/streamera:

Internet w dzielnicach Wrocławia

Oficjalnie Wrocław podzielony jest na 48 osiedli stanowiących jednostki pomocnicze miasta. Historycznie wciąż można jednak wyróżnić kilka dzielnic.

Dzielnice Wrocławia:

  • Psie Pole
  • Śródmieście
  • Stare Miasto
  • Krzyki
  • Fabryczna

Internet bez umowy Warszawa

Istnieje Internet bez umowy, ale jest to łącze mobilne na kartę, które posiada choćby Mobile Vikings, a także większe sieci komórkowe. W przypadku Internetu stacjonarnego sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Nie są to bowiem oferty stricte bez umowy, choć są to abonamenty z umową bezterminową/na czas nieokreślony. W praktyce oznacza to, że rezygnując z usługi dzisiaj, za miesiąc już za nią nie płacisz. Nie jesteś skazany na operatora przez długie miesiące czy nawet lata!

Jednym z operatorem świadczących tego typu usługi jest Vectra. Oto jej tani Internet stacjonarny z umową na 1 miesiąc:

Operatorzy internetu - Wrocław