Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet stacjonarny bez umowy

Internet bez umowy

Ostatnia aktualizacja: 2023-03-15

A gdyby tak mieć Internet stacjonarny bez umowy? Czy w ogóle jest taka możliwość? A jeśli nie, to co możesz zrobić, jeśli nie chcesz wiązać się długotrwałą umową z jakimkolwiek operatorem? Podpowiadamy!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023.


Internet bez umowy – czy istnieje?

Niestety żadna z sieci nie oferuje Internetu stacjonarnego bez umowy. Generalnie byłoby to nielogiczne, gdyż Ty musisz mieć pewność, że operator spełni określone wymogi na które się umówiliście, zaś operator musi mieć zabezpieczenie w postaci gwarancji płatności z Twojej strony. A najlepszym gwarantem takiego przyrzeczenia pomiędzy stronami jest pisemna umowa.

Jedyną opcją Internetu bez umowy są oferty na kartę. Takie możliwości daje większość operatorów komórkowych. Niestety nie jest to Internet stacjonarny o jakim tutaj mówimy, lecz Internet mobilny. Różnica między „stałym” łączem a Internetem mobilnym tkwi przede wszystkim w transferze danych, który jest łączu stacjonarnym (np. Internet światłowodowy) jest niewyczerpalny.

Sprawdź
oferty internetu i TV,

które przygotowaliśmy dla Ciebie z PanWybierak.pl

Porównaj oferty

Na szczęście jest jeszcze inne rozwiązanie, mianowicie Internet stacjonarny (Internet domowy) z umową bezterminową, a więc z minimum formalności. W tym wypadki podpisujesz zobowiązanie, ale na czas nieokreślony. Zatem pomimo tego, że masz umowę, to w każdej chwili możesz z niej zrezygnować zachowując 30-dniowy okres wypowiedzenia. To proste! Zamawiam, opłacam faktury, a w razie czego mogę zrezygnować kiedy tylko zechcę. Takie rozwiązanie proponuje w niektórych ofertach kilku operatorów. Przyjrzyjmy się zatem im z bliska.

Play – Internet stacjonarny 150 Mb/s

Na początek propozycja od fioletowego operatora, największa obok Orange operatora GSM w Polsce. Od pewnego czasu oferuje on również usługi internetowe po kablu. W tym wariancie maksymalna prędkość pobierania wynosi 150 Mb/s, zaś wysyłania 15 Mb/s. Opłata instalacyjna to jednorazowy koszt na poziomie 50 zł, zaś router dostajesz na czas umowy za darmo. To ciekawa oferta, jednak niestety z racji tego, że od stosunkowo niedawna jest na rynku, to jego dostępność w wybranych lokalizacjach może być ograniczona. Są także warianty droższe i szybsze.

Internet Play rabat

Operator ten proponuje również liczne pakiety w ramach oferty Internet mobilny (bezprzewodowy) i bogatsze – a przez to droższe – pakiety Internet domowy + telewizja. Bardzo dobra oferta Internetu.

Zobacz również: Promocje Internetu Play na nowy rok akademicki

nju mobile – nju świałowód 200 Mb/s

Kolejnym operatorem, który oferuje Internet światłowodowy bez długiego okresu zobowiązania, jest nju mobile. Submarka Orange z powodzeniem testuje swój światłowód, którego kupisz w bardzo dobrej cenie! W tym wypadku możesz wybrać bezterminowy wariant abonamentu, który oferuje maksymalną prędkością pobierania na poziomie 200 Mb/s. Pliki zaś wyślesz z maksymalną prędkością 30 Mb/s. Dla wielu powinna być to wystarczająca prędkość Internetu. Oferta dostępna jest (obecnie) tylko dla klientów submarki Orange.

nju Internet światłowodowy Miesięcznie za ten wariant zapłacisz 59,99 zł. Opłata instalacyjna w tym wypadku to jednak 499 zł. Masz możliwość wybrania również oferty na 24 miesiące, gdzie aktywacja kosztuje 50 zł, a opłaty miesięczne są jeszcze niższe i wynoszą tylko 39,99 zł! Prędkości Internetu – downloudu i uploudu – są takie same. Wybór należy oczywiście do Ciebie! PS nju oferuje też Internet mobilny (oferta nju internetowy) za 29 zł miesięcznie, także bez długoterminowej umowy.

UPC – Internet 500 Mb/s

Tym razem oferta sieci UPC, a więc jednego z najbardziej znanych operatorów Internetu stacjonarnego w naszym kraju i jeden z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą. On także oferuje Internet stacjonarny (Internet domowy) bez zobowiązania. Jednak tutaj oferta jest skonstruowana nieco inaczej. Jeżeli nie chcesz długotrwałej umowy, to kwota najniższego abonamentu wynosi 69,99 zł miesięcznie. W zamian możesz się z czego cieszyć – prędkość Internetu wynosi tu nawet 500 Mb/s w przypadku plików pobieranych i 30 Mb/s przy plikach wysyłanych. To naprawdę szybki Internet domowy, a ściąganie dużych plików nie stanowi dla niego wyzwanie! W ramach oferty otrzymujesz także router na czas trwania umowy.

UPC Internet światłowodowy promocja

Co interesujące, w tej ofercie operator proponuje też dostęp do telewizji w ramach tego pakietu. Dostajesz tutaj po prostu pakiet do telewizji naziemnej. Jeżeli nie chcesz, to zwyczajnie nie podłączasz anteny. Masz też spore możliwości dobierania usług dodatkowych. Z jednej strony jest to dość droga oferta. Z drugiej jednak oferuje większe prędkości przesyłu danych i wiele opcji dodatkowych, których nie ma część konkurencji, jak np. pakiet Internet i telewizja w jednym.

Netia – Internet 300 Mb/s

To kolejny operator, który oferuje wariant bezterminowy. W przypadku Netii oferta rozpoczyna się od pakietu, gdzie prędkość Internetu wynosi maksymalnie do 300 Mb/s. Abonent za tę ofertę zapłaci 60 zł miesięcznie. Obowiązuje tutaj również miesięczny okres wypowiedzenia.

Netia 5G promocja

Router dostaniesz na cały czas trwania umowy za darmo. Natomiast musisz tutaj zwrócić uwagę, że w tym wypadku zobowiązujesz się także do korzystania z usługi Bezpieczny Internet, której koszt to dodatkowe 10 zł miesięcznie. Operator oferuje także spore możliwości dobrania usług dodatkowych.

W droższych ofertach Netia proponuje pakiet łączony Internet+telewizja.

Orange – Orange Światłowód do 300 Mb/s

Również pomarańczowy operator, a więc Orange, ma w swojej ofercie Internet światłowodowy bez długiego okresu zobowiązania. Najtańszym wariantem, jaki możesz tutaj wybrać jest oferta do 300 Mb/s pobieranych plików i 50 Mb/s jeśli wysyłasz pliki. Miesięczne zobowiązanie wyniesie Cię w tym wypadku 69,98 zł.

Orange Światłowód

W ramach tej oferty Orange światłowód dostajesz Funboxa 3 na cały okres trwania umowy. Jednorazowa opłata aktywacyjna to koszt 49,99 zł. Możesz także zdecydować się na szybsze warianty. Najwyższy pakiet oferuje tutaj maksymalną prędkość na poziomie 1 Gb/s. Jednak miesięczny koszt tej oferty to 89,98 zł. W Orange możesz również łączyć inne usługi w pakiety, na które składają się m.in. abonament komórkowy i telewizja.

Internet stacjonarny bez umowy – podsumowanie

Przewodowy Internet domowy bez umowy w praktyce nie istnieje, gdyż czas trwania umowy zawsze wynosi choćby 1 miesiąc. Jest to jednak znakomite rozwiązanie, gdyż dysponujesz Internetem stacjonarnym bez długoterminowej umowy – czas trwania umowy wynosi bowiem tyle, ile zechcesz!

To oferty z bezterminową umową (inaczej umowę na czas nieokreślony), bez właściwego zobowiązania na 12 czy 24 msc. Gorąco je polecamy! Czasami do Internetu dostaniesz innego typu usługi, jak np. telewizję czy abonament komórkowy (np. Orange światłowód w ramach pakietu łączonego Orange Love).

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (9 votes)
Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Niestety umowa bezterminowa nie oznacza, że można ją rozwiązać bez ponoszenia żadnych kosztów… Mam taką umowę w UPC. Zdecydowałam się na nią bo nie mam własnego mieszkania. Stwierdziłam, że mogę zapłacić nieco więcej miesięcznie żeby mieć komfort wypowiedzenia umowy kiedy zechcę. I owszem, umowę można wypowiedzieć w każdym momencie. Ale okres zobowiązania pakietu (pakietu/promocji) istnieje. I UPC mówi, OK, rozwiązujemy umowę, ale dopłać, i podaje kwotę w tysiącach :). I okazuje się, że przepłacało się po to, żeby i tak płacić przez 2 lata bo wcześniesza rezygnacja z umowy się nie opłaca. Ściema totalna. Znam innych poszkodowanych. Niestety, wymieniliśmy się doświadczeniami już po fakcie. Nie polecam.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów