Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

A gdyby tak mieć Internet stacjonarny bez żadnej umowy? Czy w ogóle jest taka możliwość? A jeśli nie, to co możesz zrobić, jeśli nie chcesz wiązać się długotrwałą umową z jakimkolwiek operatorem?

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Internet z krótkoterminową umową:

Niestety żadna z sieci nie oferuje Internetu bez umowy. Generalnie byłoby to nielogiczne, gdyż Ty musisz mieć pewność, że operator spełni określone wymogi na które się umówiliście, zaś operator musi mieć zabezpieczenie w postaci gwarancji płatności z Twojej strony. A najlepszym gwarantem takiego przyrzeczenia pomiędzy stronami jest pisemna umowa. Jedyną opcją Internetu bez umowy są oferty na kartę. Takie możliwości daje większość operatorów komórkowych. Niestety nie jest to Internet stacjonarny o jakim tutaj mówimy, lecz Internet mobilny.

Na szczęście jest jeszcze inne rozwiązanie, mianowicie Internet stacjonarny z umową bezterminową. W tym wypadki podpisujesz zobowiązanie, ale na czas nieokreślony. Zatem pomimo tego, że masz umowę, to w każdej chwili możesz z niej zrezygnować zachowując 30-dniowy okres wypowiedzenia. Takie rozwiązanie oferuje na naszym rynku kilku operatorów. Przyjrzyjmy się zatem im.

Play – Internet stacjonarny 150 Mb/s

Wariant na 24 miesiące:

Na początek oferta od fioletowego operatora. Od pewnego czasu oferuje on również usługi internetowe po kablu. W tym wariancie maksymalna prędkość pobierania wynosi 150 Mb/s, zaś wysyłania 15 Mb/s. Opłata instalacyjna to jednorazowy koszt na poziomie 50 zł, zaś router dostajesz na czas umowy za darmo. To ciekawa oferta, jednak niestety z racji tego, że od niedawna jest na rynku, to jego dostępność w wybranych lokalizacjach może być ograniczona. Są także warianty droższe i szybsze. Przykładowo za 300 Mb/s zapłacisz 45 zł miesięcznie.

Vectra – Internet 300 Mb/s

Kolejnym operatorem, który oferuje Internet stacjonarny bez długiego okresu zobowiązania, jest Vectra. To jeden z tych operatorów, który jest na naszym rynku już od dłuższego czasu. W tym wypadku możesz wybrać najtańszy wariant abonamentu, który oferuje maksymalną prędkością pobierania na poziomie 300 Mb/s. Pliki zaś wyślesz z maksymalną prędkością 40 Mb/s.

Miesięcznie za ten wariant zapłacisz 49,99 zł. Opłata instalacyjna w tym wypadku to przysłowiowa złotówka. Oczywiście dostajesz router na czas umowy. Masz możliwość wybrania również innych wariantów prędkości. Warto się nad tym zastanowić, gdyż za 450 Mb/s zapłacisz 54,99 zł miesięcznie, a za najszybszy wariant 600 Mb/s to miesięczne zobowiązanie na poziomie 59,99 zł. Tutaj również obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia.

UPC – Internet 500 Mb/s

Wariant na 24 miesiące:

UPC to jeden z najbardziej znanych operatorów Internetu stacjonarnego w naszym kraju i jeden z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą. On także oferuje Internet stacjonarny bez zobowiązania. Jednak tutaj oferta jest skonstruowana nieco inaczej. Jeżeli nie chcesz długotrwałej umowy, to kwota najniższego abonamentu wynosi 69,99 zł miesięcznie. Jednak w zamian możesz się cieszyć z prędkości nawet 500 Mb/s w przypadku plików pobieranych i 30 Mb/s przy plikach wysyłanych. W ramach oferty otrzymujesz także router na czas trwania umowy.

Co interesujące, w tej ofercie operator proponuje też dostęp do telewizji w ramach tego pakietu. Dostajesz tutaj po prostu pakiet do telewizji naziemnej. Jeżeli nie chcesz, to zwyczajnie nie podłączasz anteny. Masz też spore możliwości dobierania usług dodatkowych. Z jednej strony jest to dość droga oferta. Z drugiej jednak oferuje większe prędkości przesyłu danych i wiele opcji dodatkowych, których nie ma konkurencja.

Netia – Internet 300 Mb/s

Wariant na 24 miesiące:

To kolejny operator, który oferuje wariant bezterminowy. W tym wypadku jego oferta rozpoczyna się od pakietu w którym możesz pobierać pliki z maksymalną prędkością 300 Mb/s. Miesięcznie za tą ofertę zapłacisz 60 zł. Obowiązuje tutaj również miesięczny okres wypowiedzenia. Router dostaniesz na cały czas trwania umowy za darmo. Natomiast musisz tutaj zwrócić uwagę, że w tym wypadku zobowiązujesz się także do korzystania z usługi Bezpieczny Internet, której koszt to dodatkowe 10 zł miesięcznie. Operator oferuje także spore możliwości dobrania usług dodatkowych.

Orange – Orange Światłowód do 300 Mb/s

Również pomarańczowy operator ma w swojej ofercie Internet stacjonarny bez długiego okresu zobowiązania. Najtańszym wariantem, jaki możesz tutaj wybrać jest oferta do 300 Mb/s pobieranych plików i 50 Mb/s jeśli wysyłasz pliki. Miesięczne zobowiązanie wyniesie Cię w tym wypadku 69,98 zł.

W ramach tej oferty dostajesz Funboxa 3 na cały okres trwania umowy. Jednorazowa opłata aktywacyjna to koszt 49,99 zł. Możesz także zdecydować się na szybsze warianty. Najwyższy pakiet oferuje tutaj maksymalną prędkość na poziomie 1 Gb/s. Jednak miesięczny koszt tej oferty to 89,98 zł. Możesz tutaj również łączyć inne usługi w pakiety, przykładowo z usługą telewizyjną.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów