Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Internet stacjonarny bez umowy

Internet bez umowy

Ostatnia aktualizacja: 2022-11-29

A gdyby tak mieć Internet stacjonarny bez umowy? Czy w ogóle jest taka możliwość? A jeśli nie, to co możesz zrobić, jeśli nie chcesz wiązać się długotrwałą umową z jakimkolwiek operatorem? Podpowiadamy!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2022.


Internet bez umowy – czy istnieje?

Niestety żadna z sieci nie oferuje Internetu stacjonarnego bez umowy. Generalnie byłoby to nielogiczne, gdyż Ty musisz mieć pewność, że operator spełni określone wymogi na które się umówiliście, zaś operator musi mieć zabezpieczenie w postaci gwarancji płatności z Twojej strony. A najlepszym gwarantem takiego przyrzeczenia pomiędzy stronami jest pisemna umowa. Jedyną opcją Internetu bez umowy są oferty na kartę. Takie możliwości daje większość operatorów komórkowych. Niestety nie jest to Internet stacjonarny o jakim tutaj mówimy, lecz Internet mobilny. Różnica między „stałym” łączem a Internetem mobilnym tkwi przede wszystkim w transferze danych, który jest łączu stacjonarnym (np. Internet światłowodowy) jest niewyczerpalny.

Sprawdź
oferty internetu i TV,

które przygotowaliśmy dla Ciebie z PanWybierak.pl

Porównaj oferty

Na szczęście jest jeszcze inne rozwiązanie, mianowicie Internet stacjonarny z umową bezterminową, a więc z minimum formalności. W tym wypadki podpisujesz zobowiązanie, ale na czas nieokreślony. Zatem pomimo tego, że masz umowę, to w każdej chwili możesz z niej zrezygnować zachowując 30-dniowy okres wypowiedzenia. To proste! Zamawiam, opłacam faktury, a w razie czego mogę zrezygnować kiedy tylko zechcę. Takie rozwiązanie proponuje w niektórych ofertach kilku operatorów. Przyjrzyjmy się zatem im z bliska.

Play – Internet stacjonarny 150 Mb/s

Na początek oferta od fioletowego operatora, największa obok Orange operatora GSM w Polsce. Od pewnego czasu oferuje on również usługi internetowe po kablu. W tym wariancie maksymalna prędkość pobierania wynosi 150 Mb/s, zaś wysyłania 15 Mb/s. Opłata instalacyjna to jednorazowy koszt na poziomie 50 zł, zaś router dostajesz na czas umowy za darmo. To ciekawa oferta, jednak niestety z racji tego, że od stosunkowo niedawna jest na rynku, to jego dostępność w wybranych lokalizacjach może być ograniczona. Są także warianty droższe i szybsze.

Operator ten proponuje również liczne pakiety w ramach oferty Internet mobilny (bezprzewodowy) i bogatsze – a przez to droższe – pakiety Internet+telewizja. Bardzo dobra oferta Internetu.

Zobacz również: Promocje Internetu Play na nowy rok akademicki

nju mobile – nju świałowód 200 Mb/s

Kolejnym operatorem, który oferuje Internet światłowodowy bez długiego okresu zobowiązania, jest nju mobile. Submarka Orange z powodzeniem testuje swój światłowód, którego kupisz w bardzo dobrej cenie! W tym wypadku możesz wybrać bezterminowy wariant abonamentu, który oferuje maksymalną prędkością pobierania na poziomie 200 Mb/s. Pliki zaś wyślesz z maksymalną prędkością 30 Mb/s. Dla wielu powinna być to wystarczająca prędkość Internetu. Oferta dostępna jest (obecnie) tylko dla klientów submarki Orange.

Miesięcznie za ten wariant zapłacisz 59,99 zł. Opłata instalacyjna w tym wypadku to jednak 499 zł. Masz możliwość wybrania również oferty na 24 miesiące, gdzie aktywacja kosztuje 50 zł, a opłaty miesięczne są jeszcze niższe i wynoszą tylko 39,99 zł! Prędkości Internetu – downloudu i uploudu – są takie same. Wybór należy oczywiście do Ciebie! PS nju oferuje też Internet mobilny (oferta nju internetowy) za 29 zł miesięcznie, także bez długoterminowej umowy.

UPC – Internet 500 Mb/s

Tym razem oferta sieci UPC, a więc jednego z najbardziej znanych operatorów Internetu stacjonarnego w naszym kraju i jeden z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą. On także oferuje Internet stacjonarny bez zobowiązania. Jednak tutaj oferta jest skonstruowana nieco inaczej. Jeżeli nie chcesz długotrwałej umowy, to kwota najniższego abonamentu wynosi 69,99 zł miesięcznie. W zamian możesz się z czego cieszyć – prędkość Internetu wynosi tu nawet 500 Mb/s w przypadku plików pobieranych i 30 Mb/s przy plikach wysyłanych. To naprawdę szybki Internet, a ściąganie dużych plików nie stanowi dla niego wyzwanie! W ramach oferty otrzymujesz także router na czas trwania umowy.

Co interesujące, w tej ofercie operator proponuje też dostęp do telewizji w ramach tego pakietu. Dostajesz tutaj po prostu pakiet do telewizji naziemnej. Jeżeli nie chcesz, to zwyczajnie nie podłączasz anteny. Masz też spore możliwości dobierania usług dodatkowych. Z jednej strony jest to dość droga oferta. Z drugiej jednak oferuje większe prędkości przesyłu danych i wiele opcji dodatkowych, których nie ma część konkurencji, jak np. pakiet Internet i telewizja w jednym.

Netia – Internet 300 Mb/s

To kolejny operator, który oferuje wariant bezterminowy. W przypadku Netii oferta rozpoczyna się od pakietu, gdzie prędkość Internetu wynosi maksymalnie do 300 Mb/s. Abonent za tę ofertę zapłaci 60 zł miesięcznie. Obowiązuje tutaj również miesięczny okres wypowiedzenia.

Router dostaniesz na cały czas trwania umowy za darmo. Natomiast musisz tutaj zwrócić uwagę, że w tym wypadku zobowiązujesz się także do korzystania z usługi Bezpieczny Internet, której koszt to dodatkowe 10 zł miesięcznie. Operator oferuje także spore możliwości dobrania usług dodatkowych.

W droższych ofertach Netia proponuje pakiet łączony Internet+telewizja.

Orange – Orange Światłowód do 300 Mb/s

Również pomarańczowy operator, a więc Orange, ma w swojej ofercie Internet światłowodowy bez długiego okresu zobowiązania. Najtańszym wariantem, jaki możesz tutaj wybrać jest oferta do 300 Mb/s pobieranych plików i 50 Mb/s jeśli wysyłasz pliki. Miesięczne zobowiązanie wyniesie Cię w tym wypadku 69,98 zł.

W ramach tej oferty dostajesz Funboxa 3 na cały okres trwania umowy. Jednorazowa opłata aktywacyjna to koszt 49,99 zł. Możesz także zdecydować się na szybsze warianty. Najwyższy pakiet oferuje tutaj maksymalną prędkość na poziomie 1 Gb/s. Jednak miesięczny koszt tej oferty to 89,98 zł. W Orange możesz również łączyć inne usługi w pakiety, na które składają się m.in. abonament komórkowy i telewizja.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów