Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Przeniesienie numeru. Jak przenieść numer do innego operatora sieci komórkowej?

avatar
44
Jak przenieść numer do operatora

Czy przeniesienie numeru zajmuje wiele czasu? Wystarczy skorzystać z możliwości jego przeniesienia, dzięki czemu uzyskujesz dostęp do (często) bardziej atrakcyjnej oferty innej sieci i zachowujesz dotychczasowy numer. Sama procedura jest bardzo prosta, lecz wymaga paru czynności. Jak przenieść numer do innego operatora komórkowego?

Najczęściej zadawane pytania:

  • Czy przeniesienie numeru się opłaca?
  • Jak przenieść numer do innego operatora?
  • Ile kosztuje przeniesienie numeru?
  • Jak długo trwa przeniesienie numeru?
  • Jak sprawdzić status przeniesienia numeru?

Przeniesienie numeru – 4 kroki

Przenoszenie numeru do innego operatora nie jest trudne – wystarczy wybrać sposób, w jaki możesz tego dokonać i wypełnić odpowiedni wniosek. Następnie możesz podpisać nowe zobowiązanie, o ile zdecydujesz się na abonament u nowego operatora, ale ze starym numerem.

1. Udaj się do salonu operatora lub na jego stronę internetową – co korzystniejsze?

Możesz przenieść numer na trzy różne sposoby:

  • udając się do salonu sieci, do której chcesz przenieść nasz numer
  • telefonicznie (kontakt do Działu Obsługi Klienta – BOK)
  • przez Internet

Każdy operator posiada swoją własny sposób przenoszenia numeru. Występuje tu wspólny mianownik – proces przeniesienia numeru jest generalnie bardzo podobny w każdej sieci. Poniżej znajdziesz szczegółowe poradniki największych graczy na polskim rynku telefonii komórkowej:

Zobacz również poradniki dedykowane dla poszczególnych operatorów

Chcesz przenieść numer do T-Mobile?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do Orange?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do Play?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do Plusa?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do Plusha?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do nju mobile?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do Premium Mobile?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do Virgin Mobile?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do OTVARTA?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do lajt mobile?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do Mobile Vikings?
Sprawdź jak
Chcesz przenieść numer do a2mobile?
Sprawdź jak

2. Jak wypełnić wniosek o przeniesienie numeru?

Abyś mógł rozpocząć proces przenoszenia numeru, musisz złożyć odpowiedni wniosek u docelowego operatora. Jeśli np. aktualnie masz numer w sieci Orange czy innego obecnego operatora i chcesz przejść do T-Mobile, wniosek należy złożyć w T-Mobile. W każdym wypadku musisz osobiście podpisać wniosek. Jeśli dokonujesz tego drogą elektroniczną (należy podać swój adres poczty elektronicznej e-mail) bądź telefoniczną, wtedy komplet dokumentów musisz wypełnić w obecności kuriera.


Przenieś numer do danego operatora – poradniki


3. Ile poczekasz na decyzję?

Zgodnie z polskim prawem (ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. „Prawo telekomunikacyjne” – Dz. U. z 2014 r., poz. 243 i „Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2010 r. w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych” – Dz. U. Nr 249, poz. 1670), operator musi rozpatrzyć Twój wniosek w ciągu:

  • 6 godzin, w przypadku gdy złożysz wniosek osobiście w biurze usługodawcy,
  • 3 dni roboczych, jeśli złożysz wniosek w inny sposób (przez Internet, telefonicznie lub pocztą).

4. Podpisz zobowiązanie z nowym operatorem – czy otrzymasz stary numer?

Podpisując zobowiązanie z nowym operatorem, stajesz się jego Klientem. Główną korzyścią płynącą z przeniesienia numeru jest możliwość posiadania korzystniejszego abonamentu bądź wymarzonego smartfona. Przeniesienie nastąpi w chwili zakończenia poprzedniego zobowiązania – jego data widnieje na Twojej dotychczasowej umowie.

Warto pamiętać o jednomiesięcznym okresie wypowiedzenia, w przypadku umowy na czas nieokreślony. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru konkretnej daty przeniesienia. Co zrobić jednak, gdy masz wielomiesięczną umowę? Czy można przenieść obecny numer w trakcie trwania umowy?


Kiedy przenieść numer?

Warto zrobić to jak najbliżej końca obecnego zobowiązania – złe rozplanowanie czasowe może spowodować „nałożenie się” na siebie dwóch abonamentów: u starego i nowego operatora, a co za tym idzie konieczność jednoczesnej zapłaty dwóch abonamentów.

Zalecamy przystąpić do tej procedury kilka dni przed końcem Twojej aktualnej umowy – cały proces trwa, w zależności od operatora, od jednego do dwóch dni roboczych. Oczywiście istnieje możliwość wyboru konkretnego dnia, w którym Twój numer ma zostać przeniesiony. Termin przeniesienia numeru zależy właśnie od czasu trwania Twojej obecnej umowy.

Nie zapomnij o właściwej dacie przeniesienia numeru komórkowego! W niektórych przypadkach możesz otrzymać tzw. numer tymczasowy.


Wymagane dokumenty do przeniesienia numeru – jakie?

W celu przeniesienia numeru wymagane jest przedstawienie odpowiednich dokumentów. Jeśli dokonujesz tego osobiście, ważne jest okazanie aktualnie posiadanego dowodu osobistego. Sytuacja komplikuje się w przypadku braku możliwości stawienia się w salonie operatora lub spotkania z kurierem. Wtedy musisz przygotować specjalne oświadczenie woli, dzięki któremu wybranej osobie dasz możliwość korzystania z czynności prawnych w Twoim imieniu.

Treść powinna zawierać wyraźne wskazanie celu przeniesienia swoich praw, Twój numer dowodu osobistego, imię nazwisko, pesel oraz analogiczne dane osoby, która ma załatwić wszelkie formalności w Twoim imieniu. Uwaga – nie wszyscy operatorzy mogą respektować tę formę działania i wymagają osobistego stawiennictwa. Przed przystąpieniem do procedury przeniesienia numeru warto zasięgnąć języka bezpośrednio u Twojego nowego usługodawcy.


Jakie kary umowne?

Inną możliwością, przeznaczoną raczej dla zdeterminowanych osób, jest zmiana operatora z wymuszeniem zapłaty kary umownej. Każda umowa zawiera klauzulę z kwotą naliczoną za przedwczesne zerwanie umowy na abonament. Najczęściej jest to suma pozostałych opłat abonamentowych. Czasami decyzja o skróceniu obecnej oferty jest korzystniejsza niż kara umowna – warto wziąć kalkulator i policzyć.

Kiedy zapłacisz karę umowną? Do jej naliczenia dochodzi najczęściej minimum dwa miesiące przed planowanym końcem umowy.


Dlaczego przenosimy numer?

Poszczególni operatorzy przygotowują cały szereg promocji i okazji, które stanowią realną alternatywę dla posiadanej przez nas oferty. Miniony rok minął pod znakiem rewolucji Internetu LTE, a większość operatorów skupiła swoje działania na promocji usług abonamentowych.

Rezultatem są codzienne migracje parunastu tysięcy abonentów. Jednak wielu potencjalnych „uciekinierów” nie wie, jak tego dokonać. Szczegółową zmianę operatora wyjaśniają przepisy ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r., poz. 243 t.j.) i „Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 16 grudnia 2010 r. w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych” (Dz. U. Nr 249, poz. 1670).

Koszt przeniesienia numeru wynosi… 0 zł. Ba – czasami za przeniesienie numeru otrzymasz bonus lub rabat!

Plush – 3 miesiące abonamentu za 0 zł przeniesienie numeru:

Po prostu złóż zamówienie i przenieś numer do innej sieci GSM!


Promocje i rabaty za przeniesienie numeru


Przeniesienie numeru na kartę

Jeśli chcesz przenieść numer do innego operatora, ważną kwestią, o której musisz pamiętać, jest konieczność rejestracji karty SIM. Każdy posiadacz abonamentu automatycznie został zarejestrowany w specjalnej bazie danych. W przypadku posiadaczy oferty na kartę, kiedyś sprawa była bardziej skomplikowana.

Jeśli karta SIM w przeszłości obsługiwała abonament, wtedy Twoje dane zostały już zarejestrowane. Jednak w przypadku chęci przeniesienia numeru, który został zakupiony jako prepaid, istnieje konieczność rejestracji. Na szczęście od dobrych kilku lat rejestrowane są wszystkie prepaidy, więc w zasadzie przeniesienie numeru z karty nie różni się obecnie od wersji na abonament.


Zmiana operatora nie taka straszna!

Jak widać zmiana operatora nie jest zbyt absorbującą czynnością. Aby dokonać bezproblemowego procesu, wystarczy sztywno trzymać się wyznaczonych terminów, związanych z podpisaniem nowej i rozwiązaniem starej umowy – całą resztą zajmą się sami operatorzy.

Szczegóły zaprezentowane zostały na materiale poniżej. Jeśli interesują Cię procedury przeniesienia numeru do konkretnego operatora komórkowego, znajdziesz je w naszym dziale przeniesienie numeru.

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
4.5/5 - (152 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
avatar

Mail kontaktowy:

[email protected]

Subscribe
Powiadom o
44 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Dlaczego podpisanie umowy musi odbyć się przez kuriera, a nie całkowice elektronicznie, czyli np. profilem zaufanym?? Bez sensu.

Bez sensu, że trzeba podpisywać umowę przy kurierze. A ja tam wiem co on zrobi z tymi danymi? Dlaczego nie można takiej umowy podpisać profilem zaufanym? A kurier by tylko dostarczył nową kartę SIM

Witam. Mam taki problem. Od 15 grudnia mam przeniesiony numer do lokalnej firmy (operator sieci fly media) . Korzystam z tego numeru bez problemu. Szkopuł w tym, że nie mam usługi wifi calling. Uzgodniłem z firmą, że mogę w trybie natychmiastowym przenieść ten numer gdzie indziej. Przeniosłem do plusa. Problem w tym, że wniosek jest odrzucany. Podana jest taka przyczyna, że nie można przenieść numeru, który jest w trakcie przenoszenia. Nic z tego nie rozumiem

Umowa z plus kończy mi się 25.05.2022. W kwietniu złożyłem wypowiedzenie i mam potwierdzenie tej daty. Skontaktowałem sie z innym operatorem Premium Mobile, załatwili przeniesienie numeru do ich sieci. Tylko że informują że przeniesienie nastąpi 6.06.2022 czyli 12 dni po rozwiązaniu umowy. Na zapytanie o przerwę dostałem odpowiedź że: „Do czasu przeniesienia numeru obecny operator ma obowiązek świadczenia usługi.” Czy to prawda, bo o tym nie w artykule. I na jakich zasadach to będzie realizowane bo umowa wypowiedziana czyli rozwiązana?

Otvarta to zdecydowanie najlepsza oferta, a do tego szybkie przeniesienie i aktywacja.

ja ostatnio przenosiłem numer do operatora Otvarta, cały proces mega szybki i prosty.

Przeniesienie numeru do innego operatora generalnie trudne nie jest. W sieci Otvarta można to zrobić nie wychodząc z domu, wystarczy dostęp do internetu :)

Napewno przeniosę się do innej sieci, jest nie możliwe ciągle weryfikowanie wieku. Co słychać u mnie i ogólnie. Każdy numer telefonu jest rejestrowany i nie mam zamiaru się tłumaczyć z czegokolwiek

Mam pytanie do autora, czy przenosząc numer na kartę, do innego operatora tracę pieniądze zgromadzone na karcie? Jak piszemy jakiś artykuł, to powinniśmy robić to rzetelnie… prawda?

Virgin się nie spieszy.
Zdecydowałam się przenieść numer z Orange do Virgin. Karta na kartę. Virgin nie ma swoich placówek, ostatnio nawet punktom partnerskim zabronili podpisywać umów o przeniesienie w związku z wykradzeniem danych użytkowników. Zatem internet. Procedura jest opisana, przygotowana, wszystko zrozumiałe. Ale dziś mija 10 dzień od wypełnienia wniosku, a 6 od podpisania umowy u kuriera. Na pytania: dlaczego trwa to tak długo i kiedy uda im się numer przepisać, stwierdzają lakonicznie „kiedy otrzymamy umowę od kuriera” lub „nie wiemy, bie mamy na to wpływu”. Gdyby nie fakt, że mają najtańszą ofertę pozwalającą podtrzymać możliwość utrzymania numeru, nie czekałabym tak długo. Kolejny raz odnoszę wrażenie, że Virgin to sieć ewentualnie dla nastolatków, ale raczej tych luzackich.

Przenosiłem numer z abonamentu na karte a2mobile, nie było żadnego problemu. Wszystko przebiegło szybko. Wiele zaoszczędziłem, a oferta jest lepsza. Mam darmowe smsy, połączenia, nie muszę się już martwić, że naliczy mi za jakieś zbyt długie połączenia. Do tego internet, który w praktyce również się nie kończy, bo po wyczerpaniu pakietu lejek jest na tyle duży, że wszystko płynnie się ładuje. Świetna opcja.

Przenoszę numer z NC+ do Orange. Składałam kilka wniosków w Orange, które są odrzucane podobno z powodu niezgodności danych. Z tym że dane były już sprawdzone kilkukrotnie. Nie mogę uzyskać informacji jakie dane są niezgodne.

Niezgodne z danymi PODANYMI (niekoniecznie prawidłowo) u poprzedniego operatora. Najpierw popraw na prawidłowe dane u obecnego operatora na zgodne z dokumentem tożsamości a potem ponów przeniesienie.

Dziękuję za dobrą radę, niestety – dane były kilkukrotnie sprawdzane wg. dowodu osobistego u obu operatorów, nadal sprawa nie jest załatwiona

Nawet sobie ludzie nie wyobrażają jak niechętnie operatorzy przenoszą numery do siebie, dopóki sami się z tym nie zmierzą. Ja próbowałem 2 tygodnie w dwóch firmach, aż w końcu straciłem cierpliwość, poczytałem trochę i przeniosłem WSZYSTKIE numery do A2 Mobile. Tam już bez problemu, praktycznie natychmiastowe działanie

Czy przenosząc numer z play do plusa muszę zwrócić dla Playa router od internetu stacjonarnego?

Moja sytuacja jest taka: 16 czerwca kończy mi się umowa z T-mobile (okres rozliczeniowy miałam do 24 każdego miesiąca) przeniosłam nr do Orange, rozpatrzone pozytywnie ale.. datę przeniesienia wyznaczono na 25 czerwca. Moje pytanie w związku z tym: co się będzie działo z moim tel w okresie 17-24 czerwca? czy będzie „głuchy” czy jeszcze będę w T-mobile i będę mogła w związku z tym wykonywać odbierać i wykonywać połączenia?

dzień dobry byłam wierną klientką orange prze wiele lat , życie w biegu duże rachunki nigdy nie sprawdzałam rachunków szczegółowych bo myślałam ze firma podchodzi uczciwie i nie naciąga jak nabiłam rachunek nawet niechcący sory moja wina ale te sms przychodzące płatnepremium to chyba jakiś żart są tak nieczytelne i niejasne już nie wspomnę o przekazywniu danych ale jak dzisiaj zobaczyłam że za parę rozmów do niemiec na komórkę wyszlo mi 200 zł ok 2,5 za min no to przegięcie w dzisiejszych czasach więc przejdę do innego operatora

Z Orange do lajt mobile trwało to ponad dwa tygodnie…

Mam dwa numery w Play, chce je przenieść do Plusa. Jedna umowa kończy się 19.03, a druga 19.05. Kiedy najlepiej przenieść oba numery naraz i czy w ogóle jest to możliwe?

Mi w salonie plusa muwili że 3 miesiące przed końcem umowy w play mogę przejść do plusa. Mam podobnie jak ty mi umowa się kończy 16.03.2020

Witam, czy osoba niepełnoletnia (16 lat) może przenieść numer na kartę? Mam dokument tożsamości, karta jest zarejestrowana (Jak coś to chodzi o przesiadkę z Plusha na kartę do RedBull Mobile SieMa na kartę).

Obawiam się, że nie. Mam 17 lat numer na kartę w Heyah i chcę przenieść numer do Orange, jednak system odrzuca żądanie przeniesienia numeru. Trzeba mieć 18 lat. Może tylko tak jest w Orange, ale szczerze w to wątpię.

To i ja swoje 4 grosze…
Wczoraj bylem u sprzedawcy Premium Mobile, zdecydowalem sie do nich przeniesc numer z TP S.A. czyli Porencz ;) Juz 5 minut po wyjsciu dostalem SMS, czy moze zmienie zdanie itd… Premium przyslal SMS, ze bede w ich sieci juz 26 CZERWCA czyli dwa okresy rozliczeniowe w sieci Porencz. DWA MIESIACE :)
A Wy piszecie o 4 dniach nawet ;)

Witam, wlasnie dostalem smsa ze nie mozna przeniesc mojego numeru poniewaz nie zgadzaja sie dane, ja nie przenosilem zadnego numeru, ten sms mnie totalnie zaskoczyl czy jest mozliwe ze ktos probowal przeniesc moj numer bez mojej wiedzy?

Na pewno ktoś pomylił numer.

otóż to bez jego zgody a to ciekawe KTO TO USIŁOWAŁ?

jedno pytanie 10 stycznia 2018 podpisałem umowe z T-mobile przenosząc numer do nic z orange z tym że do dnia dzisiejszego numer nie przeszedł na karte T-mobile ile trwa przenoszenie numeru i czy w tym przypadku musze zgłosić sie do salonu T-mobile i wyjaśnić czemu numer jest dalej w orange ?

W sumie ja myślałam, że jest to znacznie bardziej problematyczne, ale miesiąc jakoś przed końcem umowy w Play skontaktowałam się z infolinią na Virgin Mobile i pomogli bez problemu co i jak z całą warstą formalną, wszystko tak do 4 dni trwało i mam plan za 29 zł zamiast 60 zl prawie, które przez dwa lata w tamtej sieci zostawiałem za to samo

Ciekawe jest to ,ze jesli numer na kartę jest przypisany do abonenta, zgodnie z ustawa. To prawo operatorów za tym nie nadąża.W punkcie pierwszym jest napisane .Możesz zmienic operatora jesli jestes abonentem..>Tu odsyłam do pojecia abonent , To nie jest tylko ten co podpisze umowę z operatorem…

Ja mam takie case study:
4 numery od 19 lat w T-Mobile, na firmę Mamy. 30 lipca kończy się umowa, chcemy emigrować z tej sieci, bo przez 19 lat stali klienci byli traktowani gorzej niż nowi.
Ciekawe są abonamenty od Plusha z 25 zł i Nju za 29 z opcją dodatkowych numerów to wychodzi po 20 i 19 zł.
I teraz tak, Nju nie wystawia faktur, konsultant powiedział, że przy przenoszeniu numeru trzeba najpierw przerejestrować w T-Mobile na os. fizyczną.
Moje wątpliwości:
1. Czy trzeba przerejestrowywać numery na os, fizyczną? Czy to oznacza dodatkowy miesiąc w T-Mobile?
2. Czy można przenieść 2 numery do Plusha na firmę, a 2 do Nju?
3. Jak wygląda „interfejs” Plusha – nie widzę strefy klienta na stronie, ani aplikacji. Mam internet w Nju i wygląda to bardzo dobrze (konto na stronie, możliwość wyłączania sms premium i innych usług, rachunki, panel klienta, forum itp.)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Kilka lat temu przenosiłam z ówczesnej Ery (dziś T-Mobile) do Play – procedura trwała kilkanaście minut, a następnego dnia rano byłam już w Play (przenosiłam numer poprzedniego dnia po południu)

i dałam sobie zrobić ksero dowodu osobistego , mimo że operator łamie przepisy art. 161 prawo telekomunikacyjne …

W przypadku TMobile numer nie został przeniesiony po podpisaniu umowy, a po reklamacji przeniesli numer jako widoczny tylko w swojej sieci i plusa, w innych numer przestał istnieć… Reklamacja za reklamacją, a sytuacja trwa.

dosłownie „zmiana operatora nie taka straszna”, przeniosłem do premium mobile dwa numery. Wystarczy złożyć podpis i resztą się operator zajmuje i przenosiny długo nie trwają

Przy przeniesieniu numeru do Tmobile, nie należy zbytnio ufać zapewnieniom, że trwa to do 5 dni od momentu podpisania umowy przy kurierze. W moim przypadku kurier przywiózł tel. 27 lipca i numer do chwili obecnej nie został przeniesiony (9 sierpnia 2016)

to dziwne, bo ja ostatnio przenosiłam 2 numery (swój i Mamy) na ten ich abonament bez dodatkowych kosztów, blablabla i po dwóch dniach już wszystko śmigało normalnie. chociaż akurat u nas wszystko było załatwiane w salonie stacjonarnie, telefony też, więc obyło się bez udziału kuriera.

Przy przenoszeniu numeru na kartę do abonamentu nowa karta zadziałała tego samego wieczoru. Numer na kartę był w T-Mobile, abonament też wtej sieci.

Odnośnie kserowania dowodów, to miałem z TMobilem historię, że zamówiłem aktywację kurierem i przy odbiorze nie podpisałem umowy, bo chciano ode mnie pełnego ksero dowodu. Tymczasem zarówno w samych regulaminach operatora jak i w zaleceniach GIODO jest napisane, żeby dane niewymagane do umowy zamazywać. Tak też zrobiłem – zamazałem, co niepotrzebne, bo na co sieci mój kolor oczu, wzrost, imiona rodziców itp. Przecież z kompletem tych danych można wziąć kredyt, chwilówki i inne zobowiązania. Oferta, na którą się zdecydowałem była możliwa do nabycia tylko przez sklep internetowy TMobile. To w połączeniu z faktem, że za zgodę na udostępnianie danych dawali jakiś bonus, wygląda jakby celem tej akcji była zbiórka danych osobowych. Widzę, że nie tylko ja to zauważyłem. Pozdrawiam.

Niestety też przenoszę numer z heyah ( który posiadam 12 lat! ) do Orange i jest z tym mnóstwo problemów. W heyah zawsze byłam na kartę, nie na abonament, więc musiałam pójść do salonu T-mobile i zarejestrować numer na moje dane + robili skan dowodu osobistego. Po 2 dniach poszłam do Orange w celu przeniesienia numeru i przejscia na abonament Orange. Niestety przyszła odmowa z Orange, że dane z wniosku ( tego którego wypełniałam u heyah) nie pokrywają się z danymi, które podałam u Orange. Byłam w salonie Orange i wszystko jest dobrze wypełnione. Teraz muszę leciec do T-mobile i pytać o co chodzi. Masakra. Ale przez 12 lat, żal pozbywać się numeru, więc będę latać po salonach.

Aniu30 – sprawdź nasz poradnik przejścia do Orange:
https://komorkomat.pl/przeniesienie-numeru-do-orange-poradnik/
Jeżeli napotykasz na problemy w salonie, to spróbuj przenieść numer przez Internet lub telefonicznie dzwoniąc na numer 801 234 567.

Odradzam teraz w 2002 roku przechodzenie do Orange.Miałem abonament u tego operatora i musiałem zrezygnować na usługę „na kartę”z powodu słabiutkiego zasięgu na moim jak i również żony telefonie.
żeby bez problemu rozmawiać wychodzimy na balkon ,lub musimy stać przy otwartym oknie. Obecnie zastanawiam się nad zmianą operatora.Jestem w Orange PONAD 20-LAT i dopiero od około 1,5 roku są takie problemy.

Ty jesteś nienormalny? Co twój zasięg na balkonie ma do tematu przenoszenia? Pisz do Orange żeby ci poprawili zasięg i podaj im dokładną lokalizację.

Konieczność zarejestrowania obecnej karty to porażka natomiast skany dowodu osobistego to jakieś nieporozumienie. Chętnie bym przeniósł numer np. z heyah do tego virgin ale tyle formalności to przesada aby zachować numer, nie da się prościej?

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: