Znaleźliśmy 18 ofert spełniające Twoje kryteria.

Jaki jest najlepszy Internet w Katowicach? Pewnie za takim się rozglądasz, skoro trafiłeś na nasz artykuł. Przedstawimy Ci najlepszy oferty Internetu w Katowicach w 2024 roku!


Najlepszy Internet Katowice – jaki wybrać?

Szukasz najlepszego łącza? Sprawdź przede wszystkim Internet światłowodowy Katowice – światłowody są z reguły najstabilniejszym łączem kablowym. I w dodatku szybkim i wcale nie są najdroższe (na ceny składa się więcej zmiennych, o czym nieco dalej).

Warto poszukać najlepszego dla siebie rozwiązania, tym bardziej, że każdy ma inne potrzeby. Jednemu wystarczy Internet 200 Mb/s, innego zadowoli jedynie transfer rzędu 1 Gb/s. Różne prędkości, ceny, firmy świadczące usługi – jak to wszystko sprawdzić? Porównaj Internet stacjonarny na Komórkomat.pl, a będziesz miał pewność, że wybrałeś najlepszą ofertę!

Ile kosztuje Internet w Katowicach?

Jak to często w polskich miastach bywa, najtańszy Internet stacjonarny oferuje tu Multimedia i Play. Ich oferty zaczynają się od 44,99 i 45,00 zł i zapewniają prędkości odpowiednio do 150 i 300 Mb/s. W obu przypadkach umowa jest na ile chcesz! Podpisujesz u nich umowę na czas nieokreślony.

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Orangedo 1 Gb/s2469,99
Netiado 1 Gb/s2470,00
T-Mobiledo 600 Mb/s2470,00
Vectrado 450 Mb/s2459,99
Playdo 300 Mb/s2445,00
UPCdo 300 Mb/s2449,99
RFCdo 300 Mb/s2474,99
Multimediado 150 Mb/sbezterminowa44,99

Pozostałe oferty są już droższe i sporo z nich mieści się w widełkach cenowych od 50 do 70 zł.

Jaka prędkość Internetu w Katowicach?

Najwolniejszy Internet stacjonarny w Katowicach ma 20 Mb/s prędkości, ale tak naprawdę większość ofert zaczyna się już od 150 Mb/s. Tyle oferuje m.in. wspomniana wcześniej Multimedia za 44,99 zł. Jeżeli jednak zależy Ci na wyższych prędkościach łącza, to już w przedziale 50-60 zł otrzymasz tani Internet Katowice z transferem około 600 Mb/s. W tej kwocie otrzymasz oferty od UPC, Netii i Vectry.

Na terenie Katowic nie brakuje też jeszcze szybszych łączy, w tym światłowodów! Mają one nawet 1 Gb/s.

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza w Katowicach?

Sporo operatorów oferuje światłowód w Katowicach. Są to m.in. Netia, Orange, RFC, T-Mobile czy UPC.

Jaka alternatywa dla światłowodu i innych łączy przewodowych? Z pewnością będzie nią Internet mobilny, zarówno 4G/4G LTE, jak i rozwijający się coraz mocniej 5G. Ale nie tylko on!

Porównaj Internet mobilny

Jest także dostępny Internet satelitarny Katowice. Oferuje go operator Tooway w kwocie od 79,99 do 169,99 zł. Są to pakiety bez limitów danych GB oraz o prędkościach transferu odpowiednio od 16 do 50 Mb/s.

Dostępni operatorzy – Internet Katowice

Na terenie miasta Gdańsk dominują znani operatorzy, świadczący usługi na terenie całego kraju. Wśród nich znajduje się jednak kilka mniejszych firm, m.in.:

 • Multimedia
 • Netia
 • Orange
 • Play
 • TFC
 • Tooway
 • T-Mobile
 • UPC
 • Vectra

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Jaki Internet potrzebujesz? Jaka prędkość będzie dla Ciebie satysfakcjonująca? Postaramy się odpowiedź na te ważne pytania!

Internet dla studenta Katowice

W Katowicach funkcjonuje sporo uczelni wyższych, jest tu więc całkiem sporo studentów. Potrzebują oni relatywnie szybkiego i niedrogiego Internetu, najlepiej na czas nieokreślony. Co wybrać?

Multimedia 150 Mb/s może być za wolna, tym bardziej, że z łącza może korzystać więcej osób jednocześnie (Wi-Fi), poza tym ma służyć nie tylko do nauki (także zdalnej), ale i pewnie w pewnym sensie do zabawy i rozrywki. Rekomendujemy dla studentów prędkości nie wolniejsze niż 300 Mb/s w dobrej cenie.

Przykładowy Internet dla studenta Katowice:

Internet dla seniora Katowice

Na cenę będą też patrzyć seniorzy. Oni jednak nie potrzebują sporej prędkości łącza, ważne, żeby było stabilne i wolne od częstych awarii. Stąd dobrze rozejrzeć się za tanim światłowodem.

Z drugiej strony przydałby się też bezobsługowy router i operator, który – w razie potrzeby – ma długo działającą infolinię i/lub stacjonarne punkty obsługi klienta. Rekomendowane prędkości to około 100-150 Mb/s – za szybsze łącza szkoda przepłacać, chyba, że będą oferowane w podobnej cenie.

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora Katowice:

Internet dla gracza i streamera Katowice

Zupełnie z innym problemem muszą zmierzyć się najbardziej wymagający internauci, a takimi z całą pewnością są gracze online i streamerzy.

Najlepszy Internet dla gracza online

Redkomendujemy w ich przypadku jak najszybsze łącza przewodowe, jak np. światłowody 1 Gb/s. Niższe („na papierze”) prędkości mogą okazać się niewystarczające do rozgrywki online.

Oprócz wysokich prędkości (nie tylko download, ale także upload!) ważna jest też stabilność połączenia internetowego, a taką jest w stanie zapewnić światłowód w Katowicach.

Przy obecnym stanie technologii – a także limitowanych transferach GB – odradzamy Internet mobilny do grania sieciowego.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Katowice:

Internet w dzielnicach Katowic

Szczecin składa się z 22 jednostek administracyjnych skupionych w 5 zespołach dzielnic. Oto przykładowe jednostki administracyjne miasta Katowice:

 • Śródmieście
 • Dąb
 • Ligota-Panewniki
 • Giszowiec
 • Zarzecze
 • Podlesie

Internet bez umowy Katowice

Niektórzy operatorzy oferują Internet w Katowicach bez długoterminowej umowy. Są to np. Multimedia i Play. Podpisujesz w ich przypadku umowę na czas nieokreślony, w praktyce na 1 miesiąc. Z takiej umowy możesz zrezygnować kiedy tylko chcesz!

Operatorzy internetu - Katowice