Znaleźliśmy 21 ofert spełniające Twoje kryteria.

Potrzebny Ci nowy Internet w Gdańsku? Dotychczasowy operator nie wywiązał się ze swoich obietnic i postanawiasz go zmienić? Poszukamy dobrej oferty za Ciebie! Przed Tobą najtańszy i najlepszy Internet stacjonarny w Gdańsku.


Najlepszy Internet w Gdańsku – jaki wybrać?

Jeżeli zależy Ci na stałym łączu – a skoro czytasz ten tekst, to zapewne tak – to rekomendujemy połączenie światłowodowe. Jest ono zazwyczaj szybsze i stabilniejsze od tradycyjnego „kabla”. Poza tym jest powszechnie dostępny – operatorzy oferują światłowód na terenie całego miasta, co oczywiście nie znaczy, że do każdego domu czy mieszkania jest podprowadzony jakiekolwiek łącze. Ale warto to sprawdzić!

Wybierając ofertę, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale i prędkość łącza. Jak bardzo ma być szybki Internet w Gdańsku? Wszystko zależy od tego, do czego go będziesz potrzebował!

Ile kosztuje Internet w Gdańsku?

Z ogólnokrajowych operatorów najtaniej wypada Play, którego Internet stacjonarny w Gdańsku kosztuje od 35 zł wzwyż. W tej kwocie otrzymasz 150 Mb/s, a aktywacja wynosi 50 zł.

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Netiado 1 Gb/s2470,00
Playdo 600 Mb/s2455,00
Vectrado 600 Mb/s2469,99
UPCdo 300 Mb/s2449,99
Orangedo 300 Mb/s2459,99
T-Mobiledo 300 Mb/s2460,00
RFCdo 300 Mb/s2474,99
Multimediado 150 Mb/s2444,99

Można powiedzieć, że Play nokautuje konkurencję, gdyż pozostałe oferty Internetu stacjonarnego w Gdańsku są już znacznie droższe, jednak za 50-60 zł znajdziesz spory wybór pakietów. Może się jednak okazać, że wybierzesz właśnie Internet w takich widełkach cenowych ze względu na stosunkowo niewielką szybkość Play 150 Mb/s.

W kwocie poniżej 50 zł miesięcznie znajdziesz też inny Internet w Gdańsku – jest to oferta Multimedii za 44,99 zł z prędkością również 150 Mb/s.

Jaka prędkość Internetu w Gdańsku?

Wspomniany Internet stacjonarny Play i Multimedia 150 Mb/s są dość wyjątkowe. Większość ofert, z jakimi możesz się spotkać na terenie Gdańska, zapewniają maksymalne prędkości do 300 Mb/s lub więcej. Może to być „złoty środek” – oferta ta nie jest najdroższa, nie jest też najtańsza, ale z takiego Internetu będziesz korzystał bardziej komfortowo od najniższych abonamentów Play i Multimedii.

Oczywiście dla bardziej wymagających klientów operatorzy przygotowali znacznie szybsze łącza o prędkościach do 1 Gb/s. Z drugiej strony, w Gdańsku nie brak operatorów świadczących innego rodzaju usługi internetowe z prędkościami rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu Mb/s, ale o tym nieco dalej.

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza w Gdańsku?

Jeżeli tylko masz taką możliwość, to skorzystaj z Internetu światłowodowego. Takie połączenie jest najbardziej stabilne i – co ważne w przypadku Gdańska – odporne na warunki atmosferyczne. Jeżeli jednak w Twoim miejscu zamieszkania nie ma odpowiedniej infrastruktury – czy to światłowodu czy łącza stacjonarnego w ogóle – postaw na Internet mobilny. Ten oferowany jest już w kwocie od ok. 20-25 zł, ale pamiętaj, że jego transfer nie jest nieskończony!

Porównaj Internet mobilny

Ale możesz skorzystać z jeszcze innej alternatywy! Co ciekawe, na terenie Gdańska operuje też kilka firm świadczących jeszcze innego typu usługi! Operator Wave oferuje Internet radiowy w Gdańsku (a także w Gdyni i okolicach), a Tooway Internet satelitarny! Ich prędkości są oczywiście niższe niż te w przypadku światłowodów, ale dla niektórych może to być jedyna alternatywa. Internet radiowy Gdańsk od Wave zapewnia prędkości 10-40 Mb/s, natomiast Internet satelitarny w Gdańsku (Tooway – transfer nielimitowany) pakiety 16-50 Mb/s.

Dostępni operatorzy – Internet Gdańsk

Na terenie miasta Gdańsk dominują znani operatorzy, świadczący usługi na terenie całego kraju. Wśród nich znajduje się jednak kilka mniejszych firm, m.in.:

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Za dużo rodzajów łącza internetowego, jeszcze więcej operatorów, a w końcu zdecydowanie zbyt wiele ofert? 150, 300, może 1000 Mb/s? A może wystarczy transfer z kilkudziesięcioma Mb/s? Pomożemy w dokonaniu wyboru!

Internet dla studenta Gdańsk

Jesteś studentem czy po prostu młodym człowiekiem, który często korzysta z dobroci sieci www? W takim przypadku nie ma co ryzykować i „wchodzić” w słabsze łącze internetowe – nie musi być najszybsze na rynku, ale byłoby dobrze, żeby nie miało mniej niż 300 Mb/s.

Taka prędkość pozwoli na swobodne korzystanie z Internetu. Dla studenta jeszcze bardziej ważna może być jego stabilność w obliczu prawdopodobnego powrotu do zdalnego nauczania. Nikt nie chciałby korzystać z Internetu, w którym jest problem z połączeniem choćby przez MS Teams. Z drugiej strony dla studenta może też liczyć się elastyczność oferty – warto więc poszukać Internetu w Gdańsku powyżej 300 Mb/s, w dobrej cenie i z bezterminową umową!

Przykładowy Internet dla studenta Gdańsk:

Internet dla seniora Gdańsk

Dla seniorów liczy się nie tyle szybkość Internetu, co cena i niezawodność łącza. Przydałby się też prosty w obsłudze router.

Dla seniorów czy innych grup osób raczej rzadko korzystających z sieci (lub po prostu z mniejszymi wymaganiami) wystarczą niższe prędkości transferu, np. rzędu 100-200 Mb/s. Jeżeli więcej to pod warunkiem atrakcyjnej ceny!

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora Gdańsk:

Internet dla gracza i streamera Poznań

Zupełnie odwrotnie do kwestii wyboru Internetu przystąpią najbardziej wymagający, a więc gracze komputerowi czy np. streamerzy. W ich przypadku nie liczy się cena, a stabilność i szybkość łącza!

Najlepszy Internet dla gracza online

Aby dało się grać w rozgrywki online na najwyższym poziomie (albo chociaż tak, aby zabawa nie przerodziła się we frustrację) trzeba zaopatrzyć się w porządny Internet. Oferty mobilne odpadają, choć w przyszłości dobrą alternatywą może okazać się 5G.

O co zadbać przy Internecie dla graczy? O wysokie prędkości wysyłania i odbierania danych, aby nie dopuścić do wysokiego PING-u. Rekomendujemy prędkości od 1 Gb/s na łączach światłowodowych, które są znacznie stabilniejsze od zwykłego połączenia kablowego.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Gdańsk:

Internet w dzielnicach Gdańska

Gdańsk podzielony jest na 35 dzielnic. Oto niektóre z nich:

  • Chełm
  • Oliwa
  • Przymorze
  • Śródmieście
  • Wrzeszcz

Internet bez umowy Gdańsk

Potrzebny Ci Internet bez umowy w Gdańsku? Znajdziesz taki, ale z umową miesięczną, tj. na czas nieokreślony – po każdym miesięcznym okresie rozliczeniowym umowa przedłuża się o kolejny miesiąc. W praktyce możesz zrezygnować z takiej oferty w każdej chwili!

Operatorzy internetu - Gdańsk