Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja lajt mobile - opinie, zasięg

Data aktualizacji: 12-03-2024

Recenzja lajt mobile - opinie, zasięg

Infolinia

Pn.-pt. 8:00-20:00, sb. 9:00-17:00

Godziny pracy

Adres e-mail

Al. Krakowska 22A,
02-284 Warszawa

Adres

Zalety sieci lajt mobile

 • bardzo konkurencyjne ceny
 • prostota oferty
 • do wyboru zarówno prepaid (oferta na kartę), jak i abonament, duet oraz Internet mobilny
 • rabaty w ofercie rodzinnej
 • bezterminowa umowa
 • spore pakiety danych zarówno w ofercie komórkowej, jak i internetowej
 • dosyć częste promocje
 • bezproblemowy zakup na stronie internetowej czy poprzez infolinię
 • dobra i miła obsługa klienta
 • darmowy roaming UE (np. No Limit M, No Limit L)
 • zasięg sieci Plus…

Wady sieci lajt mobile

 • …co w niektórych przypadkach może być uznane za wadę
 • brak ofert z telefonem
 • łączność 5G nie we wszystkich ofertach
ZOSTAW OCENĘ
Atrakcyjność oferty
674
Obsługa klienta
674
Zasięg sieci
674
Bliskość salonów
674
 yasr-loader

Czy opłaca się korzystać z oferty operatora lajt mobile? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! To jeden z kilku bardziej znanych operatorów obecnych na naszym rynku już od dłuższego czasu. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, czy warto sięgać po usługi tego operatora i jak on się prezentuje w starciu z innymi markami. Oto nasza recenzja sieci lajt mobile – zapraszamy do lektury!

lajt mobile – wprowadzenie

Marka lajt mobile jest obecna na naszym rynku od 2015, jednak już wcześniej sieć była rozwijana pod szyldem White Mobile, a konkretnie od 2013 roku. Po dwóch latach zdecydowano się na rebranding – marka lajt mobile powstała właśnie wtedy. Jest to rodzima polska sieć komórkowa.

Dodajmy jeszcze, że właścicielem marki jest Telestrada obecna na naszym rynku już od 1985 roku. Natomiast od 2007 roku jest obecna na warszawskiej giełdzie jako spółka akcyjna.

Wirtualny telekom lajt posiada usługi zarówno na kartę, jak i na abonament. Nie zabrakło również oferty internetowej (Internet mobilny z bardzo atrakcyjnymi pakietami i cenami!).

Oferta lajt mobile

Pomimo faktu, iż lajt mobile to sieć wirtualna, to nie ograniczona się ona do małej liczby oferowanych pakietów czy nawet rodzajów usług. W ofercie tej sieci znajdziesz tani abonament komórkowy (w tym dla firm i duet) na umowę bezterminową, na kartę czy szybki Internet mobilny. Od pewnego czasu jest tu darmowy/bezpłatny roaming UE (RLAH – Roam Like At Home, a więc warunki w UE takie, jak w Polsce).

Całkiem sporo jak na niedużą sieć GSM!

lajt mobile na abonament

Wirtualny operator komórkowy lajt mobile ma m.in. ofertę na abonament bez telefonu (na samą kartę SIM bez telefonu). Do wyboru są trzy interesujące oferty. Dodatkowo ważnym elementem każdej umowy jest to, że podpisujesz ją na czas nieokreślony (umowa bezterminowa). Możesz zatem w każdej chwili umowę wypowiedzieć zachowując miesięczny okres wypowiedzenia – nie ma tu umowy na 12 czy 24 miesiące, nie ma też w pełni bezpłatnego roamingu UE (roam like at home), gdzie nie musisz martwić się brakiem dużego limitu GB w UE – ten może wynosić nawet niemal 10 GB!

W sieci lajt mobile możesz wybrać podstawowy abonament No Limit M. Teraz dodatkowo jest na niego promocja. Przez pierwsze trzy miesiące zapłacisz za abonament jedynie 9,99 zł. Potem tej oferty otrzymasz nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich oraz nielimitowane SMS-y i MMS-y. Dodatkowo do wykorzystania dostaniesz 10 GB limitu transferu danych. Świetny abonament na samą kartę SIM tego wirtualnego operatora komórkowego! W dodatku to ponownie pakiet z umową na czas nieokreślony.

Możesz również wybrać ofertę Numer 1! Tutaj również otrzymujesz nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe, a dodatkowo otrzymujesz aż 60 GB transmisji danych 5G. Miesięcznie zapłacisz tutaj 29,99 zł. Nie ma tu długoterminowej umowy – ta trwa tak długo, ile sam zechcesz.

Poznaj najlepszą ofertę operatora. Jeżeli nawet ta oferta Cię nie przekonuje, to pozostaje jeszcze jedna możliwość wyboru, mianowicie jeszcze bogatszy pakiet No Limit L. Tutaj masz tak samo usługi nielimitowane jak w poprzednich ofertach. Jednak w przypadku Internetu otrzymasz 100 GB 5G na transmisję danych. Dodatkowo masz 200 GB w nocy, a więc pakietu nocnego.

Oznacza to, że od godziny 1:00 do godziny 8:00 rano możesz korzystać z dodatkowych 200 GB na transmisję danych. Za całość płacisz tutaj 49,99 zł – to dobra cena pakietu No Limit L.

Wirtualna sieć lajt mobile ma także ofertę przygotowaną dla duetów oraz większej ilości osób. W zależności od liczby dodatkowych numerów oraz wybranego abonamentu dostajesz dodatkowe rabaty na każdy z nich. Fajna sprawa, która umożliwia ci jeszcze większe oszczędności. Możesz również dostać dodatkowy rabat za polecenie. Jeżeli dzięki Tobie ktoś podpisze umowę na abonament zarówno Ty, jak i ta osoba otrzymacie rabat w wysokości 50 zł. Super!

Oferta sieci lajt mobile jest bardzo interesująca choć pod pewnymi warunkami. Jeśli nie szukasz telefonu razem z abonamentem i nie potrzebujesz wielu dodatkowych usług, to ta oferta może okazać się idealna dla Ciebie.

Z dobrej strony prezentuje się oferta rodzinna, a także możliwość skorzystania z dodatkowych rabatów jeśli kogoś zaprosisz do sieci. Ten operator wirtualny wie co dobre!

Pod względem wysokości abonamentu w zestawieniu z możliwościami jest to jedna z najciekawszych ofert dostępnych na naszym rynku.

No Limit M, Numer 1 i No Limit M to niejedyne pakiety z serii No Limit od lajta – jeszcze niedawno na stronie operatora można było znaleźć np. pakiet No Limit S. Powyższe oferty (choć w innych cenach z VAT i występujące pod innymi nazwami) są też dostępne dla klientów biznesowych, a więc na firmę.

lajt mobile na kartę

Sieć lajt mobile ma do zaoferowania całkiem interesującą ofertę na kartę (pakiet bez jakiejkolwiek umowy). W ofercie jest dostępnych kilka pakietów zarówno dla osób które dużo dzwonią, jak i dla tych, którzy potrzebują przede wszystkim albo tylko Internetu.

Cena najtańszego pakietu do rozmów No Limit All S od sieci lajt mobile zaczyna się od kwoty 15,99 zł na 30 dni. W ramach tej oferty otrzymasz nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet 1 GB transmisji danych. Jest to pakiet cykliczny, a więc sam może się odnowić jeśli tylko masz środki na koncie.

Kolejny pakiet na kartę to No Limit All M. W jego ramach otrzymujesz wszystko to co poprzednio, jednak pakiet internetowy jest zwiększony do 4 GB. Wirtualny telekom komórkowy lajt mobile życzy sobie za niego 17,99 zł co 30 dni.

Możesz także wybrać pakiet No Limit All L. Tutaj również masz nielimitowane usługi takie jak w poprzednich ofertach. Jednak tutaj pakiet internetowy jest powiększony do 10 GB na transmisję danych. Teraz jest na niego promocja i miesięcznie pobrana zostanie za niego kwota 19,99 zł.

Potrzebujesz przede wszystkim Internetu? Również w ofercie na kartę lajt mobile ma coś do powiedzenia! Tutaj kwoty zaczynają się już od 5 zł za pakiet Internet 1 GB.

Tutaj masz po prostu transmisję danych, a za każde połączenie, czy wiadomość płacisz osobno. Kolejny pakiet to Internet 10 GB i – jak sama nazwa wskazuje – otrzymasz tutaj 10 GB transmisji danych za kwotę 10 zł.

Ostatni z proponowanych pakietów to Internet 20 GB. Tutaj na transmisję otrzymasz 20 GB transferu danych i będziesz musiał za niego zapłacić 25 zł co 30 dni.

Ten wirtualny operator komórkowy oferuje ciekawą i przede wszystkim tania alternatywę na kartę w przypadku innych operatorów. Oferuje nielimitowane pakiety za kwotę nierzadko sporo niższą niż u konkurencji. Również osobne pakiety internetowe są konkurencyjne. Dlatego, jeśli szukasz ofertę na kartę i nie potrzebujesz jakiś bardzo dużych limitów na transmisję danych, to oferta lajt mobile może być zdecydowanie dla ciebie interesująca.

lajt mobile Internet mobilny

A co słychać w Internecie mobilnym tej polskiej sieci GSM?

Co ciekawe, sieć lajt mobile ma także w swojej ofercie Internet mobilny. Nie każdy operator mobilny daje możliwość skorzystania z tego typu oferty. Tym bardziej, że jest to także umowa na czas nieokreślony (ponownie umowa bezterminowa). To oferta Internetu z samą kartą SIM – bez modelu czy routera. Co zatem możesz wybrać? Już mówimy.

Podstawowa opcja internetowa to pakiet lajt 10 GB. W ramach tej umowy dostajesz po prostu 10 GB transmisji danych. Miesięcznie płacisz za tą opcję całe 15 zł.

Drugi wariant to pakiet lajt 30 GB. Tutaj prosto i jasno – otrzymujesz 30 GB transmisji danych za 30 zł.

Mało? Możesz zdecydować się na najwyższy tu abonament, czyli topowy pakiet lajt 300 GB. W ramach tej konfiguracji otrzymujesz 100 GB Internetu. Dodatkowo możesz korzystać z dodatkowego transferu nocnego, który wynosi 200 GB w nocy. Z tej opcji skorzystasz między 1:00 w nocy a 8:00 rano. Tutaj dodatkowo skorzystasz także z sieci 5G oczywiście jeśli znajdziesz się w jej zasięgu. Jeśli wybierzesz tą opcję, zapłacisz miesięcznie 39,99 zł.

Operator ten ma prostą ofertę na Internet. Ale między innymi w tym leży jego siła. Dodatkowo ceny są konkurencyjne, tym bardziej, że w każdej chwili możesz się wycofać. Tutaj również pomimo podpisania umowy, nie masz okresu zobowiązania. Obowiązuje Cię jedynie miesięczny okres wypowiedzenia.

Prędkość Internetu 4G/4G LTE, a w topowej ofercie 100+200 GB nawet 5G, o ile jesteś w zasięgu sieci najnowszej generacji.

Zasięg lajt mobile

zasięg sieci OTVARTA

lajt mobile z racji tego, że jest operatorem wirtualnym pracuje na infrastrukturze innej sieci. W tym wypadku jest to sieć Plus.

Jak wiadomo ma ona całkiem dobrze rozbudowaną sieć, dzięki czemu nie powinieneś narzekać na brak zasięgu. Tym bardziej, że Plus to jeden z najdłużej obecnych na naszym rynku operatorów. Wiadomo, że w niektórych miejscach może się taka sytuacja zdarzyć, dlatego warto wcześniej kupić starter lajt mobile i sprawdzić jakość usług w wybranym przez siebie miejscu.

Dodatkowo dobrze, że lajt mobile nie ma umów terminowych, dzięki temu w każdej chwili możesz zrezygnować z usług operatora lub przenieść swój numer do innej sieci. Warto także odnotować, że przy określonej ofercie i w wybranych miejscach możesz korzystać z sieci 5G. Nie każdy wirtualny operator może taką opcję zaproponować. A ta sieć cały czas jest rozbudowywana.

Obsługa klienta w lajt mobile

Sieć lajt mobile to, jak już mówiliśmy, operator wirtualny. Może zaoferować konkurencyjne ceny między innymi dlatego, że nie posiada własnych salonów. Aczkolwiek tutaj mamy pewien wyjątek.

Jeśli mieszkasz w Warszawie, to jest tutaj aktualnie jeden autoryzowany salon operatora. Oczywiście to nie znaczy, że nie ma możliwości skontaktowania się z operatorem. Wprost przeciwnie. Do wyboru masz kilka opcji.

Możesz zalogować się i skorzystać z Panelu Klienta – o ile już nim jesteś. Tutaj jesteś w stanie zarządzać swoimi usługami. Możesz również skorzystać z infolinii pod numerem 727700700. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 in w sobotę od godziny 9:00 do 17:00.

Masz także możliwość napisania także mejla pod adresem [email protected]. A jeżeli wolisz skorzystać z formularza dostępnego na stronie sieci lajt mobile – nic trudnego, też jest taka możliwość.

Nie wierzysz? Zobacz na lajt mobile opinie na tej stronie.

Czy lajt mobile ma korzystną ofertę? Podsumowanie

Trzeba przyznać, że sieć lajt mobile pomimo stosunkowo prostej oferty – szczególnie w zestawieniu z operatorami stacjonarnymi – zaoferował naprawdę ciekawe i konkurencyjne pod względem cenowymi oferty. Również pakiety GB pod względem wielkości mogą okazać się bardzo korzystne, a od pewnego czasu dostaniesz tu w abonamencie darmowy roaming UE (RLAH – np. w No Limit L i nie tylko). Oferty tego operatora świetnie wypadają w zestawieniach abonamentów innych sieci GSM.

Fajną sprawą jest to, że wirtualny operator lajt mobile ma zarówno oferty na kartę, jak i na abonament (pakiet miesięczny). Mocnym punktem tych ostatnich jest brak okresu zobowiązania. Po prostu w momencie gdy zdecydujesz się rozwiązać umowę, to obowiązuje Cię jedynie miesięczny okres wypowiedzenia. Przeniesienie numeru jest tu szybkie i bezproblemowe.

Nie zabrakło tutaj także ofert dla duetów, czy nawet większej ilości osób, dzięki czemu możesz jeszcze dodatkowo oszczędzić.

Jeżeli nie potrzebujesz nowego urządzenia, a interesuje Cię tylko sam pakiet z kartą SIM i korzystne zestawienie ceny do możliwości, to lajt mobile może być strzałem w dziesiątkę!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Promocje

T-Mobile podwaja gigabajty w abonamencie na 6 miesięcy!

T-Mobile podwaja gigabajty w abonamencie na 6 miesięcy!

T-Mobile już od dawna oferuje abonamenty z umową opiewającą na 6 miesięcy, a więc pół roku. Teraz wybrane pakiety z […]

Nowy kanał Viasat True Crime w ofercie Play

Nowy kanał Viasat True Crime w ofercie Play

Sieć Play rozszerza swoją ofertę kanałów telewizyjnych w ramach usług Telewizji Nowej Generacji, Telewizji MAX i Telewizji MAX Premium. Mowa […]

Debiutuje Motorola Edge 50 Ultra z bonusami w T-Mobile!

Debiutuje Motorola Edge 50 Ultra z bonusami w T-Mobile!

Czekałeś na premierę Motoroli Edge 50 Ultra? Właśnie się jej doczekałeś! Smartfon jest już dostępny choćby w T-Mobile, gdzie oferowany […]

Opinie o lajt-mobile 2024

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: