Znaleźliśmy 19 ofert spełniające Twoje kryteria.

Mieszkasz w Rybniku i szukasz najlepszej oferty na Internet? Z tego tekstu dowiesz, który operator ma najbardziej konkurencyjną ofertę i jakie łącze wybrać.

Wśród wszystkich ofert operatorów internetowych w Rybniku na pierwszy plan wychodzą te, które dotyczą Internetu światłowodowego, a wiec tej najnowszej i najszybszej technologii.

Najlepszy Internet w Rybniku – jaki wybrać?

Zarówno światłowód, jak technologia 5G, a więc ta mobilna, niedawno zaczęły podbój Polski. I choć telefonia komórkowa w najszybszej odsłonie dopiero raczkuje i dostępna jest przede wszystkim w dużych miastach, tak światłowód „zbłądził pod strzechy”. Nie inaczej jest w Rybniku.

Ile kosztuje Internet w Rybniku?

Dostęp do sieci w Rybniku można dostać już naprawdę za grosze. Najtańsze oferty Internetu stacjonarnego zaczynają się już od 40 złotych, choć warto pamiętać, że prędkość transferu nie będzie oszałamiająca.

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Orangedo 1 Gb/s2469,99
Netiado 1 Gb/s2470,00
T-Mobiledo 600 Mb/s2470,00
Vectrado 450 Mb/s2459,99
Playdo 300 Mb/s2445,00
UPCdo 300 Mb/s2449,99
RFCdo 300 Mb/s2474,99
Multimediado 150 Mb/sbezterminowa44,99

Najdroższe oferty sięgają nawet 90 złotych, choć w tym wypadku są już to potężne łącza światłowodowe. Najczęściej występujące ceny to około 60-70 złotych.

Internet w Rybniku – dostępne prędkości

Tak jak wspominaliśmy wyżej, Internet w Rybniku można podłączyć naprawdę za grosze. Wtedy prędkości będą oscylowały w okolicach 150 Mb/s (Play). Najpopularniejsze prędkości to te w przedziale 300-600 Mb/s (mają je niemal wszyscy operatorzy). Najszybsze pakiety w swojej ofercie posiada aktualnie Vectra. Połączenia od tego operatora mają 1200 Mb/s.

Komputery i laptopy do grania online

Jakie łącza dostępne są w Rybniku?

Rybnik może poszczycić się tym, że niemal każdy większy operator w mieście oferuje swoje usługi światłowodowe. I to właśnie z nich warto skorzystać jeśli ma się taką możliwość (wcześniej warto na stronie operatora zweryfikować swoją lokalizację) i środki finansowe.

Porównaj Internet mobilny

Jacy operatorzy dostępni są w Rybniku?

W Rybniku dostępni są prawie wszyscy ogólnopolscy operatorzy. Są to:

Jaki Internet dla studenta w Rybniku?

Studenci z całą pewnością będą potrzebowali Internetu, który pozwoli im brać udział we wszystkich wydarzeniach uczelnianych i naukowych. Po trwającej kilka lat pandemii wiele uczelni wyższych zdecydowało się przynajmniej część swoich zajęć prowadzić zdalnie. To oznacza, że kluczowe dla osób uczących się będzie stabilne i bezawaryjne łącze. Warto w tym przypadku wybrać Internet o prędkości nie mniejszej niż 600 Mb/s.

Przykładowy Internet dla studenta Rybnik:

Jaki Internet dla seniora w Rybniku?

Choć seniorzy nie potrzebują ogromnych prędkości, nie zapominajmy, że duża prędkość, to również komfort użytkowania – a to jest bardzo ważne. Jeśli wybierasz Internet dla swojej babci lub dziadka, to najlepiej skorzystaj z jednej z ofert dużego operatora z dobrze działającymi punktami stacjonarnymi. Będziesz miał wtedy pewność, że w razie awarii, senior będzie mógł skorzystać z pomocy.

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora Rybnik:

Jaki internet dla gracza i streamera w Rybniku?

Streamerzy i gracze to chyba dwie grupy, które nawet z szybkiego Internetu wycisną ostatnie soki. Dlatego też warto zaopatrzyć się w naprawdę szybki Internet. Zwłaszcza że wraz z szybkością ważny jest parametr PING, czyli opóźnienia reakcji w grze względem myszy lub pada. Jeśli więc strumieniujesz swoje rozgrywki lub strzelasz do wrogów w grach online, wybierz światłowód z prędkością nie mniejszą niż 1000 Mb/s.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Rybnik:

Ile kosztuje najtańszy Internet w Rybniku?

Wśród wszystkich operatorów w Rybniku to Play ma najtańszy pakiet. Kosztuje on 40 złotych, choć oferuje niezbyt szybki transfer wynoszący 150 Mb/s.

Jaki jest najszybszy internet w Rybniku?

Aktualnie w Rybniku najszybszy internet to 1200 Mb/s i to jest naprawdę bardzo sensowny transfer, który powinien wystarczyć nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. W Vectrze dostaniesz go za około 105 złotych.