Znaleźliśmy 24 oferty spełniające Twoje kryteria.

Poszukujesz nowy Internet w Szczecinie? Najlepiej niech to będzie solidne złącze światłowodowe, które będzie nie tylko szybkie, ale i stabilne. Co więcej, nie musi być ono drogie – znajdziemy dla Ciebie tani Internet stacjonarny!


Najlepszy Internet w Szczecinie – jaki wybrać?

Przyszłość łączy internetowych należy do światłowodów i do 5G. O ile ta druga technologia nie jest jeszcze zbyt szeroko dostępna, o tyle ta pierwsza jest już codziennością od dłuższego czasu. Infrastruktura światłowodowa w Szczecinie jest mocno rozbudowana.

Oznacza to, że (teoretycznie) masz szerokie pole manewru. Jakiego operatora wybrać? Jaki pakiet? Na co zwrócić uwagę? Wiele zależy do tego, do czego potrzebujesz Internet!

Ile kosztuje Internet w Szczecinie

Najtańszy Internet stacjonarny w Szczecinie oferuje Play oraz LanTech. Ten drugi udostępnia łącze światłowodowe 50 Mb/s za jedyne 39 zł, ale ma też w swoim portfolio kilka innych (szybszych i droższych) ofert. Poza tym koszt aktywacyjny wynosi tu tylko symboliczne 1 zł.

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Orangedo 1 Gb/s2469,99
Netiado 1 Gb/s2470,00
Playdo 600 Mb/sbezterminowa55,00
T-Mobiledo 600 Mb/s2470,00
Vectrado 450 Mb/s2459,99
UPCdo 300 Mb/s1254,99
Multimediado 150 Mb/s2444,99
LanTechdo 50 Mb/s2439,00
CPU-NETdo 40 Mb/s1270,00

Do kwoty 50 zł łapie się jeszcze Multimedia 150 Mb/s (44,99 zł) oraz Orange 300 Mb/s (49,99 zł). Są to jednak najtańsze oferty, znacznie więcej abonamentów znajdziemy w kwocie 60-70 zł – w tych widełkach cenowych wybór Internetu w Szczecinie jest niezwykle duży!

Jaka prędkość Internetu w Szczecinie?

Internet światłowodowy Szczecin charakteryzuje się prędkościami od 50 Mb/s do 1 Gb/s (1024 Mb/s). Najwięcej oferowanych abonamentów zapewnia prędkości do 300-500 Mb/s, co powinno zadowolić prawie wszystkich internautów.

Prawie wszystkich, bo gracze komputerowi czy osoby pracujące w dobie pandemii COVID-19 online, a którzy potrzebują szybkiego łącza (np. informatycy, programiści, graficy komputerowi itd.) mogą narzekać na prędkości 300 Mb/s. Ale spokojnie, operatorzy oferują w Szczecinie jeszcze szybszy Internet!

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza w Szczecinie?

Większość operatorów oferuje w Szczecinie światłowody. Należą do nich m.in. Orange, UPC, Netia, T-Mobile czy LanTech. Tradycyjne łącze internetowe reprezentowane jest np. przez lokalnego CPU-NET.

Może jednak okazać się, że w Twoim miejscu zamieszkania nie ma odpowiedniej infrastruktury. Co wtedy począć? Zainwestować w Internet radiowy w Szczecinie? Lepiej postawić na pakiety mobilne 4G/LTE, a nawet sieci najnowszej generacji – 5G! To oczywiście najlepszy Internet bezprzewodowy w Szczecinie.

Porównaj Internet mobilny

Dostępni operatorzy – Internet Szczecin

Na terenie miasta Gdańsk dominują znani operatorzy, świadczący usługi na terenie całego kraju. Wśród nich znajduje się jednak kilka mniejszych firm, m.in.:

 • CPU-NET
 • LanTech
 • Multimedia
 • Netia
 • Orange
 • Play
 • T-Mobile
 • UPC
 • Vectra

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Jaki Internet potrzebujesz? Jaka prędkość będzie dla Ciebie satysfakcjonująca? Postaramy się odpowiedź na te ważne pytania!

Internet dla studenta Szczecin

Studenci – jak pozostali młodsi użytkownicy Internetu – powinni mieć zapewniony szybkie i stabilne łącze. Po pierwsze, potrzebują go do nauki (niestety czasami także zdalnej, przez co tym bardziej musi być to porządny Internet), a także do rozrywki.

Rekomendujemy dla nich Internet światłowodowy w Szczecinie o prędkości 300-500 Mb/s. Wyższe prędkości też mogą mieć sens, o ile oferty nie będą przesadnie droższe. A – wiadomo – dla studenta liczy się w końcowym rozrachunku także atrakcyjna cena.

Przykładowy Internet dla studenta Szczecin:

Internet dla seniora Szczecin

Osoby starsze też będą patrzeć na dobrą cenę. I będą mieć łatwiej pod tym względem, że dla nich nieważne, czy będą mieć łącze 100 czy 500 Mb/s – dla nich prędkość nie gra istotnej roli, a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? Dla tej grupy klientów tak stosunkowo niewielkie prędkości wystarczą, co pozwoli na zaoszczędzenie sporo gotówki!

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora Szczecin:

Internet dla gracza i streamera Szczecin

Takiej wygody nie mają wytrawni gracze komputerowi czy choćby streamerzy, którzy mogą pomarzyć o bardzo niskich rachunkach miesięcznych za Internet. W końcu potrzebne jest im najlepsze łącze!

Najlepszy Internet dla gracza online

Dla takich osób potrzebne jest nie tylko szybkie, ale i stabilne łącze internetowe. Jaki zatem Internet domowy w Szczecinie dla gamerów? Rekomendujemy łącza światłowodowe z dużymi prędkościami zarówno downoloadu, jak i uploadu. Taki Internet musi zapewniać niski PING, który jest zmorą graczy online.

Prędkości rzędu 1 Gb/s powinny wystarczyć i lepiej nie próbować półśrodków w postaci np. 300 Mb/s. Taki Internet w Szczecinie wystarczy dla przeciętnego internauty, ale takim nie jest osoba spędzająca wiele godzin na graniu w sieci www.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Szczecin:

Internet w dzielnicach Szczecina

Szczecin składa się z 12 dzielnic (Osiedli). Są to m.in.:

 • Centrum
 • Gumieńce
 • Nowe Miasto
 • Pogodno
 • Pomorzany
 • Stare Miasto
 • Warszewo

Internet bez umowy Szczecin

Internet bez umowy w Szczecinie? Dostaniesz go u niektórych operatorów komórkowych w postaci łącza mobilnego LTE (np. Mobile Vikings – Internet na kartę), ale szukając Internetu stacjonarnego, np. światłowodu, będziesz musiał podpisać umowę.

Ale bez obaw – niektórzy operatorzy oferują krótkie umowy na 12 miesięcy. A inni na 1 miesiąc! Tzw. oferty bezterminowe są ważne tak długo, ile chcesz! Możesz z ich zrezygnować w każdej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Operatorzy internetu - Szczecin