Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Opinie a2mobile Oferty a2mobile

Sieć a2mobile to jeden z najmłodszych operatorów komórkowych w Polsce. Swoją działalność rozpoczęła 7 września 2016 roku i od samego początku w jej ofercie goszczą wyłącznie prepaidy. Początkowo sieć była marką strukturalnego operatora Aero2, ale w październiku 2018 roku nastąpiła fuzja z Premium Mobile.

Obecnie a2mobile oferuje 9 gotowych pakietów na kartę, z czego 3 to klasyczne „no limit” z dużą paczką danych. Aby je aktywować, wystarczy wpisać odpowiedni kod USSD pod warunkiem posiadania odpowiedniej kwoty na swoim saldzie.

Spis treści:

Zasięg a2mobile – jaka jest mapa zasięgu?

Wirtualna sieć a2mobile działa w oparciu o nadajniki Plusa i Aero2 od którego się wywodzi. Według opinii wielu klientów a2mobile, stosunkowo słabo rozbudowana infrastruktura Aero2 wpływa na dość częste problemy z zasięgiem tego operatora wirtualnego.

Plus zasięgPlus zasięgAero2 zasięg

Więcej szczegółów na temat zasięgu u tego operatora znajdziesz na jego stronie internetowej.

Roaming – oferta a2mobile

Jeszcze do lipca 2019 roku a2mobile zapewniał darmowy roaming UE (RLAH – roam like at home), ale od początku ówczesnych wakacji zrezygnował z tej bezpłatnej usługi. Swego czasu RLAH w tanich ofertach na kartę było czymś unikalnym.

Koszty połączeń głosowych i tekstowych zawarte są w cenniku operatora. Po przekroczeniu granicy Twój telefon wybierze automatycznie dostępną sieć. Następnie otrzymasz wiadomość SMS o roamingu i jego kosztach w kraju, w którym się znajdujesz.

Doładowanie konta w a2mobile

Wirtualna sieć a2mobile umożliwia doładowanie telefonu poprzez swoją stronę internetową, ale nie tylko.

Zasilisz konto a2mobile poprzez:

  • stronę a2mobile
  • stronę banku (wybierając doładowanie Plus na kartę)
  • doładowaniami dostępnymi w punktach partnerskich
  • doładowaniami dostępnymi m.in. w kioskach, sieciach handlowych, stacjach paliw

Więcej na temat zasilenia konta w a2mobile znajdziesz w poradniku „jak doładować telefon„.