Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Opinie Orange Oferty Orange Telefony Orange Internet Orange

Orange to jeden z największych operatorów komórkowych w Polsce. Działa na polskim rynku od 2005 roku, choć tak naprawdę początki sięgają 4 grudnia 1991 roku. Wtedy to została założona sieć Centertel, a więc późniejsza Idea. To właśnie ta marka została przebrandowana na Orange Polska w dniu 19 września 2005 roku.

Orange oferuje kompleksowe usługi mobilne i stacjonarne. W jego bogatej ofercie znajdziesz m.in. abonament komórkowy, oferty na kartę, plany biznesowe, pakiety łączone (Orange Love), telewizję, Internet mobilny i stacjonarny (światłowód) i wiele innych.

Spis treści:

Zasięg Orange – jak wygląda mapa zasięgu?

Orange ma swoje własne nadajniki, które stale rozbudowuje. W połowie 2020 roku założył swoją komercyjną sieć 5G, która obejmuje obecnie wybrane rejony, w tym większe miasta. Operator ma w planach dalsze inwestycje dotyczące swojej infrastruktury.

Orange zasięg

Z zasięgu Orange korzysta też nju mobile, a więc submarka operatora, która charakteryzuje się m.in. niskimi cenami i umowami na czas nieokreślony.

Więcej szczegółów na temat zasięgu u tego operatora znajdziesz na jego stronie internetowej.

Roaming – oferta Orange

Szukasz darmowego roamingu UE? W Orange nie musisz martwić się o dodatkowe opłaty za korzystanie z telefonu za granicą. W jego abonamencie i ofertach na kartę bez limitu zapewniany jest RLAH (roam like at home).

Darmowy roaming Orange dostępny jest w:

  • abonamencie
  • ofertach na kartę

Doładowanie konta w Orange

Orange oferuje bardzo dużo pakietów na kartę. To, co otrzymasz do wykorzystania zależy od wartości zasilenia konta. Sprawę komplikuje mnogość taryf – w zależności od posiadanej taryfy otrzymasz różne bonusy i usługi za doładowanie telefonu.

Tak wyglądają kwoty doładowania w „Taryfa zawsze bez limitu”:

DoładowanieWażność połączeń wychodzącychInternet
5 zł5 dni2,5 GB
10 zł10 dni5 GB
25 zł25 dni12,5 GB
30 zł30 dni15 GB
35 zł35 dni17,5 GB
40 zł40 dni20 GB
50 zł50 dni25 GB
100 zł100 dni50 GB
200 zł200 dni100 GB

W tym przypadku – niezależnie od kwoty doładowania – zawsze dostaniesz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich. Ważność konta na połączenia przychodzące jest równa wychodzącym +30 dni. Podobnie jest w taryfach Orange YES, Orange SMART i Orange ONE – tu jednak nie dostaniesz w cenie doładowania transferu GB, poza tym połączenia przychodzące są znacznie dłużej ważne, bo nawet 12 miesięcy (już za doładowanie w kwocie 40 zł). Jeszcze inaczej sprawa wygląda w Orange FREE, Orange POP i Nowe Orange GO.

Więcej na temat zasilenia konta w Orange znajdziesz w poradniku „jak doładować telefon„.