Znaleźliśmy 19 ofert spełniające Twoje kryteria.

Jaki jest najbardziej atrakcyjny Internet w Gliwach? Zapewne takiego szukasz, skoro trafiłeś na ten artykuł. Przedstawimy Ci najlepszy oferty Internetu w Gliwicach w 2024 roku!


Najlepszy Internet Gliwice – jaki wybrać?

Szukasz najlepszego łącza? Zobacz przede wszystkim na Internet stacjonarny Gliwice, zwłaszcza na światłowody, które mają najlepsze opinie. Są to łącza z reguły znacznie bardziej odporne i stabilniejsze od „zwykłego” kabla. A przecież na tym Ci właśnie zależy!

Tym bardziej, że światłowód wcale nie musi być droższy od tradycyjnego łącza stacjonarnego! Ale jak wybrać Internet w Gliwicach, aby nie przepłacić? Która oferta będzie dla Ciebie najbardziej korzystna? Porównaj Internet stacjonarny na Komórkomat.pl, a będziesz miał pewność, że wybrałeś najlepszą ofertę!

Ile kosztuje Internet w Bydgoszczy?

Najtaniej wypada Play i lokalna firma Gawex oferująca Internet stacjonarny w Bydgoszczy już od 33,00 zł miesięcznie. W tej cenie otrzymasz łącze o prędkości do 300 Mb/s i umowę na 24 miesięcy. Nie musisz też nic płacić za aktywację! Co więcej, za 38,50 zł Gawex oferuje Internet 150 Mb/s na czas nieokreślony!

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Vectrado 1,2 Gb/s2489,99
Orangedo 1 Gb/s2469,99
Netiado 1 Gb/sbezterminowa80,00
RFCdo 1 Gb/s2499,99
UPCdo 500 Mb/s2459,99
Playdo 300 Mb/sbezterminowa45,00
T-Mobiledo 300 Mb/s2460,00
Gawexdo 150 Mb/sbezterminowa38,50

Znacznie większy wybór będziesz miał w kwocie za około 50 zł miesięcznie – do wyboru wówczas będą takie sieci, jak Orange, Netia, Vectra czy RFC. Jedno jest pewne: każdy znajdzie coś dla siebie!

Jaka prędkość Internetu w Gliwicach?

Internet w Gliwicach mieści się głównie w granicach 150-1024 Mb/s (1 Gb/s). Nie zawsze jednak szybszy Internet stacjonarny musi być droższy od wolniejszego – wiele zależy od oferty samych operatorów! Jak znaleźć szybki, ale też tani Internet Gliwice?  Porównaj Internet na Komórkomat.pl.

Najwięcej ofert, na jakie napotkasz, zapewniają prędkości do 300-500 Mb/s. Pamiętaj, że są to maksymalne prędkości, jakie możesz uzyskać – wcale nie muszą być jednak tak wysokie! Wiele zależy od stanu infrastruktury, rodzaju łącza, modelu routera itd.

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza w Gliwicach?

Warto zastanowić się nad światłowodem, którego oferuje w Gliwicach choćby Orange oraz T-Mobile, a także parę innych operatorów. Posiadając taki Internet masz pewność, że będzie bardziej bezawaryjny, stabilniejszy, a także szybszy od tradycyjnego łącza. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wcale nie musi być droższy! Ceny są bardzo konkurencyjne.

Co jednak, gdy nie masz fizycznej możliwości z korzystania z takiego Internetu? Żaden operator nie doprowadzi do Ciebie infrastruktury? Jeżeli jesteś w takim położeniu, to warto zastanowić się nad jedyną słuszną alternatywą – Internetem mobilnym.

Taki Internet nie jest aż tak szybki jak światłowód, ale wciąż nadaje się do codziennego korzystania z uroków sieci www. Prawie każdy operator komórkowy oferuje pakiety 4G/LTE (a nawet z 5G!) ze sporym zapasem danych GB. Ceny zaczynają się od 20 paru złotych, a umowy są często bezterminowe (na czas nieokreślony). Każdy znajdzie coś dla siebie!

Porównaj Internet mobilny

 

Dostępni operatorzy – Internet Bydgoszcz

Na terenie Bydgoszczy operują nie tylko ogólnokrajowe firmy, ale też mniejsze lokalne sieci. Oto one:

 • Gawex
 • Netia
 • Orange
 • Play
 • RFC
 • T-Mobile
 • Tooway
 • UPC
 • Vectra

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Jak dobrać dla siebie odpowiedni Internet stacjonarny? Podpowiadamy jak to zrobić!

Internet dla studenta Gliwice

Jaki Internet dla studenta w Gliwicach? Warto zamówić pakiet z transferem co najmniej 300 Mb/s, ale (o ile budżet na to pozwoli) można zastanowić się nad szybszym łączem ok. 400-500 Mb/s.

Dlaczego? Jeżeli ma to być Internet na całe mieszkanie/stancję, z którego będzie korzystać więcej osób na wielu urządzeniach jednocześnie, warto mieć szybsze łącze. No i oczywiście stabilne, stąd najlepszym rozwiązaniem będzie światłowód. Ewentualne wyższe rachunki miesięczne i tak mogą być podzielone na parę osób.

Przykładowy Internet dla studenta Gliwice:

Internet dla seniora Gliwice

Seniorzy też będą patrzeć na cenę, a może nawet przede wszystkim na nią. Sporo niedrogich ofert zaczyna się już od mniej niż 50 zł miesięcznie!

W tych widełkach cenowych operatorzy oferują najczęściej łącza rzędu 150-300 Mb/s. Zwłaszcza ta pierwsza wartość nie jest zbyt wysoka, ale umówmy się – seniorom z reguły nie zależy na bardzo szybkim Internecie, a bardziej na wspomnianej cenie, bezawaryjności i routerze łatwym w obsłudze.

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora Gliwice:

Internet dla gracza i streamera Gliwice

Bardziej wymagający internauci – jak np. gracze komputerowi czy streamerzy – będą patrzeć nie na cenę, a na szybkość łącza. To jest dla nich najważniejsze!

Najlepszy Internet dla gracza online

Ale nie tylko szybkość, a także stabilność – ciągłe zrywanie sygnału, choćby na parę sekund, uniemożliwiałoby rozgrywkę online na wysokim poziomie. I tym razem najlepszym rozwiązaniem będzie światłowód. Ale jaki?

Najlepiej o prędkościach downloadu rzędu 1 Gb/s, ale nie można też zapominać o wysokim uploadzie – im wyższa wartość, tym lepiej. Odradzamy Internet mobilny, który może posłużyć w sytuacji awaryjnej, ale nie dla kogoś, kto chce odnosić sukcesy.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Gliwice:

Internet w dzielnicach Gliwic

Gliwice składają się z 21 dzielnic. Poniżej wymieniamy niektóre z nich:

 • Kopernik
 • Brzezinka
 • Wojska Polskiego
 • Śródmieście
 • Ostropa
 • Sikornik
 • Bojków
 • Sośnica

Internet bez umowy Gliwice

Na rynku nie ma ofert Internetu stacjonarnego bez umowy, ale spotkasz takie z umową na czas nieokreślony (umowa bezterminowa). Także w Gliwicach! Dzięki nim będziesz mógł w razie czego wypowiedzieć usługę w każdej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia. To bardzo wygodne rozwiązanie!

Przykładowy Internet na czas nieokreślony:

Operatorzy internetu - Gliwice