Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Recenzja sieci Plus. Czy opłaca się skorzystać z oferty operatora w 2023 roku?

Plus czy się opłaca

Plus to jedna z pierwszych klasycznych sieci komórkowych w Polsce mająca za sobą już sporą historię. Czy warto sięgać po usługi zielonego operatora? Jak on się prezentuje w starciu z innymi markami? Sprawdźmy, co interesującego w swojej ofercie ma sieć Plus GSM.

Wprowadzenie

Internet 5G w smartfonie bez limitu Plus

Sieć Plus jest jednym z pierwszych odrębnych i samodzielnych operatorów komórkowych w naszym kraju. Jego początki sięgają 1996 roku, kiedy ówczesny Minister Łączności wydał koncesję na świadczenie usług telekomunikacyjnych firmie Polkomtel, która była właścicielem marki Plus. Komercyjne uruchomienie sieci miało miejsce 1 października 1996 roku. Od tego te czasu firma intensywnie zaczęła rozbudowywać swoją infrastrukturę a także rozwijać ofertę o kolejne produkty. Od 2013 roku kontrolę nad operatorem oficjalnie Cyfrowy Polsat. Między innymi dzięki temu sieć Plus posiada kompleksową ofertę również w zakresie telewizji cyfrowej.

Oferta Plus

Plus znany jest z oferowania licznych usług, a jedną z legendarnych taryf zielonego operatora jest dawny Simplus. To właśnie ta oferta spopularyzowała u nas usługi prepaid, a więc popularną ofertę na kartę.

Plus na abonament

Jednak główny nacisk zielony operator kładzie oczywiście na ofertę abonamentową. I tutaj masz rozmaite opcje do wyboru do koloru. Nie tylko abonamenty telefoniczne, ale również internetowe i telewizyjne. Nie zabrakło tutaj również i telewizji. Co wybrać? To już od Ciebie zależy.

Do wyboru masz cztery podstawowe plany taryfowe. Podstawowy wariant to Plus Abonament 4 GB. W tym wypadku podpisujesz umowę na 24 miesiące i płacisz miesięcznie 35 zł. Otrzymujesz tutaj nielimitowane rozmowy SMS-y, MMS-y oraz 4 GB pakietu transmisji danych. Dodatkowo możesz się zdecydować na ofertę Disney+ przez pierwsze 12 miesięcy za darmo, a która kosztuje od 13 miesiąca 28,99 zł. Możesz tutaj również dołożyć smartfona (od 1 zł na start), ale wtedy dojdzie jeszcze opłata miesięczna za urządzenie.

Kolejny abonament to Plus Abonament 60 GB. Teraz w promocji jak sama nazwa wskazuje, oprócz tego, że masz nielimitowane rozmowy i wiadomości, otrzymasz aż 60 GB transmisji danych. Również i tutaj dostaniesz dostęp do platformy Disney+ na promocyjnych warunkach, ale w tym wypadku za darmo nawet na 2 lata! I co ważne, masz tutaj także dostęp do technologii 5G. Miesięcznie zapłacisz za tę ofertę 55 zł (z telefonem odpowiednio więcej).

Mało? No to możesz wybrać najbogatszy abonament Plus Abonament 240. Tutaj możesz korzystać z abonamentu bez limitu i otrzymujesz naprawdę spory pakiet transmisji danych w ilości 240 GB. Miesięczny koszt to 85 zł.

Do każdej wymienionej tu umowy abonamentowej możesz również dobrać telefon. Warunki abonamentu oczywiście nie zmieniają się, musisz jednak uwzględnić miesięczną opłatę za sprzęt. Długość spłaty w ratach możesz sam wybrać, w zależności od tego jak chcesz skonfigurować łączny miesięczny koszt.

OPPO promocja w Plusie

W Plusie oczywiście możesz łączyć różne usługi w ramach tzw. SmartfDomu. Mogą to być różne usługi lub kilka abonamentów telefonicznych. Dzięki temu uzyskasz dodatkowe rabaty na kolejne pakiety. Możesz mieć przykładowo do pięciu numerów w takim pakiecie. Plus oferuje także mnóstwo różnego rodzaju dodatkowych usług, tak jak każdy z głównych operatorów komórkowych w naszym kraju. I nie chodzi tutaj o dodatkowe pakiety internetowe. Możesz tutaj wybrać różne usługi praktyczne, takie jak serwis urządzenia, ochrona Internetu lub Tidal. Albo wszystko naraz w jednym abonamencie All in one. Nie brakuje tutaj również innych aplikacji autorskich sieci takich jak nawigacja, czy chociażby polsat box go do oglądania stacji na urządzeniach mobilnych. Wszystko zależy od tego, co potrzebujesz.

Plus posiada mocno rozbudowaną ofertę, szczególnie jeśli chodzi o usługi dodatkowe. Trzeba przyznać, że abonamenty przyciągają sporymi paczkami danych i nielimitowanymi usługami. Owszem trzeba za te usługi zapłacić, jednak jeżeli masz już jakąś usługę w Plusie lub łączysz kilka abonamentów to jak najbardziej możesz liczyć na korzystne rozwiązanie dla siebie. No i oczywiście możesz wybierać spośród wielu usług dodatkowych.

Plus na kartę

Oczywiście również sieć Plus ma w swojej ofercie usługę na kartę. Co zatem dobrego możesz tutaj znaleźć? Sprawdźmy.

W ofercie jest dostępnych kilka pakietów i często są to pakiety nielimitowane. Aktualnie sieć promuje trzy podstawowe pakiety. Najtańszy Bez limitu 20 – jak sama nazwa wskazuje otrzymasz tutaj nielimitowane rozmowy do wszystkich na 30 dni. Miesięczny koszt to 20 zł.

Kolejny pakiet to Bez limitu 30. Tutaj oprócz rozmów, także SMS-y oraz MMS-y są bez limitu. Dodatkowo otrzymujesz łącznie w ramach tej oferty 30 GB transmisji danych. Jest także ofert Bez limitu 40. Tutaj otrzymasz to samo, co w poprzedniej ofercie ale limit transferu danych wynosi 35 GB i przede wszystkim masz dostęp do sieci 5G.

A jeśli mało korzystasz z telefonu możesz także wybrać ofertę Konto ważne przez rok. Tutaj masz określone stawki za połączenia, ale po każdym doładowaniu Twoje konto jest przedłużone o kolejny rok.

Plus oferuje również rozmaite dodatkowe pakiety transmisji danych jeśli konto doładowujesz większą kwotą – trzeba przyznać, że oferta na kartę w przypadku Plusa wygląda całkiem interesująco.

Plus Internet

Plus promocja routerów 5G

Plus ma w swojej ofercie także Internet. I to zarówno ten mobilny, jak i ten stacjonarny. Zacznijmy więc od podstawowej oferty, czyli Internetu mobilnego. W ramach tej opcji możesz dobrać zarówno sam abonament na 24 miesiące, jaki i urządzenie. Tutaj może to być albo zwykły router lub modem albo laptop/tablet. To od Ciebie zależy na jaką ofertę się zdecydujesz i na jaki czas rozbijesz opłatę za urządzenie. Pamiętaj jednak, że zostanie ona doliczona do miesięcznego zobowiązania.

Podstawowa oferta Internetu mobilnego Plusa zaczyna się od kwoty 30 zł miesięcznie. W ramach tej opcji otrzymujesz 30 GB limitu transferu danych. Masz także dostęp do sieci 5G jeśli tylko jesteś w zasięgu. Otrzymujesz również możliwość promocyjnego korzystania z Disney+ przez rok za darmo, a potem z miesięczną opłatą 28,99 zł. Kolejna kosztuje 40 zł i ma więcej GB.

Możesz także wybrać wariant za 100 zł. otrzymasz wtedy 500 GB Internetu lub aż 1000 GB limitu transmisji danych za 200 zł miesięcznie. Oczywiście na każdy z tych abonamentów możesz także dodatkowo otrzymać rabat, jeżeli połączysz usługi w ramach SmartDom.

światłowód + Polsat BOX promocja smartDOM

Możesz także skorzystać ze specjalnego zestawu Internetu domowego – gdzie otrzymasz między innymi sprzęt w postaci anteny zewnętrznej i routera wewnętrznego. Takie rozwiązanie przydaje się w miejscach, gdzie jest słabszy zasięg.

Możesz również zdecydować się także na światłowód od Plusa. Tylko tutaj warto wcześniej sprawdzić, czy operator świadczy usługi w Twojej okolicy. Oferta składa się z trzech planów taryfowych. Miesięcznie płacisz tutaj 50 zł, 60 zł lub 70 zł. W ramach tej oferty otrzymujesz dostęp do sieci z prędkością odpowiednio do 300 Mb/s, 600 Mb/s lub nawet 1000 Mb/s. Umowę podpisujesz na 24 miesiące. W jej ramach otrzymujesz odpowiedni router. Dodatkowo dostajesz także dostęp do Disney+ na 24 miesiące bez opłat. Dodatkowo w ramach abonamentu dostajesz również kartę SIM z 5 GB na mobilną transmisję danych.

Usługa internetowa w sieci Plus należy do jednej z bardziej rozbudowanych na rynku. Szczególnie jeśli spojrzeć na wariant Internetu mobilnego. Masz tutaj spory wybór zarówno w przypadku różnych pakietów internetowych jak i rodzaju świadczonej usługi. Masz także sporo dorzuconych usług dodatkowych. Wydaje się, że każdy w tym wariancie powinien znaleźć coś dla siebie. Dodatkowym atutem jest także dostęp do sieci 5G.

Oferta telewizyjna w Plusie

Plus jak już mówiliśmy, w pewnym momencie stał się własnością Cyfrowego Polsatu. W ramach tej marki również do wyboru były rozmaite oferty i usługi i w dalszym ciągu tak jest. natomiast jeżeli chcesz mieć wszystko w jednej sieci, możesz zdecydować się także na usługę telewizji satelitarnej właśnie od CP. Wtedy jeżeli masz przykładowo telefon w sieci Plus otrzymasz dodatkowe rabaty.

Masz tutaj dostęp do różnych pakietów telewizyjnych, a także pakietów dodatkowych. Dotyczy to zarówno klasycznej telewizji jak też platform streamingowych takich jak Disney+ czy chociażby Polsat Go Box. Warto wiedzieć, że tutaj również masz możliwość kompleksowego połączenia wszystkich usług łącznie z telewizją.

Zasięg Plus

zasięg sieci OTVARTA

Zasięg Plusa jest od lat jednym z najlepszych w naszym kraju. Sieć od samego początku stawiała na własne nadajniki i regularnie je rozbudowywała i modernizowała. Oczywiście może się zdarzyć, że w jakimś regionie będzie pod tym względem gorzej. Warto zatem przed skorzystaniem z usług tradycyjnie kupić starter zielonego operatora i przetestować zasięg i jakość usług świadczonych w miejscu, gdzie najczęściej będziesz z nich korzystał.

Nie bez znaczenia pozostaje również stale rozwijana sieć w technologii 5G. Jest ona obecna przede wszystkim w dużych miastach jednak z racji tego, że jest to technologia przyszłości, to można spodziewać się jej stałego dalszego rozwoju.

Obsługa klienta w Plusie

Sieć Plus to jeden z głównych operatorów komórkowych w naszym kraju. W przypadku obsługi klienta do jego głównych zalet należy dostępność i szeroka sieć autoryzowanych salonów sprzedaży. Wiele osób preferuje właśnie takie rozwiązanie.

Oczywiście możesz także skorzystać z opcji dostępnych na stronie internetowej. Nie zabrakło tutaj również czynnej całodobowo infolinii. Pod numerem 601 102 601 jesteś w stanie załatwić większość spraw. Możesz także skorzystać z czatu na stronie www lub zostawić numer telefonu do oddzwonienia. Jak przystało na dużą sieć telefonii komórkowej jest także dostępna dedykowana aplikacja iPlus, w której jesteś w stanie zarządzać swoim kontem, ale także możesz złożyć rozmaite wnioski dotyczące usług czy obsługi.

Czy Plus ma korzystną ofertę? Podsumowanie

Plus dla firm promocja 1 zł

Oferta Plusa, jak przystało na jednego z czterech głównych operatorów w naszym kraju jest bardzo rozbudowana. Nie zabrakło tutaj zarówno usług telefonii komórkowej, jak i rozmaitych wariantów dostępu do sieci internetowej. Jest także możliwość skorzystania z usług na kartę i z pakietów telewizyjnych, zarówno kablowych jak i satelitarnych.

Jak to zwykle bywa, najbardziej oczywiście opłaca się brać usługi pakietowo. Wtedy w ramach SmartDom jesteś w stanie ugrać dodatkowe rabaty na usługi. Możesz tutaj wybierać także spośród różnego rodzaju urządzeń. Nie bez znaczenia jest także możliwość skorzystania ze stacjonarnych punktów obsługi klienta. Wiele osób właśnie tą formę kontaktu z operatorem ceni najbardziej.

Zalety sieci Plus:

 • najlepszy zasięg i szybkość 5G w Polsce
 • duże transfery GB
 • bardzo częste promocje
 • darmowy roaming UE
 • szeroki wybór oferty (m.in. abonament, karta, Internet mobilny i stacjonarny, pakiet TV)
 • umowy z telefonem i bez
 • telefony od 1 zł na start
 • program smartDOM
 • rabaty na kolejne karty SIM w abonamencie
 • możliwy szybki zakup online…
 • …ale także w stacjonarnych punktach sprzedaży
 • darmowy Disney+ i Tidal
 • bardzo dużo usług i pakietów dodatkowych
 • zasięg sieci Plus…

Wady sieci Plus:

 • …co dla wielu będzie wadą
 • wysokie ceny niektórych ofert
 • oferowane telefony z brandem

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów