Znaleźliśmy 24 oferty spełniające Twoje kryteria.

Potrzebujesz tani Internet w Białymstoku? W mieście tym nie ma aż tak dobrze rozbudowanej sieci światłowodowej jak w największych miastach Polski, stąd wybór ofert może być mniejszy. Może być za to większy problem ze znalezieniem odpowiedniego łącza stacjonarnego. Pomożemy Ci dokonać wyboru – oto najlepszy Internet Białystok!


Najlepszy Internet w Białymstoku – jaki wybrać?

Jeżeli tylko masz taką fizyczną możliwość, to skorzystaj z łącza światłowodowego. Światłowód jest stabilniejszy od tradycyjnego Internetu stacjonarnego, szybszy a nierzadko wcale nie musi być od niego droższy! Skoro tak, to warto z niego skorzystać!

W Białymstoku nie będziesz miał pewnie tak szerokiego pola manewru jak np. w Warszawie, więc nie ma też co wybrzydzać. Niemniej prędkości ok. 300-500 Mb/s będą wystarczające dla prawie każdego internauty. Oczywiście im jednocześnie niższa cena, tym lepiej, ale – jak już wspomniano – czasami możesz nie mieć wyboru.

Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, porównaj Internet Białystok na Komórkomat.pl!

Ile kosztuje Internet w Białymstoku?

Może niektórzy będą narzekać na stosunkowo niewielki wybór operatorów i ofert, ale nikt nie będzie narzekał na cenę! Najtańsza oferta łącza przewodowego zaczyna się już od 30 zł. Tyle życzy sobie lokalny operator KOBA z usług którego korzysta wiele mieszkańców Białegostoku i okolic! Nie jest to jednak najszybsze łącze – jego prędkość wynosi do 10 Mb/s.

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Netiado 1 Gb/s2470,00
Orangedo 1 Gb/s2469,99
Bialnetdo 600 Mb/s60,00
T-Mobiledo 600 Mb/s2470,00
Playdo 300 Mb/s2445,00
Vectrado 300 Mb/s2449,99
RFCdo 300 Mb/s2474,99
Elposdo 300 Mb/s2469,00
KOBAdo 100 Mb/s2449,00

Tak naprawdę to KOBA dominuje w przedziale cenowym 30-50 zł, w którym łapią się jeszcze nieliczne oferty Play, Orange i Vectry. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na cenie, to warto wybrać któregoś z nich.

Obok sieci KOBA w Białymstoku operują też inne lokalne firmy, jak Bialnet i Elpos.

Jaka prędkość Internetu w Białymstoku?

Prędkość Internetu w Białymstoku waha się od 10 Mb/s do aż 1 Gb/s. W przypadku niższych prędkości są one reprezentowane głównie przez operatora KOBA, ale nie tylko – swój Internet stacjonarny w Białymstoku ma także Netia o prędkości 20 Mb/s. Od kwoty 60 zł miesięcznie dominują jednak znacznie szybsze wartości – 300 Mb/s i więcej.

Pamiętaj, że nominalne prędkości łącza „na papierze” wcale nie muszą przekładać się podczas codziennego użytkowania! Transfer do 100 Mb/s może odbywać się – zgodnie z regulaminem usługi – także np. w prędkościach 10-30 Mb/s. Szybkość transferu zależy od wielu czynników, np. od stanu infrastruktury czy rodzaju routera i karty sieciowej w komputerze.

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza w Białymstoku?

W Białymstoku dominują łącza stacjonarne KOBA i innych operatorów. Wśród nich znajdziesz też oferty światłowodu Białystok. Którego z nich wybrać? A może warto spróbować Internet mobilny?

W jego przypadku nie jesteś uzależniony od infrastruktury kablowej, a od mnogości stacji bazowych. Taki Internet „weźmiesz” ze sobą wszędzie, ale nie w każdej okolicy zasięg i jakość/siła sygnału będzie najwyższa. Jak sprawdzić? Zobacz na swój telefon komórkowy – jeżeli nie narzekasz na zasięg i Internet w smartfonie od swojego dostawcy GSM, to warto sprawdzić także jego Internet mobilny! Tym bardziej, że wiele ofert jest z umową na czas nieokreślony – jeżeli nie będziesz z niego zadowolony, to w każdej chwili możesz anulować umowę.

Porównaj Internet mobilny

W Białymstoku możesz też wybrać inny rodzaj łącza internetowego! Internet radiowy Białystok jest oferowany przez sieć KOBA, która – oprócz wspomnianej „radiówki” i światłowodu – proponuje tu także telewizję cyfrową HD czy telefonię domową (stacjonarną). Prędkości Internetu radiowego KOBA wahają się od 6 do 50 Mb/s, a ceny odpowiednio od 25 do 60 zł miesięcznie.

Dostępni operatorzy – Internet Białystok

Pod wieloma względami Białystok zdominowany jest przez lokalnego operatora KOBA, któremu jednak nie brak konkurencji. Oto i ona:

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Jaki Internet potrzebujesz? Jaka prędkość będzie dla Ciebie satysfakcjonująca? Odpowiemy na te ważne pytania!

Internet dla studenta Białystok

Internet dla studenta Białystok powinien być wystarczająco szybki, ale i też tani. W grę wchodzą transfery rzędu 300-400, może 500 Mb/s, o ile są dostępne w niewysokiej cenie. Portfel studenta nie może tu przesadnie ucierpieć!

Dobrym rozwiązaniem będzie też oferta z umową na czas nieokreślony, którą można anulować w każdej chwili, np. pod koniec roku akademickiego. Wspomniane wcześniej prędkości łącza od 300 Mb/s są najczęściej oferowane w dobrych cenach, poza tym na tyle stabilne, aby udźwignąć ciężar nauki zdalnej.

Przykładowy Internet dla studenta Białystok:

Internet dla seniora Białystok

Seniorzy jeszcze bardziej mogą oglądać się za tanim Internetem w Białymstoku, a będą mieli w tym ułatwione zadanie. Nie potrzebują oni bowiem nie tylko niedrogiego, ale i w miarę szybkiego łącza – dla nich 100-150 Mb/s może być szczytem marzeń.

Dla wielu będzie się liczyć sam fakt podłączenia do sieci – w ich przypadku dobrym rozwiązaniem może być oferta łączona KOBA, gdzie oprócz Internetu światłowodowego operator zapewnia też pakiet telewizji i/lub telefonię stacjonarną.

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora Białystok:

Internet dla gracza i streamera Białystok

Zupełnie inaczej do tej sprawy podejdą (a przynajmniej powinni podejść) gracze komputerowi i streamerzy. Ci ostatni mogą jeszcze poeksperymentować z 4G/LTE, ale do gamingu w sieci potrzebny będzie nie tylko porządny komputer, ale też Internet stacjonarny.

Najlepszy Internet dla gracza online

Rekomendujemy prędkości transferu rzędu 1 Gb/s i szybsze, które pozwolą cieszyć się stabilnym i szybkim Internetem. Nie wolno też zapominać o uploudzie – dla graczy online nie liczy się jedynie download! Wybierz porządny Internet i niech niestraszny Ci będzie wysoki PING!

Światłowód o takich prędkościach jest oferowany w Białymstoku w kwocie od około 60-70 zł.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera Białystok:

Internet w dzielnicach Białegostoku

Lublin składa się z 27 osiedli będących jednostkami administracyjnymi miasta. Oto niektóre z nich:

  • Centrum
  • Bojary
  • Piaski
  • Dojlidy
  • Zawady
  • Bema
  • Skorupy
  • Mickiewicza
  • Piasta I
  • Piasta II

Internet bez umowy Białystok

Jeżeli szukasz Internetu bez umowy w Białymstoku, to zapewne ucieszysz się ze stosunkowo licznych ofert Internetu z umową na czas nieokreślony. Co prawda w ich przypadku podpisujesz umowę, ale bezterminową, którą możesz zakończyć w każdej chwili. To Ty tutaj rozdajesz karty, nie operator!

Operatorzy internetu - Białystok