Znaleźliśmy 25 ofert spełniające Twoje kryteria.

Internet w Łodzi należy do najbardziej rozwiniętych w Polsce. Nie ma się co dziwić – miasto to od zawsze słynęło z industrializacji, a nic tak nie pomaga w prowadzeniu biznesów, jak solidne łącze internetowe. Na jaką ofertę i na którego operatora się zdecydować? Pomożemy w wyborze najlepszego Internetu w Łodzi!


Najlepszy Internet w Łodzi – jaki wybrać?

Jakie czynniki brać pod uwagę w poszukiwaniu Internetu stacjonarnego w stolicy województwa łódzkiego? Jak to zwykle bywa, przysłowiowym „złotym środkiem” będzie możliwie tania oferta z możliwie jak najszybszym transferem.

Szukając najlepszego łącza internetowego w stolicy naszego kraju, warto brać pod uwagę kilka czynników. Najważniejszymi są oczywiście cena i prędkość transferu danych. Kwestia wyboru jest bardzo prosta – wybierz jak najtańszy z możliwe jak największą prędkością!

Ile kosztuje Internet w Łodzi?

Ceny Internetu stacjonarnego w mieście Łódź zaczynają się od 39 zł miesięcznie. Tyle kosztuje najtańszy pakiet Fiber 100 operatora Forweb, który świadczy m.in. usługi światłowodowe w Łodzi i okolicy. Za 39 zł (standardowo 59 zł – w blokach, w zabudowie jednorodzinnej jest drożej) dostaniesz światłowód do 100 Mb/s i z prędkością wysyłania do 50 Mb/s. Aktywacja kosztuje jednorazowe 49 zł. Co ciekawe, możesz dokupić publiczny adres IP i dodatkowy uploud +50 Mb/s (oba po 10 zł miesięcznie) lub +100 Mb/s uploudu za 20 zł. Umowa trwa 24 miesiące, ale jest też droższy wariant na 12 miesięcy.

Niewiele więcej (bo za 40 zł) miesięcznie życzy sobie Netia ze swoją ofertą do 150 Mb/s. Operator oferuje w cenie modem Wi-Fi i umowę na zaledwie 9 miesięcy. Do kwoty 50-60 zł znajdziesz co najmniej kilka interesujących pakietów Internetu stacjonarnego w Łodzi.

OperatorPrędkość pobieraniaUmowa [miesiące]Cena [zł]
Netiado 1 Gb/s2470,00
Vectrado 600 Mb/s2449,99
Forwebdo 500 Mb/s2455,00
UPCdo 500 Mb/s2459,90
Playdo 300 Mb/s2450,00
Orangedo 300 Mb/s2459,99
T-Mobiledo 300 Mb/s2479,00
Multimediado 150 Mb/sbezterminowa40,99

Nie tylko największe sieci oferują swoje usługi w Łodzi. Oprócz wspomnianego Forweba są to jeszcze m.in. Goldnet, GRS, HyperLAN, INM, Iwacom, Movicom, STORM media czy TPnets. Niektóre z nich (np. GRS) skupiają się lokalnie na niektórych osiedlach czy dzielnicach Łodzi.

Jaka prędkość Internetu w Łodzi?

Generalnie minimalne prędkości łącza stacjonarnego w Łodzi to 100 Mb/s, choć bywają wyjątki, jak np. Internet HyperLAN z transferami kilku-kilkudziesięciu Mb/s. Niemniej spokojnie znajdziesz oferty dostosowane do Twoich potrzeb, np. światłowody po 300-500 Mb/s – to jest możliwe!

Komputery i laptopy do grania online

Jaki rodzaj łącza w Łodzi?

W 2024 roku w Łodzi dominują światłowody. Takie łącza oferuje w tym jednym z największych polskich miast m.in. Netia, Orange, Play, T-Mobile czy UPC.

Właśnie takie łącze rekomendujemy w 2024 roku. Jest ono o wiele stabilniejsze od zwykłego „kabla”, rozpowszechnione i w zasadzie cenowo podobne. Tak naprawdę to końcowa cena często nie tyle zależy od rodzaju łącza, co operatora, prędkości transmisji danych i ewentualnych promocji. A te dość często się zdarzają!

Promocje i oferty Internetu stacjonarnego

Miasto Łódź jest na tyle dużym i nowoczesnym miastem, że nie powinno być problemu z wyborem najlepszego Internetu stacjonarnego. Oczywiście może okazać się, że któryś z operatorów (nawet tych największych) nie ma akurat podciągniętej infrastruktury w miejscu Twojego zamieszkania. Tak najczęściej bywa w przypadku zabudowy jednorodzinnej, ale spokojnie! Na rynku jest sporo firm świadczących usługi telekomunikacyjne, w których znajdziesz dla siebie odpowiedni Internet stacjonarny. A nawet jeżeli się to nie uda, to zawsze możesz postawić na łącze bezprzewodowe! Internet 4G/LTE, a ostatnio coraz częściej pojawiający się 5G może być alternatywą dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn mieć Internetu kablowego!

Porównaj Internet mobilny

Dostępni operatorzy

Oto lista operatorów, którzy oferują Internet stacjonarny w Łodzi:

 • Goldnet
 • GRS
 • HyperLAN
 • INM
 • Iwacom
 • Movicom
 • Multimedia
 • Netia
 • Orange
 • Play
 • STORM media
 • T-Mobile
 • TPnets
 • UPC
 • Vectra

Oferta dopasowana do Twoich potrzeb

Zależy Ci przede wszystkim, a może nawet tylko na cenie? Albo wręcz przeciwnie – cena nie gra roli i musisz mieć szybki Internet do pracy czy gier komputerowych. Dla każdego znajdziemy idealną ofertę!

Internet dla studenta

Studenci rządzą się własnymi prawami – z jednej strony potrzebują szybki i stabilny Internet nie tylko do nauki, ale też do zabawy, często grania online. Wydaje się, że w dobie pandemii koronawirusa zwłaszcza stabilność łącza ma tu kluczowe znaczenie, ze względu na mające co jakiś czas miejsce zdalne nauczanie. Rozmowy wideo przez Internet, ściąganie plików, wspomniane ewentualne gry online – na to wszystko trzeba sporo transferu, więc Internet mobilny może tu nie wystarczyć.

Lepiej postawić na łącze stacjonarne, ale też na praktyczne: elastyczność umowy również wiele znaczy dla studenta! Dobrze, żeby student nie musiał się przejmować np. dwuletnią umową, bo niejeden wynajmuje czasowo mieszkanie, a najem może nie pokrywać się z umową operatora. Na stancji może mieszkać kilka studentów, warto więc wybrać Internet z routerem Wi-Fi, którzy „pokryje” zasięgiem całe mieszkanie. Minimalne rekomendowane prędkości to 300-500 Mb/s.

Przykładowy Internet dla studenta:

Internet dla seniora

Osoby starsze nie potrzebują takich szybkich łączy jak studenci – w ich przypadku liczy się przede wszystkim cena. Ważną kwestią będzie też stabilność działania i łatwa obsługa routera/modemu, a także ich bezawaryjność. Dobrze też, jeżeli operator ma nie tylko swoją stronę internetową, ale także fizyczne salony obsługi klienta – w razie ewentualnej awarii czy innych problemów seniorzy mogą też w ten sposób (być może dla nich wygodniejszy, pewniejszy) załatwić sprawę.

Jaki tani Internet stacjonarny w Łodzi będzie odpowiedni dla seniorów? Dla tej grupy wiekowej wystarczą podstawowe oferty z prędkościami 100-300 Mb/s.

Dobry Internet dla seniora

Przykładowy Internet dla seniora:

Internet dla gracza i streamera

Zupełnie inaczej wygląda kwestia dla osoby wręcz uzależnionej od szybkiego Internetu, a więc gamera i streamera. Obaj potrzebują bardzo stabilnego i bardzo szybkiego łącza internetowego!

Najlepszy Internet dla gracza online

Internet mobilny – przynajmniej (jeszcze) obecnie, przy raczkującym 5G – nie ma racji bytu. Osoby grające w gry online, jak np. RTS, muszą mieć niski PING i wysokie prędkości pobierania i wysyłania danych (download/uploud). Niedomagania łącza na którymś z tych pól spowodują, że rozgrywka przestanie być fajna, a zacznie być frustrująca. Trzeba więc zadbać o szybki i stabilny Internet stacjonarny, co oznacza przygotowanie się na wyższe rachunki miesięczne. W niektórych przypadkach ceny mogą zbliżyć się do progu 100 zł miesięcznie. Jaka prędkość downloudu? Im więcej tym lepiej, najlepiej około 1 Gb/s lub więcej. Wiele oczywiście zależy od dostępności operatora w miejscu Twojego zamieszkania i kwoty, jaką chcesz ostatecznie wydać na Internet.

Przykładowy Internet dla gracza/streamera:

Internet w dzielnicach Łodzi

Najwięksi operatorzy działający nie tylko w Łodzi, ale i na terenie całego kraju będą cieszyć się najlepszą infrastrukturą, ale nie musi to być ścisłą regułą. Niektórzy mieszkańcy mogą być „skazani” na usługi niewielkich, osiedlowych firm. Od początku lat 90. Łódź podzielona jest na 37 osiedli administracyjnych, które wchodzą w skład następujących byłych dzielnic Łodzi:

 • Bałuty
 • Górna
 • Polesie
 • Śródmieście
 • Widzew

Internet bez umowy Łódź

Niektórzy operatorzy zdecydowali się szerzyć swój Internet stacjonarny w Łodzi na czas nieokreślony, tzn. z bezterminową umową, Nie trwa ona standardowe 12 czy 24 miesięcy, lecz tyle, ile chce klient. Dla wielu może to mieć spore znaczenie przy wyborze operatora i światłowodu, o czym pisaliśmy już wcześniej przy Internecie dla studenta.

Internet na czas nieokreślony ma niemal same zalety – przy ewentualnej przeprowadzce nie ma problemów z anulowaniem umowy, a w razie ewentualnych problemów technicznych można bardzo szybko zrezygnować z usług danego operatora. Minusy? Często taka oferta może być o kilka złotych droższa od odpowiednika z długoterminową umową lub kosztować tyle samo, ale zapewniać wolniejsze łącze.

Przykładowy Internet stacjonarny z umową na czas nieokreślony:

Operatorzy internetu - Łódź