Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Tanie połączenia do Ukrainy – przeceny operatorów

avatar
4
tanie minuty na Ukrainę

Od końca lutego 2022 operatorzy oferują tanie połączenia do Ukrainy. Inwazja Rosji na to suwerenne państwo zmusiła wiele obywatelek Ukrainy z dziećmi do ucieczki do innych krajów, zwłaszcza Polski. W Ukrainie zostali członkowie rodzin i przyjaciele – nierzadko mężowie, ojcowie, bracia, którzy walczą o niepodległość. W tym trudnym czasie operatorzy komórkowi solidaryzują się z naszym wschodnim sąsiadem obniżając ceny połączeń z Polski do Ukrainy.

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 godz. 09:53.

читати українською: Дешеві дзвінки в Україну


Rejestracja SIM i abonament dla obywatela Ukrainy

Zacznijmy jednak od podstaw: jak zarejestrować kartę SIM i zamówić abonament przez obywatela Ukrainy? Szczegóły znajdziesz w naszej poniższej tabeli.

Jak zarejestrować kartę/kupić abonament przez Ukraińca?

Czego potrzeba do zawarcia umowy na abonament?Czego trzeba do rejestracji karty SIM (prepaid)?
Orangekarta pobytupaszport/karta pobytu; operator pomaga z rejestracją darmowych kart przy granicy
Playjakikolwiek dowód stałego pobytu w Polsce + uzyskiwanie dochodów w Polscepaszport
Plusm.in. paszport; wszelkie dokumenty zawarte na stronie plus.pl*operator pomaga z rejestracją darmowych kart przy granicy
T-Mobilewszelkie dokumenty zawarte na stronie operatora t-mobile**paszport/karta pobytu; operator pomaga z rejestracją darmowych kart przy granicy
Stan na 03.03.2022 godz. 07:33.

*wymagane dokumenty przez Plusa na plus.pl

**wymagane dokumenty przez T-Mobile na t-mobile.pl

Tanie minuty do Ukrainy Orange i nju mobile

Co oferuje Orange i jego submarka nju mobile? Sprawdźmy.

Obniżka cen minut do Ukrainy w Orange i nju

Połączenia na Ukrainę

W Orange – a także w jego submarce nju – zostały obniżone opłaty połączeń na ukraińskie numery stacjonarne oraz komórkowe. Operator obniża ceny takich połączeń do 29 groszy za minutę, a więc do poziomu zwykłych połączeń krajowych. Niższe ceny obowiązują w ofertach na abonament oraz na kartę do 31 marca (aktualizacja) do końca 2022 roku, ale niewykluczone, że rabaty zostaną utrzymane na dłużej.

Także w subskrypcji Orange Flex przygotowano udogodnienia dla Ukraińców chcących być w stałym kontakcie ze swoimi rodakami w kraju. Przygotowano bowiem pakiet 100 minut międzynarodowych do Ukrainy za 0 zł ważny przez 30 dni. Aby go aktywować, należy wpisać w polu „kody promocyjne” w aplikacji Flex kod UKRAINA. Dodatkowo w każdym planie Orange Flex każdy z pakietów social pass (składają się na niego m.in. WhatsApp, Messenger, Facebook, Telegram, Twitter, Viver) jest bezpłatny. Oznacza to, że można korzystać z wymienionych komunikatorów i aplikacji za darmo, bez limitu transferu GB.

Orange Ukraina


Darmowe startery dla Ukraińców w Orange

Połączenia na Ukrainę

Orange Polska rozdaje także przy granicy darmowe startery, pomaga przy okazji przy rejestracji polskich numerów. Operator zwiększa zasięg i pojemność sieci tam, gdzie jest to potrzebne – przy punktach granicznych. Jednocześnie Orange znosi opłaty roamingowe dla operatora Vodafone Ukraine.

Orange nie ogranicza się tylko do telekomunikacji – udziela również pomocy humanitarnej.


 

Orange 5 GB Ukraina roaming

W Orange i nju mobile nie tylko zostaje przedłużona obniżka cen połączeń o 80% z Polski do Ukrainy do końca kwietnia, ale zostają także wprowadzone dodatkowe oferty dla Ukraińców. W abonamencie Orange (także dla firm) dostępna jest paczka 5 GB Internetu w roamingu – będzie można z niej korzystać nie tylko w Polsce, ale też w Ukrainie bez dodatkowych opłat roamingowych.

Dodatkowo Orange obniża też ceny w ofercie na kartę. Więcej szczegółów w tym artykule.


Tanie minuty do Ukrainy Play i UPC

A co oferuje Play wraz UPC?

Obniżka cen minut do Ukrainy w Play

Play na Ukrainę3 marca 2022 Play wprowadził dla wszystkich klientów nielimitowane minuty i SMS-y do Ukrainy (największe sieci Kyivstar, Vodafone i Lifecell). Usługę „Tańsze połączenia i SMS-y na Ukrainę” ze stawkami 0 zł za minutę i SMS-a do Ukrainy można włączyć kodem *111*201*1# lub w Play24. Niższe ceny obowiązują przynajmniej do 31 marca (aktualizacja 28.03.2022) do odwołania.

Dodatkowo od 4 marca Play zmienia swój roaming w Ukrainie – „połączenia wychodzące na numery polskie i ukraińskie oraz przychodzące, SMS-y i MMS-y będą darmowe, a transmisja danych rozliczana po tej samej stawce co w Unii Europejskiej, czyli 14,36 zł/1 GB”. Zmiana ta obowiązuje we wszystkich ofertach Play.

Więcej szczegółów (także w j. ukraińskim) w tym artykule.


Fioletowy operator zrezygnował też z opłat roamingowych za połączenia klientów Vodafone Ukraine. Rozdaje też darmowe startery w strefie przygranicznej, a w tych samych rejonach salony Play są wspomagane przez dodatkowy personel, który pomoże też w obowiązkowej rejestracji numeru.

Więcej szczegółów (także w j. ukraińskim) w tym artykule.


Kanał Ukraina 24 w Play NOW TV

Ukraina 24 w Play TV

To nie koniec! W telewizji Play NOW i Play NOW TV uruchomiono nowy kanał telewizyjny – Ukraina 24. To główny kanał informacyjny naszych wschodnich sąsiadów, działający przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Jest on dostępny za darmo dla wszystkich klientów Play. Aby móc z niego korzystać, wystarczy zalogować się do Play NOW ze swojego numeru telefonu.


Play UPC pomoc Ukrainie

Play wraz UPC pomaga Ukrainie przy polsko-ukraińskich przejściach granicznych. W specjalnych ciężarówkach znajdują się darmowe hotspoty Wi-Fi UPC, można też doładować swoje urządzenie mobilne czy skorzystać na miejscu udostępnionych telefonów. Podobna inicjatywa odbywa się też przy stołecznym Dworcu Centralnym.

Play z UPC wyposażył ośrodki dla uchodźców z Ukrainy w bezpłatny zasięg wysokowydajnej sieci Wi-Fi za pomocą infrastruktury światłowodowej i mobilnej.

Więcej szczegółów w tym artykule.


Nickelodeon Ukraine Pluto TV w Play NOW

Play TV dla Ukrainy

Play oferuje bezpłatnie kanał dla dzieci w ramach telewizji Play NOW i Play NOW TV. Jest to kanał Nickelodeon Ukraine Pluto TV dostępny za 0 zł, także dla klientów UPC.

Dla najmłodszych z Ukrainy udostępniane są takie hity w ojczystym języku, jak „Spongebob Kanciastoporty”, „Pingwiny z Madagaskaru”, „Psi Patrol” czy „Blaze Megamaszyny”.

Więcej szczegółów w tym artykule.


Aplikacja Play24 w j. ukraińskim i angielskim

Play24 w języku ukraińskim

Tym razem nie jest to promocja, ale spore ułatwienie dla Ukraińców, ale nie tylko. Play wprowadził aplikację mobilną Play24 w języku ukraińskim oraz angielskim – w sam raz dla klientów, którzy nie posługują się językiem polskim.

Aplikacja Play24 pozwala m.in. na szybkie, łatwe i bezpieczne opłacanie faktury czy doładowanie konta telefonu (prepaid), a także uruchomienie danego pakietu lub sprawdzenie stanu konta i uzbieranych środków. Czasami operator oferuje dla użytkowników Play24 dodatkowe promocje i rabaty, warto więc tym bardziej pobrać i zainstalować na swoim telefonie najnowszą wersję aplikacji.


Darmowe minuty do Ukrainy w Play na kartę

Play Ukraina XXL

Play oferuje w swojej ofercie na kartę (prepaid) nowy pakiet Ukraina XXL. Oferowane jest w nim 1000 minut do ukraińskich sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone i Lifecell, nielimitowane wiadomości SMS i MMS do wszystkich w Polsce, a także 40 GB transferu danych.

Dodatkowe 10 GB przeznaczono na social media (Viber i Messenger). Ważność konta wynosi – zarówno po aktywacji, jak i odnowieniu pakietu – aż 365 dni.

Więcej szczegółów w tym artykule.


200 GB na start w Play na kartę

W swojej promocji Play na kartę operator daje teraz 200 gigabajtów ekstra na start. Dodatkowo umożliwia uruchomienie np. pakietu 1200 GB. Na starterach jest też możliwość uruchomienia paczki 1000 minut na Ukrainę.

W zależności od wybranej wielkości transferu GB w Polsce, oferta na kartę Play z nielimitowanymi minutami i SMS-ami w Polsce kosztuje 35-40 zł i zapewnia wspomniane 1000 minut na rozmowy do Ukrainy. W prezencie otrzymasz 200 GB w Polsce na start.

Więcej szczegółów w tym artykule.


Tanie minuty do Ukrainy Plus i Plush

Zobaczmy, co oferuje Plus ze swoją submarką Plush.

Darmowe minuty do Ukrainy w Plus i Plush

Plus Ukraina

Solidarne z Ukrainą są także sieci Plus i Plush, które przygotowały m.in. darmowe startery dla obywateli Ukrainy. Są to startery Plus 6 GB i Plush 12 GB na start, które mają na koncie po 5 zł. Operator Plus umożliwia w obu przypadkach aktywację specjalnego pakietu dla Ukraińców: 500 minut do ukraińskich sieci Kyivstar, Lifecell i Vodafone, a także jednorazową paczkę 10 GB do wykorzystania na terenie naszego kraju. Pakiet 500 minut w ofertach na kartę można aktywować kodem *121*11*9999#.

Darmowe startery rozdawane są w przygranicznych miastach w całej Polsce – aby je otrzymać, wystarczy posiadać ukraiński paszport. Więcej szczegółów na ten temat w artykule Darmowe startery Plusa i Plusha dla obywateli Ukrainy.

Jak włączyć pakiety Plusa/Plusha dla obywateli Ukrainy:

 • na kartę – 500 darmowych minut do Kyivstar, Lifecell i Vodafone – kod USSD *121*11*9999# (ważny 30 dni)
 • na abonament – 500 darmowych minut do Kyivstar, Lifecell i Vodafone – SMS o treści UKRAINA na numer 80125 (ważny do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego)
 • na kartę – jednorazowe darmowe 10 GB – kod USSD *136*11*9999#

Aktualizacja: powyższy pakiet 500 darmowych minut do ukraińskich sieci Kyivstar, Lifecell i Vodafone można teraz wykorzystywać wymiennie na połączenia na terenie Polski.


Plus przypomina także o swojej ofercie Plusa na Kartę stworzonej specjalnie dla obywateli Ukrainy. Za 35 zł miesięcznie (ważność 30 dni) operator zapewnia:

 • nielimitowane krajowe połączenia głosowe do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych
 • nielimitowane krajowe wiadomości SMS/MMS do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych
 • 15 GB krajowego transferu danych (na terenie Polski)
 • pakiet 1000 minut z Polski do Ukrainy (do sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone i Lifecell)

Plus połączenia na Ukrainę

Powyższy pakiet na kartę „Rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu, 15 GB i 1000 minut na Ukrainę” za 35 zł można aktywować wysyłając wiadomość SMS o treści 35 wysłanym pod numer 80988. Plus przypomina także o niższej stawce 19 groszy za minutę połączenia do wszystkich sieci do Ukrainy, która obowiązuje od 31 stycznia 2018 roku dla klientów ofert na kartę i abonamentu.


Ponadto Plus zniósł opłaty za roaming dla abonentów Vodafone Ukraina przebywających w Polsce. Dzięki temu możliwe są bezpłatne połączenia głosowe między Polską a Ukrainą dla użytkowników tej sieci, a także korzystanie z transmisji danych.

Dla Ukraińców dostępna jest również dedykowana infolinia w języku ukraińskim czynna w godzinach od 8:00 do 16:00 przez 7 dni w tygodniu pod numerem 601 102 614.


Darmowe startery i telefony za 1 zł w Plusie

telefon za złotówkę dla Ukraińców

Plus pomaga obywatelom Ukrainy nie tylko darmowymi starterami czy darmowymi połączeniami międzynarodowymi z Polski na Ukrainę. Teraz wprowadził kolejną promocję – telefony komórkowe za 1 zł dla obywateli Ukrainy.

W przeciwieństwie do większości tego typu ofert, operator Plus udostępnia telefony za symboliczną złotówkę bez konieczności podpisywania umowy. Wystarczy pokazać w punktach sprzedaży Grupy Polsat Plus dokument tożsamości oraz przedstawić ukraińskie obywatelstwo. Promocją objętych jest kilka tysięcy telefonów takich marek, jak np. Motorola, Samsung, LG czy Xiaomi.


Tanie minuty do Ukrainy T-Mobile i Heyah

Pora na T-Mobile i jego sieć Heyah. Co można po nich oczekiwać?

Darmowe minuty/SMS-y do Ukrainy w T-Mobile i Heyah

T-Mobile Ukraina połączenia

Także T-Mobile uruchomił specjalne oferty na telefon dla Ukraińców. Są to pakiety 300 minut (można je wymienić na SMS-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy dostępne w ofertach T-Mobile na abonament, na kartę, mix oraz Heyah na kartę. W tych samych taryfach dostępny jest też pakiet 10 GB, a w usługach prepaid (T-Mobile na kartę i Heyah na kartę) dla obywateli wschodniego sąsiada Polski przedłużono ważność konta o 100 dni.

Powyższe pakiety można uruchomić w aplikacjach mobilnych „Mój T-Mobile” i „Moja Heyah” lub SMS-owo, w punktach sprzedaży T-Mobile lub za pośrednictwem biura obsługi klienta pod numerem 602 960 200, który jest dostępny także w j. ukraińskim.


Darmowe startery w T-Mobile

T-Mobile na Ukrainę

Podobnie jak Plus i Plush, również T-Mobile oferuje dla Ukraińców darmowe startery. Są one dostępne m.in. w miejscowościach przygranicznych (m.in. w sklepach Żabka, Biedronka, Kolporter, HDS, RUCH, Świat Prasy, Saloniki Trafika, okoliczne stacje benzynowe), na dworcach PKS i PKP. Dokładniejszą listę punktów dystrybucji darmowych starterów T-Mobile dla Ukraińców znajdziesz w artykule Darmowe startery T-Mobile dla obywateli Ukrainy.

Według zapewnień T-Mobile, do samego poniedziałku dostarczył 35 tysięcy darmowych starterów, a w sam poniedziałek 28.02.2022 miało zostać dostarczonych kolejnych 100 tysięcy darmowych kart SIM. Kolejne setki tysięcy jest przygotowanych do dalszej dystrybucji.


Od 2 marca T-Mobile udostępnia dla wszystkich nielimitowane minuty i SMS-y z Polski do Ukrainy. Dotyczy to wszystkich klientów T-Mobile (indywidualni, biznesowi, mix, na kartę). Kliencie prepaidowi (także Heyah i mix) otrzymają do nich dostęp automatycznie, natomiast w abonamencie należy go uaktywnić:

 • w aplikacji mobilnej „Mój T‑Mobile”
 • SMS-owo, wysyłając SMS o treści TAK na numer 80008
 • za pośrednictwem obsługi klienta pod numerem 602 960 200

Z kolei od 4 marca operator znosi opłaty roamingowe dla osób używających kart T-Mobile na terenie Ukrainy (brak dodatkowych opłat za połączenia głosowe i tekstowe na numery ukraińskie i do Polski). Więcej szczegółów (również w j. ukraińskim) w tym artykule.


Darmowe minuty do Ukrainy w Heyah

Heyah minuty na Ukrainę

Przynajmniej do końca czerwca tego roku Heyah – submarka sieci T-Mobile – oferuje bardzo atrakcyjne pakiety na kartę z darmowymi minutami z Polski do Ukrainy. Operator zapewnia spore paczki danych (55 i 70 GB) i nielimitowane połączenia głosowe i tekstowe SMS/MMS w Polsce, a do tego olbrzymie paczki minut międzynarodowych z Polski do Ukrainy. Ważność pakietu wynosi 30 dni.

 • za 35 zł miesięcznie: 2000 darmowych minut do Ukrainy (Vodafone) + 200 darmowych minut do Ukrainy (Kyivstar); aktywacja kodem USSD *150*174*2#
 • za 45 zł miesięcznie: 3000 darmowych minut do Ukrainy (Vodafone) + 300 darmowych minut do Ukrainy (Kyivstar); aktywacja kodem USSD *150*175*2#

Do końca marca 2022 r. można też aktywować pakiet tańszych połączeń (9 groszy za minutę) z Polski do Ukrainy (sieci Vodafone, Kyivstar). Pakiet można aktywować kodem USSD *150*156*2#.


Darmowe vouchery na pakiet 100 GB w T-Mobile i Heyah

T-Mobile voucher 100 GB Ukraina

T-Mobile i Heyah oferują startery z darmowymi voucherami na pakiet internetowy 100 GB. Paczka danych ważna jest przez 14 dni i można ją łatwo aktywować wysyłając bezpłatną wiadomość SMS na numer 80542 wpisując w treści 10-cyfrowy unikalny kod umieszczony na kuponie.

Po jego wysłaniu operator potwierdzi SMS-em przyznanie bonusu. Voucher można wykorzystać do końca kwietnia.


Darmowe minuty do Ukrainy w T-Mobile

T-Mobile 1000 minut do Ukrainy

T-Mobile wprowadził nową odsłonę oferty na kartę „Bez Limitu L+UA„. Za 35 zł miesięcznie (ważność konta 30 dni) oferuje nielimitowane usługi głosowe i tekstowe do wszystkich sieci w Polsce w roamingu UE (Strefa 1A), a do tego 15 GB transferu + kolejnych 15 GB w bonusie za doładowanie konta w wysokości 35 zł. Ale to co dla wielu będzie tu najważniejsze, to paczka 1000 darmowych minut do ukraińskiego Vodafone.

Poza tym T-Mobile oferuje darmowe social media, usługę Supernet Video DVD, a to nie wszystko! Oferta łączy się z promocją „Rok Internetu za darmo”, co oznacza możliwość odebrania 1200 GB ekstra w aplikacji mobilnej T-Mobile!

Więcej szczegółów w tym artykule.


Heyah 555 GB promocja

Heyah udostępnia darmową paczkę danych na wiosnę! Jest ona dostępna w pakietach z darmowymi minutami do Ukrainy (w sumie 2200 lub 3300 minut z Polski do Ukrainy). Po doładowaniu swojego konta, można aktywować w aplikacji mobilnej „Moja Heyah”.

Właściciele pakietów Heyah na kartę otrzymają w sumie 555 lub nawet 570 GB ekstra! Z promocji można skorzystać do końca kwietnia (aktualizacja) czerwca 2022 roku.

Więcej szczegółów w tym artykule.


Heyah Internet na kartę 200 GB

Od 18 maja w wybranych punktach sprzedaży dostępna jest też oferta Internetu mobilnego na kartę sieci Heyah. Dla klientów z Ukrainy oferowane jest 200 GB za 35 zł miesięcznie.

Z paczki o wielkości 200 gigabajtów można korzystać dokładnie przez 30 dni. Oferta jest cykliczna i odnawia się każdego miesiąca. Operator oferuje ponadto routery w atrakcyjnych cenach do swojego Internetu na kartę.

Więcej szczegółów w tym artykule.


Obniżka cen minut do Ukrainy w T-Mobile i Heyah

T-Mobile pomaga Ukrainie

T-Mobile przedłuża od 1 czerwca swoje działania na rzecz Ukrainy. Różowy operator rozdaje na granicy polsko-ukraińskiej bezpłatne startery, oferuje też niższe ceny połączeń z Polski do Ukrainy.

Połączenia do Vodafone, Kyivstar oraz Lifecell na Ukrainie zostały obniżone do 0,09 i 0,19 zł odpowiednio w Heyah i T-Mobile na kartę. Tańsze minuty można aktywować specjalnym SMS-em lub w aplikacji operatora. Z kolei klienci biznesowi T-Mobile mogą aktywować paczkę 300 minut do Ukrainy.

Więcej szczegółów w tym artykule.


Heyah Ukraina 50% taniej

10 czerwca sieć T-Mobile Polska ogłosiła kolejną promocję dla Ukraińców. Tym razem dotyczy ona oferty Heyah na kartę.

Znany już wcześniej pakiet z 2000 minut do Ukrainy będzie teraz tańszy o 50%. Rabat obowiązuje w pierwszym miesiącu korzystania z usługi. Cena spada z 35 do 17,50 zł w pierwszych 30 dniach. Po tym okresie wróci do standardowej kwoty. Promocja trwa do jej odwołania przez operatora lub wyczerpania zapasów przecenionych starterów.

Więcej szczegółów w tym artykule.


Starter z darmowymi minutami do Ukrainy w T-Mobile

nowy_starter T-Mobile

T-Mobile oferuje nowy starter na kartę w ukraińskiej wersji językowej z ofertą Bez Limitu L+UA. Co ona zawiera?

Operator zapewnia w niej 1000 minut do sieci Vodafone w Ukrainie, a także nielimitowane minuty, SMS-y, MMS-y i 30 GB transferu danych w kraju. Cena miesięczna (30 dni) to 35 zł. Poza tym T-Mobile oferuje dodatkowe 15 GB i usługę Supernet Video DVD. Oferta jest ważna do jej odwołania przez operatora.

Więcej szczegółów w tym artykule.


500 GB w Heyah na kartę

Do końca roku w Heyah na kartę za 35 i 45 zł otrzymasz ekstra transfer danych w wysokości aż 500 GB! Wystarczy kupić starter operatora, aktywować pakiet i promocję. A to nie wszystko.

W tych dwóch pakietach na kartę Heyah otrzymasz w sumie aż 2200-3300 darmowych minut do Ukrainy – i to każdego miesiąca! W sumie nie jest to żadna nowość, gdyż paczki te zostały udostępnione samym początkiem marca 2022.

Więcej szczegółów w tym artykule.


Tanie minuty do Ukrainy Mobile Vikings

Mobile Vikings Ukraina tańsze połączenia

Obywatelom Ukrainy pomaga także niewielka sieć komórkowa Mobile Vikings. Obniża ceny połączeń z Polski do Ukrainy o aż 97%! Stawki wynoszą obecnie zaledwie 5 groszy brutto. Wirtualny operator Mobile Vikings stosuje naliczanie co 30 sekund. Aby skorzystać z promocyjnych stawek, wystarczy posiadać środki na koncie.

Oprócz wprowadzenia niższych cen, Mobile Vikings pomaga także na granicy rozdając potrzebującym doładowane startery, powerbanki czy ładowarki do telefonów.


Mobile Vikings dla Ukrainy

Operator Mobile Vikings Polska połączył siły z Mobile Vikings Belgia. Uchodźcom z Ukrainy rozdają 10000 darmowych kart SIM (starterów), a także darmowe doładowania. A to nie koniec pomocy.

Operatorzy pomagają w następujący sposób: ich klienci mogą dobrowolnie oddać swoje gigabajty, które są zamieniane na złotówki. 3 GB to 1 zł. Pieniądze są przekazywane wybranych fundacji wspierających uchodźców z Ukrainy.

Więcej szczegółów w tym artykule.


Tanie minuty do Ukrainy w Virgin Mobile

Virgin Mobile do Ukrainy

Pakiet darmowych minut i wiadomości SMS do Ukrainy jest też dostępny w Virgin Mobile. Jest on ważny 30 dni od uruchomienia, a zrobisz to kodem USSD *222*6#.

Oprócz nieograniczonych połączeń głosowych i tekstowych do Ukrainy otrzymasz też 120 minut na połączenia na numery komórkowe i stacjonarne w Polsce oraz transfer internetowy o wielkości równych 10 GB.

Tanie połączenia do Ukrainy – podsumowanie

Operatorzy komórkowi w Polsce praktycznie od razu od momentu wybuchu wojny wprowadzili do swoich ofert niższe (a nawet darmowe) połączenia z naszego kraju do Ukrainy. Pierwsze tego typu oferty były już dostępne 25 lutego, dobę po rozpoczęciu inwazji Rosji.

Sytuacja jest rozwojowa i o wszelkich zmianach w ofertach będziemy informować na bieżąco.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (14 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Mobile Viking i tak jest najtanszy!

„Jak zarejestrować kartę/kupić abonament przez Ukraińca?”
To znaczy, dla kogo docelowo ma być ten abonament? Nie dla tego Ukraińca?
Brzmi to, jak zakup „na słupa”. Konstrukcja podobna do „Jak zarejestrować kartę/kupić abonament przez telefon?”
Zapewne nie o to chodziło, ale tak wyszło.

Są darmowe startery orange w mpay (apka dostępna jest też w języku ukraińskim)

stąd problemy z połaczeniami w kraju
net, komórki

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.