Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Czy Orange Flex się opłaca?

avatar
14
czy Orange Flex się opłaca

Czy Orange Flex się opłaca? Choć pomarańczowego operatora nie trzeba nikomu przedstawiać, to jego pionierską (w Polsce) ofertę już tak. Sprawdzamy, czym jest Orange Flex i przede wszystkim, czy się opłaca.

Artykuł sponsorowany.

Orange Flex – wstęp

Orange to jeden z największych operatorów sieci komórkowej w Polsce. W swojej ofercie ma nie tylko usługi dla Twojego telefonu, ale również światłowód, telewizję i wiele usług dodatkowych.

Na ich tle wyróżnia się wyjątkowa oferta bez zobowiązań, czyli Orange Flex. Premiera oferty miała miejsce w maju 2019 roku.

Jak oferty Orange Flex prezentują się obecnie w 2024 roku?

Orange Flex jest „bez zobowiązań” – co to znaczy?

Orange Flex to, jak obecnie reklamuje go pomarańczowy operator, oferta komórkowa w subskrypcji bez zobowiązań (w przeciwieństwie do klasycznego abonamentu Orange). Podstawą jej działania jest aplikacja, w której klient decyduje, jaki wybiera pakiet, kiedy chce go aktywować, a nawet kiedy planuje go zakończyć.

czy Orange Flex się opłaca

Usługa Flex przypomina ofertę subskrypcyjną, taką jak Netflix czy Spotify. Kiedy chcesz z niej zrezygnować zaznaczasz to w aplikacji i trwa ona do końca okresu rozliczeniowego, a jeśli dalej chcesz z niej korzystać, to co miesiąc operator będzie pobierał z twojej karty ustaloną kwotę. Zero papierowych umów – wszystko dzieje się w aplikacji!

Ponadto sklep Flex i Klub Flex oferują różne produkty (nawet smartfony jak np. iPhone 14 czy Samsung Galaxy S23!) i usługi, nierzadko w niższych cenach.

Orange Flex – oferta subskrypcyjna

W ramach Orange Flex w aplikacji masz do wyboru cztery różnorodne plany. Zacznijmy od tego najtańszego.

Orange Flex

Ten najtańszy Flex kosztuje 30 złotych. W jego skład wchodzi 30 GB transferu internetowego do wykorzystania w ciągu jednego okresu rozliczeniowego, a także nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, również w roamingu UE. Dodatkowo otrzymasz 5,76 GB danych w roamingu w ramach Unii Europejskiej i Social Pass.

Droższa opcja Flex kosztuje 35 złotych i tu już klient ma do dyspozycji 45 GB transferu internetowego. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y są rzecz jasna w cenie pakietu. Paczka danych do wykorzystania to już 6,72 GB w roamingu UE. Jest też Social Pass. W tym planie jest też 1 dodatkowa karta SIM. To oferta szczególnie polecana przez Orange! Zobaczmy na pozostałe oferty Flex.

Trzeci w kolejności pakiet Orange Flex to już koszt 50 złotych i pakiet Internetu o wielkości 80 GB transmisji danych na miesiąc. Obok nielimitowanych rozmów i wiadomości użytkownik otrzyma również 9,59 GB limitu danych do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej i paczkę Social Pass. Do dyspozycji oddano ponadto 2 dodatkowe karty SIM.

Najdroższa z ofert Orange Flex to już prawdziwy gigant. Ten plan komórkowy kosztuje 80 złotych (płatność raz na miesiąc), ale w jej ramach jako klient dostaniesz paczkę danych o rozmiarze 150 GB! Ten ogromny transfer internetowy robi naprawdę bardzo duże wrażenie. Równie imponujący jest transfer danych w ramach roamingu UE – wynosi on 15,34 GB. W tym najdroższym pakiecie rozmowy, SMS-y i MMS-y są oczywiście nielimitowane. W dodatku dostajesz 3 dodatkowe karty SIM.

Uwaga! We wszystkich planach – wyłączając najniższy za 30 zł – można dokupić w aplikacji usługę UNLMTD, czyli pakiety nielimitowanego internetu. Są dostępne w wersjach na 7 lub 30 dni. W najwyższym planie, pakiet UNLMTD w wariancie miesięcznym jest dostępny za 0 zł. Warto wspomnieć, że to prawdziwy no-limit, który nie zwalnia po drodze.

Orange Flex

Ponadto każdy z pakietów, nawet ten najtańszy, nie zużywa transferu danych w trakcie korzystania z mediów społecznościowych. Dotyczy to następujących aplikacji: Facebook, Tik Tok, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, Whatsapp czy Telegram.

Należy jednak pamiętać, że tak zwany „Social Pass” nie obowiązuje poza granicami kraju, a więc nawet w Unii Europejskiej wspomniane wcześniej aplikacje będą zużywały pakiet internetowy.

Warto również podkreślić, że każdy pakiet oferuje już dostęp do sieci w najnowszym i najszybszym standardzie 5G, o ile oczywiście użytkownik znajdzie się w jej zasięgu. Nie tylko 5G jest tu zaletą – również pakiety roamingowe w ofertach Flex są bardzo korzystne.

Orange Flex – jak zacząć korzystać?

Aktywacja numeru w Orange Flex jest wyjątkowo proste i szybkie. Zaczynamy od pobrania aplikacji z AppGallery, Google Play lub App Store. Następnie należy wybrać plan komórkowy i założyć konto (tu możesz wybrać konto indywidualne lub firmowe). W aplikacji można przenieść swój numer lub wybrać nowy. W kolejnych krokach zamawiamy kartę SIM (lub wybieramy eSIM) a później weryfikujemy swoją tożsamość online. Ostatnim krokiem jest wybór metody płatności.

Wszystko jest naprawdę łatwe, apka prowadzi nas za rękę na każdym etapie procesu.

Orange Flex

Orange Flex – co to jest karta eSIM?

Jedną z najciekawszych, naszym zdaniem, opcji jest możliwość skorzystania z eSIM. Czym jest eSIM? To wirtualna karta SIM, która nie posiada fizycznego, plastikowego nośnika. Pozwala na aktywację numeru w kilka sekund, bez konieczności czekania na kuriera. Bardzo wygodne rozwiązanie, które wdrażane jest przez wielu producentów telefonów. W Orange Flex aplikacja samodzielnie wykrywa czy Twój telefon posiada tę technologię i sugeruje wybór tej karty podczas aktywacji. Jeżeli do tej pory korzystałeś/łaś z fizycznej karty SIM, to bez obaw. W apce Flex można samemu wymienić ją na eSIM.

Co to jest eSIM

Rewolucja, jaką wprowadziły karty eSIM polega przede wszystkim na tym, że nie jesteś w żaden sposób związany z fizycznym nośnikiem. Pozwala to między innymi na zduplikowanie swojego numeru telefonu.

Orange Flex

We Flexie można skorzystać również z opcji aktywacji dodatkowej karty SIM lub eSIM z tym samym numerem telefonu. Taką kartę można wykorzystać w smartwatchu, tablecie czy routerze. W planie za 30 oraz 35 zł dostępna jest jedna dodatkowa karta SIM/eSIM, w planie za 50 zł już dwie, natomiast w najwyższym planie aż 3 dodatkowe karty!

Orange Flex – zasięg

Orange, jako jeden z największych operatorów w Polsce, swoim zasięgiem pokrywa niemal całą Polskę. Jeśli zdecydujesz się na ofertę Orange Flex nie powinieneś mieć problemu z dostępem do sieci czy z połączeniami internetowymi.

Z uwagi na to, że wszystkie pakiety posiadają dostęp do najnowszego standardu, czyli sieci 5G, warto sprawdzić, czy również będziesz mógł z niej skorzystać. Na razie obejmuje ona jednak głównie większe polskie miasta. Które? Możesz to sprawdzić na interaktywnej mapie na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu.

Orange Flex – kontakt

Jeżeli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia to punktem kontaktu z Orange Flex jest czat – dostępny w aplikacji 24/7. Konsultanci Orange Flex odpowiadają na nim na wszelkie wątpliwości. Czat dostępny jest również na stronie flex.orange.pl po zalogowaniu.

Orange Flex – czy warto? Podsumowanie

Orange Flex to jedna z najciekawszych propozycji od tego operatora. Wśród naprawdę bogatej oferty wyróżnia się wyjątkową prostotą. Można powiedzieć, że Orange trzyma rękę na pulsie i doskonale wie, czego oczekuje współczesny klient. A ten chce przede wszystkim… stabilnych usług bez zobowiązań w stylu serwisów streamingowych lub innych produktów odnawialnych cyklicznie. Jest też roaming UE.

W przypadku Orange Flex warto docenić również zróżnicowanie pakietów i nieźle wycenioną paczkę gigabajtów. Już za 35 możesz otrzymać dostęp do 45 GB danych, a za 80 aż 150 gigabajtów! To dobra oferta, zwłaszcza jeśli pamięta się, że na terenie Polski najpopularniejsze aplikacje społecznościowe nie będą zużywały transferu.

Poza tym zawsze możesz sobie dokupić (nie licząc najtańszego Orange Flex) dodatkowy pakiet UNLMTD z nielimitowanym transferem danych GB!

Bardzo interesującym dodatkiem jest również możliwość skorzystania z eSIM. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nawet niedrogie pakiety dają już na starcie dodatkową wirtualną kartę. Umożliwia to bardzo szybkie skonfigurowanie dodatkowych urządzeń, takich jak tablet czy smartwatch.

Wszystko to jasno wskazuje, że oferta skierowana jest do osób młodych, które chętnie korzystają z nowinek technologicznych i lubią elastyczne dopasowane do nich oferty.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
3.3/5 - (271 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Okropne dziadostwo. Na początku jako tako funkcjonowało. Teraz SMS-y przychodzą tylko na kartę główną a w MMS-ach nie zawsze wchodzi zdjęcie. Wszelkie porady zmierzają do wymiany karty dodatkowej a po informacji, że to już było sprawdzane i nie przyniosło rezultatów, proponują sprawdzenie w innym telefonie. Wszyscy i wszystko winne dookoła, tylko nie ich system. Na jedną reklamację czekam już kilka miesięcy i nie mam już złudzeń, że w ogóle odpowiedzą. Na drugą reklamację czekam już 3 tygodnie i podobno informatycy badający tą sprawę proszą jeszcze o czas a powinni to załatwić w ciągu 48 godzin. Wszedłem do nich tylko dlatego, że można przekierowywać rozmowy ( w orange Frii, nie było takiej możliwości) i jest dodatkowa karta SIM, którą można zastosować w innym telefonie, np. mniejszym, poręczniejszym, ale jak się okazuje tylko do rozmów, bo już z SMS-ami jest problem, którego operator nie potrafi rozwiązać. Do rozmów międzynarodowych, trzeba wykupić osobny pakiet, który działa tylko przez określony czas a po tym czasie, nawet gdy pakiet ten nie zostanie wykorzystany, traci swoją ważność i do rozmów międzynarodowych znowu trzeba wykupić następny pakiet. Jest to zwykłe naciąganie ludzi. Nie wiem, co jaki czas zmienia się obsługa czatu, ale są to przypadki nagminne, że w trakcie czatowania następuje zmiana, co wymaga czasu, żeby z tematem zapoznała się inna osoba. Wrażenie moje jest takie, że gdybym wiedział, że tak to będzie wyglądać nigdy bym w to gówno nie wdepnął.

Potwierdzam. Nie dochodza w ogóle smsy na kartę dodatkową. Jedynie po zablokowaniu karty głównej smsy dochodzą na dodatkową. Ale jak odblokujesz główną to smsy na dodatkową znów nie dochodzą.

Zastanawia mnie po kiego grzyba komuś dodatkowe karty na jednym numerze – to zawsze bylo proszenie sie o problemy. sms i mms – czy my jestesmy w 2003 roku ?
bylem w czechah potem w niecmczech i na koncu w amsterdamie i nic nie musialem wykupywać, przekraczalem granice i za chwile zglaszal sie operator zagraniczny, tak samo jak wysiadlem ze samolotu (ok wolniej niz reszta ale juz w terminalu wszystko smigalo)

To że tobie nie jest to potrzebne, nie oznacza że innym się nie przyda. Wytłumacz jakie problemy? Myślę że jesteś klasyczną marudą, której nic nie pasuje…

Poczytaj co to jest dodatkowa karta esim i jak z niej korzystać,a to że byłeś w paru krajach Europy w dzisiejszych czasach to nie jest jakieś wyróżnienie tylko standard.

Zero bezpieczeństwa. Po wykradzeniu hasła i loginu do logowania można zrobić wszystko z kontem i numerem telefonu. Żadnych zabezpieczeń. Atakujący zmienił hasło w aplikacji, zmienił pakiety, pobrał dodatkowe e simy z nr telefonu, a właścicielowi zablokował karty i dostęp do konta. To wszystko po zalogowaniu nie wymaga dodatkowej weryfikacji np za pomocą pin czy hasła SMS. Koszmar, kradzież nr tel i co za tym idzie to sobie dopowiedzcie. Nie trzeba było żadnego fałszywego dowodu osobistego żeby stać się właścicielem numeru wyłudzonego w salonie.. Numer nie do odzyskania, można nawet ogołocić konto bankowe

Potwierdzam. Po zmianie hasła przez złodzieja nie złożysz nawet reklamacji. Nie zalogujesz się już do czata, bo teraz może się zalogować tylko złodziej. Jeśli zablokował twoją kartę SIM to nie zalogujemy się też nr telefonu bo nie dostaniemy smsa. Teraz na czacie z obsługą może rozmawiać jedynie złodziej. A nie istnieje obsługa telefoniczna ani w salonie, dotycząca flexa. Po zablokowaniu naszych SIM, wybiera opcję wymień kartę. Kartę SIM ma anonimowo gratis odebraną w salonie Orange. Nową kartę z naszym numerem wkląda do swojego telefonu i teraz on jest panem a wy nie możecie nic. Jeżeli to jest podstawowy numer służący do kontaktów z bankiem,ikp, BIK , czy np epuap to jesteście w czarnej d….

orange ma najgorsze połączenia (ping) do innych sieci w Polsce, bo nie wymienia się ruchem z innymi operatorami w punktach wymiany EPIX i PLIX.

Orange Flex jest super, ma dwie wady: nie działa wysyłanie SMSów kiedy korzysta się z Wifi-Calling. Z uwagi na słaby zasięg w moim domu muszę korzystać z WIFI-Calling i krew mnie zalewa kiedy muszę wyłączać WIFI-Calling albo WIFI na telefonie, żeby odpowiedzieć na SMSa.
Druga „wada” polega na tym, że dodatkowe eSIMy (np. tablet, smartwatch) nie działają w roamingu :-( Może to jest jakieś zabezpieczenia przed nadużyciami, nie wiem. Z mojej perspektywy jest to trochę uciążliwe.
Jeżeli chodzi o zasięg to poza moim domem (gdzie żadna sieć nie ma dobrego zasięgu) Orange sprawuje się zaskakująco dobrze. Na tym samym telefonie mam jeszcze eSIMa z Play (działa równolegle z Orange) i eSIMa Plus (czasami włączam, żeby porównać zasięg z Orange).

Chyba masz coś nie tak z telefonem. U mnie z włączonym wifi calling nie mam żadnych problemów z smsami, ogólnie wszystko działa.

Orange flex twierdzi, że to nie działa, pytalem ich o to wiele razy :-) Ja mam iphone 13 pro, problem występuje tylko kiedy wysyłam wiadomości SMS, czyli do osób, które nie posiadają iphone i usługi messages.

Jakoś nie zauważyłem problemu z SMS przy wifi calling.

Nie napisaliście nic że Orange ma najbardziej skopana usługę volte i wi-fi caling, działa jak chce czyli dla wybrańców, brak połączeń konferencyjnych całą pozostała 3 operatorów manto w ofercie i działa bez problemu, 5G Orange też pozostawia wiele do życzenia można porównać mapki operatorów 5g nie jest współdzielone z tm, co do reszty nieam zastrzeżeń, jedna z lepszych ofert jeśli nie najlepsza.

Przecież za 80 jest No limit internetu we flex…

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.