Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Czy Orange Flex się opłaca?

czy Orange Flex się opłaca

Czy Orange Flex się opłaca? Choć pomarańczowego operatora nie trzeba nikomu przedstawiać, to jego pionierską (w Polsce) ofertę już tak. Sprawdzamy, czym jest Orange Flex i przede wszystkim, czy się opłaca.

Orange Flex – wstęp

Orange to jeden z największych operatorów sieci komórkowej w Polsce. W swojej ofercie ma nie tylko usługi dla Twojego telefonu, ale również Internet światłowodowy, telewizję i wiele usług dodatkowych.

Orange #chceszmasz

Na ich tle wyróżnia się wyjątkowa oferta bez zobowiązań, czyli Orange Flex. Premiera oferty miała miejsce w maju 2019 roku.

Jak oferty Orange Flex prezentują się obecnie w 2023 roku?

Orange Flex jest „bez zobowiązań” – co to znaczy?

Orange Flex to, jak reklamuje go pomarańczowy operator, oferta telefonii komórkowej bez zobowiązań (w przeciwieństwie do klasycznego abonamentu Orange). Podstawą jej działania jest aplikacja, w której klient decyduje, jaki wybiera pakiet, kiedy chce go aktywować, a nawet kiedy planuje go zakończyć.

Orange świąteczna promocja

Usługa Flex przypomina ofertę subskrypcyjną, taką jak Netflix czy Spotify. Kiedy chcesz z niej zrezygnować zaznaczasz to w aplikacji i trwa ona do końca okresu rozliczeniowego, a jeśli dalej chcesz z niej korzystać, to co miesiąc operator będzie pobierał z twojej karty ustaloną kwotę. Zero papierowych umów – wszystko dzieje się w aplikacji!

Ponadto sklep Flex i Klub Flex oferują różne produkty (nawet smartfony jak np. iPhone XR!) i usługi, nierzadko w niższych cenach.

Orange Flex – oferta abonamentowa

W ramach Orange Flex w aplikacji masz do wyboru cztery różnorodne plany. Zacznijmy od tego najtańszego.

oferta Orange Flex

Ten najtańszy Flex kosztuje 30 złotych. W jego skład wchodzi 30 GB transferu internetowego do wykorzystania w ciągu jednego okresu rozliczeniowego, a także darmowe rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Dodatkowo otrzymasz 5,76 GB danych w roamingu w ramach Unii Europejskiej i Social Pass.

Droższa opcja Flex kosztuje 35 złotych i tu już klient ma do dyspozycji 45 GB transferu internetowego. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y są rzecz jasna darmowe. Paczka danych do wykorzystania to już 6,72 GB w roamingu UE. Jest też Social Pass. W tym planie jest też 1 dodatkowa karta SIM. To oferta szczególnie polecana przez Orange! Zobaczmy na pozostałe oferty Flex.

Trzeci w kolejności pakiet Orange Flex to już koszt 50 złotych i pakiet Internetu o wielkości 80 GB transmisji danych na miesiąc. Obok nielimitowanych rozmów i wiadomości użytkownik otrzyma również 9,59 GB limitu danych do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej i paczkę Social Pass. Do dyspozycji oddano ponadto 2 dodatkowe karty SIM.

Najdroższa z ofert Orange Flex to już prawdziwy potwór. Ten plan komórkowy kosztuje 80 złotych (płatność raz na miesiąc), ale w jej ramach jako klient dostaniesz paczkę danych o rozmiarze 150 GB! Ten ogromny transfer internetowy robi naprawdę bardzo duże wrażenie. Równie imponujący jest transfer danych w ramach roamingu UE – wynosi on 15,34 GB. W tym najdroższym pakiecie rozmowy, SMS-y i MMS-y są oczywiście nielimitowane. W dodatku dostajesz 3 dodatkowe karty SIM.

Uwaga! We wszystkich ofertach Orange Flex – nie licząc najtańszego za 30 zł – możesz dokupić pakiet UNLMTD, a Internet bez limitu (nielimitowany transfer w telefonie) za dodatkowe 15 zł na tydzień! W przypadku topowej oferty pakiet ten kosztuje 0 zł!

Orange 5G

Ponadto każdy z pakietów, nawet ten najtańszy, nie zużywa transferu danych w trakcie korzystania z mediów społecznościowych. Dotyczy to następujących aplikacji: Facebook, Tik Tok, Instagram, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, Whatsapp czy Telegram.

Należy jednak pamiętać, że tak zwany „Social Pass” nie obowiązuje poza granicami kraju, a więc nawet w Unii Europejskiej wspomniane wcześniej aplikacje będą zużywały pakiet internetowy.

Warto również podkreślić, że każdy z pakiet oferuje już dostęp do sieci w najnowszym i najszybszym standardzie 5G, o ile oczywiście użytkownik znajdzie się w jej zasięgu. Trzeba też przyznać, że pakiety roamingowe w ofertach Flex są bardzo korzystne.

Orange Flex – jak zacząć korzystać?

Dołączenie do grona użytkowników Orange Flex jest wyjątkowo proste. Na początku pobieramy aplikację z AppGallery, Google Play lub App Store. Trzeba się zalogować, podać swoje dane, a następnie wybrać odpowiedni plan. Orange pozwala wybrać dzień rozpoczęcia korzystania z oferty, gdy jesteś związany zobowiązaniami z innym operatorem.

W następnym kroku zamawiany nową kartę SIM lub eSIM (np. nowy numer). Ta pierwsza dotrze do Ciebie w ciągu 2-3 dni. Następnie będzie trzeba potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić za pomocą logowania do banku lub robiąc sobie zdjęcie i wysyłając fotografię wybranego dokumentu.

Orange zwrot 50 zł

Ostatnim krokiem jest wybranie płatności. Do wyboru masz kartę płatniczą lub wygodne płatności za pomocą kodu BLIK.

Orange Flex – co to jest karta eSIM?

Jedną z najwygodniejszych opcji korzystania z Orange Flex jest skorzystanie z karty eSIM. Co to jest? Taka karta SIM jest odpowiednikiem fizycznego kawałku plastiku, który wkładałeś do swojego telefonu, z tą różnicą, że eSIM jest po prostu wirtualny. Otrzymujesz ją drogą cyfrową, aktywujesz na telefonie i… gotowe.

Musisz tylko sprawdzić, czy Twój telefon je wspiera. Karta bowiem zapisuje się w niewielkim module wbudowanym w urządzenie mobilne.

Co to jest eSIM

Rewolucja, jaką wprowadziły karty eSIM polega przede wszystkim na tym, że nie jesteś w żaden sposób związany z fizycznym nośnikiem. Pozwala to między innymi na zduplikowanie swojego numeru telefonu.

Orange Flex promocja realme

W Orange Flex do dwóch najtańszych ofert oferowana jest dodatkowa karta SIM, a konkretniej eSIM. Dodatkową kartę SIM wykorzystasz z tym samym numerem na przykład na drugim telefonie, ale też na tablecie czy smart-zegarku. W planie za 50 złotych otrzymasz dwie dodatkowe wirtualne karty, a w tym najdroższym aż 3.

Orange Flex – zasięg

Orange, jako jeden z największych operatorów w Polsce, swoim zasięgiem pokrywa niemal całą Polskę. Jeśli zdecydujesz się na ofertę Orange Flex nie powinieneś mieć problemu z dostępem do sieci czy z połączeniami internetowymi.

Z uwagi na to, że wszystkie pakiety posiadają dostęp do najnowszego standardu, czyli sieci 5G, warto sprawdzić, czy również będziesz mógł z niej skorzystać. Na razie obejmuje ona jednak głównie większe polskie miasta. Które? Możesz to sprawdzić na interaktywnej mapie na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu.

Orange Flex – kontakt

Choć Orange Flexto oferta, którą będziesz obsługiwał głównie z poziomu aplikacji, to możesz mieć potrzebę skontaktowania się z operatorem. Aby to zrobić wystarczy wejść na stronę Orange.pl, odnaleźć zakładkę „Zaloguj się do czata”, w ten sposób połączysz się z konsultantem, który powinien rozwiązać twoje problemy lub udzielić informacji.

Orange Flex – czy warto? Podsumowanie

Orange Flex to jedna z najciekawszych propozycji od tego operatora. Wśród naprawdę bogatej oferty wyróżnia się wyjątkową prostotą. Można powiedzieć, że Orange trzyma rękę na pulsie i doskonale wie, czego oczekuje współczesny klient. A ten chce przede wszystkim… stabilnych usług bez zobowiązań w stylu serwisów streamingowych lub innych produktów odnawialnych cyklicznie. Jest też roaming UE.

Sklep Orange Flex

W przypadku Orange Flex warto docenić również zróżnicowanie pakietów i nieźle wycenioną paczkę gigabajtów. Już za 35 możesz otrzymać dostęp do 45 GB danych, a za 80 aż 150 gigabajtów! To dobra oferta, zwłaszcza jeśli pamięta się, że na terenie Polski najpopularniejsze aplikacje społecznościowe nie będą zużywały transferu.

Poza tym zawsze możesz sobie dokupić (nie licząc najtańszego Orange Flex) dodatkowy pakiet UNLMTD z nielimitowanym transferem danych GB!

Bardzo interesującym dodatkiem jest również możliwość skorzystania z eSIM. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nawet niedrogie pakiety dają już na starcie dodatkową wirtualną kartę. Umożliwia to bardzo szybkie skonfigurowanie dodatkowych urządzeń, takich jak tablet czy smartwatch.

Wszystko to jasno wskazuje, że oferta skierowana jest do osób młodych, które chętnie korzystają z nowinek technologicznych i lubią elastyczne dopasowane do nich oferty.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów