Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Play i UPC dla Ukrainy – darmowe Wi-Fi

avatar
Obowiązuje do: odwołania
Play UPC pomoc Ukrainie

Play dalej pomaga Ukrainie. Wraz z UPC działają przy przejściach granicznych oferując m.in. darmowe Wi-Fi i startery.

Komunikat Play i UPC:

JAK POMAGAMY

Chcąc zapewnić możliwość kontaktu z rodzinami i dostępu do informacji przybywającym do Polski uchodźcom w związku z obecną sytuacją w Ukrainie, operatorzy Play i UPC wspólnie zorganizowali punkty wsparcia na przejściach granicznych. W dedykowanych ciężarówkach UPC można skorzystać z darmowego dostępu do Wi-Fi, doładować urządzenia mobilne i skorzystać z dostępnych na miejscu telefonów, a także otrzymać darmowe startery od sieci Play. Potrzebujących wspierają na miejscu pracownicy obu operatorów. Dodatkowo, podobne wsparcie zostało zapewnione przed Dworcem Centralnym w Warszawie, gdzie jedna z ciężarówek czeka na przybywające do stolicy osoby z Ukrainy.

Ponadto, w najbliższych dniach obaj operatorzy wyposażą ośrodki, w których znajdują się uchodźcy z terenu Ukrainy, w dostęp do bezpłatnego zasięgu uruchamiając wysokowydajne sieci Wi-Fi za pomocą posiadanej infrastruktury światłowodowej i mobilnej.

KOLEJNE DZIAŁANIA OPERATORÓW

W ramach wsparcia dla obywatelek i obywateli Ukrainy, Play dotychczas wprowadził pakiet nielimitowanych rozmów i SMSów na Ukrainę (do ukraińskich sieci komórkowych Kyivstar, Vodafone, lifecell), zawierający 120 minut na połączenia komórkowe i stacjonarne w Polsce oraz 10 GB transmisji danych. Operator zmienił też ofertę roamingu w Ukrainie – połączenia wychodzące na numery polskie i ukraińskie oraz przychodzące, SMSy i MMSy są darmowe, a transmisja danych rozliczana jest po tej samej stawce co w Unii Europejskiej. Operator przedłużył także ważność aktywnych kont, zarejestrowanych w ramach akcji pomocowej, o 100 dni, aby zapewnić dalszą możliwość pozostania w kontakcie z bliskimi, bez konieczności doładowania numerów.

Wspólne, bardzo dynamiczne zaangażowanie w pomoc uchodźcom z terenów Ukrainy jest naturalnym działaniem w tej krytycznej sytuacji. Jestem przekonany, że połączenie sił i możliwości Play i UPC w zakresie wsparcia zapewnienia łączności pozwoli jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby wielu osób napływających do Polski. Nasze połączone zespoły już od dzisiaj zapewniają wsparcie w miejscach na granicy, a wkrótce także w głębi kraju, gdzie znajdują się punkty pomocy uchodźcom – powiedział Jean Marc Harion, Prezes Zarządu P4 sp. z o.o. operatora sieci Play.

 

UPC wprowadziło dla wszystkich klientów usług stacjonarnych i mobilnych pakiety 120 minut na połączenia na wszystkie numery w Ukrainie, a także prowadzi zbiórkę pieniężną wśród pracowników, z której środki trafią do Polskiej Akcji Humanitarnej. Operator organizuje też tymczasowe zakwaterowanie dla potrzebujących oraz wprowadził specjalne pakiety wsparcia z darmowym dostępem do internetu 300 Mb/s i usług telewizyjnych dla obywateli ukraińskich, którzy uciekli przed wojną i osiedlają się w Polsce. Z tej możliwości mogą skorzystać też osoby, które w całości udostępniają mieszkanie lub dom obywatelom Ukrainy.

W UPC głęboko solidaryzujemy się z uchodźcami z Ukrainy i robimy co w naszej mocy, aby zapewnić realne wsparcie. Łączymy siły, bo razem zawsze można zrobić więcej. Dlatego wraz z Play organizujemy specjalne działania przy granicy i w punktach na terenie kraju. Wspólnie zapewniamy darmowy dostęp do Wi-Fi, ładowarki do telefonów i startery, co ułatwi kontakt z bliskimi i dostęp do niezbędnych informacji w tym niezwykle trudnym czasie. Jesteśmy z Wami – powiedział Robert Redeleanu, Prezes Zarządu UPC Polska.

UPC i Play udostępniły też wszystkim swoim klientom ukraiński kanał informacyjny UKRAINA 24.

Źródło: Play.

Zobacz również: Tanie połączenia do Ukrainy – przeceny operatorów

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego
PORÓWNAJ OFERTY

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: