Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jaki Internet stacjonarny wybrać?

Wybór Internetu stacjonarnego

Ostatnia aktualizacja: 2023-06-02

Jaki Internet stacjonarny w 2023 r.? Jakie powinien spełniać parametry? Wiele zależy od Twoich potrzeb. Każdy może mieć nieco inne wymagania – co innego Internet dla seniora, a streamea. Kiedy warto dopłacić do szybszego transferu i jakie oferty Internetu stacjonarnego warto wybrać? Na te pytania odpowie Ci nasz ranking Internetu światłowodowego!

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2023.


Sprawdź
oferty internetu i TV,

które przygotowaliśmy dla Ciebie z PanWybierak.pl

Porównaj oferty

Jaki stabilny Internet stacjonarny?

Plus Internet na Święta

Dla klasycznego użytkownika jednym z głównych parametrów jest to, aby Internet był stabilny, strony wgrywały się wystarczająco szybko i nie było problemów z oglądaniem filmów online. Dobrze by było również, aby taki Internet nie był przesadnie drogi. Niektórym zależy także na łączeniu usług, np. telewizji. Na szczęście większość obecnych operatorów oferuje w tej kwestii całkiem duży wybór. Naturalnie brak limitu danych.

W tym wypadku, nie ma przeciwskazań odnośnie długości umowy i wariant na 24 miesiące jest akceptowalnym. Jeśli chodzi o parametry sieci, to wariant do 600 Mb/s w przypadku pobieranych plików powinien w zupełności wystarczyć. Taką ofertę oferuje między innymi Plus. Za równe 50 zł miesięcznie otrzymujesz tutaj Internet domowy (Internet światłowodowy) z umową na 24 miesiące.

Opłata aktywacyjna to jednorazowy koszt 59 zł.

Jaki tani Internet stacjonarny?

Internet bez umowy

Ale dla niektórych głównym wyznacznikiem wpływającym na wybór oferty jest po prostu cena. Tutaj oczywiście musisz się liczyć, że prędkości przesyłu danych będą generalnie niższe niż w przypadku droższych ofert. Może to być przykładowo 150 Mb/s (prędkość pobierania). Paramatry te będą wystarczające dla każdego internauty, możliwe jest bowiem nawet oglądania filmów i seriali online!

Jeżeli tak jest w twoim przypadku, to warto żebyś zajrzał do fioletowego operatora. Od niedawna Play świadczy także usługi taniego Internetu stacjonarnego. Ma ciekawą ofertę, gdzie za najtańszy wariant będziesz musiał zapłacić jedynie 45 zł miesięcznie (jeszcze niedawno 35 zł).

Podpisujesz tutaj umowę na czas nieokreślony (inaczej: umowa bezterminowa) z miesięcznym okresem wypowiedzenia lub na 24 miesiące. W tym wariancie maksymalna prędkość pobierania wynosi 150 Mb/s, zaś prędkość wysyłania 15 Mb/s. To ciekawa oferta, jednak niestety z racji tego, że od niedawna jest na rynku, to jego dostępność w wybranych lokalizacjach może być ograniczona, więc musisz o tym pamiętać.

Opłata aktywacyjna wynosi 50 zł.

Jaki Internet stacjonarny dla wymagającego Internauty?

Netia Internet rabat 3 miesiące 0 zł

A co jeżeli jesteś bardziej wymagającym użytkownikiem? Do takich Internautów należą między innymi gracze komputerowi, szczególnie jeżeli prowadzą rozgrywki oparte o system multiplayera. W takim wypadku najlepiej znaleźć ofertę, która daje możliwość jak najszybszego pobierania danych. Również prędkość wysyłania danych jest tutaj istotna, aby ograniczyć opóźnienia. Jaki szybki Internet wart szczególnie wart jest polecenia? Warto wybrać najszybszy Internet na rynku! Brak limitu transferu danych, jak w każdym Internecie stacjonarnym. Jak prezentuje się taka oferta operatora?

W tym przypadku warto interesować się pakietami, które proponują prędkości w okolicy 1 Gb/s. Taka oferta będzie oczywiście droższa niż w przypadku wcześniej opisywanych, jednak jeżeli głównym elementem, który zwracasz uwagę jest prędkość przesyłu danych, warto ponieść taki koszt. Wśród ofert dostępnych na rynku możesz wybrać ofertę Netii z Internetem do 1 Gb/s. Miesięcznie za taki wariant będziesz płacił 80 zł, a umowa jest bezterminowa (wariant na 24 miesiące jest tańszy o 10 zł). Ofertę Netii możesz rozbudować o dodatkowe usługi, jak np. pakiet telewizji – to się opłaca!

Dla wymagających klientów będzie to najlepszy Internet domowy, choć aktywacja usługi jest tu dość wysoka i wynosi 59,90 zł

Jaki Internet stacjonarny na czas nieokreślony?

UPC Internet światłowodowy promocja

Może się także zdarzyć tak, że należysz do tych użytkowników Internetu, którzy z różnych przyczyn nie chcą się wiązać z operatorem na długotrwałą umowę. A jednocześnie oczekujesz przyzwoitego Internetu stacjonarnego, który zapewni stały dostęp do sieci i będzie oferował stabilne łącze. Przy takim rozwiązaniu dobrze by było, aby znaleźć łącze oferujące przesył danych przykładowo do 300 Mb/s.

Kilku operatorów oferuje taką możliwość. I nie chodzi tu tylko o Internet mobilny (Internet LTE i 5G) czy Internet domowy. Taką ofertę Internetu stacjonarnego (Internet światłowodowy) ma m.in. UPC z Internetem stacjonarnym 1 Gb/s. Podpisujesz tutaj oczywiście umowę jednak na czas nieokreślony i w każdym momencie możesz ją wypowiedzieć. Obowiązuje Cię jedynie miesięczny okres wypowiedzenia. Jeżeli wystarczy Ci słabsze łącze, to warto skorzystać też z wcześniejszej oferty sieci Play.

Powyższy wariant to najszybszy Internet (światłowód), jaki ma w swojej ofercie ten operator komórkowy.

Jaki pakiet łączony z Internetem?

Orange promocja

A może chcesz mieć wszystkie usługi w jednym pakiecie, żeby móc wszystko opłacić na jednym rachunku? Akurat taką propozycję oferuje wielu operatorów. My jednak zaproponujemy najlepsze rozwiązanie od Orange jako kolejny Internet światłowodowy.

W pakiecie Standard Orange Światłowód zyskasz w cenie 109,99 zł miesięcznie Internet światłowodowy, gdzie prędkość łącza dochodzi do 300 Mb/s. Oprócz tego w ramach tej oferty dostajesz abonament komórkowy z rozmowami i wiadomościami SMS i MMS bez limitu oraz pakietem 10 GB transmisji danych. Dodatkowo w pakiecie otrzymujesz telewizję ze 112 kanałami, w tym 69 w jakości HD. Pakiet ten wyróżnia natomiast telefon domowy, który oferuje rozmowy stacjonarne krajowe i międzynarodowe do UE, USA i Kanady bez limitu, a także rozmowy komórkowe do USA i Kanady – także bez limitu. Umowa obowiązuje 24 miesiące.

Jeśli zdecydujesz się na sam Internet domowy, to będzie on kosztował – z prędkością do 300 Mb/s – niecałe 70 zł miesięcznie. Prędkości wysyłania do 50 Mb/s.

Internet stacjonarny w 2023 roku – podsumowanie

Jak widzisz, oferty Internetu stacjonarnego w 2023 roku są bardzo bogate. W naszym zestawieniu wybraliśmy najlepsze pakiety operatorów.

Ich oferty charakteryzuje duża stabilność łącza (światłowód), brak limitu danych, odpowiednia prędkość pobierania, a często także niedługi okres umowy. Umowa podpisywana jest często na czas nieokreślony, jest więc bezterminowa – to od Ciebie zależy, jak długo będziesz korzystał z usługi operatora!

Chcesz poznać więcej ofert Internetu stacjonarnego? Zobacz na nasz poniższy ranking ofert!

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (129 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Do toya nie mam zadnych zastrzezen

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów