Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Pewnie nie raz myślałeś o tym, jaki wybrać Internet stacjonarny. Co człowiek, to inne potrzeby. Nie każdy potrzebuje najszybszego na rynku Internet kablowego. Tak samo nie każdemu zależy na tym, aby był on najtańszy. Niektórzy mają inne priorytety niż cena. Oczywiście najlepiej by było, żeby Internet stacjonarny był i szybki, i tani. Ale nie zawsze wszystko da się połączyć, dlatego czasem trzeba wybrać priorytety.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022.


Jaki stabilny Internet?

Dla klasycznego użytkownika jednym z głównych parametrów jest to, aby Internet był stabilny, strony wgrywały się wystarczająco szybko i nie było problemów z oglądaniem filmów online. Dobrze by było również, aby taki Internet nie był przesadnie drogi. Niektórym zależy także na łączeniu usług, np. telewizji. Na szczęście większość obecnych operatorów oferuje w tej kwestii całkiem duży wybór.

W tym wypadku, nie ma przeciwskazań odnośnie długości umowy i wariant na 24 miesiące jest akceptowalnym. Jeśli chodzi o parametry sieci, to wariant do 300 Mb/s w przypadku pobieranych plików powinien w zupełności wystarczyć. Wysyłanie plików na poziomie 20 Mb/s także nie powinien stanowić problemu. Taką ofertę oferuje między innymi UPC. Za 49,99 zł miesięcznie otrzymujesz tutaj Internet stacjonarny z umową na 24 miesiące. Co istotne, masz tutaj również dostęp do podstawowej telewizji, a jeżeli byś chciał większy pakiet – zawsze możesz wybrać pakiet razem z telewizją.

Jaki tani Internet?

Ale dla niektórych głównym wyznacznikiem wpływającym na wybór oferty jest po prostu cena. Tutaj oczywiście musisz się liczyć, że prędkości przesyłu danych będą generalnie niższe niż w przypadku droższych ofert. Może to być przykładowo 150 Mb/s. Na szczęście takie parametry pozwalają normalnie serfować po Internecie, słuchać streamingu muzyki, czy też oglądać filmy i seriale, choć będą one się ładowały nieco dłużej.

Jeżeli tak jest w twoim przypadku, to warto żebyś zajrzał do fioletowego operatora. Od niedawna Play świadczy także usługi taniego Internetu stacjonarnego. Ma ciekawą ofertę, gdzie za najtańszy wariant będziesz musiał zapłacić jedynie 35 zł miesięcznie. Podpisujesz tutaj umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia lub na 24 miesiące. W tym wariancie maksymalna prędkość pobierania wynosi 150 Mb/s, zaś wysyłania 15 Mb/s. To ciekawa oferta, jednak niestety z racji tego, że od niedawna jest na rynku, to jego dostępność w wybranych lokalizacjach może być ograniczona, więc musisz o tym pamiętać.

Jaki Internet dla wymagającego Internauty?

A co jeżeli jesteś bardziej wymagającym użytkownikiem? Do takich Internautów należą między innymi gracze komputerowi, szczególnie jeżeli prowadzą rozgrywki oparte o system multiplayera. W takim wypadku najlepiej znaleźć ofertę, która daje możliwość jak najszybszego pobierania danych. Również kwestia wysyłania danych jest tutaj istotna, aby ograniczyć opóźnienia.

W tym przypadku warto interesować się pakietami, które proponują prędkości w okolicy 1 Gb/s. Taka oferta będzie oczywiście droższa niż w przypadku wcześniej opisywanych, jednak jeżeli głównym elementem, który zwracasz uwagę jest prędkość przesyłu danych, warto ponieść taki koszt. Wśród ofert dostępnych na rynku możesz wybrać ofertę Netii z Internetem do 1 Gb/s. Miesięcznie za taki wariant będziesz płacił 60 zł, a umowę podpisujesz na 24 miesiące. Co ważne, przez pierwsze 3 miesiące masz usługę gratis. Możesz tutaj również dobrać dodatkowe usługi, które proponuje Netia począwszy od telewizji, a skończywszy na urządzeniach wzmacniających sygnał.

Jaki Internet na czas nieokreślony?

Może się także zdarzyć tak, że należysz do tych użytkowników Internetu, którzy z różnych przyczyn nie chcą się wiązać z operatorem na długotrwałą umowę. A jednocześnie oczekujesz przyzwoitego Internetu stacjonarnego, który zapewni stały dostęp do sieci i będzie oferował stabilne łącze. Przy takim rozwiązaniu dobrze by było, aby znaleźć łącze oferujące przesył danych przykładowo do 300 Mb/s.

Kilku operatorów oferuje taką możliwość. Jednym z nich jest Vectra z Internetem stacjonarnym 300 Mb/s. Podpisujesz tutaj oczywiście umowę jednak na czas nieokreślony i w każdym momencie możesz ją wypowiedzieć. Obowiązuje Cię jedynie miesięczny okres wypowiedzenia. Jeżeli wystarczy Ci słabsze łącze, to warto skorzystać też z wcześniejszej oferty sieci Play.

Jaki pakiet łączony z Internetem?

A może chcesz mieć wszystkie usługi w jednym pakiecie, żeby móc wszystko opłacić na jednym rachunku? Akurat takie rozwiązanie oferuje wielu operatorów. My jednak zaproponujemy rozwiązanie od Orange.

W pakiecie Standard oferuje on w cenie 109,99 zł miesięcznie Internet światłowodowy o prędkości do 300 Mb/s. Oprócz tego w ramach tej oferty dostajesz abonament komórkowy z rozmowami i wiadomościami SMS i MMS bez limitu oraz pakietem 10 GB transmisji danych. Dodatkowo w pakiecie otrzymujesz telewizję ze 112 kanałami, w tym 69 w jakości HD. Pakiet ten wyróżnia natomiast telefon domowy, który oferuje rozmowy stacjonarne krajowe i międzynarodowe do UE, USA i Kanady bez limitu, a także rozmowy komórkowe do USA i Kanady – także bez limitu. Umowa obowiązuje 24 miesiące.

Jeśli zdecydujesz się na sam Internet, to będzie on kosztował niecałe 70 zł miesięcznie.

SPRAWDŹ wszystkie oferty Internetu stacjonarnego

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów