Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Zmierzch tytanów GSM? Tanie oferty operatorów wirtualnych

Mobile Vikings tania oferta

Ostatnia aktualizacja: 2023-03-14

Interesuje Cię tania oferta na telefon komórkowy? Niektórzy operatorzy telefonii komórkowej oferują naprawdę bardzo atrakcyjne warunki i niskie ceny. Czy największe sieci są w stanie z nimi konkurować? Wszak ich ceny bywają nawet kilkukrotnie wyższe. Dokonaliśmy zestawienia ofert w dniu 18.11.2015, które będziemy na bieżąco aktualizować.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023.


Tanie oferty wirtualnych operatorów bez limitu

Oferty z nielimitowanymi połączeniami i SMS-ami do wszystkich sieci oferuje już chyba każdy operator komórkowy. W dobie nowoczesnych smartfonów konieczny będzie również pakiet internetowy. Ile może kosztować taka oferta?

Jak się okazuje, za 25 zł (lub mniej) możesz dostać taką ofertę (z pakietem internetowym wynoszącym nawet 10-25 GB) w wielu mniejszych sieciach komórkowych! Przyjrzyjmy się im dokładnie:

Mobile Vikings 12,50/25 zł

Mobile Vikings nowy logotyp

Zdecydowanie jedna z najlepszych ofert na kartę w Polsce! Teraz w dodatku oferowana w niższej cenie. Rachunki miesięczne (doładowania) spadają o 50% przez pierwsze 3 miesiące! Co doładowanie dostaniesz transfer 25 GB, a niewykorzystane gigabajty przechodzą na kolejne miesiące! Aby zgromadzony transfer nie przepadł, pamiętaj o doładowaniu konta na czas, ale w tym może pomóc usługa Autodoładowanie.

Virgin Mobile 25 zł

Virgin Mobile nowy logotyp

Kolejna znakomita oferta za 25 zł miesięcznie! W tym przypadku nie ma jednak kumulacji transferu GB i darmowych (czytaj: nielimitowanych) wiadomości MMS. W zamian zyskasz zwiększający się pakiet internetowy – im dłuższy masz czas w Virgin Mobile Polska, tym więcej GB dostaniesz!

lajt mobile 19,99 zł

lajt mobile logotyp

W lajcie otrzymasz jeszcze tańszą ofertę! Za 20 zł bez symbolicznego grosza zyskasz to samo, co w powyższych taryfach, ale z mniejszym transferem danych i bez premii za staż czy kumulacji GB. Mimo to i tak warto, choćby ze względu na cenę!

Co więcej, nie są to oferty długoterminowe, więc nie musisz się wiązać z operatorem na jeden czy dwa lata, jak to często bywa u konkurencji. Wystarczy jedynie doładować konto właściwą kwotą, aby się cieszyć tą usługą. A jeżeli kilkanaście GB to dla Ciebie zbyt dużo i chcesz jeszcze tańszej oferty?

Co należy zrobić? Porównaj oferty pozostałych wirtualnych sieci, a z pewnością takie znajdziesz. Zobacz również, ile zapłacisz za podobną ofertę – co wyżej wymienione – w największych sieciach.

Oczywiście powyższe sieci telefonii komórkowej to nie jedyne tego rodzaju sieci GSM, ale właśnie one są teraz oferowane w najbardziej korzystnych warunkach. Dostaniesz bowiem nielitowane połączenia głosowe i tekstowe (wiadomości SMS i MMS) do wszystkich polskich sieci, a także naprawdę sporą paczkę internetową w Polsce. W przypadku Mobile Vikings niewykorzystany transfer GB nie przepada, lecz kumuluje się na kolejne miesiące! To świetna wiadomość dla chyba wszystkich fanów ofert prepaid, a więc oferty na kartę!

Uwaga – w powyższych ofertach brak darmowego roamingu UE! Ten znajdziesz za to m.in. w droższych abonamentach największych sieci komórkowych w Polsce.

Abonament bez limitu o wiele droższy

Chcesz skorzystać z oferty Orange, Play, Plusa lub T-Mobile, gdyż pozostałe firmy są mniej zaufane? Jeżeli tak, a chcesz mieć oferty no limit i spory pakiet internetowy, to jeszcze jakiś czas temu w ofertach na kartę tych operatorów było to niemożliwe.

Skupmy się wpierw na wariancie abonamentowym od „wielkiej czwórki”. Co dostaniesz w ich rozbudowanych ofertach na abonament?

Orange 65 zł

logo orange

To jeden z podstawowych abonamentów pomarańczowego operatora. Dostaniesz tu nielimitowane usługi w Polsce i za granicą (RLAH – roam like at home), sporo transferu danych w jakości 5G i duży wybór smartfonów.

Opłaty startowe zaczynają się od… 0 zł! Tak – Orange często nie liczy opłaty początkowej za telefon czy innego rodzaju urządzenie.

Plus 59 zł

Plus logotyp 2021

Plus nie jest na straconej pozycji, wręcz przeciwnie. Przynajmniej w porównaniu do analogicznych ofert Orange, T-M czy Play. Jest tu jednak znacznie drożej niż np. w lajt mobile, ale też jest to znacznie bogatsza oferta.

Oprócz dużego transferu 5G i darmowego roamingu UE dostaniesz tu także spory wybór smartfonów w cenie od niecałej złotówki na start. Atrakcji jest jednak znacznie więcej, pytanie tylko, czy chcesz nich dopłacać?

T-Mobile 65 zł

t-mobile logotyp

T-Mobile oferuje nieskończony transfer danych! Nawet jak przekroczysz miesięczny limit, to wciąż będziesz mógł surfować po sieci z prędkością do 30 Mb/s – to znacznie szybciej niż u konkurencji! Transfer oczywiście 5G.

Podobnie jak pozostałe wymienione tu oferty Wielkiej Czwórki, także i do tej możesz dokupić telefon spłacany w osobnych ratach.

Play 50 zł

logotyp Play

Play teraz (stan na koniec listopada 2022) oferowany jest w nieco niższych cenach. Podobnie jak u konkurencji, znajdziesz tu usługi no limit w Polsce i za granicą (darmowy roaming UE) oraz telefon w cenie od 1 zł na start.

Podobnie jak w Orange Polska, Plusie i T-Mobile Polska, także i Play oferuje łączność 5G.

Ceny są praktycznie identyczne, podobnie jak zakres oferowanych usług. W przypadku nielimitowanego pakietu internetowego w m.in. Plusie transfer maleje po przekroczeniu pewnego limitu danych. Surfowanie w sieci wciąż jest możliwe, ale z prędkością nieprzekraczającą 1 Mb/s (w T-Mobile M nawet do 30 Mb/s). Play ma obecnie nieco niższe ceny ze względu na promocję.

Jak widać oferty na abonament największych sieciach są o wiele droższe (ale mają darmowy roaming UE), co nie znaczy, że nie znajdziesz taniej alternatywy w sieciach wirtualnych. Najtańszy abonament, w którym dostaniesz nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz przynajmniej 10 GB transferu oferuje Premium Mobile i jego taryfa Freedom1.

Premium Mobile 19,90 zł

Premium Mobile logotyp

Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości ofert największych sieci nie musisz wiązać się z operatorem wielomiesięczną umową. Trwa ona tak długo, ile chcesz – możesz z niej zrezygnować w każdej chwili!

Nie jest to oczywiście jedyna alternatywa dla W4 – zobacz na ranking najtańszych abonamentów komórkowych, a przekonasz się, że takich atrakcyjnych ofert jest znacznie więcej! Wiele z nich zapewnia bezterminową umowę, a więc na czas nieokreślony. Super!

Odpowiedź „wielkiej czwórki” w segmencie prepaid

Jako pierwszy wyciągnął wnioski Orange i poważnie potraktować rywalizację wirtualnych sieci. Od stycznia 2016 bowiem operator ten wprowadził nowe pakiety prepaid z rewelacyjną ilością gigabajtów. Warto podkreślić, że są one dwukrotnie tańsze od abonamentu!

Od tych kilku lat były one jeszcze systematycznie co pewien czas modyfikowane. Obecnie tak prezentuje się jego aktualna oferta:

Orange 25 zł

Jak widać, promocyjne pakiety na kartę w Orange są w stanie rywalizować z bardzo dobrymi ofertami wirtualnych operatorów GSM! Ale to nie wszystko, spójrzmy na pozostałych wielkich telekomów w Polsce.

Play 40 zł

Również Play oferuje dobry pakiet prepaid. W przeciwieństwie do pozostałych, Solo L kosztuje już 30 zł miesięcznie. Obecnie jest to oferta w pełni bez limitu, ale jeszcze kilka lat temu nie było tu choćby nielimitowanych wiadomości multimedialnych MMS.

Plus 25 zł

Nie mogło być inaczej i w międzyczasie Plus zdecydował się na wprowadzenie swojej topowej oferty na kartę. Od końca września 2017 Plus oferuje dwukrotnie więcej gigabajtów, a dla klientów przygotowano także kumulację niewykorzystanego transferu.

T-Mobile 25 zł

Jedna z najlepszych ofert na kartę należy do T-Mobile. Cena pakietu to już tradycyjne 25 zł miesięcznie, a w zamian otrzymasz jedne z najkorzystniejszych warunków, w tym m.in. cykliczne promocje T-Mobile Happy Fridays.

W ofercie tego operatora jest też m.in. pakiet za 30 zł miesięcznie z większym transferem miesięcznym GB.

Czy opłaca się wybrać operatorów wirtualnych?

Jak się okazuje, mniejsze sieci komórkowe (np. wirtualny operator GSM lajt, Mobile Vikings czy Virgin Mobile) są w stanie zapewnić za 25 (a nawet 20) zł miesięcznie bardzo atrakcyjne warunki.

Operatorzy należący do tzw. „Wielkiej Czwórki” proponują w abonamencie podobny zakres oferty za nawet dwukrotnie wyższą cenę. Orange jako pierwszy zdecydował się podnieść rzuconą rękawice i do swojej oferty dodał bardzo atrakcyjne pakiety prepaid, a po nim Plus i Play. W końcu również doczekaliśmy się odpowiedzi operatora T-Mobile, który może wreszcie namieszać w segmencie prepaid.

Oferty wielkich operatorów mają jednak kluczową przewagę: darmowy roaming UE, którego często brakuje u wirtualnych sieci. Tego nie zapewniają wirtualne sieci GSM, ale należy zadać sobie pytanie – czy tak bardzo zależy Ci na darmowym roamingu UE (ile z niego korzystasz w skali roku?), czy może bardziej zależy Ci na niższych rachunkach miesięcznych?

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

13
Dodaj komentarz

9 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Piotr

Dolaczcie jeszcze info na czyich nadajnikach ci wirtualni operatorzy dzialaja. Ma to znaczenie jesli chodzi o zasieg…

Krzysztof

viking za 25zł ma 25GB + kumulacja transferu

Maciej Przybysz

Polecam otvarta 17 zł abonamentu a jak ktoś ma dual SIM to do tego 100 GB i 200 na noc

Mariola Kaminska

ja tak jak Maciej Przybysz też polecam Otvartą. Fajnie jest to, że można tam podpisac umowę na czas nieokreśloy, idealne rozwiązanie da tych, którzy nie lubią się wiązać długoterminowy umowami :)

ss

A2mobile nie jest wirtualnym operatorem.

Nazir

Korzystam z T-M na kartę i Orange więc na zasięg i jakość netu nie narzekam
Masakra i czarna dziura to Play

palaczoddolny

Fajne zestawienie, najbardziej moim zdaniem opłaca się za 25zł a a2mobile. BTW wkradł się mały błąd, bo po doładowaniu konto u nich ważne jest rok a nie 2 lata, było tak na początku ale zmienili to.

biszcza

Popieram trzeba to uwzględnić, choć u konkurencji to akurat jest tak samo

Do połowy października konto w a2mobile było ważne przez 2 lata :)

Hm Tu

lajt mobile ma 30 gb za 20 zl plus darmowe rozmowy smsy jedyny minus to lejek 32kb bo dzialaja na plusie, najlepszy lejek ma orange 64kb na tym sie strony otwieraja na reszcie nie

Petro

Bardzo dziękuje za przejrzyste i rzetelne przedstawienie ofert oraz ich aktualizacje. Dla mnie rewelacje. Czegoś takiego szukałem w internecie! Jeszcze raz wielkie dzięki. PS. prosiłbym o dopisanie, kiedy PLAY wprowadził ofertę na kartę za 25zł/mies. Pozdrawiam serdecznie!!

Dziękujemy za miłe słowa! Play wprowadził nową taryfę w pierwszej połowie maja. Więcej szczegółów w opisie tej oferty:
https://komorkomat.pl/promocja/play-na-karte-no-limit-6-gb/

marmolata

Wreszcie ktoś pisze jasno i porównuje te rzeczy, które są ważne. Patrząc w reklamy operatorów można zgłupieć – każdy chwali swoje, a naprawdę nie wiadomo co się opłaca. Najbardziej jednak drażnią mnie pajace, którzy piszą o procesorach, składzie szkła w wyświetlaczu oraz liczą piksele – na ch..rę to komu – pisanina mądrali dla podobnych mądrali.

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów