Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najtańszy abonament telefoniczny – u kogo najtaniej?

avatar
38
grafika firmy OTVARTA przedstawiająca smartfona z logotypem operatora na czarnym ekranie

Interesuje Cię jak najtańszy abonament w 2024 roku? Szukasz dobrej i taniej oferty na swój telefon komórkowy? Nie musisz już szukać takich ofert – zrobiliśmy to za Ciebie! Spójrz na nasz ranking najtańszych abonamentów komórkowych i wybierz dla siebie najlepszą ofertę!

Tani abonament telefoniczny – ile wydasz?

Każdy operator komórkowy ma swój cennik i swoje portfolio ofert. Każdy z nich proponuje więc różne pakiety – choć często naprawdę bardzo zbliżone – lecz w różnych cenach. Warto więc porównywać oferty zanim zdecydujesz się na jedną z nich!

W ten sposób będziesz miał pewność, że Twój tani abonament komórkowy rzeczywiście jest tani (abonament bez telefonu), a przez to atrakcyjny. Zobacz na nasze porównanie ofert w niskich cenach.

Ranking najtańszych ofert na abonament

Otvarta abonament 7,99 zł

Najtańszy abonament – jak sama nazwa sugeruje – nie będzie zbyt atrakcyjny dla kogoś, kto dużo korzysta z telefonu. Jeżeli jednak nie należysz do tej grupy użytkowników komórek, to kto wie – być może znajdziesz tu dla siebie najkorzystniejszy abonament komórkowy!

W każdym przypadku dostaniesz paczkę danych, ale spokojnie. Nie jest to stricte Internet mobilny, a oferta głosowa z Internetem w telefonie.

OTVARTA 2 GB 9,99 zł

Oto najtańsza oferta! W sieci OTVARTA za niecałe 10 zł (kiedyś nawet za 7,99 zł!) otrzymasz pakiet 60 minut do wszystkich krajowych sieci stacjonarnych i komórkowych, a także paczkę 2 GB transferu danych. Zaletą oferty jest bardzo niska cena i bezterminowa umowa (na czas nieokreślony) z operatorem – możesz zrezygnować z usług sieci GSM w każdej chwili.

To najtańszy abonament komórkowy w kraju!

OTVARTA 11 GB 14,99 zł

Tym razem oferta za 14,99 zł miesięcznie tego samego operatora komórkowego. OTVARTA zapewnia w swoim kolejnym pakiecie nielimitowane rozmowy (nielimitowane połączenia głosowe) do wszystkich krajowych sieci, a także aż 11 GB transferu (kiedyś „tylko” 6 GB Internetu). Całość uzupełnia oczywiście bezterminowa umowa (na czas nieokreślony).

To oczywiście ponownie abonament bez telefonu komórkowego.

lajt mobile 10 GB 10,00/20,00 zł

Oferta lajt mobile jest jedną z najtańszych propozycji na rynku. Do dyspozycji otrzymasz tutaj 10 GB Internetu na każdy miesiąc trwania umowy, w tym aż 4,44 GB w roamingu UE! W cenie pakietu otrzymasz ponadto paczkę nieograniczonych minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, ale bez nielimitowanych SMS-ów i multimedialnych MMS-ów.

To niedrogi i bezterminowy abonament komórkowy! Mało tego – jest to obecnie najmniejszy abonament w portfolio lajt mobile.

Czy oznacza to, że pozostali operatorzy, w tym najwięksi – Orange, PlayPlus i T-Mobile są na straconej pozycji? Ich oferty są droższe, lecz dają więcej – niektóre z nich oferują np. nielimitowane minuty i SMS-y. Jak zatem wyglądają takie oferty na abonament – tzw. „no limit”?

Najtańszy abonament „prawie” bez limitów

Jak się okazuje, większość operatorów działających na polskim rynku nie oferuje pełnych ofert bez limitów. Pewne ograniczenia występują zazwyczaj w przypadku pakietu internetowego, dlatego też dla potrzeb kalkulacji sprawdziliśmy oferty pod kątem następujących aspektów:

  • abonament bez telefonu
  • co najmniej 3 GB pakietu internetowego
  • darmowe połączenia do wszystkich sieci komórkowych
  • darmowe SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
  • bezterminowa umowa (na czas nieokreślony, a więc bez długoterminowej umowy)

Ranking najlepszych ofert na telefon

Najtańszy abonament z nielimitowanymi minutami i SMS-ami

najtańszy abonament na rynku

Który operator komórkowy oferuje najtańsze pakiety z nielimitowanymi minutami i wiadomościami tekstowymi SMS? Gdzie znajdziesz najlepszą ofertę spełniającą te wymagania? Jak prezentują się ceny abonamentów z takimi wymaganiami?

Przekonaj się sam – spójrz na poniższą ofertę abonamentową i szczegóły oferty!

Premium Mobile 3 GB 16,70 zł

Oto najtańszy abonament bezterminowy od Premium MobileFreedomPL. Jak sama nazwa wskazuje, usługi dostępne są tylko na terenie naszego kraju. Niemniej na terenie Polski jest to najtańsza propozycja spełniająca nasze wymagania (najtańszy abonament komórkowy).

Umowa rzecz jasna na czas nieokreślony.

Vectra 30 GB 19,99 zł

W znakomitej cenie kupisz też abonament Vectry! Za niecałe 20 zł dostaniesz nie tylko 30 GB Internetu w kraju, ale także darmowy roaming UE!

Usługi głosowe i tekstowe – w tym wiadomości SMS i multimedialne MMS – są bez limitów do wszystkich sieci, także za granicą. Wysokość rachunków miesięcznych wynosi 19,99 zł, oferta więc rzutem na taśmę mieści się w naszym zestawieniu! Brak opłaty aktywacyjnej i długoterminowej umowy (umowa na czas nieokreślony). Super!

lajt mobile 10 GB 20,00/30,00 zł

W lajt mobile dostaniesz nielimitowane rozmowy i usługi tekstowe (w tym multimedialne wiadomości MMS) do wszystkich polskich numerów. Za 30 zł (20 zł przez 4 pierwsze miesiące) zyskasz ponadto transfer 30 GB Internetu w telefonie. To zdecydowanie jedna z najlepszych ofert w swojej cenie. Umowa trwa tyle, ile chcesz – jest bezterminowa, a więc na czas nieokreślony!

Możesz zrezygnować z usług tego operatora w każdej chwili.

Najtańszy abonament z telefonem

INEA promocja telefony

Gdzie znaleźć najtańszy abonament z telefonem? Oto najtańsze oferty z telefonem za 1 zł, choć – uwaga – nie każdy z nich oferuje nowe telefony komórkowe w tej cenie!

To od Ciebie zależy, czy wolisz postawić na nieco droższy abonament z tanim telefonem, czy tańszy abonament z droższym smartfonem.

INEA 20 GB 24,90 zł

Sieć INEA oferuje ciekawą propozycję abonamentu z telefonem. Za niecałe 25 zł otrzymasz ofertę, której cena zawiera już opłatę za urządzenie! Szczegóły oferty? 24,90 zł to ostateczna opłata miesięczna w sieci INEA! Co ciekawe, umowa z tym operatorem komórkowym trwa zaledwie 12 miesięcy.

Jest tu też 20 GB transferu danych. Super!

Minusy? Bardzo mały wybór telefonów, które są starszych generacji, w dodatku z dość wysoką opłatą startową.

Plush 20 GB 25,00 zł

Plush kosztuje „na papierze” drożej o dokładnie 10 groszy, ale w przeciwieństwie do INEA, tym razem opłata za telefon jest oddzielna. Płacisz więc abonament w wysokości 25 zł + ratę za sprzęt, a jej wysokość zależy od klasy urządzenia. Może wynieść równie dobrze kilka-kilkanaście złotych lub nawet ponad 100 zł! Jest tu oczywiście darmowy roaming UE.

Oferta Plusha broni się jednak świetnymi warunkami umowy (zapewnione kompleksowe usługi), poza tym i tak jest jedną z najtańszych ofert z telefonem. Opłaty startowe za smartfony zaczynają się od symbolicznej złotówki, a ich wybór jest naprawdę bardzo duży.

Plus 6 GB 39,00 zł

Kolejny tani abonament. Podobnie jak w Plushu, jego macierzysta sieć Plus GSM (właściciel submarki Plush) oferuje abonament z telefonem na osobnych ratach. O ile umowa z operatorem trwa 24 miesiące, to możesz sam wybrać, czy chcesz spłacać telefon w 12, 24 czy może 36 ratach. Wybór należy do Ciebie!

Plus oferuje bardzo duży wybór smartfonów i innych urządzeń, a te same urządzenia (choć może nie wszystkie) znajdziesz też w Plushu. Plus jest jednak nieco droższy i oferuje np. mniejszy transfer internetowy, bo 6 GB Internetu w telefonie. Coś za coś!

Opłaty startowe za telefon zaczynają się od niecałej złotówki. Brak opłaty aktywacyjnej.

Najtańszy abonament – podsumowanie

Jak widzisz, możesz zamówić najtańszy abonament telefoniczny (komórkowy) z nielimitowanymi usługami głosowymi i tekstowymi za mniej niż 20 złotych miesięcznie! Największy wybór tego typu pakietów oferuje wirtualny operator OTVARTA, ale konkurencyjne oferty znajdziesz też m.in. w lajt mobile czy Premium Mobile.

Jeżeli chciałbyś tani abonament telefoniczny ze smartfonem, to musisz przygotować się zazwyczaj na wyższe rachunki, ale mogą one wynieść mniej lub około 30 złotych miesięcznie.

Niskie ceny mają także inni operatorzy komórkowi, jak np. Virgin Mobile, nju mobile, Red Bull Mobile czy Vectra, ale nie na tyle, aby dostać się do naszego rankingu z najtańszymi abonamentami. Dla wielu to właśnie u nich może być najlepsza oferta – sprawdź także nasz comiesięczny Ranking ofert komórkowych, gdzie liczą się nie tylko i wyłącznie niskie ceny, ale i ogólna jakość pakietu! Dostaniesz w nich np. znacznie większy transfer danych czy nielimitowane SMS-y i MMS, co w kwocie do około 20 zł nie jest takie oczywiste.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Najtańszy abonament bez limitu oferuje Premium Mobile, a abonament z telefonem - sieć INEA. Jeżeli jednak nie zależy Ci na nielimitowanych usługach, to absolutnie najtaniej wypada jedna z ofert sieci OTVARTA.
Tanie oferty na abonament telefoniczny (komórkowy) są domeną niewielkich sieci jak np. OTVARTA, Premium Mobile czy lajt mobile. Najtańsze abonamenty z telefonem pochodzą z kolei od operatorów INEA, Plush oraz Plus.
Czasami możesz liczyć na nielimitowane rozmowy, wiadomości SMS i MMS do wszystkich sieci komórkowych oraz pokaźny transfer danych. W niektórych przypadkach dostaniesz nawet łączność 5G i darmowy roaming UE!

star ocena
4.4/5 - (102 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
38 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nju, NIE! NIE! Za granicą włączenie telefony mnie kosztowało 250 zł, niby korzystałam z Internetu w Roumingu, ale nie korzystałam. Oszuści!

Czemu nie sieci Fonia która ma darmowe minuty i SMS MMS i 11 GB internetu?

Bo to sa tylko ci co placa $$$ za reklame…Fonia pewnie nie oplaca i jej nie ma…. ;)

Najlepiej wychodzi nju mobile w tandemie 19 zł na głowę, super zasięg, 5g oraz 30 giga internetu na głowę +pakiet 5,5 giga w EU.

Dlaczego w zestawieniu nie ma NJU Mobile?

lajt mobile powinno znaleźć się na liście

Otvarta to dobry wybór, mają dobre i tanie abonamenty

Ludziska, najtańsza sieć to LajtMobile – za 19, 99 PLN mam bez limitu SMS, MMS, połączenia bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne, do tego dochodzi 30 GB internetu i umowa bez cyrografu 😎

Ja też mam i zasięg jest wyłącznie w mieście. Poza dużym miastem i za granicą tylko połączenia alarmowe. Koszmar.

ja w Otvarta abonament tel i od niedawna także internet mobilny. ten drugi kupiłam przede wszystkim na wyjazdy by byc w kontakcie ze swiatem także poza domem :) ogolnie nie narzekam, zasieg ok, nic nie tnie i jest dosc szybki. o abonamencie tel mam to samo zdanie.

ja przy wyborze konkretnej oferty kierowałem się nie tylko ceną abonementu ale też okresem trwania podpisywanej umowy. dlatego wybrałem Otvarta ( umowa non limit).

„Najtańszy abonament – jak sama nazwa sugeruje – nie będzie zbyt atrakcyjny dla kogoś, kto dużo korzysta z telefonu.”
Nie.
Najtańszy – jak sama nazwa sugeruje jest abonamentem od którego wszystkie inne są droższe. I tyle

kazda oferta na jakis tam sposob sie od siebie rozni, to zalezy czy ktos szuka opcji z telefonem czy bez. jeśli to drugie to zdecydowanie Otvarta. Na plus na pewno bardzo szybka aktywacja usług i pomocna obsługa na BOK-u.

jak szukacie taniego abonamentu bez telefonu w zestawie to tylko otvarta. Plusów ich oferty jest sporo – dobry zasięg, pomocna i sprawna obsługa klienta, brak lojalki na lata.

Przejście do Otvartej to była super decyzja. teraz w czasach inflacji jak wszystko drożeje dobrze jest mieć tak niski abonament. wczesniej płaciłam ponad 100 zł teraz niespełna 20 także różnica jest ogromna.

Najtaniej, najbardziej stabilnie i z umową na czas nieokreślony jest w Otvartej, fajnie, ze oferta znalazła się w zestawieniu :)

Otvarta ma bez dwóch zdań jeden z najtańszych abonamentów i biorę tu też pod uwagę nie tylko ceny abonamentów ale i umowę na czas nieokreślony

zgadzam się, ja też naleze do osob, ktore unikaja jakichkolwiek lojalek jak ognia także ich oferta też mi pasuje :)

Otvarta nie ma czegoś takiego jak ROAMING. Wyjeżdżasz na 4 dni do niemiec i nie masz zasięgu. Dwa razy do roku możesz wziąć roaming na dwa tygodnie a co poza tym to nic. MASAKRA!

A zasięg internetowy to w miastach a wejdź do lasu i kicha . Nie wiem na jakich nadajnikach nadają ale jest kiepsko

Świetna treść! Tak trzymaj!

Otvarta , to banda prostaków, sterowanych przez idiotyczne służby . naciągacze .. radzę uważać … bo to siostra , córka ? – PLUSA….czyli DNO

Premium mobile nie polecam za granice np. Szwecja katastrofa

Otvarta to dobra sieć, przeniesienie numeru można załatwić bez wychodzenia z domu, wystarczy wypełnić prosty formularz na ich stronie internetowej.

Przeniosłem jakiś czas temu numer syna z pre paid do Otvartej na abonament. place niewiele, umowe też mamy na czas nieokreslony.

Ja korzystam z lajt mobile od roku wtedy najtańszy i najlepsza oferta zasięg super

Ja korzystam też i mam dość, niby bez limitu a wystarczą 5 sms i połaczenie głosowe a blokują numer na 72 godziny, żeby sprawdzić czy ktoś nie przejął numeru, śmieszni są, ale dla mnie ogromna uciążliwość, dlatego będę się z tego ewakuować

Ja korzystam z oferty operatora Otvarta. Mam u nich 3 numery i internet mobilny. super zasięg, niskie ceny, bardzo sympatyczna i pomocna obsługa klienta.

A sprobuj nie zaplacic fv w terminie, to po 3 dniach zablokuja Ci wszystkie. W PremiumMobile wysylasz potwierdzenie przez msg i po temacie. W Otvartej BOK praktycznie nie istnieje – nawet jak cudem uda sie dodzwonic, to i tak nic nie zalatwisz.

a ja polecam Otvartą, niedrogo, bez umowy na lata, z dobrym zasięgiem.

A gdzie jest Mobile Vikings ? W tej chwili chyba najtańszy w stosunku do usług operator w Polsce.

Głupoty opowiadasz

byłem kiedyś u nich i zmieniłem operatora na Otvarta. Tu za abonament tel w technologii 5G płace teraz niecałe 15 zł, a mam w tym nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich sieci i spory transfekr internetu. No i umowa jest na czas nieokreślony.

OTVARTA smsy platne jeszcze nigdy nie wyszlo mi 14.99, najtaniej 25 zł jak się nie mylę

Potwierdzam;)

Najlepsza oferta wedlug mnie to premium mobile.
Naprawde warto zajrzec i skorzystac z oferty. Sama jestem bardzo zadowolona.

W ofertach na kartę, nie abonament ;)
https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty-na-karte/

premium daje rade ;P

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.