Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Czy warto mieć YouTube Premium?

avatar
4
płatny YouTube czy warto

YouTube, a więc największa platforma z treściami wideo od zawsze była darmowa, ale od pewnego czasu istnieje możliwość wykupienia płatnej wersji. Co dodatkowego zawiera wersja Premium? Czy warto płacić za nią tylko dlatego, że nie ma w niej reklam? Sprawdzamy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Spis treści:


Darmowy YouTube – czy na pewno?

Gdy pojawiły się pierwsze informacje dotyczące wprowadzenia przez serwis YouTube płatnej opcji, od razu podniosły się głosy, że to zbędny wydatek, bo przecież do tej pory serwis był darmowy. To jednak nie do końca prawda. Wszystkie media społecznościowe, choćby były pozornie darmowe, nie są tak naprawdę bezpłatne. Utrzymują się bowiem z reklam, a te zabierają czas i przyciągają uwagę.

Uwaga – w niektórych pakietach GSM dostaniesz YouTube bez pomniejszania transferu danych lub dodatkowe GB na ten serwis! Oto przykładowe oferty zapewniające taką usługę:

Strategia YouTube’a jest więc zrozumiała – płacimy za to, aby móc nie niepokojeni oglądać wybrane przez nas filmy. A niepokojów jest całkiem dużo, bo amerykański serwis poprzedza filmy reklamami, które często trwają kilka/kilkanaście sekund, czasem wystarczy po kilku kliknąć, aby ta zniknęła. Nie ma jednak co liczyć, że reklamę da się oszukać, bo firma coraz częściej wrzuca reklamy, które nie zanikają same i trzeba jeszcze jednym kliknięciem potwierdzić chęć obejrzenia filmu. Gdyby tego było mało, reklamy przerywają filmy. Uniknięcie niepożądanej reklamy to jednak nie wszystko, bo YouTube Premium oferuje więcej. Czy warto go wykupić?

Co to jest YouTube Music Premium?

Podstawowym założeniem YouTube Premium jest możliwość oglądania filmów bez reklam. To jednak nie wszystko. W ramach abonamentu otrzymasz również dostęp do usługi YouTube Music Premium. Aplikacja do złudzenia przypomina interface’em znane usługi muzyczne jak Spotify czy Tidal i… służy dokładnie do tego samego. Możesz tam znaleźć tysiące artystów i utworów. Jednocześnie możesz słuchać muzyki, której na co dzień słuchasz na samym YouTubie, ale bez warstwy wizualnej, co oznacza, że z wykorzystaniem mniejszego transferu.

Jednym z mocniejszych aspektów YouTube Music Premium są spersonalizowane rekomendacje – na początku wybierasz kilku artystów, których słuchasz, a potem aplikacja sama będzie uczyła się Twoich gustów i podpowiadała dopasowanych do Ciebie wykonawców.

Czy warto mieć YouTube Premium? Ile to kosztuje?

Abonament YouTube Premium kosztuje 23,99 zł za miesiąc. Pierwsze 30 dni są za darmo. Płatności odbywają się cyklicznie i są automatycznie pobierane z Twojego konta. Oznacza to, że z usługi możesz zrezygnować, kiedy tylko chcesz.

Czy warto mieć YouTube Premium? Ile kosztuje subskrypcja rodzinna?

W YouTube Premium dostępna jest również tak zwana Subskrypcja rodzinna, której koszt wynosi 35,99 złotych za miesiąc. W jej ramach można do usługi podpiąć pięciu użytkowników. Warunkiem jest, że wszystkie osoby będą mieszkały pod jednym dachem. Każdy z użytkowników będzie mógł działać na własnym koncie, więc nie ma tu obawy, że wszystkie personalizowane elementy, jak polecane filmy, subskrypcje, polubione materiały, przepadną. Co ważne, osobą, która udostępnia innym konto rodzinne musi być dorosły. Ponadto, dwie osoby nie mogą należeć do różnych grup rodzinnych.

Czy warto mieć YouTube Premium? – YouTube Originals

Na początku istnienia YouTube Premium amerykańska firma założyła, że zachęci klientów do zakupu subskrypcji własnymi i niedostępnymi nigdzie indziej treściami. Powstały między innymi seriale „Cobra Kai”, „Liza on Demand”, „The School of…”. Niestety na pewnym etapie firma przestała tak intensywnie inwestować w drogie seriale i część z nich udostępniła za darmo, a nowe produkcje spod znaku YouTube Originals to już raczej nie drogie programy, relacje i niewielkie dokumenty. Warto jednak pamiętać, gdy wykupi się subskrypcję YouTube Premium, że uzyskuje się dostęp do kilkunastu niezłych produkcji, których bez wykupienia abonamentu YouTube Premium nigdzie indziej nie da się zobaczyć.

Co jeszcze wchodzi w skład YouTube Premium?

YouTube Premium obok możliwości uniknięcia reklam i dostępu do serwisu YouTube Music Premium ma jeszcze kilka asów w rękawie. Pierwszym jest możliwość zapisywania wybranych treści w pamięci telefonu. Filmy i muzykę można zapisywać na urządzeniach mobilnych, będą one tam przechowywane przez 30 dni, w trakcie których nie masz połączenia z Internetem w naszym kraju. Oznacza to, że jeśli nie opuszczasz Polski na dłużej niż miesiąc, Twoje treści nie znikną. Uwaga – jeśli na telefonie pozostało mniej niż 5% miejsca na dysku, to dalsze pobieranie będzie niemożliwe.

Jednym z największych problemów aplikacji YouTube’a jest to, że po wygaszeniu wyświetlacza aplikacja zamyka się, nie grając nawet muzyki. Ba, problem ten dotyczy nie tylko wygaszania, ale nawet przełączenia na inną aplikację. Jest to o tyle kłopotliwe, że nie da się słuchać muzyki z serwisu, jednocześnie robiąc coś na telefonie, a niewygaszony wyświetlacz jest wyjątkowo prądożerny i może szybko doprowadzić do rozładowania akumulatora. W YouTube Premium tego problemu nie ma, ponieważ posiada opcję odtwarzania muzyki w tle!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY
star ocena
Oceń tą stronę
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Wystarczy ściągnąć film na własny komputer i oglądać bez reklam

Ja ściągam film na swój komputer i oglądam bez reklam

A ja korzystam tylko z telefonu i słucham podcastów w tle. Nie ma w tym przypadku „polskiego” wyjścia

A mi pokazało cenę 33zł/miesiąc i 47zł/miesiąc za pakiet rodzinny

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.