Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najlepsze telefony z potrójnym aparatem

Aparat to jeden z głównych punktów branych pod uwagę przy wyborze smartfona. Jego jakość nierzadko ma decydujący wpływ na ostateczną decyzję, a jak wiadomo najlepszy sprzęt do zdjęć to taki, który mamy właśnie pod ręką. Obecnie potrójne obiektywy powoli stają się standardem i pojawiają się również w niższych półkach cenowych. Jaki smartfon z potrójnym obiektywem jest najlepszy? Postanowiliśmy pomóc w wyborze i przedstawiamy zestawienie najlepszych - naszym zdaniem - modeli z potrójnym obiektywem.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

1. Samsung Galaxy Note 10

Samsung Galaxy Note 10

Najnowszy flagowiec od koreańskiego giganta. W tym wypadku mamy najciekawszą konfigurację trzech aparatów, naszym zdaniem, gdyż dostajemy obiektyw główny, ultraszerokokątny i teleobiektyw. Główne „oczko” posiada matrycę 12 Mpix o zmiennej przesłonie i świetle f/1.5-f/2.4 z optyczną stabilizacją obrazu. Oprócz tego jest jeszcze aparat ultraszerokokątny o matrycy 16 Mpix z przysłoną f/2.2 oraz teleobiektyw z matrycą 12 Mpix, światłem f/2.1 oraz optyczną stabilizacją obrazu. Tyle jeśli chodzi o suche dane techniczne.

W praktyce taki zestaw aparatów śmiało możemy nazwać kompletnym, gdyż sprawdzi się zarówno w zwykłej fotografii, jak i w portretach, czy w przypadku fotografowania architektury. Co istotne, zdjęcia robione Samsungiem Galaxy Note 10 prezentują się bardzo dobrze. Zjawiskowa jak na smartfona jest rozpiętość tonalna. Również szczegółowość robi dobre wrażenie i nie musimy martwić się o zbytnie szarżowanie sztucznej inteligencji. Warto pobawić się w tym wypadku w fotografię makro, gdyż można uzyskać ciekawe efekty. Jeśli chodzi o zdjęcia nocne również mamy spore możliwości. Szczególnie, że mamy do dyspozycji dedykowany tryb nocny, którego efekty rzeczywiście widać.

Odbiegając od tematyki samych aparatów, specyfikacja urządzenia prezentuje same najlepsze podzespoły. Dzięki temu możemy mieć pewność, że przez długie lata smartfon będzie miał wystarczający zapas mocy. Dla niektórych osób również ważną kwestią może się okazać funkcjonalność jaką daje rysik S Pen. Jeżeli szukamy smartfona, który w większości sytuacji jest w stanie zastąpić nam aparat fotograficzny, to wybór Samsunga Galaxy Note 10 będzie bardzo dobrą decyzją.

2. Huawei P30

Huawei P30

Kolejny fotograficzny smartfon w naszym zestawieniu. Chiński flagowiec na rynku jest już od pewnego czasu i zdążył się na dobre zadomowić w świadomości ewentualnych nabywców. Pod względem fotograficznym na pokładzie mamy do dyspozycji aparat główny o matrycy 40 Mpix i świetle f/1.8 z optyczną stabilizacją obrazu. Dodatkowo możemy skorzystać z obiektywu ultraszerokokątnego o matrycy 16 Mpix i świetle f/2.2 oraz z teleobiektywu o matrycy 8 Mpix i świetle f/2.4 z optyczną stabilizacją obrazu. To podobny zestaw jak wyżej, tylko różniący się parametrami matryc i światłem obiektywów. Jednak nie ilość megapixeli ma znaczenie, a ostateczny efekt w postaci zdjęć. A jak spisuje się Huawei P30 w tej materii?

Bardzo dobrze. W słoneczny dzień, niczego nie można zarzucić pod tym względem smartfonowi. Zdjęcia są wyraźne, ostre z dobrze oddaną kolorystyką i zakresem tonalnym. I to praktycznie w każdym wypadku, niezależnie od obiektywu jaki wybierzemy. Jedno na co trzeba zwrócić uwagę, to sztuczna inteligencja, która czasami potrafi trochę się zagalopować w poprawianiu zdjęcia. Ale łatwo ten parametr wyłączyć. W przypadku nocnych zdjęć również jest bardzo dobrze. I tutaj również bardzo dobre wrażenie robi tryb nocny, który okazuje się zdecydowanie lepszy od automatyki. Pozostałe parametry smartfona również są na topowym poziomie, a z racji tego, iż od debiutu Huawei P30 minęło już trochę czasu, możemy pokusić się o złapanie go w dobrej cenie.


>>> Recenzja Huawei P30 <<<


3. Samsung Galaxy S10/S10+

Galaxy S10

W przypadku tych smartfonów również mamy do czynienia z niemal klasycznym zestawem, jaki funkcjonuje we flagowcach koreańskiego giganta. Znajdziemy tutaj zatem aparat główny o matrycy 12 Mpix ze zmienną ogniskową o świetle f/1.5-f/2.4 i optyczną stabilizacją obrazu. Oprócz tego zdjęcia zrobimy obiektywem ultraszerokokątnym o matrycy 16 Mpix ze światłem f/2.2, a także teleobiektywem wyposażonym w matrycę 12 Mpix (f/2.4) z optyczną stabilizacją obrazu. W tym przypadku również możemy liczyć na bardzo dobrej jakości zdjęcia, szczególnie jeśli robimy je w pogodny, słoneczny dzień.

Trzy obiektywy o różnych ogniskowych sprawdzą się zarówno do klasycznej miejskiej fotografii, jak i w zdjęciach portretowych, krajobrazu czy makro. W przypadku zdjęć nocnych również jest bardzo dobrze, tym bardziej że aktualizacje przyniosły ulepszony dedykowany tryb nocny, którego pracę rzeczywiście widać. Pozostałe parametry smartfona również należą do najwyższej półki, więc nie musimy martwić się o zapas mocy na najbliższe lata. Samsung Galaxy S10 i Galaxy S10+ zdążył również nieco stanieć, więc to też jest pewien argument za rozpatrzeniem tego modelu.


>>> Recenzja Samsung Galaxy S10+ <<<


4. Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi9

Można by nieco polemizować o tym, co flagowiec od chińskiego giganta robi w tym zestawieniu. Jednak musimy wziąć pod uwagę również cenę, a w tym zestawieniu prezentuje się zdecydowanie korzystniej niż wcześniej wymienione urządzenia. A zdjęcia w dalszym ciągu będą prezentowały wysoką półkę. W Xiaomi Mi 9 dostajemy do dyspozycji potrójny obiektyw z czego główne „oczko” posiada matrycę o rozdzielczości 48 Mpix i świetle f/1.7. Oprócz tego dostajemy teleobiektyw o matrycy 12 Mpix i przysłoną f/2.2 oraz obiektyw ultraszerokokątny o matrycy 16 Mpix i świetle f/2.2. Tutaj także możemy wykorzystać wszelkie możliwości jakie daje nam taka konfiguracja.

Nie można narzekać na jakość wykonanych zdjęć w przypadku dobrych warunków oświetleniowych. Są szczegółowe, o dobrej rozpiętości tonalnej i wiernie oddanych kolorach. Nieco gorzej jest w przypadku fotografii nocnej. Nie znaczy to, że jest źle. Możemy jednak zauważyć wyraźniejsze różnice w stosunku do droższej konkurencji. I jest jeszcze jedna istotna wada, na którą w niektórych wypadkach trzeba zwrócić uwagę. Xiaomi Mi 9 nie ma funkcji zapisywania zdjęć w plikach RAW. Fakt, zdecydowana większość użytkowników przyswaja tylko pliki JPG, ale jest garstka osób dla których ten parametr jest istotny. Jeśli nie zaliczasz się do tego wąskiego grona i jeśli nie chcesz sięgać tak głęboko do kieszeni jak w przypadku poprzednich propozycji, produkt chińskiego koncernu może okazać się strzałem w dziesiątkę.

5. Huawei Mate 20 Pro

mate 20 pro

Kolejny przedstawiciel chińskiego giganta. Tym razem nieco starszy, ale to właśnie ten model (obok P20 Pro) stanowił swoisty krok milowy w przypadku fotograficznych smartfonów tego producenta. Na pokładzie do dyspozycji mamy potrójny aparat wyposażony w obiektyw główny o matrycy 40 Mpix (f/1.8). Oprócz tego mamy również do wykorzystania ultaszerokokątne „oczko” o matrycy 20 Mpix i świetle f/2.2 oraz teleobiektyw o matrycy 8 Mpix, którego przysłona wynosi f/2.4. Ponownie cyfry prezentują się ciekawie, ale jak jest w praktyce?

W Huawei Mate 20 Pro również nie możemy narzekać na jakość zdjęć. W pogodny dzień szczegółowość jest na wysokim poziomie, rozpiętość tonalna nie budzi zastrzeżeń, a możliwości wykorzystania różnych obiektywów świetnie sprawdzą się w różnych sceneriach. To, co istotne było dla tego modelu, to wprowadzenie dedykowanego trybu nocnego. To właśnie w tym wypadku mocny nacisk stawiano właśnie na te możliwości aparatu. I rzeczywiście smartfon pokazuje tutaj pazur. Warto też zwrócić na niego uwagę ze względu na to, iż już jakiś czas jest na rynku (za niedługo ma pojawić się jego następca). Ceny zdążyły już mocno spaść, a z drugiej strony w dalszym ciągu mamy wystarczający zapas mocy by spokojnie patrzeć w przyszłość.

6. LG G8s ThinQ

LG G8s ThinQ

Coś z nieco innej bajki, aczkolwiek również pod względem fotograficznym prezentujące się ciekawie. LG na początku roku zaprezentowało swojego flagowca, jednak dopiero niedawno na polski rynek weszła jego nieco zmodyfikowana wersja. Cechą charakterystyczną LG G8s ThinQ jest potrójny aparat główny. Jednostka podstawowa ma 12 Mpix, przysłonę f/1.8 i stabilizacją optyczną. Oprócz tego dostajemy do wyboru ultraszerokokątny aparat z matrycą 13 Mpix (f/2.4) oraz teleobiektyw z matrycą 12 Mpix (f/2.6) również ze stabilizacją optyczną.

W tym wypadku również możemy cieszyć się z dobrych zdjęć uzyskanych w dzień. Fotografie są nasycone, ale nie przejaskrawione, posiadają dużo szczegółów, a rozpiętość tonalna stoi na wysokim poziomie. Zdjęcia z LG G8s ThinQ wychodzą naturalnie. Również spektrum możliwości wszystkich trzech obiektywów daje się wykorzystać w wielu sytuacjach. Nieco gorzej wygląda sytuacja po zmroku. Tutaj zdjęcia również trzymają wysoki poziom, jednak jest on nieco niższy w porównaniu z czołówką zestawienia. Tym bardziej, jeśli rzucimy okiem na podstawową cenę smartfona. Jednak jeśli uda nam się go złapać w dobrej cenie u operatorów, możemy zastanowić się czy nie będzie to całkiem rozsądny wybór, jeśli chodzi o fotograficzne urządzenie.

7. Huawei P20 Pro

huawei p20 pro

Eksflagowiec Huawei z 2018 roku, który również zdążył się zadomowić na rynku. Co istotne, jest zdecydowanie bardziej przystępny cenowo, niż w momencie debiutu. A co ma do zaoferowania?

Obiektyw główny posiada matrycę 40 Mpix o świetle f/1.8. Oprócz tego do dyspozycji mamy jeszcze monochromatyczny moduł o matrycy 20 Mpix (f/1.6) oraz teleobiektyw o matrycy 8 Mpix z przysłoną f/2.4. Jak Huawei P20 Pro wypada w praktyce?

Pomimo, debiutował na początku 2018 roku, w dalszym ciągu trzyma poziom i zdjęciami jest w stanie rywalizować z najlepszymi. Szczególnie w przypadku fotografii zrobionych w dobrym świetle, ale nie musi się również wstydzić zdjęć wykonanych po zmroku. W tym wypadku musimy jednak zwrócić uwagę na tryb sztucznej inteligencji, który potrafi ciekawie podbić zdjęcie, ale jednocześnie potrafi również nieco przeszarżować. Również musimy przyznać, iż zastosowany teleobiektyw odbiega już nieco od konkurencji. Z drugiej strony mamy w tym wypadku moduł monochromatyczny, którego nie posiadają inne prezentowane smartfony.


>>> Recenzja Huawei P20 Pro <<<

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów