Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak odblokować telefon Samsung, gdy zapomni się wzoru?

avatar
5
grafika przedstawiająca telefon Samsung Galaxy ze wzorem do odblokowania urządzenia

Jak odblokować telefon Samsung, gdy zapomni się wzoru? Smartfony tego producenta mają rozmaite blokady. Wszystko po to, aby chronić nasze dane. Czasami telefon jako zabezpieczenie poprosi o podanie wzoru lub kodu odblokowującego. Co wtedy, gdy się go zapomni? Jest na to kilka sposobów – postaramy się pomóc.

Odblokowanie PIN-em

Oczywiście jest to najszybsze i najprostsze. Po prostu jeżeli zapomnisz swojego wzoru odblokowywania telefonu Samsung, po kilku nieudanych próbach wyświetli Ci się kod PIN. Wtedy wystarczy go wpisać i masz telefon odblokowany. Gorzej, jeżeli zapomnisz także PIN-u i nie masz go nigdzie zapisanego.

Co wtedy zrobić?

Zablokowałeś swój telefon komórkowy?
Zobacz jak odzyskać kod PIN/PUK

Odblokowanie kontem Find My Mobile

Jeżeli podczas konfiguracji telefonu Samsung lub w późniejszym czasie zalogowałeś się także na konto Samsung, to masz ułatwioną sytuację. Wystarczy, że:

  • Wejdziesz na stronę http://findmymobile.samsung.com i zalogujesz się przy użyciu danych konta Samsung. Możesz tutaj także skorzystać z automatycznego podstawiania haseł za pomocą konta Google, ale oczywiście pod warunkiem, że tak samo się zalogowałeś w telefonie.
  • Następnie przejdź do opcji Odblokuj mój telefon.
  • Kliknij przycisk Odblokuj.

grafika firmy Samsung przedstawiająca stroną główną Samsung Account

Całość odbywa się na koncie Samsunga – Samsung Account.

I po sprawie. Wykorzystanie Find My Mobile to najprostsza i najskuteczniejsza metoda odblokowania telefonu Samsung Galaxy, gdy zapomnisz wzoru!

grafika firmy Samsung przedstawiająca stronę Samsung Account

Gorzej jeżeli nie jesteś zalogowany lub nie pamiętasz hasła do konta Samsung. Problemem może być także sytuacja, w której smartfon nie ma włączonej transmisji danych – wtedy niestety konto Samsunga może „nie widzieć” smartfona.

Co w takiej sytuacji?

Reset telefonu i przywrócenie do ustawień fabrycznych

Niestety w dobie nowych smartfonów i lepszych zabezpieczeń naszych danych może okazać się, że jedynym rozwiązaniem będzie reset telefonu i przywrócenie smartfona (system Android) do ustawień fabrycznych. Można oczywiście w Internecie znaleźć jeszcze kilka przykładów, jak odblokować telefon Samsung gdy zapomniało się kodu blokującego, jednak najczęściej okazują się one nieskuteczne, gdyż dotyczą bardzo starych wersji systemu.

Skasowały Ci się zdjęcia z telefonu komórkowego?
Zobacz jak przywrócić skasowane zdjęcia z telefonu

W takim wypadku pozostaje reset. Z jednej strony, dzięki temu odzyskasz sprawne urządzenie. Z drugiej jednak strony utracisz wszystkie zapisane dane. Taka jest niestety cena dostania się do telefonu.

Jak to zrobić i na czym polega twardy reset?

Pamiętaj, że w takim wypadku kasujesz wszystkie osobiste ustawienia, w tym także ekran blokady. Niestety, co za tym idzie również zdjęcia, aplikacje i inne zapisane na telefonie elementy. Pamiętaj również, że w przypadku twardego resetu i podpiętego konta Google, system może poprosić Cię o zweryfikowanie adresu e-mail i hasła przypiętego do smartfona. Jest to zabezpieczenie w razie zgubienia lub kradzieży telefonu.

Twardy reset telefonu

  • Wyłącz telefon Samsung i poczekaj 5 minut.
  • Naciśnij jednocześnie przyciski zwiększenia głośności, power oraz home. Jeżeli nie masz fizycznego przycisku home, wystarczy nacisnąć przycisk zwiększania głośności oraz power. Jeżeli i ta metoda nie działa sprawdź, czy masz fizyczny przycisk do Bixby. Wtedy należy jednocześnie nacisnąć przycisk zwiększania głośności, power oraz Bixby.
  • W momencie, gdy urządzenie zawibruje i pojawi się logo Samsunga możesz zwolnić przyciski. Po chwili powinno pojawić się menu.
  • Gdy urządzenie wejdzie w tryb awaryjny, używając klawiszy głośności znajdź komendę wipe data/factory reset. W niektórych wypadkach może to być polskie menu – wtedy szukasz komendy usuń dane/resetowanie ustawień fabrycznych.
  • Zatwierdź kliknięciem przycisku zasilania i potwierdź jeszcze raz wybierając Yes/Tak.
  • Smartfon będzie chwilę usuwał wszystkie dane i przywracał do ustawień fabrycznych. Po pewnym czasie powinien sam pokazać okno powitalne i w tym momencie możesz od nowa konfigurować swój smartfon. Może być też tak, że ponownie wejdzie w tryb awaryjny – wtedy należy wybrać komendę Reebot system now/Uruchom ponownie system.

Po tych zabiegach powinieneś mieć możliwość ponownej konfiguracji i korzystania ze smartfona Samsung. Niezależnie jaki masz model urządzenia tego producenta, każdy obecny smartfon Samsung Galaxy jest sprzedawany z systemem Android.

Niezależnie od klasy telefonu Samsung, praktycznie każdy model Galaxy z systemem Android jest jednym z najlepszych wyborów w swoim przedziale cenowym.

Zablokowałeś swój telefon komórkowy?
Zobacz jak odblokować telefon przez połączenie alarmowe

Odblokowanie telefonu Samsung za pomocą programu komputerowego

W sieci jest wiele różnego rodzaju aplikacji i programów komputerowych, które oferują możliwość odblokowania lub obejścia blokady telefonu marki Samsung, gdy jej zapomnisz. My jednak nie rekomendujemy tej metody. Po pierwsze dlatego, że część z tych programów i aplikacji nie jest sprawdzona. Po drugie dlatego, że część z nich jest płatna, a i tak nie ma gwarancji, że uda się pominąć blokadę.

No i trzeba zainstalować program na komputerze, a nie będąc pewnym apki, możemy niechcący zainfekować swojego PC wirusem. Lepiej nie ryzykować! Tym bardziej, że jest jeszcze jedna opcja aby odblokować telefon Galaxy, choć jest to już wariant ostateczny.

O co dokładnie chodzi?

Zablokowałeś swój telefon komórkowy?
Zobacz jak odblokować telefon nie znając hasła

Odblokowanie przez autoryzowany serwis

Chodzi oczywiście o autoryzowany serwis producenta. Ostatnią metodą odblokowania telefonu Samsung, gdy zapomnisz wzoru blokady, jest oddanie urządzenia do autoryzowanego serwisu. Istnieje szansa, że za opłatą uda się także zachować dane z urządzenia. Gwarancji jednak nie ma. Dlatego najlepiej po prostu nie zapominać swoich metod blokowania smartfona.

Ewentualnie w przypadku telefonów Samsung zalogować się do usługi Find My Mobile i mieć włączoną transmisję danych. To chyba najprostsze i najskuteczniejsze zabezpieczenie w takiej sytuacji.

Zablokowałeś swojego iPhone'a?
Zobacz jak odblokować iPhone

Jak odblokować telefon Samsung? Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak odblokować telefon Samsung z Androidem – i to na kilka sposobów! Problem ten rozwiązuje konto Samsung, które działa trochę jak konto Google. Warto go mieć i to nie tylko z tego powodu. Posiadanie go to same korzyści! Zarejestruj się w nim, a nie uświadczysz utraty danych – aby skonfigurować swoje konto postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie koreańskiego producenta.

W razie ostateczności rekomendujemy wizytę w serwisie. Lepiej unikać nie do końca pewnych i sprawdzonych programów komputerowych, które mogą przysporzyć więcej szkód niż pożytku. Warto dbać o telefony Samsung Galaxy, bo to udane i sprawdzone konstrukcje!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Jak odblokować telefon Samsung? Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak odblokować telefon Samsung z Androidem - i to na kilka sposobów! Problem ten rozwiązuje konto Samsung, które działa trochę jak konto Google. Warto go mieć i to nie tylko z tego powodu. Posiadanie go to same korzyści! Zarejestruj się w nim, a nie uświadczysz utraty danych - aby skonfigurować swoje konto postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie koreańskiego producenta.

W razie ostateczności rekomendujemy wizytę w serwisie. Lepiej unikać nie do końca pewnych i sprawdzonych programów komputerowych, które mogą przysporzyć więcej szkód niż pożytku. Warto dbać o telefony Samsung Galaxy, bo to udane i sprawdzone konstrukcje!

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Jeżeli zapomnisz wzoru odblokowującego telefon - czy innej metody, jak np. kod PIN - to może być to nie lada problem. Na szczęście nie zawsze jesteś skazany na twardy reset telefonu, a więc przywrócenie do ustawień fabrycznych.
Jeżeli zapomniałeś wzoru, a korzystasz ze smartfona Samsung Galaxy, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Z pomocą może przyjść Konto Samsung i usługa Find My Mobile - dzięki niej odblokujesz swój zablokowany telefon komórkowy!
W przypadku Androida możesz korzystać nie tylko z blokady za pomocą wzoru, ale też hasła. Jeżeli jednak boisz się, że i w jego przypadku może być problem z zapamiętaniem odpowiedniej konfiguracji cyfr, postaw na odblokowanie smartfona za pomocą rozpoznawania twarzy lub linii papilarnych. Naturalnie możesz łączyć jednocześnie wszystkie te metody.
star ocena
4.4/5 - (43 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

NIE DZIAŁA OPCJA TWARDEGO RESETU jesli zapomnimy pin!!!

Zapomniałam hasło do samsung galach M 51 nie pamietam jak narysowałam, proszę o pomoc

Niestety nie ma już możliwości zdalnego odblokowania w Samsung find my mobile więc ten sposób nie zadziała

mam zablokowany telefon samsung galaxy A53 5G nie pamietam hasła co mam zrobić

samsung M12 zablokowany, pin zapomniany, jest szansa na pomoc ?

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: