5 telefonów z najlepszym aparatem

1

Współczesny poręczny smartfon to prawdziwe centrum dowodzenia. Sama funkcja dzwonienia już dawno zeszła na drugi plan – dla użytkowników o wiele ważniejszymi cechami są: wygląd, szybkość oraz… jakość wykonywanych zdjęć. Na rynku znajdziemy całą masę różnych słuchawek, lecz tylko niektóre z nich potrafią wykonać całkiem sensowne fotki. Oto 5 najlepszych smartfonów z doskonałą cyfrówką, które znajdziemy w ofercie polskich operatorów.

Telefon z dobrym aparatem fotograficznym

SMS-owanie? Dzwonienie? Te tradycyjne cechy telefonu już dawno odeszły do lamusa. Obecny rynek zdeterminowany jest przez producentów tworzących produkty all-in-one, czyli takich, które posiadają jak najwięcej funkcji dodatkowych. Jedną z najbardziej pożądanych jest aparat cyfrowy. Najnowsze smartfony potrafią być doskonałymi zamiennikami dla mniej poręcznych cyfrówek – wystarczy wiedzieć co się kupuje. Poniżej prezentujemy 5 najlepszych wyborów.

Huawei P10

T2 - Smartfoneria

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
20 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
99,95
porównaj

Na początek produkt firmy Huawei. Chińczycy znaleźli doskonały sposób na podbicie serc milionów klientów na całym świecie – tworzą bardzo dobrej jakości smartfony, które z powodzeniem konkurują z najlepszymi, jednak są od nich zdecydowanie tańsze. Amatorzy fotografii powinni spojrzeć w stronę modelu P10. Urządzenie posiada 20-megapikselową matrycę oraz laserowy autofocus. Jedyną wadą jest dość ciemna przesłona – f/2.2 w obecny czasach to absolutne minimum.

Honor 8

JA + Abonament

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
59,99
porównaj

Drugim telefonem, który trafił na nasze redakcyjne biurko, jest Honor 8. Doskonały wygląd idzie w parze z dobrze zaprojektowaną cyfrówką. Zdjęcia są żywe, pełne barw, choć puryści będą narzekali na zbyt przejaskrawione oświetlone powierzchnie. Biorąc pod uwagę cenę telefonu, nieprzekraczającą 1500 zł (lub 149 zł w abonamencie za mniej więcej 126 zł), będzie to całkiem fajny wybór.

Sony Xperia XZ Premium

Solo Stan Nielimitowany

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
200,00
porównaj

Japońskie Sony od lat tworzy telefony uważane za najlepsze urządzenia do wykonywania zdjęć. W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela udanej linii Xperia. Model XZ Premium to przede wszystkim gigantyczna, 20-megapikselowa matryca, wzbogacona o przesłonę f/2.0. Dużą zaletą jest tryb wzbogacający fotki wykonane w niewystarczająco oświetlonych miejscach. Naszym zdaniem jest to najlepszy wybór na polskim rynku – tym bardziej, że słuchawkę można nabyć w abonamencie za 1 zł.

Komorkomat wyroznienie

Samsung Galaxy S8

Plan Optymalny

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
49,99
porównaj

Najnowsza Galaktyka od Samsunga to bezkompromisowa wydajność i kosmiczny wygląd. Oczywiście za funkcjonalnością idzie doskonały aparat – w tym miejscu Koreańczycy przekroczyli kolejną granicę, czego efektem jest bodaj najlepszy zamiennik tradycyjnej cyfrówki na rynku. Pomimo zastosowania zaledwie 12-megapikselowej matrycy, fotki prezentują się naprawdę fenomenalnie – doskonałe doświetlenie sceny, żywe (lecz nie sztuczne) kolory i mnóstwo funkcji manualnych. Bez wątpienia jest to numer jeden na rynku. Niestety, zbyt wysoka cena nie pozwala nam na przyznanie znaczku Polecamy.

Apple iPhone 7

Plan Standardowy

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
5 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
39,99
porównaj

Największy konkurent Samsunga nie próżnował przy projektowaniu swojego nowego flagowca. W telefonie zastosowano matrycę w rozdzielczości 12 megapiskeli, wzbogaconą o przesłonę f/1.8, co jest wartością gorszą od swojego koreańskiego odpowiednika. Pomimo tego fotki wykonywane iPhonem 7 są doskonałe i nie ma wielu powodów do narzekania. Przewagą amerykańskiego rozwiązania jest oprogramowanie – jakość obsługi i mnogość opcji to niewątpliwe zalety. Tutaj również nie możemy przyznać rekomendacji z powodu absurdalnej ceny…

Dane techniczne

Model
Matryca
Przesłona
Rozdzielczość foto
Rozdzielczość wideo
Huawei P10
20 Mpix
f/2.2
3840x2160
1920x1080
Honor 8
12 Mpix
f/2.2
3968x2976
1920x1080
Sony Xperia XZ Premium
19 Mpix
f/2.0
3840x2160
3840x2160
Samsung Galaxy S8
12 Mpix
f/1.7
4032x3024
3840x2160
Apple iPhone 7
12 Mpix
f/1.8
4032x3024
3840x2160
avatar
  • Ewa Grzybowska

    Bardzo fajne zestawienie. Właśnie szukam telefonu z dobrym aparatem. Znalazłam jeszcze coś takiego – fajne zestawienie Smartphonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi mobismart.pl/smartfon-z-najlepszym-aparatem-fotograficznym/

Wybrane oferty: