Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

10 telefonów z najlepszym aparatem

5

Często przy wyborze telefonu pod uwagę bierzemy jego fotograficzne możliwości. Producenci prześcigają się w tworzeniu lepszych aparatów, które początkowo były doczepiane do telefonów komórkowych, a następnie stały się ich integralną częścią. Wyścig na wielkość matrycy, a następnie na lepszą optykę sprawił, że obecny smartfon jest w stanie zastąpić nam cyfrówkę. Najnowsze generacje wyposażone w podwójne, a nawet potrójne obiektywy potrafią robić naprawdę ładne zdjęcia. Które z tych smartfonów są najlepszym wyborem? Wybraliśmy 10 - naszym zdaniem - najbardziej udanych konstrukcji.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020.

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

Flagowiec chińskiego producenta (premiera w marcu 2019) zaoferował niespotykane dotąd możliwości dla fotografów. Na błyszczących pleckach smartfona znajduje się główny aparat 40 Mpix (przysłona f/1.6) i dodatkowe obiektywy (w tym szerokokątny) 20 oraz 8 Mpix i ToF. W ich przypadku światło waha się od f/2.2 do f/3.4.

P30 Pro wyróżnia ponadto niesamowity zoom hybrydowy x10 (maksymalnie nawet x50!), dzięki któremu uwiecznimy obiekty niedostępne dla innych urządzeń. Podobnie jak w poprzednich generacjach Huawei z serii P, również i tym razem aparat sygnowany jest marką Leica. Z kolei na froncie tego supersmartfona znajdziemy pojedyncze oczko z matrycą aż 32 megapikseli. Jeżeli szukasz telefonu do fotografii, to bierz go śmiało, tym bardziej że jego cena zdążyła już sporo się obniżyć!

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 24.02.2020) - ok. 2700 zł.

Recenzja Huawei P30 Pro ->


Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra

Topowe modele Samsunga od wielu lat są uważane za jedne z najlepszych fotograficznych smartfonów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Urządzenie posiada 4 obiektywy głównego aparatu umieszczonego na tylnej obudowie. W Samsungu Galaxy S20 Ultra mamy do dyspozycji matryce o rozdzielczości - uwaga - 108(!), 48 i 12 Mpix z przysłonami od f/1.8 do f/3.5. Kolejne „oczko” to czujnik ToF.

Zdjęcia możemy podziwiać na pięknym ekranie Dynamic AMOLED 6,9″ i w zasadzie we wszystkich warunkach oświetleniowych wychodzą bardzo dobrze. Zdecydowanie jeden z naszych faworytów, ale do robienia zdjęć równie dobrze sprawdzi się także nieco mniejszy Samsung Galaxy S20, a także starsze generacje Galaxy S10 i Galaxy S9. Również nieco tańszy Galaxy S20+ posiada poczwórny układ aparatu głównego.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 24.02.2020) - ok. 6000 zł.


Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro to najnowszy flagowy produkt od chińskiego giganta (do momentu ukazania się generacji P40), który oferuje świetne możliwości fotograficzne. Niestety posiada też jedno „ale”.

Ten supersmartfon nie posiada wsparcia dla usług Google’a ale jeżeli Wam to nie przeszkadza, to warto zastanowić się nad tym modelem. Oferuje on moduł standardowy 40 Mpix o jasności f/1.6 i optycznej stabilizacji obrazu. Kolejny został wyposażony również w matrycę o rozdzielczości 40 Mpix i optykę o jasności f/1.8 i odpowiada za obraz szerokokątny. Oprócz tego mamy jeszcze teleobiektyw 8 Mpix i świetle f/2.2, także z optyczną stabilizacją obrazu. Nie zabrakło „oczka” do pomiaru głębi ostrości.

Na froncie zastosowano także podwójny obiektyw - jeden klasyczny z matrycą 32 Mpix o jasności f/2.0, drugi także do pomiaru głębi ostrości. Zdjęcia wykonywane w dobrych warunkach oświetleniowych wypadają świetnie. Również zdjęcia nocne potrafią mocno zaskoczyć na plus. Dużo dobrego można powiedzieć także o trybie nocnym oraz o optycznym zoomie jeśli tylko mamy statyw. Jest to jeden z najciekawszych fotograficznych smartfonów.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 24.02.2020) - ok. 3000 zł.


iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro Max

W przypadku iPhone’a 11 Pro Max mamy do dyspozycji trzy obiektywy - jeden standardowy, drugi szerokokątny i trzeci portretowy z matrycami 12 Mpix i światłem odpowiednio f/1.8, f/2.4 oraz f/2.0. Należy dodać, że dwie matryce posiadają optyczną stabilizacje obrazu, co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o jakość zdjęć. Jedynie szeroki kąt jest pozbawiony tego atutu.

Telefony od Apple’a (może nie licząc pierwszych generacji) plasowały się na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne. I nie inaczej jest w przypadku modelu 11 Pro Max. Zdjęcia są ostre, zachowują naturalne kolory, a szybki i celny autofocus pozwala nam w każdym momencie uchwycić zmieniające się kadry. Sprzęt sprawdza się dobrze zarówno przy mocnym oświetleniu jak i w warunkach nocnych. Jest to bardzo dobry sprzęt fotograficzny, aczkolwiek ma bardzo silną konkurencję.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 24.02.2020) - ok. 5500 zł (wersja 64 GB).


Google Pixel 4

Pixel 4

W oficjalnej polskiej dystrybucji model ten nie występuje, ale niektóre sklepy oferują go w swojej ofercie. Flagowiec amerykańskiego giganta oferuje podwójny aparat główny. Mamy tutaj obiektyw podstawowy o matrycy 12,2 Mpix i świetle f/1.7 wyposażony w optyczną stabilizację obrazu. Dodatkowo dostajemy teleobiektyw o matrycy 16 Mpix (f/2.4). Również tutaj nie zabrakło stabilizacji obrazu.

Fotografie prezentowane przez smartfona wychodzą naturalnie i dobrze prezentują się w niemal każdej sytuacji. Smartfon posiada kilka ciekawych funkcji, takich jak podgląd HDR na żywo. Posiada także funkcję Night Sight, która pozwala ustawić ekspozycję długości do 4 minut, dzięki czemu jest możliwość zrobienia zdjęć nocnego nieba. Jeżeli nie przeraża Was cena, a chcecie coś bezpośrednio od Google’a z możliwością robienia zdjęć rozgwieżdżonego nieba, to tą propozycje możecie wziąć pod uwagę.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 24.02.2020) - ok. 3300 zł.


Samsung Galaxy Note10+

Samsung Galaxy Note 10 Plus

Biznesowy flagowiec od Samsunga z bardzo dobrym aparatem. Seria Note zawsze dostaje najlepsze możliwe w danym momencie komponenty. Szczególnie jeśli mówimy o Galaxy Note10+.

W tym wypadku na tylnej obudowie mamy aparat z czterema obiektywami. Główny obiektyw posiada matrycę 12 Mpix i zmienną przysłonę o wartości f/1.5-2.4. Może również pochwalić się optyczną stabilizacją obrazu. Mamy tutaj także ultraszeroki kąt 16 Mpix i świetle f/2.2. Nie mogło zabraknąć teleobiektywu z podwójnym optycznym zoomem i optyczną stabilizacją obrazu o matrycy 12 Mpix i świetle f/2.1. Całość zestawu zamyka obiektyw ToF.

Pamiętajmy, że Samsung daje tutaj mechaniczną migawkę do swojego głównego obiektywu. Taki zestaw pozwala na sporo możliwości. Szczegółowość oraz odwzorowanie barw jest odpowiednie, a zdjęcia nocne na tle konkurencji prezentują się zjawiskowo. Zarówno w dzień, jak i w nocy, wykonamy tym smartfonem dobre zdjęcia.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 24.02.2020) - ok. 4300 zł.

Recenzja Samsung Galaxy Note10+ ->


Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10 front

Bardzo ciekawe podejście od chińskiego giganta! W modelu Mi Note 10 postawiono przede wszystkim na aparat i to kosztem niektórych podzespołów, które należą do średniej półki. Jednak jeżeli głównym kryterium wyboru jest aparat, to zdecydowanie warto polecić ten model.

Mamy tutaj aż 5 obiektywów w aparacie głównym, z czego największym magnesem jest podstawowe „oczko” o matrycy 108 Mpix ze światłem f/1.69 i optyczną stabilizacją obrazu. Warto dodać, że również matryca pod względem fizycznych rozmiarów jest większa od konkurencyjnych rozwiązań i posiada rozmiar 1/1.33″. Oprócz tego użytkownik dostaje aparat ultraszerokokątny 20 Mpix (f/2.2), teleobiektyw 5 Mpix ze światłem f/2.0 z optyczną stabilizacją obrazu i 10-krotnym zoomem hybrydowym, a także obiektyw dedykowany fotografii portretowej z matrycą 12 Mpix (f/2.0) i podwójnym zoomem optycznym. Całości dopełnia „oczko” do makrofotografii 2 Mpix.

Jak widać, jest to potężny zestaw do fotografii, który ma za zadanie odnaleźć się w każdej sytuacji. I zazwyczaj spełnia swoje zadanie. Szczególnie aparat główny jest wart zainteresowania, gdyż dzięki fizycznie większej matrycy dużo naturalniej i lepiej rozmywa tło w stosunki do konkurencji. Również pod względem szczegółowości i niewielkich szumów jest bardzo dobrze. Aparaty sprawdzają się bardzo dobrze w dzień i w dobrych warunkach oświetleniowych. W nocy najlepiej prezentuje się obiektyw główny. Jedynie „oczko” do makro prezentuje się przeciętnie i wygląda jakby było dodane na siłę. Taki dzisiejszy trend.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 24.02.2020) - ok. 2200 zł.


OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro

Flagowiec od chińskiego giganta w końcu mocno poprawił swoje fotograficzne możliwości. Do dyspozycji mamy trzy obiektywy w najlepszej naszym zdaniem konfiguracji. Obiektyw główny posiada matrycę 48 Mpix i światło f/1.6 oraz optyczną stabilizację obrazu. Dostajemy także obiektyw ultraszerokokątny 16 Mpix i świetle f/2.2. Do pełni szczęścia nie zabrakło stabilizowanego teleobiektywu o matrycy 8 Mpix (f/2.4).

Tyle dane techniczne. W praktyce zdjęcia prezentują się bardzo dobrze, szczególnie, jeżeli mamy dobre warunki oświetleniowe. I co ważne, tyczy się to wszystkich trzech obiektywów. Gorzej wygląda sprawa ze zdjęciami nocnymi. Można wykonać poprawne zdjęcie nocne, ale nieco będzie mu brakowało w stosunki do najlepszych nocnych aparatów. Wysuwana przednia kamerka do selfie wyróżnia OnePlusa 7 Pro na tle pozostałej dziewiątki w naszym zestawieniu.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 24.02.2020) - ok. 2900 zł.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Marcin SzermańskiMarcin z KomórkomatuRedakcja KomórkomatugonzoEwa Grzybowska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa Grzybowska
Gość
Ewa Grzybowska

Bardzo fajne zestawienie. Właśnie szukam telefonu z dobrym aparatem. Znalazłam jeszcze coś takiego – fajne zestawienie Smartphonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi mobismart.pl/smartfon-z-najlepszym-aparatem-fotograficznym/

Redakcja Komórkomatu
Gość
Redakcja Komórkomatu

Zestawienie zostało zaktualizowane o najnowsze generacje smartfonów.

gonzo
Gość
gonzo

No teraz to do listy dochodzi na pewno meizu 16xs, nowy hauwei. zaktualizujecie taka liste? chetnie zobacze

Marcin z Komórkomatu
Gość

W zestawieniu Huawei P30 Pro widnieje już od jakiegoś czasu – i to na pierwszym miejscu

Marcin Szermański
Użytkownik

Lista zaktualizowana na 24.02.2020.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów