Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

10 telefonów z najlepszym aparatem

8
najlepszy aparat w telefonie

Potrzebny Ci smartfon z najlepszym aparatem? Który telefon robi ładne zdjęcia? Zwykle są to modele z górnej półki cenowej. Najnowsze generacje wyposażone w potrójne, a nawet poczwórne obiektywy potrafią robić naprawdę ładne zdjęcia. Które z tych smartfonów są najlepszym wyborem? Wybraliśmy 10 – naszym zdaniem – najbardziej udanych konstrukcji.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021.

Najlepsze telefony do robienia zdjęć:


Telefony z najlepszym aparatem – specyfikacja

Czy zastanawiałeś się, co powinien mieć smartfon z porządnym aparatem fotograficznym? Podpowiadamy!

 • przynajmniej 3 obiektywy, choć ilość nie zawsze znaczy jakość
 • jasną przysłonę
 • dobrą optykę
 • oddzielny obiektyw szerokokątny
 • oddzielny teleobiektyw
 • dobry zoom (najlepiej cyfrowy)
 • stabilizację obrazu
 • nie musi mieć osobno makro i czujnika głębi, a jak już to „oczka” 2 Mpix odpadają
 • dużo Mpix, choć ich liczba nie zawsze przekłada się na jakość zdjęć
 • porządny sorftware

Oto nasza lista najlepszych telefonów do robienia zdjęć!


Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

Najnowszy (jeszcze) fotograficzny flagowiec chińskiego giganta. Jego premiera miała miejsce w I kwartale bieżącego roku, a sam smartfon oferuje cudowne możliwości fotograficzne.

SPRAWDŹ oferty z Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro posiada poczwórny aparat na tylnej obudowie. Główny obiektyw 50 Mpix może pochwalić się przysłoną f/1.9 i genialnym zoomem – 50x cyfrowym i 10x hybrydowym. W zestaw aparatu Leica wchodzi jeszcze obiektyw szerokokątny 40 Mpix (f/1.8), teleobiektyw 12 Mpix z pięciokrotnym bezstratnym zoomem oraz czujnik głębi. Jeżeli szukasz telefonu do fotografowania, to Huawei P40 Pro ze świetną stabilizacją jest jednym ze zdecydowanych faworytów.

Ciekawie prezentuje się również przedni aparat P40 Pro. W otworze ekranu OLED zamontowano bowiem 2 obiektywy! Jeden z nich ma 32 Mpix (f/2.2), drugi zaś to czujnik pomiaru głębi.

Recenzja Huawei P40 Pro ->


Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

To aktualny flagowiec tego producenta. I jednocześnie najlepszy fotograficzny smartfon, jaki jest aktualnie dostępny od koreańskiego giganta. Topowe modele Samsunga od wielu lat są uważane za jedne z najlepszych fotograficznych smartfonów. Nie inaczej jest w tym przypadku.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy S21 Ultra

Urządzenie posiada 4 obiektywy głównego aparatu umieszczonego na tylnej obudowie. W Samsungu Galaxy S21 Ultra do dyspozycji jest matryca o rozdzielczości 108 Mpix i światło f/1.8. Co istotne, jest ona o rozmiarze 1/1,33 cala, co oznacza, że jest to jedna z większych matryc dostępnych obecnie na rynku. Wpływa to pozytywnie na jakość i plastykę zdjęć.

Oprócz tego do dyspozycji dostajesz aparat ultraszerokokątny o matrycy 12 Mpix o świetle f/2.2, teleobiektyw również 10 Mpix z potrójnym zoomem optycznym oraz aparat peryskopowy 10 Mpix. Ten ostatni oferuje zoom optyczny maksymalnie 10-krotny. Taki zestaw pozwala na pełne spektrum możliwości fotograficznych. Nie bez znaczenia jest także dopracowane w tym aspekcie oprogramowanie Samsunga.


Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi11

Xiaomi najnowszymi modelami flagowymi (i nie tylko) udowadnia,
że wreszcie potrafi robić aparat w telefonach należące do ścisłej czołówki. Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi Mi 11.

SPRAWDŹ oferty z Xiaomi Mi 11

Ten smartfon oferuje potrójny aparat z obiektywem głównym 108 Mpix! Wartość przysłony wynosi tu f/1.85, a wspomaga go aparat ultraszerokokątny 13 Mpix o świetle f/2.4. Całość uzupełnia obiektyw makro z funkcją tele o matrycy 5 Mpix (również f/2.4).

Xiaomi Mi 11 to pierwszy smartfon ze Snapdragonem 888 na pokładzie. Zatem na wydajność także nie będziesz narzekał. Chiński producent cały czas pracuje również nad oprogramowaniem fotograficznym i trzeba przyznać, że wychodzi mu to coraz lepiej.


iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro Max

W przypadku iPhone’a 12 Pro Max mamy do dyspozycji trzy obiektywy – jeden standardowy, drugi szerokokątny i trzeci teleobiektyw z matrycami 12 Mpix i światłem odpowiednio f/1.6, f/2.4 oraz f/2.2. Jest to pewnego rodzaju ewolucja w stosunku do poprzednika.

SPRAWDŹ oferty z iPhone 12 Pro Max

Dwie matryce posiadają optyczną stabilizacje obrazu, co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o jakość zdjęć. Jedynie szeroki kąt jest pozbawiony tej funkcji. Telefony od Apple’a zazwyczaj plasowały się na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne. I nie inaczej jest w przypadku modelu 12 Pro Max.

Sprzęt ten często jest zestawiany do porównań najlepszych smartfonów fotograficznych i już sam ten fakt mówi o jakości zdjęć oferowanych przez najwyższy model z logo nadgryzionego jabłka. Jest to bardzo dobry sprzęt fotograficzny, aczkolwiek ma bardzo silną konkurencję.


Samsung Galaxy Note20 Ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Również linia biznesowych flagowców od Samsunga ma czym się pochwalić w kwestii aparatów. I również one nie ustępują konkurencji, a w wielu aspektach ją przewyższają, jak to ma miejsce z Galaxy Note20 Ultra.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy Note20 Ultra

Na pokładzie tego smartfona znajdziesz tutaj flagową jednostkę fotograficzną o matrycy 108 Mpix i świetle f/1.8. Aparat posiada także optyczną stabilizację obrazu. Oprócz tego, znalazło się tutaj miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 12 Mpix i świetle f/2.2. Całość uzupełnia trzeci aparat z funkcją teleobiektywu o matrycy również 12 Mpix i świetle f/3.0. Co ważne, on również posiada optyczną stabilizację obrazu.

Dobrze także prezentuje się tutaj pięciokrotny optyczny zoom. W połączeniu ze świetnym ekranem i rysikiem S Pen trzeba przyznać, że jest to urządzenie kompletne!

Recenzja Samsung Galaxy Note20 Ultra ->


Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro 5G

Jeżeli szukasz możliwie najlepszego fotograficznego smartfona niezależnie od ceny i systemu, być może wszelkie twoje bolączki rozwiąże właśnie ten model – Huawei Mate 40 Pro. Musisz jedynie pamiętać, że nie znajdziesz tutaj zainstalowanego sklepu Google’a i innych popularnych androidowych aplikacji. Część z nich możesz dograć oficjalnie, a część z nich innymi metodami.

SPRAWDŹ oferty z Huawei Mate 40 Pro

Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne jest tutaj naprawdę dobrze. Podstawowy aparat wyposażony jest w matrycę 50 Mpix o świetle f/1.9. Posiada on także optyczną stabilizację obrazu. Oprócz tego jest tutaj do dyspozycji aparat ultraszerokokątny o matrycy 20 Mpix i świetle f/1.8. Kolejnym aparatem do dyspozycji jest teleobiektyw 12 Mpix (f/3.4).

Tutaj również otrzymasz zaimplementowaną optyczną stabilizację obrazu oraz pięciokrotny optyczny zoom. Jest to flagowiec z krwi i kości, a także jeden z najlepszych smartfonów jaki wyszedł na rynek zarówno pod względem fotograficznym, specyfikacji jaki i jakości wykonania!


OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 ProNiegdysiejszy „zabójca flagowców”, miał kiedyś świetną cenę i niekoniecznie najlepszy aparat. Teraz te proporcje się odwróciły. Smartfon już nie jest tak tani jak wcześniej ale jego możliwości fotograficzne uległy znacznej poprawie.

SPRAWDŹ oferty z OnePlus 9 Pro

Przypadku najnowszego flagowca OnePlus 9 Pro dostajesz do dyspozycji aparat podstawowy o matrycy 48 Mpix i świetle f/1.8. Oprócz tego do dyspozycji dostajesz aparat szerokokątny 50 Mpix i świetle f/2.2. Ale to nie wszystko!

Znalazło się tutaj także miejsce dla teleobiektywu 8 Mpix i świetle f/2.4 z optyczną stabilizacją obrazu. Całość uzupełnia obiektyw o matrycy 2 Mpix, który służy do pomiaru głębi. To dość podobny zestaw, jaki można było spotkać w poprzedniku tego OnePlusa, a więc w OnePlusie 8 Pro. Całość oczywiście pracuje pod kontrolą flagowej specyfikacji i świetnego oraz cenionego oprogramowania w postaci nakładki OxygenOS.


Sony Xperia 5 II

Sony Xperia 5 II

Japoński koncern w dalszym ciągu stara się zaistnieć na smartfonowym rynku. I trzeba przyznać, że w niektórych wypadkach idzie mu całkiem nieźle. Szczególnie jeżeli chodzi o flagowe produkty, jak Xperia 5 II. Również pod względem fotografii Sony nieźle popracowało i efekty tej pracy widać w jakości zdjęć.

SPRAWDŹ oferty z Sony Xperia 5 II

W przypadku tego modelu zdecydowano się zastosować podstawowy aparat o matrycy 12 Mpix i świetle f/1.7. Posiada również stabilizację optyczną. Oprócz tego smartfon posiada także aparat ultraszerokokątny również o matrycy 12 Mpix i świetle f/2.2. Całość zamyka teleobiektyw (a jakże!) z matrycą 12 Mpix o świetle f/2.4.

Znajduje się tutaj trzykrotny zoom optyczny oraz stabilizacja obrazu. Daje to spore możliwości fotograficzne. Również pod względem wydajności nowy produkt od Sony jest ciekawym urządzeniem.

Recenzja Sony Xperia 5 II ->


Google Pixel 5

Pixel 5

Flagowiec od Google’a wyróżnia się czystym Androidem i jakością wykonywanych zdjęć. Co prawda nie jest oficjalnie w Polsce dystrybuowany, ale zawsze możesz ściągnąć go z zagranicy lub zdać się na ofertę polskich sklepów, które sprzedają urządzenie na własną rękę.

Na pokładzie znalazło się miejsce na podstawowy aparat o matrycy 12,2 Mpix o świetle f/1.7. Posiada także optyczną stabilizację obrazu. Drugi aparat ultraszerokokątny otrzymał z kolei matrycę 16 Mpix i światło f/2.2.

I to tyle. Ale w tym wypadku wystarczy. Smartfon oferuje między innymi efektywny tryb dedykowany astrofotografii. Zdjęcia z Pixeli od dłuższego czasu należą do jednych z lepszych w smartfonowym świecie.


Xiaomi 11T Pro

Xiaomi Mi11T Pro

A co jeżeli szukasz świetnego fotograficznego smartfona z dobrymi parametrami i w dość przystępnej cenie? Odpowiedzią na to pytanie jest właśnie model Xiaomi 11T Pro!

SPRAWDŹ oferty z Xiaomi 11T Pro

W przypadku aparatów podstawowa jednostka wyposażona jest w matrycę 108 Mpix ze światłem f/1.75. Znajdziesz tutaj również obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i świetle f/2.2. Całość uzupełnia aparat dedykowany aparat do makro o matrycy 5 Mpix i świetle f/2.4.

Trzeba również przyznać, że całościowo jest to bardzo dobry smartfon fotograficzny (choć brak teleobiektywu), a na dodatek w porównaniu z wieloma innymi nie kosztuje najwięcej. Poza tym jest tu bardzo mocny Snapdragon 888, dużo pamięci, ładny ekran i bardzo szybkie ładowanie. Naprawdę warto!

Recenzja Xiaomi 11T Pro ->

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

8
Dodaj komentarz

6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Ewa Grzybowska

Bardzo fajne zestawienie. Właśnie szukam telefonu z dobrym aparatem. Znalazłam jeszcze coś takiego – fajne zestawienie Smartphonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi mobismart.pl/smartfon-z-najlepszym-aparatem-fotograficznym/

Redakcja Komórkomatu

Zestawienie zostało zaktualizowane o najnowsze generacje smartfonów.

gonzo

No teraz to do listy dochodzi na pewno meizu 16xs, nowy hauwei. zaktualizujecie taka liste? chetnie zobacze

W zestawieniu Huawei P30 Pro widnieje już od jakiegoś czasu – i to na pierwszym miejscu

Lista zaktualizowana na 24.02.2020.

jakub

google pixel?

Jacek

Dzięki za ciekawy artykuł!

A jaki aparat polecasz/polceacie do wykonywania zdjęć mieszkań?
Jako agent nieruchomości robię zdjęcia mieszkań. Jaki model byłby najlepszy?

Robert

… tylko nikt nie podaje ile to stopni te ultra szerokokątne :(

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów