Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Często przy wyborze telefonu pod uwagę bierzemy jego fotograficzne możliwości. Producenci prześcigają się w tworzeniu lepszych aparatów, które początkowo były doczepiane do telefonów komórkowych, a następnie stały się ich integralną częścią. Wyścig na wielkość matrycy, a następnie na lepszą optykę sprawił, że obecny smartfon jest w stanie zastąpić nam cyfrówkę. Najnowsze generacje wyposażone w podwójne, a nawet potrójne obiektywy potrafią robić naprawdę ładne zdjęcia. Które z tych smartfonów są najlepszym wyborem? Wybraliśmy 10 – naszym zdaniem – najbardziej udanych konstrukcji.

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020.

Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

Najnowszy fotograficzny flagowiec chińskiego giganta. Jego premiera miała miejsce w I kwartale bieżącego roku, a sam smartfon oferuje cudowne możliwości fotograficzne.

SPRAWDŹ oferty z Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro posiada poczwórny aparat na tylnej obudowie. Główny obiektyw 50 Mpix może pochwalić się przysłoną f/1.9 i genialnym zoomem – 50x cyfrowym i 10x hybrydowym. W zestaw aparatu Leica wchodzi jeszcze obiektyw szerokokątny 40 Mpix (f/1.8), teleobiektyw 12 Mpix z pięciokrotnym bezstratnym zoomem oraz czujnik głębi. Jeżeli szukasz telefonu do fotografowania, to Huawei P40 Pro ze świetną stabilizacją jest jednym ze zdecydowanych faworytów.

Ciekawie prezentuje się również przedni aparat P40 Pro. W otworze ekranu OLED zamontowano bowiem 2 obiektywy! Jeden z nich ma 32 Mpix (f/2.2), drugi zaś to czujnik pomiaru głębi.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 03.06.2020) – ok. 4300 zł.


Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro

Ekslagowiec chińskiego producenta (premiera w marcu 2019) zaoferował niespotykane dotąd możliwości dla fotografów. Na błyszczących pleckach smartfona znajduje się główny aparat 40 Mpix (przysłona f/1.6) i dodatkowe obiektywy (w tym szerokokątny) 20 oraz 8 Mpix i ToF. W ich przypadku światło waha się od f/2.2 do f/3.4.

SPRAWDŹ oferty z Huawei P30 Pro

P30 Pro wyróżnia ponadto niesamowity zoom hybrydowy x10 (maksymalnie nawet x50!), dzięki któremu uwiecznimy obiekty niedostępne dla innych urządzeń. Podobnie jak w poprzednich generacjach Huawei z serii P, również i tym razem aparat sygnowany jest marką Leica. Z kolei na froncie tego supersmartfona znajdziemy pojedyncze oczko z matrycą aż 32 megapikseli. Jeżeli szukasz telefonu do fotografii, to bierz go śmiało, tym bardziej że jego cena zdążyła już sporo się obniżyć!

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 03.06.2020) – ok. 2600 zł.

Recenzja Huawei P30 Pro ->


Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra

Topowe modele Samsunga od wielu lat są uważane za jedne z najlepszych fotograficznych smartfonów. Nie inaczej jest w tym przypadku. Urządzenie posiada 4 obiektywy głównego aparatu umieszczonego na tylnej obudowie. W Samsungu Galaxy S20 Ultra mamy do dyspozycji matryce o rozdzielczości – uwaga – 108(!), 48 i 12 Mpix z przysłonami od f/1.8 do f/3.5. Kolejne „oczko” to czujnik ToF.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy S20 Ultra

Zdjęcia możemy podziwiać na pięknym ekranie Dynamic AMOLED 6,9″ i w zasadzie we wszystkich warunkach oświetleniowych wychodzą bardzo dobrze. Zdecydowanie jeden z naszych faworytów, ale do robienia zdjęć równie dobrze sprawdzi się także nieco mniejszy Samsung Galaxy S20, a także starsze generacje Galaxy S10 i Galaxy S9. Również nieco tańszy Galaxy S20+ posiada poczwórny układ aparatu głównego.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 03.06.2020) – ok. 5900 zł.

Recenzja Samsung Galaxy S20 Ultra ->


Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro to najnowszy flagowy produkt od chińskiego giganta (do momentu ukazania się generacji P40), który oferuje świetne możliwości fotograficzne. Niestety posiada też jedno „ale”.

SPRAWDŹ oferty z Huawei Mate 30 Pro

Ten supersmartfon nie posiada wsparcia dla usług Google’a ale jeżeli Wam to nie przeszkadza, to warto zastanowić się nad tym modelem. Oferuje on moduł standardowy 40 Mpix o jasności f/1.6 i optycznej stabilizacji obrazu. Kolejny został wyposażony również w matrycę o rozdzielczości 40 Mpix i optykę o jasności f/1.8 i odpowiada za obraz szerokokątny. Oprócz tego mamy jeszcze teleobiektyw 8 Mpix i świetle f/2.2, także z optyczną stabilizacją obrazu. Nie zabrakło „oczka” do pomiaru głębi ostrości.

Na froncie zastosowano także podwójny obiektyw – jeden klasyczny z matrycą 32 Mpix o jasności f/2.0, drugi także do pomiaru głębi ostrości. Zdjęcia wykonywane w dobrych warunkach oświetleniowych wypadają świetnie. Również zdjęcia nocne potrafią mocno zaskoczyć na plus. Dużo dobrego można powiedzieć także o trybie nocnym oraz o optycznym zoomie jeśli tylko mamy statyw. Jest to jeden z najciekawszych fotograficznych smartfonów.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 03.06.2020) – ok. 3000 zł.


Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi10

Xiaomi najnowszymi modelami flagowymi (i nie tylko) udowadnia, że wreszcie potrafi robić aparat w telefonach należące do ścisłej czołówki. Tak też jest z Xiaomi Mi 10 z I kwartału 2020.

SPRAWDŹ oferty z Xiaomi Mi 10

Ten super smartfon ma poczwórny aparat z obiektywem głównym 108 Mpix! Wartość przysłony wynosi tu f/1.69, a wspomaga go aparat szerokokątny 13 Mpix (123 stopnie) i 2 obiektywy po 2 Mpix – czujnik pomiaru głębi i obiektyw makro. Ostatnie 3 obiektywy mają światło f/2.4. Do pełni szczęścia brakuje w zasadzie teleobiektywu. Uwaga – domyślnie telefon robi zdjęcia w 23 Mpix, ale po przełączeniu na tryb Pro uwolnisz 108-megapikselowy potencjał. Bardzo dokładne zdjęcia wykonane w tym trybie ważą sporo ponad 20 megabajtów!

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 03.06.2020) – ok. 3500 zł.

Recenzja Xiaomi Mi 10 ->


iPhone 11 Pro Max

iPhone 11 Pro Max

W przypadku iPhone’a 11 Pro Max mamy do dyspozycji trzy obiektywy – jeden standardowy, drugi szerokokątny i trzeci portretowy z matrycami 12 Mpix i światłem odpowiednio f/1.8, f/2.4 oraz f/2.0. Należy dodać, że dwie matryce posiadają optyczną stabilizacje obrazu, co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o jakość zdjęć. Jedynie szeroki kąt jest pozbawiony tego atutu.

SPRAWDŹ oferty z iPhone 11 Pro Max

Telefony od Apple’a (może nie licząc pierwszych generacji) plasowały się na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne. I nie inaczej jest w przypadku modelu 11 Pro Max. Zdjęcia są ostre, zachowują naturalne kolory, a szybki i celny autofocus pozwala nam w każdym momencie uchwycić zmieniające się kadry. Sprzęt sprawdza się dobrze zarówno przy mocnym oświetleniu jak i w warunkach nocnych. Jest to bardzo dobry sprzęt fotograficzny, aczkolwiek ma bardzo silną konkurencję.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 03.06.2020) – ok. 5600 zł (wersja 64 GB).


Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10 front

Bardzo ciekawe podejście od chińskiego giganta! W modelu Mi Note 10 postawiono przede wszystkim na aparat i to kosztem niektórych podzespołów, które należą do średniej półki. Jednak jeżeli głównym kryterium wyboru jest aparat, to zdecydowanie warto polecić ten model.

SPRAWDŹ oferty z Xiaomi Mi Note 10

Mamy tutaj aż 5 obiektywów w aparacie głównym, z czego największym magnesem jest podstawowe „oczko” o matrycy 108 Mpix ze światłem f/1.69 i optyczną stabilizacją obrazu. Warto dodać, że również matryca pod względem fizycznych rozmiarów jest większa od konkurencyjnych rozwiązań i posiada rozmiar 1/1.33″. Oprócz tego użytkownik dostaje aparat ultraszerokokątny 20 Mpix (f/2.2), teleobiektyw 5 Mpix ze światłem f/2.0 z optyczną stabilizacją obrazu i 10-krotnym zoomem hybrydowym, a także obiektyw dedykowany fotografii portretowej z matrycą 12 Mpix (f/2.0) i podwójnym zoomem optycznym. Całości dopełnia „oczko” do makrofotografii 2 Mpix.

Jak widać, jest to potężny zestaw do fotografii, który ma za zadanie odnaleźć się w każdej sytuacji. I zazwyczaj spełnia swoje zadanie. Szczególnie aparat główny jest wart zainteresowania, gdyż dzięki fizycznie większej matrycy dużo naturalniej i lepiej rozmywa tło w stosunki do konkurencji. Również pod względem szczegółowości i niewielkich szumów jest bardzo dobrze. Aparaty sprawdzają się bardzo dobrze w dzień i w dobrych warunkach oświetleniowych. W nocy najlepiej prezentuje się obiektyw główny. Jedynie „oczko” do makro prezentuje się przeciętnie i wygląda jakby było dodane na siłę. Taki dzisiejszy trend.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 24.02.2020) – ok. 2000 zł.

Recenzja Xiaomi Mi 10 Note ->


OnePlus 7 Pro

OnePlus 7 Pro

Flagowiec od chińskiego giganta w końcu mocno poprawił swoje fotograficzne możliwości. Do dyspozycji mamy trzy obiektywy w najlepszej naszym zdaniem konfiguracji. Obiektyw główny posiada matrycę 48 Mpix i światło f/1.6 oraz optyczną stabilizację obrazu. Dostajemy także obiektyw ultraszerokokątny 16 Mpix i świetle f/2.2. Do pełni szczęścia nie zabrakło stabilizowanego teleobiektywu o matrycy 8 Mpix (f/2.4).

SPRAWDŹ oferty z OnePlus 7 Pro

Tyle dane techniczne. W praktyce zdjęcia prezentują się bardzo dobrze, szczególnie, jeżeli mamy dobre warunki oświetleniowe. I co ważne, tyczy się to wszystkich trzech obiektywów. Gorzej wygląda sprawa ze zdjęciami nocnymi. Można wykonać poprawne zdjęcie nocne, ale nieco będzie mu brakowało w stosunki do najlepszych nocnych aparatów. Wysuwana przednia kamerka do selfie wyróżnia OnePlusa 7 Pro na tle pozostałej dziewiątki w naszym zestawieniu.

Cena rynkowa (wg serwisu ceneo.pl na 03.06.2020) – ok. 3200 zł.

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
jakubMarcin SzermańskiMarcin z KomórkomatuRedakcja Komórkomatugonzo Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Ewa Grzybowska
Gość
Ewa Grzybowska

Bardzo fajne zestawienie. Właśnie szukam telefonu z dobrym aparatem. Znalazłam jeszcze coś takiego – fajne zestawienie Smartphonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi mobismart.pl/smartfon-z-najlepszym-aparatem-fotograficznym/

Redakcja Komórkomatu
Gość
Redakcja Komórkomatu

Zestawienie zostało zaktualizowane o najnowsze generacje smartfonów.

gonzo
Gość
gonzo

No teraz to do listy dochodzi na pewno meizu 16xs, nowy hauwei. zaktualizujecie taka liste? chetnie zobacze

Marcin z Komórkomatu
Gość

W zestawieniu Huawei P30 Pro widnieje już od jakiegoś czasu – i to na pierwszym miejscu

Marcin Szermański
Użytkownik

Lista zaktualizowana na 24.02.2020.

jakub
Gość
jakub

google pixel?

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów