Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

10 telefonów z najlepszym aparatem

Motorola Edge 30 Ultra

Potrzebny Ci smartfon z najlepszym aparatem? Który telefon robi ładne zdjęcia? Zwykle są to modele z górnej półki cenowej. Najnowsze generacje wyposażone w potrójne, a nawet poczwórne obiektywy potrafią robić naprawdę ładne zdjęcia. Które z tych smartfonów są najlepszym wyborem? Wybraliśmy 10 – naszym zdaniem – najbardziej udanych konstrukcji.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022.


Telefony z najlepszym aparatem – specyfikacja

Czy zastanawiałeś się, co powinien mieć smartfon z porządnym aparatem fotograficznym? Podpowiadamy!

Najpopularniejsze telefony z bardzo dobrym aparatem 2023:

Cechy dobrego smartfona do fotografii:

 • przynajmniej 3 obiektywy, choć ilość nie zawsze znaczy jakość
 • jasna przysłona
 • dobra optyka
 • oddzielny obiektyw szerokokątny
 • oddzielny teleobiektyw
 • dobry zoom (najlepiej optyczny)
 • stabilizacja obrazu
 • nie musi mieć osobno makro i czujnika głębi, a jak już to „oczka” 2 Mpix odpadają
 • dużo Mpix, choć ich liczba nie zawsze przekłada się na jakość zdjęć
 • porządny sorftware

Oto nasza lista najlepszych telefonów do robienia zdjęć!


Motorola Edge 30 Ultra

Motorola Edge 30 UltraPierwszy telefon z aparatem 200 Mpix! No, w zasadzie drugi po Motoroli X30 Pro, ale to tak naprawdę ten sam telefon, lecz przeznaczony na inne rynki. Model Edge 30 Ultra można kupić także w Polsce!

SPRAWDŹ oferty z Motorola Edge 30 Ultra

Motorola Edge 30 Ultra pochodzi z III kwartału 2022 roku. Dostajesz tu do dyspozycji aparat podstawowy z OIS o matrycy aż 200 Mpix i świetle f/1.95. Oprócz tego do dyspozycji dostajesz aparat szerokokątny 50 Mpix i świetle f/2.2. Ale to nie wszystko – znalazło się tutaj także miejsce dla teleobiektywu 12 Mpix i świetle f/1.6.

Na uwagę zasługuje także przedni aparat do selfie z matrycą 60 Mpix. Ta flagowa jednostka Motoroli ma także świetny ekran OLED, bardzo mocny procesor i sporo wbudowanej pamięci. Innymi słowy znakomity smartfon multimedialny!


Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro

Chiński koncern w dalszym ciągu stara się wciąż istnieć na smartfonowym rynku. Jednym z ratunków ma być fotograficzny Huawei P50 Pro, który trafił na rynki zachodnie przeszło pół roku po chińskiej premierze. Co oferuje?

SPRAWDŹ oferty z Huawei P50 Pro

W przypadku tego modelu zdecydowano się zastosować podstawowy aparat Leica o matrycy 50 Mpix i świetle f/1.8 z zoomem 10x i cyfrowym 100x. Posiada również stabilizację optyczną. Oprócz tego smartfon posiada także inne obiektywy: aparat 40 Mpix f/1.6, aparat ultraszerokokątny 13 Mpix i świetle f/2.2. Całość zamyka teleobiektyw z matrycą 64 Mpix o świetle f/3.5.

Huawei P50 Pro to godny następca modeli P20 Pro, P30 Pro i P40 Pro – daje naprawdę spore możliwości fotograficzne. Również pod względem wydajności flagowy produkt od Huawei jest ciekawym urządzeniem. Tym bardziej, że to ostatni flagowiec Huawei z aparatem Leica.

Recenzja Huawei P50 Pro


Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra

Również najnowszy flagowiec Samsunga ma świetne walory fotograficzne. Poznaj topowego Galaxy S22 Ultra ze stycznia 2022 roku!

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy S22 Ultra

Na pokładzie Samsunga Galaxy S22 Ultra znalazło się miejsce na poczwórny aparat fotograficzny. Pierwszy obiektyw ma matrycę 108 Mpix i przysłonę f/1.8, OIS i zoom cyfrowy 100x. Drugi obiektyw szerokokątny ma 12 Mpix rozdzielczości i f/2.2. Uzupełniają je 2 teleobiektywy 10 Mpix (f/2.4) oraz 10 Mpix (f/4.9). Ten ostatni ma bezstratny zoom 10x i optyczny 100 Mpix!

Samsung Galaxy S22 Ultra bardzo przypomina serię Note ze względu na design i chowany rysik S Pen. Warto!

Recenzja Samsung Galaxy S22 Ultra


Sony Xperia PRO-I

Sony Xperia PRO-I

Sony Xperia PRO-I to ostatnia nowość Japończyków stworzona dla fanów fotografii. Smartfon pochodzi z końcówki 2021 roku.

Ten górnopółkowy smartfon z Kraju Kwitnącej Wiśni został wyposażony w potrójny aparat fotograficzny 3x 12 Mpix. Ma wysokiej klasy lustrzany obiektyw oraz przetwornik obrazu 1.0. Poza tym jest tu bardzo mocny Snapdragon 888, dużo pamięci (aż 12 GB RAM), śliczny ekran OLED 6,50″ (aż 643 ppi!) i mocna bateria 4500 mAh z szybkim ładowaniem.

Telefon nie jest tani, ale niejeden fotograf będzie chciał go mieć! Tym bardziej, że zapewnia łączność 5G, ma minijacka 3,5 mm (klasyczne złącze słuchawkowe) i wysokiej klasy głośniki stereo.


Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

Najnowszy (jeszcze) fotograficzny flagowiec chińskiego giganta. Jego premiera miała miejsce w I kwartale bieżącego roku, a sam smartfon oferuje cudowne możliwości fotograficzne.

SPRAWDŹ oferty z Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro posiada poczwórny aparat na tylnej obudowie. Główny obiektyw 50 Mpix może pochwalić się przysłoną f/1.9 i genialnym zoomem – 50x cyfrowym i 10x hybrydowym. W zestaw aparatu Leica wchodzi jeszcze obiektyw szerokokątny 40 Mpix (f/1.8), teleobiektyw 12 Mpix z pięciokrotnym bezstratnym zoomem oraz czujnik głębi. Jeżeli szukasz telefonu do fotografowania, to Huawei P40 Pro ze świetną stabilizacją jest jednym ze zdecydowanych faworytów.

Ciekawie prezentuje się również przedni aparat P40 Pro. W otworze ekranu OLED zamontowano bowiem 2 obiektywy! Jeden z nich ma 32 Mpix (f/2.2), drugi zaś to czujnik pomiaru głębi.

Recenzja Huawei P40 Pro


Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

To aktualny flagowiec tego producenta. I jednocześnie najlepszy fotograficzny smartfon, jaki jest aktualnie dostępny od koreańskiego giganta. Topowe modele Samsunga od wielu lat są uważane za jedne z najlepszych fotograficznych smartfonów. Nie inaczej jest w tym przypadku.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy S21 Ultra

Urządzenie posiada 4 obiektywy głównego aparatu umieszczonego na tylnej obudowie. W Samsungu Galaxy S21 Ultra do dyspozycji jest matryca o rozdzielczości 108 Mpix i światło f/1.8. Co istotne, jest ona o rozmiarze 1/1,33 cala, co oznacza, że jest to jedna z większych matryc dostępnych obecnie na rynku. Wpływa to pozytywnie na jakość i plastykę zdjęć.

Oprócz tego do dyspozycji dostajesz aparat ultraszerokokątny o matrycy 12 Mpix o świetle f/2.2, teleobiektyw również 10 Mpix z potrójnym zoomem optycznym oraz aparat peryskopowy 10 Mpix. Ten ostatni oferuje zoom optyczny maksymalnie 10-krotny. Taki zestaw pozwala na pełne spektrum możliwości fotograficznych. Nie bez znaczenia jest także dopracowane w tym aspekcie oprogramowanie Samsunga.


Xiaomi 12 Pro

Xiaomi 12 Pro

Xiaomi najnowszymi modelami flagowymi (i nie tylko) udowadnia,
że wreszcie potrafi robić aparat w telefonach należące do ścisłej czołówki. Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi 12 Pro.

SPRAWDŹ oferty z Xiaomi 12 Pro

Ten smartfon oferuje potrójny aparat z obiektyami 3x 50 Mpix! Xiaomi 12 Pro robi bardzo ładne zdjęcia, którymi będziesz mógł się pochwalić nie tylko w mediach społecznościowych.

Co poza świetnym aparatem? Xiaomi 12 Pro ma Snapdragona 8 Gen 1 i 12 GB RAM na pokładzie, zatem na wydajność także nie będziesz narzekał. Chiński producent cały czas pracuje również nad oprogramowaniem fotograficznym i trzeba przyznać, że wychodzi mu to coraz lepiej.

Co prawda w Chinach zadebiutowała nowa seria Xiaomi 12S z aparatami Leica, ale nie jest ona (jeszcze) dostępna w Polsce. Czekamy na nowe modele z niecierpliwością!


iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro

W przypadku iPhone’a 14 Pro Max mamy do dyspozycji trzy obiektywy – jeden standardowy, drugi szerokokątny i trzeci teleobiektyw (zoom cyfrowy 15x; bezstratny 3x) z matrycami 48, 12 i 12 Mpix i światłem odpowiednio f/1.78, f/2.2 oraz f/2.8.

SPRAWDŹ oferty z iPhone 14 Pro Max

Tak, zgadza się. To pierwszy iPhone z głównym aparatem 48 Mpix! Telefony od Apple’a zazwyczaj plasowały się na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne. I nie inaczej jest w przypadku modelu 14 Pro Max.

Sprzęt ten jest już chwalony i zestawiany do porównań najlepszych smartfonów fotograficznych – już sam ten fakt mówi o jakości zdjęć oferowanych przez najwyższy model z logo nadgryzionego jabłka. Jest to bardzo dobry sprzęt fotograficzny, aczkolwiek trzeba przyznać, że ma bardzo silną konkurencję.


OPPO Find X5 Pro

OPPO Find X5 Pro 5G

Również najnowszy flagowiec OPPO ma się czym pochwalić w kwestii fotografii. Tworząc aparat Chińczycy współpracowali ze szwedzkim Hasselbad. Co ma do zaoferowania?

SPRAWDŹ oferty z OPPO Find X5 Pro

Na pokładzie smartfona OPPO Find X5 Pro znajdziesz tutaj jednostkę fotograficzną Sony IMX766 o matrycy 50 Mpix i świetle f/1.7. Aparat posiada także optyczną stabilizację obrazu, a także zoom cyfrowy 20x i optyczny 3x. Oprócz tego, znalazło się tutaj miejsce dla aparatu szerokokątnego 50 Mpix (ten sam model matrycy Sony) i świetle f/2.2. Całość uzupełnia trzeci aparat z funkcją teleobiektywu o matrycy również 13 Mpix i świetle f/2.4 (cyfrowy 20x, optyczny 5x). Co ważne, również i on posiada optyczną stabilizację obrazu.

Zdjęcia wychodzą świetne, OPPO zadbał o aplikację aparatu, jak i sztuczną inteligencję. Nie zawiedziesz się!


Huawei Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro

Jeżeli szukasz możliwie najlepszego fotograficznego smartfona niezależnie od ceny i systemu, być może wszelkie twoje bolączki rozwiąże właśnie ten model – Huawei Mate 50 Pro z września 2022. Musisz jedynie pamiętać, że nie znajdziesz tutaj zainstalowanego sklepu Google’a i innych popularnych androidowych aplikacji. Część z nich możesz dograć oficjalnie, a część z nich innymi metodami.

SPRAWDŹ oferty z Huawei Mate 50 Pro

Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne jest tutaj naprawdę dobrze. Podstawowy aparat wyposażony jest w matrycę 50 Mpix ze zmienną przysłoną f/1.4-f/4.0. Posiada on także optyczną stabilizację obrazu. Oprócz tego jest tutaj do dyspozycji aparat szerokokątny o matrycy 13 Mpix i świetle f/2.2. Kolejnym aparatem do dyspozycji jest teleobiektyw 64 Mpix (f/3.4) z OIS. Zarówno obiektyw tele, jak i główny zapewniają zoom cyfrowy 100x, a ten pierwszy także bezstratny 3,5x!

Trzeba jednak pamiętać, że w tym Huaweiu aparaty nie są już sygnowane marką Leica.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

11
Dodaj komentarz

9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Ewa Grzybowska

Bardzo fajne zestawienie. Właśnie szukam telefonu z dobrym aparatem. Znalazłam jeszcze coś takiego – fajne zestawienie Smartphonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi mobismart.pl/smartfon-z-najlepszym-aparatem-fotograficznym/

Redakcja Komórkomatu

Zestawienie zostało zaktualizowane o najnowsze generacje smartfonów.

gonzo

No teraz to do listy dochodzi na pewno meizu 16xs, nowy hauwei. zaktualizujecie taka liste? chetnie zobacze

W zestawieniu Huawei P30 Pro widnieje już od jakiegoś czasu – i to na pierwszym miejscu

Lista zaktualizowana na 24.02.2020.

jakub

google pixel?

Jacek

Dzięki za ciekawy artykuł!

A jaki aparat polecasz/polceacie do wykonywania zdjęć mieszkań?
Jako agent nieruchomości robię zdjęcia mieszkań. Jaki model byłby najlepszy?

Robert

… tylko nikt nie podaje ile to stopni te ultra szerokokątne :(

Monika

a gdzie to zestawienie? mam sobie sama zrobić zestawienie w tabelce wyciągając info z tekstu?

MICHAŁ

…dobry zoom (najlepiej cyfrowy)…
———————————————————–
Jaki błąd!
Leprzy jednak optyczny.

Przemo

vivo x80 pro ?

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów