Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Potrzebny Ci smartfon z najlepszym aparatem? Który telefon robi ładne zdjęcia? Zwykle są to modele z górnej półki cenowej. Najnowsze generacje wyposażone w potrójne, a nawet poczwórne obiektywy potrafią robić naprawdę ładne zdjęcia. Które z tych smartfonów są najlepszym wyborem? Wybraliśmy 10 – naszym zdaniem – najbardziej udanych konstrukcji.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022.


Telefony z najlepszym aparatem – specyfikacja

Czy zastanawiałeś się, co powinien mieć smartfon z porządnym aparatem fotograficznym? Podpowiadamy!

Najpopularniejsze telefony z bardzo dobrym aparatem 2022:

Cechy dobrego smartfona do fotografii:

 • przynajmniej 3 obiektywy, choć ilość nie zawsze znaczy jakość
 • jasna przysłona
 • dobra optyka
 • oddzielny obiektyw szerokokątny
 • oddzielny teleobiektyw
 • dobry zoom (najlepiej cyfrowy)
 • stabilizacja obrazu
 • nie musi mieć osobno makro i czujnika głębi, a jak już to „oczka” 2 Mpix odpadają
 • dużo Mpix, choć ich liczba nie zawsze przekłada się na jakość zdjęć
 • porządny sorftware

Oto nasza lista najlepszych telefonów do robienia zdjęć!


Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro

Chiński koncern w dalszym ciągu stara się wciąż istnieć na smartfonowym rynku. Jednym z ratunków ma być fotograficzny Huawei P50 Pro, który trafił na rynki zachodnie przeszło pół roku po chińskiej premierze. Co oferuje?

SPRAWDŹ oferty z Huawei P50 Pro

W przypadku tego modelu zdecydowano się zastosować podstawowy aparat Leica o matrycy 50 Mpix i świetle f/1.8 z zoomem 10x i cyfrowym 100x. Posiada również stabilizację optyczną. Oprócz tego smartfon posiada także inne obiektywy: aparat 40 Mpix f/1.6, aparat ultraszerokokątny 13 Mpix i świetle f/2.2. Całość zamyka teleobiektyw z matrycą 64 Mpix o świetle f/3.5.

Huawei P50 Pro to godny następca modeli P20 Pro, P30 Pro i P40 Pro – daje naprawdę spore możliwości fotograficzne. Również pod względem wydajności flagowy produkt od Huawei jest ciekawym urządzeniem.

Recenzja Huawei P50 Pro ->


Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 Ultra

Również najnowszy flagowiec Samsunga ma świetne walory fotograficzne. Poznaj topowego Galaxy S22 Ultra ze stycznia 2022 roku!

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy S22 Ultra

Na pokładzie Samsunga Galaxy S22 Ultra znalazło się miejsce na poczwórny aparat fotograficzny. Pierwszy obiektyw ma matrycę 108 Mpix i przysłonę f/1.8, OIS i zoom cyfrowy 100x. Drugi obiektyw szerokokątny ma 12 Mpix rozdzielczości i f/2.2. Uzupełniają je 2 teleobiektywy 10 Mpix (f/2.4) oraz 10 Mpix (f/4.9). Ten ostatni ma bezstratny zoom 10x i optyczny 100 Mpix!

Samsung Galaxy S22 Ultra bardzo przypomina serię Note ze względu na design i chowany rysik S Pen. Warto!


Sony Xperia PRO-I

Sony Xperia PRO-I

Sony Xperia PRO-I to ostatnia nowość Japończyków stworzona dla fanów fotografii. Smartfon pochodzi z końcówki 2021 roku.

Ten górnopółkowy smartfon z Kraju Kwitnącej Wiśni został wyposażony w potrójny aparat fotograficzny 3x 12 Mpix. Ma wysokiej klasy lustrzany obiektyw oraz przetwornik obrazu 1.0. Poza tym jest tu bardzo mocny Snapdragon 888, dużo pamięci (aż 12 GB RAM), śliczny ekran OLED 6,50″ (aż 643 ppi!) i mocna bateria 4500 mAh z szybkim ładowaniem.

Telefon nie jest tani, ale niejeden fotograf będzie chciał go mieć! Tym bardziej, że zapewnia łączność 5G, ma minijacka 3,5 mm (klasyczne złącze słuchawkowe) i wysokiej klasy głośniki stereo.


Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro

Najnowszy (jeszcze) fotograficzny flagowiec chińskiego giganta. Jego premiera miała miejsce w I kwartale bieżącego roku, a sam smartfon oferuje cudowne możliwości fotograficzne.

SPRAWDŹ oferty z Huawei P40 Pro

Huawei P40 Pro posiada poczwórny aparat na tylnej obudowie. Główny obiektyw 50 Mpix może pochwalić się przysłoną f/1.9 i genialnym zoomem – 50x cyfrowym i 10x hybrydowym. W zestaw aparatu Leica wchodzi jeszcze obiektyw szerokokątny 40 Mpix (f/1.8), teleobiektyw 12 Mpix z pięciokrotnym bezstratnym zoomem oraz czujnik głębi. Jeżeli szukasz telefonu do fotografowania, to Huawei P40 Pro ze świetną stabilizacją jest jednym ze zdecydowanych faworytów.

Ciekawie prezentuje się również przedni aparat P40 Pro. W otworze ekranu OLED zamontowano bowiem 2 obiektywy! Jeden z nich ma 32 Mpix (f/2.2), drugi zaś to czujnik pomiaru głębi.

Recenzja Huawei P40 Pro ->


Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

To aktualny flagowiec tego producenta. I jednocześnie najlepszy fotograficzny smartfon, jaki jest aktualnie dostępny od koreańskiego giganta. Topowe modele Samsunga od wielu lat są uważane za jedne z najlepszych fotograficznych smartfonów. Nie inaczej jest w tym przypadku.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy S21 Ultra

Urządzenie posiada 4 obiektywy głównego aparatu umieszczonego na tylnej obudowie. W Samsungu Galaxy S21 Ultra do dyspozycji jest matryca o rozdzielczości 108 Mpix i światło f/1.8. Co istotne, jest ona o rozmiarze 1/1,33 cala, co oznacza, że jest to jedna z większych matryc dostępnych obecnie na rynku. Wpływa to pozytywnie na jakość i plastykę zdjęć.

Oprócz tego do dyspozycji dostajesz aparat ultraszerokokątny o matrycy 12 Mpix o świetle f/2.2, teleobiektyw również 10 Mpix z potrójnym zoomem optycznym oraz aparat peryskopowy 10 Mpix. Ten ostatni oferuje zoom optyczny maksymalnie 10-krotny. Taki zestaw pozwala na pełne spektrum możliwości fotograficznych. Nie bez znaczenia jest także dopracowane w tym aspekcie oprogramowanie Samsunga.


Xiaomi 12 Pro

Xiaomi 12 Pro

Xiaomi najnowszymi modelami flagowymi (i nie tylko) udowadnia,
że wreszcie potrafi robić aparat w telefonach należące do ścisłej czołówki. Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi 12 Pro.

SPRAWDŹ oferty z Xiaomi 12 Pro

Ten smartfon oferuje potrójny aparat z obiektyami 3x 50 Mpix! Xiaomi 12 Pro robi bardzo ładne zdjęcia, którymi będziesz mógł się pochwalić nie tylko w mediach społecznościowych.

Co poza świetnym aparatem? Xiaomi 12 Pro ma Snapdragona 8 Gen 1 i 12 GB RAM na pokładzie, zatem na wydajność także nie będziesz narzekał. Chiński producent cały czas pracuje również nad oprogramowaniem fotograficznym i trzeba przyznać, że wychodzi mu to coraz lepiej.


iPhone 13 Pro Max

Apple iPhone 13 Pro Max

W przypadku iPhone’a 13 Pro Max mamy do dyspozycji trzy obiektywy – jeden standardowy, drugi szerokokątny i trzeci teleobiektyw z matrycami 12 Mpix i światłem odpowiednio f/1.5, f/1.8 oraz f/2.8. Jest to pewnego rodzaju ewolucja w stosunku do poprzednika.

SPRAWDŹ oferty z iPhone 13 Pro Max

Dwie matryce posiadają optyczną stabilizacje obrazu, co nie jest bez znaczenia jeśli chodzi o jakość zdjęć. Jedynie szeroki kąt jest pozbawiony tej funkcji. Telefony od Apple’a zazwyczaj plasowały się na wysokiej pozycji, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne. I nie inaczej jest w przypadku modelu 13 Pro Max.

Sprzęt ten często jest zestawiany do porównań najlepszych smartfonów fotograficznych i już sam ten fakt mówi o jakości zdjęć oferowanych przez najwyższy model z logo nadgryzionego jabłka. Jest to bardzo dobry sprzęt fotograficzny, aczkolwiek ma bardzo silną konkurencję.


Samsung Galaxy Note20 Ultra

Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G

Również linia biznesowych flagowców od Samsunga ma czym się pochwalić w kwestii aparatów. I również one nie ustępują konkurencji, a w wielu aspektach ją przewyższają, jak to ma miejsce z Galaxy Note20 Ultra.

SPRAWDŹ oferty z Samsung Galaxy Note20 Ultra

Na pokładzie tego smartfona znajdziesz tutaj flagową jednostkę fotograficzną o matrycy 108 Mpix i świetle f/1.8. Aparat posiada także optyczną stabilizację obrazu. Oprócz tego, znalazło się tutaj miejsce dla aparatu ultraszerokokątnego o matrycy 12 Mpix i świetle f/2.2. Całość uzupełnia trzeci aparat z funkcją teleobiektywu o matrycy również 12 Mpix i świetle f/3.0. Co ważne, on również posiada optyczną stabilizację obrazu.

Dobrze także prezentuje się tutaj pięciokrotny optyczny zoom. W połączeniu ze świetnym ekranem i rysikiem S Pen trzeba przyznać, że jest to urządzenie kompletne!

Recenzja Samsung Galaxy Note20 Ultra ->


Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro 5G

Jeżeli szukasz możliwie najlepszego fotograficznego smartfona niezależnie od ceny i systemu, być może wszelkie twoje bolączki rozwiąże właśnie ten model – Huawei Mate 40 Pro. Musisz jedynie pamiętać, że nie znajdziesz tutaj zainstalowanego sklepu Google’a i innych popularnych androidowych aplikacji. Część z nich możesz dograć oficjalnie, a część z nich innymi metodami.

SPRAWDŹ oferty z Huawei Mate 40 Pro

Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne jest tutaj naprawdę dobrze. Podstawowy aparat wyposażony jest w matrycę 50 Mpix o świetle f/1.9. Posiada on także optyczną stabilizację obrazu. Oprócz tego jest tutaj do dyspozycji aparat ultraszerokokątny o matrycy 20 Mpix i świetle f/1.8. Kolejnym aparatem do dyspozycji jest teleobiektyw 12 Mpix (f/3.4).

Tutaj również otrzymasz zaimplementowaną optyczną stabilizację obrazu oraz pięciokrotny optyczny zoom. Jest to flagowiec z krwi i kości, a także jeden z najlepszych smartfonów jaki wyszedł na rynek zarówno pod względem fotograficznym, specyfikacji jaki i jakości wykonania!


OnePlus 9 Pro

OnePlus 9 ProNiegdysiejszy „zabójca flagowców”, miał kiedyś świetną cenę i niekoniecznie najlepszy aparat. Teraz te proporcje się odwróciły. Smartfon już nie jest tak tani jak wcześniej ale jego możliwości fotograficzne uległy znacznej poprawie.

SPRAWDŹ oferty z OnePlus 9 Pro

Przypadku najnowszego flagowca OnePlus 9 Pro dostajesz do dyspozycji aparat podstawowy o matrycy 48 Mpix i świetle f/1.8. Oprócz tego do dyspozycji dostajesz aparat szerokokątny 50 Mpix i świetle f/2.2. Ale to nie wszystko!

Znalazło się tutaj także miejsce dla teleobiektywu 8 Mpix i świetle f/2.4 z optyczną stabilizacją obrazu. Całość uzupełnia obiektyw o matrycy 2 Mpix, który służy do pomiaru głębi. To dość podobny zestaw, jaki można było spotkać w poprzedniku tego OnePlusa, a więc w OnePlusie 8 Pro. Całość oczywiście pracuje pod kontrolą flagowej specyfikacji i świetnego oraz cenionego oprogramowania w postaci nakładki OxygenOS.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
 • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

9
Dodaj komentarz

7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Ewa Grzybowska

Bardzo fajne zestawienie. Właśnie szukam telefonu z dobrym aparatem. Znalazłam jeszcze coś takiego – fajne zestawienie Smartphonów z najlepszymi aparatami fotograficznymi mobismart.pl/smartfon-z-najlepszym-aparatem-fotograficznym/

Redakcja Komórkomatu

Zestawienie zostało zaktualizowane o najnowsze generacje smartfonów.

gonzo

No teraz to do listy dochodzi na pewno meizu 16xs, nowy hauwei. zaktualizujecie taka liste? chetnie zobacze

W zestawieniu Huawei P30 Pro widnieje już od jakiegoś czasu – i to na pierwszym miejscu

Lista zaktualizowana na 24.02.2020.

jakub

google pixel?

Jacek

Dzięki za ciekawy artykuł!

A jaki aparat polecasz/polceacie do wykonywania zdjęć mieszkań?
Jako agent nieruchomości robię zdjęcia mieszkań. Jaki model byłby najlepszy?

Robert

… tylko nikt nie podaje ile to stopni te ultra szerokokątne :(

Monika

a gdzie to zestawienie? mam sobie sama zrobić zestawienie w tabelce wyciągając info z tekstu?

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów