Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Powerbank – ranking 5 najlepszych ładowarek przenośnych w 2024 roku!

avatar
1
najlepszy powerbank

Jaki powerbank do 200 zł warto kupić? Przeanalizowaliśmy oferty wszystkich producentów i wybraliśmy ostatecznego zwycięzcę! Dzisiejszy ranking przedstawia 5 najlepszych ładowarek przenośnych do telefonu w 2024 roku. Sprawdź nasze zestawienie!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jaki powerbank wybrać w 2024 roku?
 • Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie powerbanka?
 • Czy akumulator ma znaczenie przy wyborze powerbanka?
 • Jaki rodzaj baterii wybrać do powerbanka?
 • Ile kosztuje dobry powerbank w 2024 roku?
 • Jakie dodatki do powerbanka wybrać?
 • Jakie wymiary powinien mieć powerbank?

Najlepszy powerbank 2024 – wstęp

Najlepsze powerbanki są wyposażone m.in. w akumulator od 10000 do 20000 mAh, odpowiedni rodzaj baterii (zazwyczaj litowo-jonową), minimalistyczne wymiary oraz estetyczne materiały wysokiej klasy. Zawierają także atrakcyjne dodatki (np. lampka LED, ładowarka solarna, ekran LCD), a co najważniejsze – kosztują często mniej niż 200 zł.

Cechy bardzo dobrego powerbanka w 2024 roku:

 • duża pojemność powerbanku – 10000 mAh lub nawet 20000 mAh
 • porty USB – micro USB i/lub USB-C
 • funkcja ładowania indukcyjnego (ładowanie indukcyjne = ładowanie bezprzewodowe)
 • wbudowany wyświetlacz LED (wskaźnik naładowania baterii)
 • duża maksymalna moc ładowania (funkcja szybkiego ładowania power delivery przez port USB-C)
 • latarka LED
 • kompaktowe wymiary (lekki powerbank)

Jaki zatem powerbank (przenośny bank energii) wybrać? Oto ranking 5 najlepszych ładowarek przenośnych w 2024 roku! Nadadzą się one do ładowania urządzeń mobilnych, w tym smartfonów i telefonów komórkowych.

Smartfony z mocną baterią


Najpopularniejsze powerbanki 2024 – ranking 10 najlepszych ładowarek przenośnych!

Najlepsze powerbanki w 2024 roku charakteryzują się przede wszystkim wydajną baterią i pojemnym akumulatorem, który pozwala naładować wybrane urządzenie do pełna kilkukrotnie. Reszta to teoretycznie kosmetyczne elementy, w praktyce znacznie wpływające na komfort korzystania z urządzenia czy jego bezpieczeństwo. Szczególnym przypadkiem jest powerbank solarny, ale jemu poświęciliśmy osobny artykuł.

Powerbank do laptopa

Powerbank solarny

Poniżej przedstawiamy najlepsze powerbanki w 2024 roku!


Powerbank ranking – TOP 5 polecanych modeli

Poniżej prezentujemy najlepsze według nas powerbanki, które powinniście rozważyć przy dokonywaniu zakupu. Charakteryzują się one nie tylko dobrą ceną, ale też pozostałymi parametrami. Zapraszamy do lektury – oto nasz aktualny ranking powerbanków!

1. Xiaomi Mi Power Bank 3 10000 mAh 18 W – dobry powerbank

Powerbank Xiaomi Mi Power Bank 3 – czyli budżetowy lider z tego zestawienia od renomowanego chińskiego producenta! Urządzenie realnie naładuje nasz telefon ok. 2 razy, jeśli nie będziemy z niego w tym czasie korzystali. Ładowanie powerbanku od totalnego 0 do 100% zajmuje ok. 4-6 godzin (testowaliśmy i potwierdzamy).

Parametry powerbanka Xiaomi Mi 3:

 • złącza – 2x USB, x1 Micro USB, x1 USB Typu C
 • rodzaj baterii – litowo-polimerowa
 • pojemność akumulatora – 10000 mAh
 • waga – ok. 390 g
 • szybkie ładowanie – 18 W

Urządzenie „nie zbiera” odcisków palców (ze względu na aluminiowy materiał), kosztuje tylko kilkadziesiąt zł, nie nagrzewa się, a pomimo braku technologii Quick Charge ładuje dostatecznie szybko. Dobry wybór dla średnio-wymagających użytkowników.


2. Reinston 20000 mAh EPB027 – pojemny powerbank za ok. 100 zł

Powerbank Reinston EPB027 naładuje Twojego smartfona 4-5 razy w podobnym czasie do Xiaomi Mi Power Bank 3. Został wyposażony w dwa porty USB i stosunkowo pojemny akumulator pozwalający ładować 2 urządzenia jednocześnie.

Parametry powerbanka Reinston EPB027:

 • złącza – 1x USB-A, 1x USB-C, 1x micro USB
 • rodzaj baterii – litowo-polimerowa
 • pojemność akumulatora – 20000 mAh
 • waga – ok. 400 g
 • napięcie wyjściowe portu (max.) – 5 W

Reinston 20000 mAh EPB027 o bardzo dużej pojemności ogniwa to dobry powerbank do 100 zł. Wygląda również bardzo nowocześnie, posiada uniwersalny kolor i diody LED wskazujące dokładny poziom naładowania baterii.


3. Samsung EB–P3300XJ Powerbank 10000 mAh 25 W Super Fast Charge – wydajny powerbank do 200 zł

Samsung EB-P3300XJ to wydajny powerbank do 200 zł. Wspiera funkcję szybkiego ładowania (do 25 W), a dodatkowo został zabezpieczony przed zbyt wysokim prądem (OCP), przeładowaniem oraz nadmiernym rozładowaniem. Jest bardzo lekki, poręczny i posiada wskaźniki LED.

Parametry powerbanka Samsung EB-P3300XJ:

 • złącza – 1x USB typu-A, 1x USB Typu-C, 1x mini USB, 1x micro USB
 • rodzaj baterii – litowo-jonowa
 • pojemność akumulatora – 10000 mAh
 • waga – ok. 240 g
 • szybkie ładowanie – 25 W

Cena tego powerbanka z szybkim ładowaniem wynika z zastosowania jakościowych materiałów, niskiej wagi (lżejszy niemal o połowę od tańszych produktów konkurencji) oraz wydajnej i ekologicznej baterii litowo-jonowej (w porównaniu z litowo-polimerową). Zwycięzca naszego zestawienia!


4. Xiaomi Bezprzewodowy Mi Wireless Essential 10000 mAh Qi 10 W – bezprzewodowy powerbank do 150 zł

Bezprzewodowy powerbank do 150 zł od firmy Xiaomi został wyposażony w zabezpieczenia antyprzepięciowe oraz układy zapobiegające przegrzaniu. Wydajnościowo możemy go porównać do dwóch pierwszych urządzeń z naszego zestawienia, jednak spośród nich wyróżnia się cewką indukcyjną pozwalającą na bezprzewodowe ładowanie.

Parametry powerbanka Mi Wireless Essential 1000 mAh:

 • złącza – 1x USB typu-A, 1x USB typu-C
 • rodzaj baterii – litowo-polimerowa
 • pojemność akumulatora – 10000 mAh
 • waga – ok. 230 g
 • szybkie ładowanie – 18 W, Qi 10W (bezprzewodowe)

Ten powerbank Xiaomi plasujemy na podium dzisiejszego rankingu, ponieważ jest bardzo lekki i poręczny (waży zaledwie 230 g), a dodatkowo pozwala naładować smartfon lub tablet metodą indukcyjną od zera do 100% w ok. 3-4 godziny. Kolejny dobry i tani powerbank w naszym zestawieniu.


5. Xiaomi Redmi 18W Fast Charger Power Bank 20000 mAh – powerbank z pojemnym akumulatorem oraz 4 portami USB

Powerbank Xiaomi (Redmi) z pojemnym akumulatorem 20000 mAh od Xiaomi. Został wyposażony we wskaźnik naładowania baterii w postaci migającej diody LED, funkcję szybkiego ładowania do 18 W oraz 4 porty USB. Jest praktyczny i pomimo wysokiej wagi – bardzo poręczny w codziennym użytkowaniu.

Parametry powerbanka Xiaomi Redmi 18W Fast:

 • złącza – 2x USB-a, 1x USB-C, 1x micro USB
 • rodzaj baterii – litowo-polimerowa
 • pojemność akumulatora – 20000 mAh
 • waga – ok. 420 g
 • szybkie ładowanie – 18 W Powerbank

Xiaomi Redmi 18W Fast to ciekawa propozycja dla osób, które chcą ładować kilka urządzeń jednocześnie (np. tablet i smartfon), a także cenią sobie estetyczny wygląd oraz wysoką jakość wykonania.

Na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie powerbanka w 2024 roku?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – dobry powerbank powinien być wyposażony w odpowiedni rodzaj baterii, pojemny akumulator, minimalistyczne wymiary oraz atrakcyjne i użyteczne dodatki. Warto, żeby jego cena oscylowała w granicach 200 zł, jednak w przypadku topowych egzemplarzy należy liczyć się z wydatkiem rzędu ok. 300 zł. Podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie powerbanka w 2024 roku!

Jak poprawnie ładować smartfona

A. Odpowiedni rodzaj baterii

Najlepsze powerbanki wyróżniają się baterią litowo-jonową. Kosztują one zazwyczaj więcej niż 150 zł, jednak pracują wydajniej oraz są bezpieczniejsze od urządzeń bazujących na akumulatorze litowo-polimerowym. Warto również wspomnieć, iż bateria litowo-jonowa jest lżejsza, trwalsza i szybciej ładuje urządzenie.

B. Pojemny akumulator

Im bardziej pojemny akumulator w powerbanku, tym lepiej. Warto jednak pamiętać, iż producenci deklarują zazwyczaj o 20% mniejszą pojemność niż podają w specyfikacji (np. Xiaomi). Zatem, jeśli przekalkulujemy, że 3 pełne naładowania naszego telefonu wymagają 8000 mAh, lepiej wyposażyć się w urządzenie oferujące ok. 10000 mAh.

C. Minimalistyczne wymiary

Najlepsze powerbanki ważą od 200 do 300 g. Są wówczas bardzo lekkie i poręczne. Warto również zadbać o ich rozmiary – im mniejsze, tym łatwiej będziemy mogli przechowywać urządzenie w kieszeni, plecaku lub torebce (jednocześnie ładując smartfona).

D. Atrakcyjne i użyteczne dodatki

Użyteczne dodatki do powerbanków to m.in. lampka/latarka LED, wbudowany wyświetlacz LED/LCD, wbudowany przewód, ładowarka solarna i uchwyt umożliwiający przymocowanie urządzenia (np. do kluczy lub paska). Gadżety tego rodzaju są pomocne, jednak cena powerbanków z dodatkami jest nieco wyższa (szczególnie z ekranem LCD).

E. Cena

Ostatni element, na jaki warto zwrócić uwagę przy zakupie powerbanka w 2024 roku – cena. Mówiąc zupełnie szczerze, w granicach 100-200 zł znajdziemy wydajne urządzenia pozwalające naładować smartfon lub tablet od 3 do 5 razy. Jeśli natomiast zapłacimy nieco więcej, możemy liczyć również na wbudowany wyświetlacz LED/LCD, najwyższej jakości materiały, szybsze ładowanie przewodowe (lub indukcyjne) oraz pojemność.

Jaki powerbank wybrać? w 2024 roku? Podsumowanie

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie pt.: „Jaki powerbank wybrać?”. Zależy to bowiem od indywidualnych preferencji kupującego oraz ustalonego budżetu. Osobiście polecamy rozejrzeć się za ładowarkami przenośnymi w cenie 100-200 zł – będą one w zupełności wystarczające nawet dla bardziej wymagających użytkowników. Podsumowując, zwycięzcą dzisiejszego zestawienia jest powerbank EB-P3300XJ firmy Samsung, który zachwycił nas niską wagą, wydajną baterią litowo-jonową oraz jakościowym i estetycznym wykończeniem.

Pamiętaj, że do ładowania telefonu – i innego urządzenia mobilnego – będziesz potrzebował odpowiedni kabel USB, no chyba, że zastosujesz ładowanie indukcyjne. To jednak jest wspierane tylko przez niektóre smartfony, zwykle z górnej półki cenowej.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (7 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

mam ponad rok lamaxa 10000mah i bardzo dobrze wypada z ogniwami, nie widzę regresu za bardzo a używam QC non stop

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.