Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Zapewne na swoim komputerze osobistym od czasu do czasu robisz kopie zapasową, ale czy także na smartfonie? No właśnie, a to właśnie w tym niepozornym urządzeniu przenośnym możesz mieć swoje najważniejsze dane zapisane na karcie pamięci. A karta, jak każdy dysk pamięci, może z różnych przyczyn ulec uszkodzeniu.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Programy do odzyskiwania danych z kart SD:


Karta pamięci nie działa, co robić?

Na początku musisz się upewnić, czy to na pewno karta została uszkodzona. Najprościej przełożyć nośnik z jednego smartfona do drugiego lub zamontować go w odpowiednim czytniku. Czasem po prostu jest tak, że coś się stało z naszym smartfonem lub jego programowaniem. Jeżeli jednak okazuje się, że karta jest uszkodzona, trzeba będzie skorzystać z oprogramowania, które umożliwia odzyskanie danych z uszkodzonych kart pamięci. W niektórych wypadkach – nawet jeżeli karta jest sformatowana – możesz podjąć próbę odzyskania plików. Możesz tutaj skorzystać z usług firm odzyskujących dane. Jednak po co to robić, skoro są specjalne programy do odzyskiwania danych. Zapraszamy do naszego zestawienia.


StrongRecovery

Strong Recovery logo

Na początku polski program zdobywający od jakiegoś czasu popularność. Jego cechą jest duża skuteczność w odzyskiwaniu danych i prosta obsługa. Ważne również, że cały czas regularnie jest aktualizowany. Program ten obsługuje różne typy kart pamięci, takie jak SD, xD, CF, MS, MMC. Za jego pomocą możesz spróbować także odzyskać dane z pendrive’ów i dysków zewnętrznych USB, a także różnego rodzaju sprzętów jak choćby kamery, czy aparaty cyfrowe.

Co ważne, StrongRecovery oferuje również możliwość odzyskania danych skompresowanych, a także umożliwia również przywracanie niewidocznych partycji i dysków logicznych. Jest to narzędzie, które pozwala także na odzyskanie danych obrazów z wirtualnych maszyn. Musisz jednak wiedzieć o tym, że program w wersji darmowej umożliwia odzyskanie jedynie trzech plików o maksymalnej wielkości do 1 GB. W sytuacjach kryzysowych nawet taka pomoc może okazać się wystarczająca. Ograniczenie to można oczywiście zdjąć, wykupując na stronie producenta odpowiednią licencję.

Jak odzyskać zdjęcia z telefonu? ->

EaseUS Data Recovery Wizard Free

EaseUS logo

To kolejny program, który możesz wypróbować w przypadku utraty danych na swojej karcie pamięci w telefonie. EaseUS Data Recovery Wizard pozwala również na odzyskanie danych w wyniku awarii sprzętu, działania wirusów lub po ich przypadkowym usunięciu. Jego zaletą również jest łatwa obsługa. W tym wypadku program prowadzi „niemal za rękę”, gdyż cała obsługa opiera się na kreatorze, który prowadzi przez cały proces odzyskiwania danych.

Program umożliwia miedzy innymi szybkie skanowanie, jak i głębokie skanowanie. Ten drugi proces trwa zdecydowanie dłużej jednak wykrywa pliki, które nie zostały odnalezione w pierwszym kroku. Ważnym dodatkiem jest możliwość określenia typu plików – grafiki, muzyki, filmów, dokumentów, wiadomości e-mail i innych. Darmowa wersja również posiada ograniczenia, ale innego typu niż poprzedni program. W tym wypadku możesz odzyskać dane do łącznej wielkości 1 GB. W innym wypadku wymagana jest już niestety licencja. Jednak jeżeli potrzebujesz odzyskać konkretne pliki, również takie rozwiązanie powinno być wystarczające.


Może Cię zainteresować:

Najlepsze telefony Samsung ->

 

Najlepsze telefony OPPO ->

 

Najlepsze telefony Xiaomi ->


Active@ UNDELETE

Active@ UNDELETE logo

Active@ UNDELETE to program przeznaczony specjalnie do odzyskiwania danych z różnych nośników, w tym między innymi z zewnętrznych kart pamięci. Pozwala przede wszystkim na dokładne przeskanowanie danej pamięci. Dobrze radzi sobie z podstawowymi woluminami, ale także z tymi o dużych rozmiarach, jak ponad 2 TB.

Umożliwia także podgląd plików przed ich odzyskaniem. Możesz tutaj również wyszukiwać konkretnych plików na podstawie wybranych kryteriów takich jak nazwa, rozmiar, daty utworzenia, modyfikacji itp. Co ciekawe, potrafi również przywracać dane skompresowane, jak i zaszyfrowane. Z programu można korzystać na zasadzie wolnej licencji w przypadku zastosowań domowych. Jeżeli chcesz mieć program do odzyskiwania danych w dłuższej perspektywie czasu, ta pozycja może być odpowiednia dla Ciebie.

TestDisk & PhotoRec

TestDisk & PhotoRec logo

TestDisk & PhotoRec to w zasadzie dwa odrębne narzędzia do odzyskiwania danych. Sporą zaletą jest to, że działa zarówno na Windowsie, jak i na Linuksie. Pewnym minusem jest natomiast interfejs. Jednak jeżeli chcesz odzyskać swoje utracone dane z karty pamięci, nie powinno być to większą przeszkodą.

Program ten służy między innymi do odzyskiwania zaginionych partycji. Natomiast w twoim przypadku najbardziej będzie przydatny dodatek PhotoRec, który wbrew nazwie służy do odzyskiwania plików różnego typu. Oba programy cechują się wysoką skutecznością działania. Dodatkowo jest to w pełni darmowy zestaw, więc bez żadnych ograniczeń możesz korzystać z niego w warunkach domowych.

Disk Drill dla Windows

Disk Drill dla Windows logo

To kolejny program do odzyskiwania danych między innymi z kart pamięci. Jego zaletą jest w miarę intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs. Umożliwia on odzyskiwanie danych chronionych, szybkie skanowanie i głębokie skanowanie.

Disk Drill dla Windows skanuje dysk w celu uzyskania informacji na temat istniejących i usuniętych danych. Następnie możesz znaleźć konkretny typ pliku, który chcesz odzyskać za pomocą wyszukiwarki i kryteriów jakie wybierzesz. Możesz także po prostu ręcznie poszukać i zaznaczyć utracony plik. W wersji darmowej odzyskasz maksymalnie 500 MB danych. Jest to także program do użytku domowego.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Marcin Szermańskiangelika Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
angelika
Gość
angelika

witam jak odzyskac skasowane zdj z sd

Marcin Szermański
Użytkownik

Witam, zobacz na ten poradnik:
https://komorkomat.pl/odzyskiwanie-zdjec-z-telefonu/

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów