Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Zgoda UKE na dopłaty za roaming UE w Orange

4

Orange uzyskał zgodę od UKE na stosowanie dodatkowych opłat za korzystanie z roamingu UE. To kolejny operator na polskim rynku GSM, który może wrócić do pobierania należności za świadczenia usług w roamingu. Tym samym z Wielkiej Czwórki tylko T-Mobile nie uzyskał (jeszcze) zgody od UKE na dopłaty w roamingu UE. Jeszcze, gdyż czeka na decyzję urzędników.

#zostanwdomu! Przedstawiane przez nas oferty i telefony możesz zamówić online, a przesyłkę dostarczy Ci kurier. Możesz też skorzystać z pomocy naszych Doradców - aby mogli się z Tobą skontaktować, wypełnij formularz znajdujący się na dole strony.

Porównaj oferty GSM

Roaming w Orange z dopłatami

Nie wiadomo kiedy i na jakich zasadach będzie wprowadzona przez pomarańczowego operatora dopłata za korzystanie z roamingu UE. W przypadku np. sieci Play zmiany dotyczą tylko nowych klientów, którzy podpisali umowę po decyzji UKE (od 26 stycznia 2018).

Przykładowa oferta z telefonem:

Tak prezentują się maksymalne stawki w roamingu UE Orange po decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej:

  • 0,0407 zł netto za minutę połączenia wykonanego
  • 0,0163 zł netto za minutę połączenia odebranego
  • 0,0081 zł netto za wysłaną wiadomość SMS
  • 0,0060 zł netto za wysłaną wiadomość MMS
  • 0,0060 zł netto za 1 MB

Przypominamy - operatorzy mieli znieść opłaty za korzystanie z roamingu UE od 15 czerwca 2017 roku. Większość zastosowało się do wytycznych Komisji Europejskiej, ale - jak widać - po niespełna roku powoli wracamy do punktu wyjścia. Kogo obejmą powyższe opłaty? Z pewnością te osoby, które nagminnie korzystają z roamingu. Politykę uczciwego korzystania z roamingu UE wprowadził np. Play i Orange obierze zapewne tę samą strategię.

Zobacz również:

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Rankomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LuisGal AnonimzdenekKrzysztof Kowalski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof Kowalski
Gość
Krzysztof Kowalski

Czyli …. po co był cały ten zgiełk ? I tak klient zawsze w doopę … Ale faktem jest też, że wielu naszych rodaków nadużywa opcji i mieszkając na stałe poza granicami korzystało jak z domowego … bo taniej niż na lokalnym rynku … :/

zdenek
Gość
zdenek

O czym ty kolego mówisz. Co to znaczy ‚nadużywa’. Albo roaming jest darmowy albo nie. Więc przestań chrzanić jak operatorzy komórkowi. Coś jest za darmo ale nie wolno używać.

Gal Anonim
Gość
Gal Anonim

a z skąd Redaktor ma takie informacje, jak już Pan pisze o polityce uczciwego korzystania (FUP) to wartowało by w pełni napisać na czym to polega. Stawki, które tu zostały napisane również się nie zgadzają. Zapis odnośnie osób, które jak Pan to określił nagminnie korzystają z roamingu w UE od zawsze był w regulaminie

Luis
Gość
Luis

Paranoja jestem kierowca dwa tygodnie w miesiącu spędzam za granica czemu mam płacić polskim operatora kokosy zeby sobie z żoną i dziecmi pogadac unia miała normalność wprowadzac. Ciekawe czy USA ludzie placa doplaty dzwoniąc do innego stanu. Bedzie trzeba spowrotem kupic karte u zagranicznego operatora i rozmawiać jak kiedys. A tak na marginesie kto mieszkajac za granica mialby kupowac polskie karty bo taniej? Propaganda jak za komuny tylko kto ja rozpowszechnia.

Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów