Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Telewizja, Internet i telefon w jednym pakiecie

Telewizja, Internet i telefon w jednym pakiecie

Od dłuższego czasu obserwujemy wzrost popularności pakietów łączących różnych usług telekomunikacyjnych. Dzięki nim nie musimy osobno podpisywać umów na np. telefon komórkowy, stacjonarny, Internet i telewizję, gdyż stanowią one całość oferty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, lecz czy opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia? Jak się okazuje, za kwotę rzędu 55-70 zł możemy liczyć na całkiem ciekawe zestawy, w których dostaniemy telewizję, telefon stacjonarny oraz Internet.

Multum możliwości do wyboru

Przez bardzo duże pole manewru w określaniu zakresu usługi, na pierwszy rzut oka dość ciężko jest wskazać faworyta. Może się bowiem okazać, że w pakiecie łączącym telefonię komórkową i Internet mobilny najkorzystniejszą ofertę zaproponuje ten operator, który w wariancie 3 w 1 z np. telewizją czy telefonią stacjonarną będzie zupełnie nieatrakcyjny. Dlatego nie można jednoznacznie określić, który operator oferuje obecnie najlepsze pakiety łączone. Przy dokonaniu porównania skupiliśmy się na podstawowych pakietach w których dostaniemy telewizję i Internet stacjonarny bądź mobilny. Nasze subiektywne zestawienia obejmuje oferty w przedziale cenowym 50-70 zł miesięcznie. Szczegóły w tabeli poniżej.

Pakiety łączone - telefon, TV i Internet w jednym

 Cyfrowy PolsatOrangeVectra
Nazwa pakietuRodzinny HDPakiet OptymalnyPakiet TV Srebrny
Cena59,98 zł69,90 zł55,00 zł
Ilość kanałów799171
Ilość kanałów182514
Szybkość łączado 42 Mb/sdo 80 Mb/sdo 30 Mb/s
Ograniczenie łącza50 GBbez limitówbez limitów
Okres zobowiązania24 miesiące24 miesiące18 miesięcy
Oferty aktualne na 19.09.2016

Poniżej możecie dowiedzieć się więcej informacji o ofertach konkretnego operatora.

Porównywarka telewizji

Cyfrowy Polsat – Telewizja + Internet

Cyfrowy Polsat to największy dostawca telewizji satelitarnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest spółką zależną od Polkomtela – operatora sieci Plus – stąd liczne promocje w pakietach łączonych tych firm telekomunikacyjnych. Wykupując ofertę łączoną Internet + telewizja w Cyfrowym Polsacie otrzymamy aż 50-procentowy rabat na abonament w Plusie! Dla wielu atut ten wystarczy, by zdecydować się na skorzystanie z usług Cyfrowego Polsatu. Ponadto możemy liczyć na inne promocje, np. na pół roku darmowej telewizji czy dostęp do platformy VOD w prezencie. Najbogatszy pakiet (Premium + HBO GO), na którego składają się aż 173 kanały (w tym 64 w HD) i Internet 50 GB LTE kosztuje 114,99 zł.

Cyfrowy Polsat – sprawdź ofertę

Vectra – Pakiet TV + Internet + telefon

Vectra oferuje pakiety łączone, w których znajdziemy nie tylko telewizję czy Internet. Możemy dobrać do naszej oferty również telefon stacjonarny i Internet mobilny. Każda z tych usług oprócz ostatniej jest dostępna w trzech wariantach (Internet mobilny występuje w dwóch wersjach), a wielką zaletą jest dowolność konfiguracji. Możemy zatem wybrać najtańszy i jednocześnie najskromniejszy pakiet telewizyjny (gdy np. nie oglądamy zbyt często telewizji) z opcją najszybszego Internetu, jeżeli potrzebujemy go do np. swobodnego surfowania czy grania w gry komputerowe online. I vice versa – telemaniacy zapewne wybiorą topową wersję telewizji Vectry, a mogą zaoszczędzić na Internecie. Nie licząc Internetu mobilnego (koszt 30,00 – 69,90 zł za odpowiednio 4 i 20 GB LTE), zapłacimy w najtańszym wariancie za całość (3 w 1) 93,90 zł, w topowym zaś 159,90 zł. Aktywacja i instalacja to symboliczny koszt 1 zł w przypadku zamówienia usługi przez Internet.

Vectra – sprawdź ofertę

Orange – Pakiet Optymalny

Pomarańczowy operator ma tutaj najszerszą ofertę – do wyboru mamy osiem gotowych pakietów. Są to oferty łączone z Internetem mobilnym i stacjonarnym, telefonem komórkowym (w niektórych wariantach kilka kart SIM w w jednym abonamencie) i stacjonarnym oraz z telewizją. Całość możemy dowolnie modyfikować, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Orange często oferuje swoje pakiety łączone w promocyjnych cenach, obniżając miesięczny koszt abonamentu na okres najczęściej pół roku. Najbardziej uniwersalny pakiet (choć nie najdroższy), obejmujący abonament komórkowy (no limit z 1 GB LTE), telewizję z 61 kanałami oraz Internet i telefon stacjonarny, dostępny jest już od 84,99 zł.

Orange  – sprawdź ofertę

Podsumowanie

Jak to również bywa w ofertach GSM, znalezienie dla siebie optymalnej oferty łączącej kilka usług wymaga porównania cen i zakresów proponowanych przez poszczególnych operatorów. Zaniedbanie analizy rynku operatorów telekomunikacyjnych naraża nas na wydanie znacznie większych pieniędzy, czego często nie jesteśmy nawet świadomi. Wybranie gorszej oferty z powodu naszej nieuwagi czy zwykłego lenistwa tym bardziej boli, gdyż wiążemy się z operatorem najczęściej na aż 2 lata.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

Dodaj komentarz

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów