Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Aplikacje do parkowania – TOP 9 w 2024 roku

grafika z Google Play przedstawiająca smartfona z zainstalowaną aplikacją do parkowania

W obecnych czasach aplikacje do parkowania stają się bardzo popularne i pomocne. Dzięki nim będziesz mógł opłacać miejsce parkingowe w bardzo łatwy i wygodny sposób. Takie aplikacje do parkowania są wręcz niezastąpione do osób zmotoryzowanych! Które z nich szczególnie warto polecić?

Aplikacje do parkowania – wstęp

Często podróżujesz po Polsce? Jesteś kierowcą zawodowym, przedstawicielem handlowym lub po prostu zwiedzasz kraj? Bez aplikacji do parkowania się nie obejdzie, prawie tak jak bez obowiązkowej polisy OC!

Jakie korzyści mogą dać tego rodzaju aplikacje służące do parkowania?

 • wyszukanie parkingu
 • opłacanie miejsca parkingowego
 • zakup biletu komunikacji miejskiej (MZK, MPK, bilety kolejowe PKP itp. – podobne usługi dodatkowe dostaniesz w niektórych aplikacjach bankowych, jak np. Millennium)
 • opłacenie rachunków (niektóre aplikacje)
 • oszczędność pieniędzy

Aplikacje do parkowania – TOP 9

Oto 9 wybranych przez nas (i szczególnie polecanych!) aplikacji do parkowania w mieście. Niektóre są bardzo uniwersalne – pozwalają np. kupować bilety komunikacji miejskiej za pomocą telefonu. Inne pomogą poszukać wolnych miejsc parkingowych i/lub informować o strefie płatnego parkowania w danej okolicy (miejsc, gdzie konieczne jest wnoszenie opłat za zaparkowanie pojazdu).

Zaczynamy!

SkyCash

 • Ocena: 4,0/5 (58 tys. ocen)
 • Pobrań: >5 mln

Tej aplikacji chyba nie trzeba przedstawiać. Jest ona bardzo popularna (liczba pobrań ze Sklepu Google przekracza 5 milionów!), w dodatku od 2019 roku można za nią płacić w Play. Co to oznacza? Klienci tego operatora komórkowego nie muszą mieć karty płatniczej czy konta bankowego – opłaty za parkowanie doliczane są do rachunków miesięcznych za usługi GSM.

Rozbudowana aplikacja SkyCash z funkcją start/stop służy zresztą nie tylko do opłacania parkowania. W tej apce możesz też np. wypłacić gotówkę z bankomatów, opłacać rachunki czy kupować bilety do kina/teatru. Całkiem fajnie!

Przykładowa oferta Play z telefonem od 1 zł na start:

mobiParking

 • Ocena: 4,0/5 (6,2 tys. ocen)
 • Pobrań: >100 tys.

Kolejna aplikacja do parkowania od SkyCash Poland SA, choć wyraźnie mniej popularna od poprzedniczki. Jak chwalą się jej twórcy, mobiParking to najwygodniejszy i najszybszy sposób na uregulowanie płatności za parkowanie za pomocą smartfona/telefonu komórkowego. Dlaczego?

Z mobiParking nie musisz bowiem wychodzić z samochodu, aby opłacić swój postój. Możesz to zrobić np. na określony czas lub za daną kwotę – wszystko to bez konieczności szukania parkometru, męczenia się z nim i wracania do pojazdu w celu pozostawienia biletu parkingowego za szybą. Aplikacja działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całego kraju. Będziesz w niej płacił za realny czas postoju.

moBILET

 • Ocena: 2,4/5 (11,5 tys. ocen)
 • Pobrań: >1 mln

Aplikacja mobilna moBILET służy nie tylko do opłacania parkowania samochodem. Jest ona bowiem przeznaczona (a może przede wszystkim) do kupowania i opłacania biletów komunikacji miejskiej, jak autobusy, autokary, tramwaje, kolej czy metro. Jest ona przy tym dość popularna – została pobrana ze Sklepu Google Play w nakładzie przeszło jednego miliona.

Apka moBILET od Mobile Traffic DATA Sp. z o.o. nie cieszy się najlepszymi ocenami, ale umówmy się – tego typu aplikacje często padają ofiarą niezadowolenia i hejtu, nie ma więc co przywiązywać większej uwagi na opinie. W tym przypadku najlepiej jest samemu wypróbować i sprawdzić jak moBILET sprawdza się w praktyce! Będziesz w niej płacił za faktyczny czas postoju w strefach płatnego parkowania, tj. po zakończeniu postoju. Usługa działa w przeszło 100 miastach na terenie całej Polski.

mPay

 • Ocena: 3,8/5 (13 tys. ocen)
 • Pobrań: >1 mln

A jeżeli jednak zależy Ci na dobrych średnich ocenach aplikacji, wracamy do poziomu ok. 4 gwiazdek na 5. Niemal tyle ma apka mPay od mPay S.A. Podobnie jak wcześniejszy moBILET, także mPay jest bardzo uniwersalnym narzędziem służącym nie tylko do parkowania w strefach płatnego postoju.

W mPay dostajesz bowiem wirtualny portfel, którym opłacisz nie tylko dane miejsce parkingowe, ale kupisz bilet komunikacji miejskiej, opłacisz autostrady, a nawet kupisz bilety wstępu do kin czy parków narodowych czy doładujesz konto swojego telefonu! Warto postawić na mPay również ze względu na czytelny i jasny interfejs, a także możliwość podpięcia pod kartę debetową. W razie czego zawsze możesz też wykonywać przelew internetowy za każdą usługę z osobna – wybór należy do Ciebie!

EasyPark – Parking made easy

 • Ocena: 4,5/5 (251 tys. ocen)
 • Pobrań: >10 mln

Jeżeli często podróżujesz po Europie, to bez tej aplikacji do parkowania może się nie obejść! EasyPark ma nie tylko bardzo dobre noty na Google Play (4,5/5 gwiazdek!), ale i bardzo dużo przesłanych opinii i pobrań. Jest ich odpowiednio ćwierć miliona i ponad 10 milionów! Widać gołym okiem, że EasyPark zbiera międzynarodowy zasięg. Co w niej dostaniesz?

Aplikacja do parkowania EasyPark – Parking made easy znajdzie miejsce do postoju! Następnie wystarczy zaparkować swój samochód i opłacić miejsce parkingowe poprzez tę aplikację. Usługa działa w przeszło 2200 miastach w 20 krajach – liczby te naprawdę robią wrażenie!

AnyPark

 • Ocena: 3,2/5 (1 tys. ocen)
 • Pobrań: >100 tys.

Aplikacja do parkowania AnyPark (dawniej Pango) nie jest naturalnie tak popularna jak wcześniejsza, ale nie jest ona nastawiona na Europę, a na samą Polskę. Mimo stosunkowo przeciętnej średniej oceny warto jej zaufać.

W AnyPark została bowiem zaimplementowana wyszukiwarka miejsc parkingowych, a jej twórcy zadbali, żebyś nie przepłacał za parking! Aplikacja wyposażona została w funkcję start/stop, dzięki której zapłacisz za rzeczywisty czas parkowania/postoju swojego pojazdu. I tak powinno być! W dodatku za pomocą mobilnej apki AnyPark będziesz mógł zlokalizować swój samochód, co może być szczególnie przydatne w obcej dla Ciebie miejscowości.

CityParkApp

 • Ocena: 3,2/5 (1 tys. ocen)
 • Pobrań: >100 tys.

Kolejna aplikacja do parkowania na terenie naszego kraju – oto CityParkApp w całej okazałości! Średnia ocena działania i liczba pobrań jest bardzo zbliżona do AnyPark.

CityParkApp pozwala na korzystanie z nawigacji GPS, ale możesz też wybrać parking z przygotowanej listy. W aplikacji znajdziesz historię płatności, a samo narzędzie pozwala na opłacenie postoju nawet kilku pojazdów! Jeżeli wybierasz się na wycieczkę ze znajomymi, to wystarczy, że tylko jedna z podróżujących osób będzie zaopatrzona w tę aplikację na telefon komórkowy!

Flowbird: wygodne parkowanie

 • Ocena: 3,7/5 (29 tys. ocen)
 • Pobrań: >1 mln

A może tak połączyć zalety aplikacji do parkowania w Polsce z apką do opłaty za parking za granicą? Od czego jest Flowbird: wygodne parkowanie! Z tą aplikacją zapłacisz za postój w 850 miastach na terenie całej Unii Europejskiej!

Wśród tych miast są też największe polskie miejscowości, jak Warszawa, Kraków czy Łódź. W tej aplikacji do parkowania zapłacisz za realny czas postoju na płatnym parkingu, a jednym kliknięciem w każdej chwili możesz wydłużyć czas parkowania. Szybko i wygodnie bez szukania uciążliwych i często topornych parkomatów!

Parkopedia Parking

 • Ocena: 4,5/5 (12 tys. ocen)
 • Pobrań: >1 mln

A na koniec bezpłatna aplikacja do parkowania, która… no właśnie. Podobieństwo w nazewnictwie do Wikipedii nie jest przypadkowe! Apka Parkomedia Parking jest rozbudowywana przez takich kierowców, jak Ty! Każdy może mieć swój wkład w postaci choćby najmniejszej cegiełki w dokładne zmapowanie stref parkingowych.

A te w Parkopedii Parking są bardzo rozbudowane i dokładne! Obejmuje ona przeszło 15000 (słownie: piętnaście tysięcy!) miast i zawiera informacje o 70 milionach miejsc do parkowania! Liczby te mówią same za siebie. Wypróbuj tę aplikację do parkowania już teraz!

Aplikacje do parkowania – podsumowanie

Aplikacji służących do parkowania jest dość sporo, ale nie każda ma te same walory. Jedne działają trochę lepiej, inne trochę gorzej. Niektóre z nich wykraczają poza jedynie parkowanie w strefach płatnego postoju oferując znacznie więcej.

Czy wolisz narzędzie służące tylko i wyłącznie do szukania i opłacania miejsca za parking? Jeżeli tak, to czy jedynie na terenie Polski, czy może całej Europy? A może chcesz dostać wirtualny portfel do opłacania również innych usług? Wybór należy do Ciebie – wypróbuj te aplikacje, które najbardziej wpadły Ci w oko!

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
4.6/5 - (7 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: