Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Play – zmiany w roamingu UE

Play ostrzega

Zmiany w roamingu UE w Play stają się faktem. Na podstawie decyzji UKE o dopłatach roamingowych, zmiany będą dotyczyć klientów na kartę (prepaid), nowych klientów abonamentowych oraz podpisujących aneks do umowy. Zmiany nie dotyczą obecnych właścicieli abonamentu Play – ci będą mogli korzystać z roamingu na zasadach Roam Like At Home tak, jak dotychczas.

Porównaj oferty GSM

Roaming UE w Play w 2018 roku

Zmiany w Play obowiązują od dzisiaj, a więc od 26 stycznia 2018. W nowych ofertach użytkownicy abonamentu wciąż mają możliwość rozmawiać czy pisać wiadomości SMS w ramach roamingu UE tak samo, jak w kraju. Co miesiąc przysługuje im dodatkowo darmowy pakiet 1 GB.

Przykładowy abonament Play z telefonem:

Zmian w ogóle nie zauważą osoby, które wyjeżdżają za granicę na weekend, zimowe ferie czy wakacje. Jedynie osoby przebywające przez ostatni miesiąc (30 dni) dłużej za granicą – a więc więcej korzystające z telefonu w roamingu niż w kraju – będą miały naliczane dopłaty. Jeżeli przez kolejne 30 dni klient nie będzie korzystał z roamingu, jego saldo wyzeruje się i przy kolejnym wyjeździe z kraju dopłaty przez pierwsze 30 dni nie będą naliczane. Obowiązująca wysokość dopłat:

  • 6 gr za minutę połączenia wychodzącego
  • 3 gr za minutę połączenia przychodzącego
  • 1 gr za wysłany SMS lub MMS
  • 1,2327 gr za MB transmisji danych

Przykład 1: Marcin podpisał nową umowę z PLAY 1 lutego i wyjechał na ferie zimowe do Włoch. Podczas pobytu we Włoszech korzystał z darmowych rozmów, SMS-ów i 1 GB internetu. Kolejny raz wyjedzie z Polski w czerwcu, do Grecji. Nadal może korzystać z darmowych SMS-ów, rozmów i nowego 1 GB. Po wykorzystaniu 1 GB Marcin będzie używał internetu za 1,2327 grosza za 1 MB.

Przykład 2: Tomek podpisał nową umowę z PLAY 1 lutego. Codziennie jeździ do pracy do Niemiec i korzysta z telefonu więcej w Niemczech niż w Polsce. Przez pierwsze 30 dni korzysta z darmowych rozmów, SMS-ów oraz 1 GB pakietu internetu, po którym transmisja danych rozliczana jest po stawce 1,2327 gr za MB. Po 30 dniach za minutę rozmowy wychodzącej zapłaci 6 groszy, 1 grosz za SMS-a, a za transmisję danych 1,2327 gr za MB.

Jak widać, dodatkowe dopłaty do roamingu UE zaakceptowane przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Więcej szczegółów w oficjalnym komunikacie Play i na blogu operatora.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

Bezpłatny serwis doradców komórkowych
Dobierzemy Ci najlepszą ofertę!
+48
  • {{ error }}
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Proszę aby doradca Komórkomat przedstawił mi porównanie ofert GSM kontaktując się na podany przeze mnie numer telefonu.
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

7
Dodaj komentarz

4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
najnowszy najstarszy oceniany

O pierwszych zmianach warunków roamingu UE w Play informowaliśmy już w październiku 2017:
https://komorkomat.pl/play-darmowy-roaming-zmiany/

Były klient P4

no to PLAY BYE BYE żaden kierowca już nie będzie miał fona w P4

Łukasz

Bo się bierze abonent

Kikor

Szczerze.. spodziewałem się że będzie gorzej. 12 zł za gigabajt to nie jest żadna tragedia. Niecały rok temu najtańszą opcja roamingową był plus za około 44 zł/gb ale ponarzekać trzeba.. to takie polskie ;)

Mariusz Górnowicz

Mając do dyspozycji 3 GB na roaming to było wystarczająco na podróże międzynarodowe po unii europejskiej. Dziś 1 BG to niemal 6 uruchomień transmisji danych poza granicami PL i za resztę dopłacasz. Zapomnij o zdjęciach z ciekawych miejsc. Jakoś Czech, Węgier, Słowak bez problemu korzysta z roamingowego internetu i ma to w abonamencie a w Polsce niestety nie.
To już tradycja że polak polakowi największym wrogiem.
Niestety. Po 2 letniej umowie rezygnuje z abonamentu w Play. I niestety lepszej oferty w Polsce nie dostanę. Może zauważą że zbyt duży dołek wykopali swoim klientom i sami w niego wpadną. Pozdrawiam Mariusz.

Piotrek

Czesc Ja powiem tak mam dosc tego play doliczja mi za internet chodz jestem klientem o długim okresie uzytkowania doliczaja za polaczenia mimo ze nie otrzymalem zadnej informacji ze zostana doliczane według ich ustawy o uczciwym kozystaniu skladalem reklamacje nie pierwszy raz i dlatego powiem szczerze tak jak przez tel im obiecalem ze jak znajde forum to napisze prawde OSZUSCI i tyle niech zatrudniaja konsultantow kompetentnych a nie z ulicy zegnam sie z ta siecia na ta chwile jestem za granica nie dostalem informacji ze beda naliczac a za neta juz mam prawie 60 zl do zaplacenia OSZUSCI do potengi

artur adamczyk

play musi miec kase na celebrytów w reklamie Wojciechowska z córeczką,Nawałka,Wojewódzki,Bieniuk z dziećmi
i po 6groszy wykonane i 3 gr odebrane kradnie klientom kase żeby ich opłacic
ide do innej sieci ,nie mam zamiaru utrzymywać pseudo gwiazdeczki z SZATAN-KURDEJ BARBARA na czele.
dosc !koniec!

porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów