Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak zresetować telefon do ustawień fabrycznych bez hasła?

avatar
1
jak zresetować telefon do ustawień fabrycznych bez hasła

Zresetowanie telefonu to nie problem. Ten może pojawić się wtedy, gdy urządzenie zostało zablokowane. Jak zresetować telefon do ustawień fabrycznych bez hasła? Czy można zresetować zablokowanego smartfona? Jeżeli tak, to jak to zrobić?

Jak odblokować telefon?

A może chcesz wpierw uratować swoje dane (np. zdjęcia) z telefonu, bo nie zrobiłeś kopii zapasowej czy nie zgrałeś ich do chmury (konto Google się kłania)? W niektórych przypadkach da się go odblokować, nawet za pomocą numeru alarmowego. Można tego dokonać na parę innych sposobów w zależności od rodzaju blokady.

Oto i one.

Telefon zablokowany przez PIN

PIN to czterocyfrowy kod zabezpieczający telefony komórkowe i smartfony. Blokada ta jest bardzo trudna do przełamania, a jednocześnie łatwa do zapamiętania przez użytkownika. Czasami jednak zdarza się zapomnieć wieloletni kod PIN lub… niechcący wpisać trzykrotnie błędny kod. Po trzech nieudanych próbach telefon zostaje zablokowany.

Można go wówczas odblokować… kodem PUK. Tym razem ten kod składa się z 8 cyfr. Mało kto go pamięta, bo i bardzo rzadko jest używany. Jeżeli jednak PIN zawiódł trzykrotnie, do gry wkracza właśnie kod PUK.

Znajdziesz go na karcie SIM, a dokładniej na jej wytłoczce, gdzie znajduje się SIM-ka z adapterami do wyciągnięcia (nano SIM -> micro SIM -> SIM). Dlatego nigdy nie wyrzucaj opakowania po karcie SIM!

Jak odzyskać kod PIN/PUK

Telefon Samsung zablokowany wzorem

Samsung blokada wzór

Szczególny przypadek dotyczy południowokoreańskiego Samsunga. Masz telefon Samsung Galaxy, który jest zablokowany? Jeżeli blokada obejmuje wzór ekranu, to mamy dobrą wiadomość – jest łatwy sposób, aby ją obejść. Jak więc zresetować Samsung Galaxy?

Po pierwsze, musisz mieć swoje konto Samsung. Dzięki niemu odblokujesz swojego smartfona w parę chwil! Wszystko, co musisz zrobić:

 1. Wejdź na witrynę http://findmymobile.samsung.com i zaloguj się do niej za pomocą swoich danych.
 2. Wejdź do opcji Odblokuj mój telefon.
 3. Naciśnij button Odblokuj.

Gotowe! Za pomocą usługi Find My Mobile odblokujesz swojego Samsunga! Teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zresetować na dobre.

Co jednak, gdy nie pozostaje nic innego, jak zresetowanie telefonu komórkowego do ustawień fabrycznych?

Jak odblokować telefon Samsung, gdy zapomni się wzoru

Resetowanie telefonu do ustawień fabrycznych

Jeżeli zależy Ci na powrocie do ustawień fabrycznych, to tzw. miękki reset odpada. Przywracanie ustawień fabrycznych smartfona to już nic innego, jak twardy reset (hard reset).

Zobaczmy, jak go wykonać na przykładzie popularnych marek smartfonów.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne telefonu iPhone?

iPhone reset

Masz zablokowanego iPhone’a? Jak przywrócenie ustawień fabrycznych przebiega w jego przypadku?

 1. Podłącz telefon do komputera (Mac lub PC). W przypadku tego ostatniego wymagany jest system Windows 10 i aplikacja iTunes.
 2. Wyłącz iPhone. W zależności od modelu, będzie potrzebna kombinacja różnych klawiszy Sleep/Wake, regulacji głośności lub fizyczny Home.
 3. Wprowadź iPhone w stan awaryjny (w zależności od generacji iPhone’a, za pomocą przycisku bocznego, zmniejszania głośności lub Home).
 4. Podłącz zablokowany telefon do komputera za pomocą kabla USB/Lightning. Cały czas trzymaj wyżej wymieniony klawisz.
 5. Znajdź telefon w aplikacji iTunes na komputerze. Wybierz opcję Odtwórz.
 6. Rozpocznie się proces odtwarzania oprogramowania iPhone’a, który powinien trać nie dłużej niż 15 minut.
 7. Odłącz wymazanego iPhone’a, który jest gotowy do ponownej konfiguracji.

Co jednak, gdy masz zablokowany telefon z systemem Android na pokładzie?

Jak przywrócić ustawienia fabryczne telefonu Samsung?

Jak zresetować telefon Samsung, który został właśnie zablokowany? Cała operacja zajmie Ci około 10 minut. Oto jak wykonać twardy reset Samsunga Galaxy – tym razem obejdzie się bez podłączania telefonu do komputera.

 1. Wyłącz swojego Samsunga Galaxy. Odczekaj 5 minut.
 2. Jednocześnie naciśnij klawisze zwiększenia głośności i power. W przypadku starszych modeli Galaxy, kliknij także klawisz home.
 3. Gdy pojawi się logo producenta, zwolnij klawisze. Poczekaj na pojawienie się menu urządzenia.
 4. Telefon włączy się w trybie awaryjnym. Za pomocą przycisków głośności znajdź opcję wipe data/factory reset/usuń dane/resetowanie ustawień fabrycznych.
 5. Potwierdź klawiszem zasilania wybierając Yes lub – w przypadku polskiej wersji językowej – Tak.
 6. Samsung Galaxy po paru chwilach zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych. Po tym czasie powinien się włączyć, a jeżeli zrobi to kolejny raz w trybie awaryjnym, wybierz opcję Reebot system now/Uruchom ponownie system.

Gotowe! Zobaczmy, jak operacja ta wygląda w przypadku chińskiego Xiaomi.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne telefonu Xiaomi?

Poniższy sposób dotyczy nie tylko Xiaomi/Xiaomi Mi, ale także submarek Redmi oraz POCO.

 1. Wyłącz swojego Xiaomi. Odczekaj krótką chwilę.
 2. Jednocześnie naciśnij wszystkie klawisze telefonu aż do momentu pojawienia się menu trybu awaryjnego.
 3. Znajdź opcję/komendę wipe data/factory za pomocą podwójnego klawisza regulacji głośności (góra/dół).
 4. Potwierdź powyższą komendę.
 5. Xiaomi/Redmi/POCO po paru chwilach zostanie przywrócony do ustawień fabrycznych.

Czy w telefonach Huawei jest inaczej?

Jak przywrócić ustawienia fabryczne telefonu Huawei?

A czy w przypadku Huawei z EMUI na pokładzie odblokowanie telefonu różni się od innych telefonów z Androidem?

 1. Wyłącz swojego Huaweia.
 2. Jednocześnie naciśnij klawisz regulacji głośności i przycisk zasilania telefonu. W tym czasie telefon powinien zawibrować. Po ok. 5 sekundach telefon przejdzie do trybu odzyskiwania.
 3. Jednocześnie naciśnij klawisze regulacji głośności i zasilania telefonu i wybierz opcję Zresetuj telefon. Czasami będziesz musiał jeszcze w ten sposób zaakceptować osobno wyczyszczenie danych.
 4. Kliknij przycisk wstecz i wróć do ekranu odzyskiwania. Jego dotknięcie ponownie uruchomi zblokowany wcześniej telefon.

Jak widzisz, metoda ta nie odbiera specjalnie od androidowej konkurencji. Poszczególne etapy mogą jednak nieznacznie się różnić w zależności do modelu telefonu czy wersji oprogramowania EMUI. Skoro takie różnice widać czasami w telefonach jednego producenta, nie dziwi więc fakt, że mogą być one jeszcze nieco większe u różnych marek.

W ten (lub bardzo zbliżony) sposób zresetuj telefon z systemem Android także innego producenta!

Reset telefonu do ustawień fabrycznych – podsumowanie

Jak zresetować telefon z Androidem, a jak z iOS na pokładzie (iPhone)? Różnice między tymi platformami są ogromne, ale w przypadku Androidów (m.in. telefon Samsung, Xiaomi, Huawei i inne) można doszukać się wspólnego mianownika.

Przywrócenie ustawień fabrycznych u Androidów w przypadku zapomnienia hasła do telefonu jest łatwiejsze i szybsze niż w przypadku iPhonów, gdzie potrzebujesz dodatkowo podłączyć telefon do komputera Mac/PC. Pamiętaj jednak, że po twardym resecie stracisz wszystkie dane urządzenia! Cała operacja wymazywania pamięci może bardzo boleć, jeżeli nie zrobiłeś wcześniej kopii bezpieczeństwa. Zadbaj o nią jeszcze dziś!

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

 • Jak zresetować telefon, który jest zablokowany?
 • Jak wykonać twardy reset telefonu bez hasła?
 • Co potrzebujesz do zresetowania telefonu?

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

star ocena
5/5 - (6 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej

Z wykształcenia mgr inż. inżynierii środowiska. Miłośnik natury, historii, muzyki rockowej i gier komputerowych (w szczególności strategii i cRPG). W Komórkomacie od początku jego istnienia, odpowiedzialny głównie za dział Promocje oraz Poradniki.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A co jak boot menu jest po chińsku (np. w Oppo tak jest)?

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
Wybrano do porównania: