Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Wielkość GB w roamingu UE

31

Od 15 czerwca największe sieci komórkowe w Polsce zniosły dodatkowe opłaty za roaming na terenie Unii Europejskiej. Odtąd wykonywanie połączeń na terenie UE kosztuje nas tyle samo, co w Polsce. Jeżeli dysponujemy więc pakietem nielimitowanych minut czy SMS-ów w kraju, to bez ograniczeń możemy z nich korzystać także w roamingu UE. Niestety z Internetem jest inaczej – tylko część krajowego transferu możemy wykorzystywać w roamingu UE bez dodatkowych opłat. Jakie są największe limity w abonamencie i ofertach na kartę? Dokonaliśmy zestawienia ofert z największą transmisją danych w roamingu UE.

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018.

UWAGA – operatorzy mogą naliczać dodatkowe opłaty za korzystanie z usług roamingu UE np. wtedy, gdy dłużej przebywamy za granicą niż w kraju.

Spis treści:

Abonament z telefonem

5,20 GB w roamingu UE. Wynik 5,20 GB w roamingu UE (jeszcze niedawno było to 4,10 GB) uzyskuje T-Mobile i jego pakiet T1 Bez Limitu za 100 zł. Tyle samo gigabajtów dostaniemy również w wyższych abonamentach T1 Bez Limitu, ale w przypadku planów za mniej niż 100 zł paczka danych będzie już mniejsza (transfer w roamingu UE zależy w dużej mierze od wysokości opłat miesięcznych).

4,52 GB w roamingu UE. Najdroższy abonament Orange – Plan Wzbogacony – oferuje największą paczkę danych w kraju (20 gigabajtów na pełnej prędkości, dalej do 1 Mb/s) spośród wszystkich ofert postpaid pomarańczowego operatora. Zapewnia także największy transfer w roamingu UE – 4,52 GB.

3,60 GB w roamingu UE. O 500 MB mniej dostaniemy w standardowym abonamencie T-Mobile – Supernet T2 (także T2 Smartfoneria – dawny pakiet T3 z nielimitowanym transferem w Polsce).

3,23 GB w roamingu UE. Nieco mniej oferuje Orange w swoim abonamencie Plan Optymalny. Wciąż jest to jednak jedna z większych paczek w standardowych abonamentach, jakie są oferowane na stronach internetowych operatorów komórkowych.

3,22 GB w roamingu UE. Nieco mniej gigabajtów w roamingu UE oferuje Plus (3,22 GB). Na krajowym podwórku pakiet internetowy jest jednak niewyczerpalny, a na pełnej prędkości dostępny przez pierwsze 12 gigabajtów.

Abonament bez telefonu

4,52 GB w roamingu UE. W przypadku abonamentu bez telefonu najwięcej Internetu w roamingu UE oferuje Plan Wzbogacony sieci Orange. I w tym przypadku jest to aż 4,52 GB.

3,60 GB w roamingu UE. T-Mobile T2 w wariancie bez telefonu zapewnia taką samą paczkę danych, jak w wersji z telefonem. 3,60 GB to jeden z lepszych wyników.

3,23 GB w roamingu UE. Kolejna oferta Orange, tym razem Plan Optymalny z transferem 10 GB na pełnej prędkości do dyspozycji w kraju. W pakiecie pomarańczowego operatora zawiera się również 3,23 GB w roamingu UE.

3,22 GB w roamingu UE. Plus oferuje tyle samo GB w roamingu UE w opcji bez telefonu, jak i z urządzeniem na raty. Na uwagę zasługuje ponownie spory pakiet internetowy do wykorzystania w kraju – 12 GB na pełnej prędkości.

2,55 GB w roamingu UE. Tym razem oferta T-Mobile wyraźnie traci w wersji bez urządzenia. T1 Bez Limitu jest tańszy, co pociąga za sobą obniżenie pakietu danych w Unii Europejskiej do 2,55 GB. Lepiej jednak zdecydować się na bezterminowy abonament nju mobile 20 GB lub Virgin Mobile 15 GB, w których otrzymamy niewiele mniejszy transfer w Strefie Euro, bo 2,52 GB.

Oferty na kartę

Uwaga – w wielu przypadkach ilość GB w roamingu UE w ofertach na kartę zależy od wysokości doładowania konta. W poniższym zestawieniu skupiliśmy się na standardowych pakietach miesięcznych.

3,50 GB w roamingu UE. Najwięcej GB w roamingu UE w ofertach na kartę zapewnia Lycamobile w pakiecie Do Wszystkich XL. Nie jest on tani, ale dla wymagających z pewnością będzie to propozycja warta rozważenia.

2,50 GB w roamingu UE. O 1 gigabajt w roamingu mniej oferuje tańszy o 10 zł plan Lycamobile. Jednak i tutaj dostaniemy sporą paczkę danych, zwłaszcza w Polsce – aż 20 GB.

1,75 GB w roamingu UE. Kolejny pakiet na kartę od Lycamobile. Tym razem dostaniemy 1,75 GB w UE, a koszt miesięczny oferty to zaledwie 25 zł miesięcznie.

1,61 GB w roamingu UE. 1,61 GB zapewnia (jeszcze) T-Mobile na kartę. Różowy operator w kraju rozdaje 10 GB na miesiąc, co wydaje się być obecnie standardem.

0,50 GB w roamingu UE. Na ostatnim miejscu w naszym rankingu melduje się Red Bull Mobile. W ramach oferty za 30 zł miesięcznie do dyspozycji jest 20 GB, z czego tylko 500 MB w Unii Europejskiej. Uwaga – w ramach pakietu do dyspozycji w roamingu UE jest tylko 100 darmowych minut i SMS-ów!

Podsumowanie

Wielkość pakietu internetowego w roamingu UE zależy w dużym stopniu od wysokości miesięcznych rachunków. Generalnie najwięcej GB w Unii Europejskiej uświadczą właściciele topowych abonamentów. Standardowe pakiety na kartę dysponują znacznie mniejszymi paczkami danych.

Wielkość GB w roamingu UE
4.1 (82.86%) 35 głosów

Advertisement
avatar