Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

Wielkość GB w roamingu UE

60
Internet w roamingu UE

Od 15 czerwca 2017 roku największe sieci komórkowe w Polsce zniosły dodatkowe opłaty za roaming na terenie Unii Europejskiej. Odtąd wykonywanie połączeń na terenie UE kosztuje nas tyle samo, co w Polsce. Jeżeli dysponujemy więc pakietem nielimitowanych minut czy SMS-ów w kraju, to bez ograniczeń możemy z nich korzystać także w roamingu UE. Niestety z Internetem jest inaczej – tylko część krajowego transferu możemy wykorzystywać w roamingu UE bez dodatkowych opłat. Jakie są największe limity w abonamencie i ofertach na kartę? Dokonaliśmy zestawienia ofert z największą transmisją danych w roamingu UE.

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019.

UWAGA – operatorzy mogą naliczać dodatkowe opłaty za korzystanie z usług roamingu UE np. wtedy, gdy dłużej przebywamy za granicą niż w kraju.

Spis treści:

Abonament z telefonem

6,26 GB w roamingu UE. Wynik ponad 6 GB w roamingu UE uzyskuje nowy abonament Orange – Plan Mobilny 75. Jego cena miesięczna wynosi 75 zł, ale do kwoty abonamentu należy doliczyć dodatkową ratę za telefon komórkowy. Do dyspozycji w Polsce otrzymujemy aż 30 gigabajtów. Bardzo dobra oferta dla wymagających użytkowników.

5,88 GB w roamingu UE. Prawie 6 gigabajtów w roamingu UE oferuje abonament sieci Play. Na krajowym podwórku pakiet internetowy w bogatej ofercie Solo L wynosi aż 35 GB! W kwocie 80 zł jest już wliczona opłata za telefon.

5,84 GB w roamingu UE. Topowy abonament zielonego operatora – pakiet Plus.80, który w kwietniu 2019 roku przeszedł drobny lifting. Oferta Plusa jest teraz bardziej atrakcyjna, a w roamingu UE otrzymamy niemal 6 gigabajtów. Cena 70 zł nie zawiera osobnej raty za sprzęt.

4,62 GB w roamingu UE. Kolejny na liście jest Play w swoim abonamentem Solo M. Do dyspozycji w Unii Europejskiej otrzymamy ponad 4,6 GB. Z kolei krajowy transfer danych wynosi 20 gigabajtów. Ceny telefonów zaczynają się od symbolicznej złotówki.

4,59 GB w roamingu UE. Kolejna nowość Orange z maja 2019 roku – Plan Mobilny 55. Jest on o 20 zł tańszy od poprzednika, ale wciąż zapewnia sporą paczkę w Unii Europejskiej – 4,59 GB w roamingu. Orange udostępnia telefony również bez opłaty startowej.


Abonament bez telefonu

6,26 GB w roamingu UE. Nowy abonament Orange wysoko plasuje się również w ofertach z samą kartą SIM. Pomarańczowy operator zapewnia te same paczki w Polsce i roamingu UE, co w abonamentach z telefonem.

5,88 GB w roamingu UE. Również Play oferuje w abonamencie z samą kartą SIM tyle samo transferu w roamingu UE, co w ofertach z telefonem komórkowym. W przypadku pakietu Solo L jest to niemal 6 gigabajtów.

5,84 GB w roamingu UE. Ta sama analogia tyczy się sieci Plus. Jej topowy abonament zapewnia w roamingu UE aż 5,84 GB.

5,00 GB w roamingu UE. W przypadku abonamentu bez telefonu bardzo dużo Internetu w roamingu UE oferuje również pakiet komórkowy sieci FM Mobile. Dla klientów indywidualnych przewidziano bowiem 5 gigabajtów.

4,62 GB w roamingu UE. Kolejna oferta Play. Na uwagę zasługuje ponownie spory pakiet internetowy do wykorzystania w kraju – 20 GB na pełnej prędkości.


Oferty na kartę

Uwaga – w wielu przypadkach ilość GB w roamingu UE w ofertach na kartę może zależeć od wysokości doładowania konta. W poniższym zestawieniu skupiliśmy się na standardowych pakietach miesięcznych.

8,50 GB w roamingu UE. Najwięcej GB w roamingu UE w ofertach na kartę zapewnia Lycamobile w pakiecie Do Wszystkich XXXL. Nie jest on tani, ale dla wymagających z pewnością będzie to propozycja warta rozważenia.

6,00 GB w roamingu UE. O 2,5 gigabajta w roamingu mniej oferuje tańszy o 30 zł plan tej samej sieci Lycamobile. Jednak i tutaj dostaniemy sporą paczkę danych, zwłaszcza w Polsce – 15 GB.

4,50 GB w roamingu UE. W pakiecie „krajowym” Do Wszystkich XL dostaniemy odpowiednio aż 50 i 4,5 GB w Polsce i roamingu UE. Koszt miesięczny wynosi 49 zł.

4,25 GB w roamingu UE. Kolejny pakiet na kartę od Lycamobile. Tym razem dostaniemy 4,25 GB w UE, a koszt miesięczny oferty to również 49 zł miesięcznie. W tym przypadku otrzymujemy ponadto pakiet 500 minut na rozmowy międzynarodowe.

3,50 GB w roamingu UE. I tutaj dostaniemy sporą paczkę danych, zwłaszcza w Polsce – aż 40 gigabajtów.

Wielkość GB w roamingu UE
3.7 (73.44%) 64 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.

60
Dodaj komentarz

avatar
33 Comment threads
27 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
Maciejoszukany przezplaySebastianMarcin SzermańskiBidek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin z Komórkomatu
Gość

Dzięki wielkie – tekst był gotowy 10, a wrzucony na serwis 12. Niestety miejscami się nieco zdezaktualizował i to w zasadzie z dnia na dzień… Wprowadzimy zmiany – z różnych stron docierają do nas również informacje, że T-Mobile również wymaga pewnych zmian.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Sprawdzimy to :)

Marcin z Komórkomatu
Gość

Uff, w końcu zaktualizowałem dane. Sporo się pozmieniało, mam nadzieję, że teraz jest już OK.

Marcin z Komórkomatu
Gość

W Orange (abonament i prepaid) nie ma takiej możliwości, a Play w międzyczasie okroił swoje warunki darmowego roamingu UE. W przypadku T-Mobile należy skontaktować się z Biurem Obsługi Abonenta – wtedy „powinna być” możliwość dokupienia dodatkowych GB w UE.

Mieczyslaw Zagrodzki
Gość
Mieczyslaw Zagrodzki

No czyli zrobiłem dobrze zostając w T-mobile

Maciek Wolak
Gość
Maciek Wolak

w T-mobile na kartę jak się wejdzie w szczegóły to jest informacja, że za 25 zł otrzymamy Pakiet Internetu
10 GB w tym 1,26 GB Limitu Danych UE. To wreszcie ile tego internetu jest w UE??

Marcin z Komórkomatu
Gość

1,61 GB

Sebastian Szymański
Gość
Sebastian Szymański

HeheHeHe Ale lycamobile nie obsluguje w Uni LTE ani mmsow ktorych po Polsce tez nie ma

Janek
Gość
Janek

w Redbull mobile Siema jest błąd. Operator nie oferuje w ogóle paczki danych w UE.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Red Bull Mobile zapewnił nas, że paczki w UE mają takie, jak w Play. Sprawdzimy to.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Ostatnia aktualizacja: 0,5 GB w UE, więc RBM wypada z listy top 5.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Dostaliśmy dziś informację, że w ofercie na kartę za 30 zł jest 1 GB. Powyższe zestawienie czeka aktualizacja.

Se
Gość
Se

Szukam regulaminu usługi „Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB na 31 dni” i w treści nic nie mogę znaleźć na temat transmisji danych w UE. Potrzebuję internet na tydzień w UK, w sumie 1GB będzie zupełnie wystarczający, więc chyba warto zakupić pakiet za 25zł w Orange free na kartę.

Paulina
Gość
Paulina

A plush?

Marcin z Komórkomatu
Gość

Plush ma 1,50 GB w UE.

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

1,7 GB w UE :-) pakiet za 25 złcomment image

Marcin z Komórkomatu
Gość

Dzięki za informacje :) Wiesz może od kiedy jest ten 1,7 GB? Początkowo miał 1,50 czy 1,49 GB w roamingu UE.

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Na początku RLAH było 1,3 GB. Już w grudniu pojawiło mi się 1,7 GB w UE. Wypadałoby wspomnieć też, że za 5 zł można sobie kupić 0,5 GB w UE (w ramach 5 GB)

Marcin z Komórkomatu
Gość

Podobno jest już 2 GB ;)

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Akurat w Abonamencie są 2 GB. W ofercie na kartę (którą posiadam) jest 1,7 GB

MALINI
Gość
MALINI

Napisałem do Lyca i nie maja LTE e roamingu. Wiocha normalnie. Moze jakieś rozsadne opcje ma kartę?

Maciej
Gość
Maciej

Bez przesady, Lyca ma H+ i to w zupełności wystarcza!

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Zaktualizujcie informacje o paczkach roamingowych w T-Mobile i Orange bo macie nieaktualne informacje:
– Orange: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006151/4108598637.pdf
– T-Mobile: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/roaming/zm_2017_12_21/new/D_005_0015625_0002.pdf

Marcin z Komórkomatu
Gość

Regulamin roamingu w Orange w linku jest nieaktualny – obecnie pakiety Smart Plan LTE są niedostępne. W T-Mobile z telefonem wygląda na to, że się zgadza (zob. Tabela 1b – pakiety za 80 i 100 zł mają odpowiednio 3,9 i 4,55 GB). Jednak coś faktycznie może być nie tak z ofertami bez telefonu (Tabela 1a) – sprawdzimy to dokładnie. Tym bardziej, że mamy potwierdzenie od Plusha, że w Plush ABO za 25 zł nie ma już 1,7, lecz 2,0 GB w UE.

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Jeżeli chodzi o Plusha to chodziło mi o ofertę na kartę :-) (tam jest 1,7 GB). W abonamencie to faktycznie są 2 GB.

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

A jeśli o Orange to pomyliłem dokumenty, ten jest aktualny: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006151/4108598555.pdf

SEBO_DRIVER
Gość
SEBO_DRIVER

Ja mam w abonamęcie za 59.99zł/ (bez telefonu) na UE 6,83 GB w kraju 10GB, 100GB LTE z prędkością do 5Mb/s … umowa zawarta w lipcu 2017r.

dymass
Gość
dymass

jaki pakiet uruchomic w nomym plushu zeby otrzymac internet w ue??

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Najlepiej tą ofertę all-in-one czyli „Internet, rozmowy, SMS/MMS bez limitu” za 25 zł (który posiadam).

Marcin z Komórkomatu
Gość

Proszę jeszcze raz spojrzeć na powyższe plany taryfowe – to abonament z telefonem, abonament bez telefonu oraz pakiety na kartę. Oferty z 1 kartą SIM, nie pakiety łączone na 3 numery.

slam
Gość
slam

Nie polecam usługi świadczonej przez plus. Okazało się że plus jest złodziejską firmą i dopisuje do rachunku za wszystkie rozmowy wykonane na terenie ue. W obecnej chwili mają już zgodę na takie działania. Płacę u nich abonament w wysokości 79zł a teraz regularnie łobuzy dopisują mi do rachunku od 35 do 130 zł co miesiąc

19whiskas97
Gość
19whiskas97

Można coś z tym zrobić? Odwołać się od umowy nie ponoszac kosztów jej zerwamia. Ponieważ mam taki sam problem…

slam
Gość
slam

Z moich obserwacji okradają nas operatorzy polscy za połączenia wykonywane nawet na polskie numery z ue.

Ola
Gość
Ola

Też mam potrzebę częstego używania polskiego telefonu w UE. Wszystkie te roamingi są niestety nie dla osób, które dłużej przebywają poza Polską. Tak jak kierowcy, którzy w miesiącu nawet 3 tygodnie są w drodze poza Polską, tak i ja przebywam np. 2,5 miesiąca w Polsce, potem w UE ok. 2 miesiące, wracam i za miesiąc znowu wyjeżdżam na miesiąc czy dwa. Kompletnie pogubiłam się w tych rozliczeniach i ostrzeżeniach o uczciwym korzystaniu z roamingu. No to jak mam korzystać? Zmieniać znowu telefony na granicy? Kosmos. Gdzie ta Wspólnota? Czy operatorzy nie mogą wymyślić abonamentu europejskiego? Takiego dla podróżujących często po… Czytaj więcej »

Elah
Gość
Elah

Poproszę takie zestawienie tylko dla ofert do 25-30 zł.
Dziękuję.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Proszę – abonament bez telefonu do 30 zł w kolejności od największej paczki Internetu w roamingu UE:
https://komorkomat.pl/porownywarka/oferty/?typ=3&nowa=1&min=0&sms=0&net=0&okres=bez%20limitu&cena=30&sort=neteu_d

Filip Witkowski (winlinux12)
Gość
Filip Witkowski (winlinux12)

FM Group Mobile w taryfie bez telefonu na 5 GB w UE a nie 9.

Marcin z Komórkomatu
Gość

Pakiet Start ma 6 GB, a w/w Success 10 GB. Wprowadzamy zmiany

Filip Witkowski (winlinux12)
Gość
Filip Witkowski (winlinux12)

Taka ilość GB jest dostępna dla Partnerów Biznesowych. Dla konsumentów abonamenty są o połowe niższe, oraz limity GB są niższe wg. regulaminu: https://fmmobile.pl/download/download/Regulamin%20FM4ALL_01.01.2019_1555571864.pdf

Marcin z Komórkomatu
Gość

Rzeczywiście – poprawione, dzięki!

Filip Witkowski
Gość
Filip Witkowski

Orange posiada większe limity GB w UE (na podstawie tego dokumentu: https://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2006151/4108598555.pdf lub na stonie orange.pl/roaming w informacjach/dla ofert abonamnetowych: Cennik usług w roamingu dla klientów indywidualnych ofert na abonament, którzy zawarli umowę lub aneks do umowy od dnia 24 sierpnia 2017 r., obowiązujący od 3 stycznia 2018 r. PDF). Poza tym T-Mobile nowym klientom daje 1 GB w abonamentach. Plus/Plush w pakietach Nolimit daje 512 MB za darmo w Unii (w porównaniu do 500 MB w Playu/T-Mobile). Poza tym nieznajomy wam operator Klucz Mobile w pakiecie Klucz NoLimit za 25 zł daje 1,7 GB w UE bez dodatkowych opłat

Marcin z Komórkomatu
Gość

Zestawienie zdążyło się już nieco zdezaktualizować, ale na dniach postaramy się, aby je poprawić.

Waldemar Turek
Gość
Waldemar Turek

Witam .Nikt nie napisał, że po 2 miesiącach użytkowania telefonu ,więcej za granicą niż w kraju operatorzy zaczynają naliczać normalne opłaty za roaming. Jestem kierowcą zawodowym i przebywam w większości 3 tygodnie w unii i tydzień w kraju. Uwiązałem się na 2 lata na podstawie tego artykułu z wysokim abonamentem, który nic mi nie daje. Może któraś sieć nie ma takich praktyk. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje proszę o radę

Katarzyna Zakrzewska
Gość
Katarzyna Zakrzewska

Hej ,ja osobiście korzystam z karty sim na cała UE w Simglob z łodzi .Doładowania robie co miesiąc na 20 GB już 6 miesiąc i tyle ile naliczali tyle naliczają co prawda zrobili ostatnio podwyżkę ale to i tak jest taniej i lepiej niż u polskich operatorów

Marcin z Komórkomatu
Gość

Dzień dobry, bardzo mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji. O zmianach pisaliśmy w dziale Aktualności:
https://komorkomat.pl/play-roaming-ue-zmiany/
https://komorkomat.pl/orange-roaming-oplaty-zgoda-uke/
https://komorkomat.pl/plus-roaming-ue-doplaty/
https://komorkomat.pl/t-mobile-roaming-decyzja-uke/

Obiecuję wprowadzić taką informację w tym i kilku innych rozbudowanych artykułach na temat roamingu UE.

Waldemar Grobelny
Gość
Waldemar Grobelny

Kupiłem ostatnio kartę sim na cała UE 20GB w SimGlob i za 1 GB płace okoł 10 zł karta działa po włożeniu do telefonu juz na terenie polski .

Iwona
Gość
Iwona

Witam. Właśnie się dowiedziałam, że Orange nie sprzedaje pakietów internetowych na UE (pomimo przedstawianej oferty 4,52 GB w roamingu w UE). Pakiet nie działa jeżeli przebywa się za granicą więcej niż 14 dni (chociaż i to jest sprzeczne ponieważ w sms podany jest okres przez kolejne 14 dni ale Orange inaczej to liczy jak to powiedział Pan, nie liczą się kolejne 14 dni przebywania za granicą po otrzymaniu sms z ostrzeżeniem tylko „jakieś 14 dni” o których klient nie ma pojęcia). Specjalnie zmieniłam abonament bo Pan zaoferował mi właśnie pakiet GB w roamingu w UE. Umowa oczywiście rozszerzona z wyższą… Czytaj więcej »

Marcin z Komórkomatu
Gość

Rzeczywiście – usługi w roamingu UE są bez dodatkowych opłat, jeżeli nie przebywamy zbyt długo za granicą:
https://komorkomat.pl/play-roaming-ue-zmiany/
https://komorkomat.pl/orange-roaming-oplaty-zgoda-uke/
https://komorkomat.pl/plus-roaming-ue-doplaty/
https://komorkomat.pl/t-mobile-roaming-decyzja-uke/

Marzenka
Gość
Marzenka

Świetne zestawienie! I bardzo przydatne po ostatnich zmianach.
Plush ma niestety darmowe rozmowy w roamingu, ale tylko do Plusa, z tego co widziałam w regulaminie :( W Plush ABO 10GB.
W T-Mobile na kartę obecnie wprowadzili dopłaty za połączenia roamingowe oraz limit danych na 0,5 GB, 100 min i 50 sms :(
Kompletnie nie rozumiem czemu nasi operatorzy oferują takie żenujące ilości GB w UE, podczas gdy mój chłopak ma do wykorzystania 10GB w roamingu (zależy mi na darmowych połączeniach do Polski, dlatego nie skorzystam z jego planu).

Albert
Gość
Albert

Panie redaktorku zanim coś pan napiszę proszę dokładnie zapoznać się z ofertami operatorów.
Przed przedłużeniem umowy dzwoniłęm do wszystkich operatoró i to w Plusie dostałem najwięcej. 3 karty sim za 100zł miesięcznie a w tym mam 7,1 GB na głównej karcie sim i po 2 GB na pozostałych pakietu internetowego w roamingu, natomiast 3×12 GB przez cały okres trwania umowy + 36GB extra internetu w kraju, a po wykorzystaniu i nternet jest dostępny bez dodatkowych opłat tylko transfer zwalnia do 1 Mb/s Umowa podpisana w PLUS GSM 20 maja tego roku.
KTO DA WIĘCEJ ?????

Maciek
Gość
Maciek

A co z taryfa t-mobile T3. Było w Strefie t-mobile 1 GB i po wykorzystaniu miało to zwolnić do 256mb/s bez limitu, było tak ponat rok. a obecnie jak sie wykorzysta ten 1GB w strefie t-mobile przełącza sie na pakiet roamingowy, a następnie po wykorzystaniu rozłącza internet. Ktoś die orientuje jak to sie ma do umowy. Teraz nie mam jak przejrzeć umowy, ale przy podpisywaniu miało być bez limitu. Znajomy juz zlorzyl reklamacje.

Kabat411
Gość
Kabat411

Też mnie to spotkało i to bez ostrzeżenia. 15 miesięcy było ok i sie skończyło. W umowie nic o tym niema dopiero gdzieś tam w jakimś regulaminie jest taki zapis o zasadach uczciwej konkurencji czy coś takiego.

Tomasz Kunys
Gość
Tomasz Kunys

witam w orange jak najbardziej po wykorzystaniu 4,52gb w planie wzbogaconym koszt przesylu danych w ue kosztuje 0,03gr jeden kb wiec 1gb kosztuje nieco ponad 30zl ………. naliczana oplata jest co 10KB ! sprawdzone osobiscie :)

Mieczyslaw Zagrodzki
Gość
Mieczyslaw Zagrodzki

W koncu jakieś porównanie
Zabrakło jednak informacji że tylko w tmobile (a przynajmniej tak mi powiedziano) za nieco ponad 30 złoty można dokupic 1GB danych(bez limitu prędkości)
Czyli w abonamencie 70/miesiac mam 3.6+33 zeta i mam 4.6:) a to juz całkiem fajnie
Możecie zweryfikować moje informacje?
Czy np. Play lub Orange oferuja takie paczki po wyczerpaniu bazowej warotści?

Patryk Michalak
Gość
Patryk Michalak

oferta orange na kartę za 25 zł macie błąd. Od 12 stycznia ilość GB w UE nie wynosi 2,26 GB.
W dniu 14.12.2017 r. cena usługi Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB na 31 dni (w wersji jednorazowej i cyklicznej) została obniżona z 35 zł do 25 zł. W związku z tym, z dniem 12.01.2018 r. zmienił się Cennik usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę w zakresie wysokości Limitu GB dostępnego w roamingu w Strefie 1 (UE) w tej usłudze.

Nowy Limit GB będzie wynosił 1,61 GB.

Paweł
Gość
Paweł

Co to za porównanie? w ofercie na kartę jest przedstawiona tylko jedna sieć. Play i Plus oferują pakiety w roamingu UE

Bidek
Gość
Bidek

Dziwnie wygląda tabela Play na abonament z telefonem i bez. Tam jest podane w UE internet 0, a w komentarzach mówi się o paczkach danych. Czy to specjalnie jest zrobione dla ciemnego ludu ?

Sebastian
Gość
Sebastian

Fajne zestawienie, ostatnio sporo szukałem ofert na Europę i znalazłem ciekawą propozycję od XOXO WiFi na nielimitowany Internet w Unii, Ukrainie, Turcji i Szwajcarii.
Dla zawodowych kierowców takich jak ja mają też ofertę abonamentu 25GB za 220 zł przy umowie na bodajże 6 miesięcy.

oszukany przezplay
Gość
oszukany przezplay

Play kroi na maxa pakiet roamingowy w UE. Zaraz po wyjezdzie z kraju informuje ze jestes w roamingu i masz 2GB, wylaczasz pakiet danych i w kilka dni nie masz juz dostepu do neta pomimo nie kozystania z danych w roamingu. zlodzijeaszki zalatwili mnie 2 x podczas tych wakacji, raz we wloszech i raz w portugalii – szukam nowego operatora