Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Wielkość GB w roamingu UE w 2024 roku

avatar
99
grafika przedstawiająca Europę nocą

Od 15 czerwca 2017 roku największe sieci komórkowe w Polsce zniosły dodatkowe opłaty za roaming na terenie Unii Europejskiej. A na ile Internetu w roamingu 2024 roku możesz liczyć? Jeżeli dysponujesz więc pakietem nielimitowanych minut czy SMS-ów w kraju, to bez ograniczeń możesz z nich korzystać także w roamingu UE. Niestety z Internetem jest inaczej – tylko część krajowego transferu możesz wykorzystywać w roamingu bez dodatkowych opłat. Jakie są największe limity w abonamencie i ofertach na kartę? Dokonaliśmy zestawienia ofert z największą transmisją danych w roamingu UE.

UWAGA – operatorzy mogą naliczać dodatkowe opłaty za korzystanie z usług roamingu UE np. wtedy, gdy dłużej przebywasz za granicą niż w kraju (zależy od polityki uczciwego korzystania z roamingu). Po wykorzystaniu limitu danych GB opłata za transfer danych jest liczona wg cenniku poszczególnych operatorów GSM, tj. opłaty dodatkowe mogą różnić się w różnych sieciach.

Internet w UE – wprowadzenie

Innymi słowy, od kilku lat każdy mógł korzystać z usług w roamingu (UE) na tych samych zasadach, co w Polsce, przynajmniej w niektórych sieciach. Których konkretnie? Które z nich dadzą Ci największy pakiet Internetu mobilnego w telefonie na terenie UE?

Abonament z telefonem – ile GB w roamingu UE?

Oferty abonamentu z telefonem zazwyczaj oferują darmowy – w ramach polityki uczciwego korzystania z telefonu na terenie Unii – roaming UE. W cenie pakietu dostaniesz naturalnie nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y, bezpłatne odbieranie połączeń wychodzących itp. Jeżeli zbyt długo korzystasz z telefonu za granicą musisz liczyć się z tym, że może zostać nałożona dodatkowa opłata przez operatora. Koszt za minutę połączenia odebranego wynosi 0 zł, ponadto w roamingu UE rozmowy (i wiadomości tekstowe) są nielimitowane, o ile są też nielimitowane w naszym kraju. Super!

Pamiętaj, że korzystanie z Internetu za granicą (nie tylko w przypadku abonamentu) pomniejszy podstawowy pakiet krajowy. Jeżeli oferta zapewnia np. 100 GB w kraju i limit GB w wysokości 10 GB w UE, to nie jest to transfer 100+10 GB, lecz 100 GB w kraju, w tym 10 GB w UE (transfer UE pomniejsza limit GB w kraju). Zobacz na nasz ranking ofert z uwzględnieniem limitów GB, aby uniknąć dodatkowych opłat za transmisję danych w UE!

roaming UK w OrangeUwaga! Z racji Brexitu, od 1 stycznia 2021 roku obowiązują inne cenniki roamingu (w tym transmisja danych) w Wielkiej Brytanii!

Roaming UK

No dobrze, a jak prezentują się limity GB w UE?

19,57 GB roamingu w UE. Przeszło 19 gigabajtów w roamingu UE oferuje abonament sieci Play. Na terenie Polski pakiet danych (pakiet Internetu) w bogatej ofercie Abonament L ma aż 300 GB w 5G! W praktyce Internet w Twoim telefonie Play nigdy się nie wyczerpie, ew. zwolni po wykorzystaniu miesięcznej paczki danych! W kwocie 90 zł nie jest wliczona opłata za telefon komórkowy, ale opłaty startowe za sprzęt zaczynają się już od symbolicznej złotówki.

I tym razem nie ma dodatkowych opłat za korzystanie z telefonu w roamingu UE (nielimitowane połączenia głosowe, SMS-y i MMS-y). Co ciekawe, transfer 19,57 GB w UE ma też absolutnie topowy abonament Homebox z całkowicie nielimitowanym transmisją danych!

19,57 GB roamingu w UE. Taką samą transmisję danych dla telefonu w UE dostaniesz w topowym abonamencie Orange Polska! Wynik niemal 20 GB transmisji danych w roamingu UE uzyskuje najnowszy abonament Orange z października 2022 – Plan L. Całkiem spory jest też krajowy pakiet danych. Nie tylko w Polsce, ale też za granicą do dyspozycji oddano nielimitowane połączenia głosowe, SMS-y oraz MMS-y (wiadomości multimedialne).

Jego cena miesięczna wynosi 90 zł, ale do kwoty abonamentu należy doliczyć dodatkową ratę za telefon komórkowy.

Do dyspozycji w Polsce otrzymujesz aż 300 gigabajtów w 5G. Bardzo dobra oferta dla wymagających użytkowników z roamingiem UE bez dodatkowych opłat.

15,22 GB roamingu w UE. Kolejny abonament sieci Play z bardzo dużym transferem GB, również w ramach roamingu UE. Zyskasz tu nie tylko sporo Internetu w Polsce, ale też ponad 15 gigabajtów transmisji danych za granicą, a także naturalnie m.in. nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz MMS-y (w tym RLAH).

Cena 70 zł nie zawiera osobnej raty za sprzęt. Opłaty startowe za telefon komórkowy zaczynają się od symbolicznej złotówki.

15,22 GB roamingu w UE. Kolejna oferta Orange z października 2022 roku – Plan M. Oferuje on b. dużą paczkę GB w kraju i w Unii Europejskiej – ponad 15 gigabajtów transmisji w ramach limitu GB roamingu (brak dodatkowych opłat, oczywiście w ramach polityki uczciwego korzystania z telefonu w UE).

Orange udostępnia telefony również bez opłaty startowej (0 zł na start!). Sam abonament kosztuje 70 zł miesięcznie, a za telefon pobierana jest dodatkowa opłata ratalna 0%.

13,04 GB roamingu w UE. Następny na liście jest abonament komórkowy… również sieci Play! Z uwzględnieniem limitów GB (dalej są naliczone osobne opłaty) do dyspozycji w Unii Europejskiej otrzymasz w sumie ponad 13 GB. Korzystasz ze smartfona w UE bez dodatkowych opłat (m.in. nielimitowane połączenia głosowe i wiadomości tekstowe – SMS-y i MMS-y). Z kolei krajowy transfer danych wynosi aż 100 gigabajtów.

Jak zwykle do abonamentu – tym razem w kwocie 60 zł na miesiąc – doliczana jest osobna rata za telefon/smartfona czy inny wybrany sprzęt mobilny. Po wykorzystaniu limitu GB opłata jest zgodna z cennikiem operatora (polityka uczciwego korzystania z roamingu UE).


Abonament bez telefonu – ile GB w roamingu UE?

Jak wygląda sytuacja w abonamentach bez telefonu (same karty SIM)? Jak prezentują się limity GB w UE? Jak się okazuje, bardzo podobnie!

19,57 GB roamingu w UE. Play oferuje w abonamencie z samą kartą SIM tyle samo transferu w roamingu UE, co w ofertach z telefonem komórkowym. W przypadku flagowego pakietu Abonament L (oraz w Homebox z nielimitowanym transferem w Polsce) jest to dokładnie 19,57 GB transmisji danych, a w krajowy pakiet Internet Play jest całkowicie nielimitowany!

19,57 GB roamingu w UE. Najnowszy abonament Orange wysoko plasuje się również w ofertach bez telefonu (same karty SIM). Pomarańczowy operator zapewnia te same paczki w Polsce i usług roamingu UE (m.in. SMS-y i MMS-y), co w abonamentach z telefonem. W ramach limitu GB dostaniesz sporo ponad 19 gigabajtów transmisji danych na terenie Unii Europejskiej.

15,22 GB roamingu w UE. To nie deja vu! W przypadku abonamentu bez telefonu (Abonament M) sieci Play dostaniesz tyle samo GB w UE, co w wersji z telefonem. Dla klientów indywidualnych przewidziano bowiem dokładnie 15,122 gigabajtów – transmisja danych wynosi więc tyle samo, co w ofercie z telefonem, do wykorzystania jest więc tyle samo danych GB. Rozmowy, SMS-y i MMS-y naturalnie bez limitu danych.

15,22 GB roamingu w UE. Kolejna oferta Orange. Na uwagę zasługuje ponownie spory pakiet internetowy do wykorzystania w kraju – na terenie Polski jest to 140 GB transmisji danych na pełnej prędkości. Paczka danych w ramach limitu GB rozliczana jest następująco jest tak, jak w innych sieciach komórkowych – transfer UE pomniejsza limit GB w Polsce.

13,04 GB roamingu w UE. W tanim abonamencie sieci Play (niemal najtańszy, jakim dysponuje fioletowy operator GSM) dostaniesz pakiet Internetu o wielkości ponad 13 GB danych w roamingu UE! Opłata miesięczna za usługi abonamentowe wynosi 60 zł, a umowa z operatem trwa standardowe 24 miesiące.

Jak widać, wielkość GB w roamingu UE w abonamentach z telefonem i bez telefonu jest identyczna! Nie ma też różnić między paczkami minut i wiadomości tekstowych (SMS-y i MMS-y).


Oferty na kartę – ile GB w roamingu UE?

Uwaga – w wielu przypadkach ilość GB danych roamingu UE w ofertach na kartę (same karty SIM) może zależeć od wysokości doładowania konta. W poniższym zestawieniu skupiliśmy się na standardowych pakietach miesięcznych. Jak wypada w tym przypadku transmisja danych w UE? Jak tym razem prezentują się limity GB?

11,00 GB roamingu w UE. 11 gigabajtów w roamingu oferuje tańszy o 30 zł plan taryfowy wirtualnej sieci komórkowej Lycamobile. Na krajową transmisję danych przeznaczono pakiet 70 gigabajtów.

10,55 GB roamingu w UE. Topowa i zarazem nowa oferta Heyah na kartę ma limit GB w UE wynoszący nie 8,63 GB jak dotychczas, lecz aż 10,55 GB danych w roamingu UE! Na krajową transmisję danych przeznaczono z kolei aż 100 gigabajtów. Poza tym jest tu wszystko – nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y do wszystkich, a także pakiet bezpłatnych minut na Ukrainę.

10,00 GB roamingu w UE. Kolejny pakiet na kartę od Lycamobile. Limit danych w UE to równe 10 GB, a koszt miesięczny oferty to tym razem 49 zł miesięcznie. W tym przypadku otrzymujesz ponadto pakiet 500 minut na rozmowy międzynarodowe.

7,67 GB roamingu w UE. Kolejna oferta sieci Heyah, submarki T-Mobile Polska. Tym razem transmisja danych/limit GB na terenie UE wynosi niecałe 8 gigabajtów (dokładnie 7,67 GB danych w roamingu UE). Reszta na tym samym poziomie, co we wcześniejszej propozycji tego operatora komórkowego.

6,31 GB roamingu w UE. W karcianym pakiecie na kartę „Wszystko” od nju mobile dostaniesz sporo ponad 6 gigabajtów w roamingu UE, a do tego nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe (bezpłatny SMS i MMS).

Mimo to polecamy ten sam pakiet w ramach bezterminowego abonamentu (cena również 29 zł – oferta powyżej), gdyż oferuje więcej dodatkowych bonusów.

Pakiet GB w UE – podsumowanie

Największe pakiety danych w roamingu zapewniają topowe abonamenty operatorów komórkowych. Nie oznacza to jednak, że klasyczne oferty na kartę (prepaid) są skazane na porażkę – również i w ich przypadku roaming danych w Unii Europejskiej może być dla wielu na wystarczającym poziomie.

Pamiętaj, że transmisja danych w roamingu UE (limity GB w UE) pomniejsza pakiet krajowy w danym cyklu rozliczeniowym.

Pamiętaj, że:

  • najwięcej transmisji danych w UE dostaniesz w topowych abonamentach…
  • …może to być nawet przeszło 16 gigabajtów
  • spory pakiet danych oferują niektóre plany na kartę…
  • …w ich przypadku może to być ponad 11 GB
  • transmisja danych w UE pomniejsza krajowy pakiet Internetu
  • musisz dostosować się do Polityki Uczciwego Korzystania z telefonu w UE wg własnego operatora

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

W zależności od wybranej oferty komórkowej, maksymalnie może to być nawet 20 GB limitu w roamingu UE! Niektóre sieci niestety w ogóle nie oferują Internetu w UE.
Nie! Niektóre oferty komórkowe na kartę (prepaid) również zapewniają pewien limit darmowego transferu GB w roamingu UE.
Ceny zaczynają się od ok. 25-30 zł miesięcznie, ale jeżeli chcesz o wiele większe paczki danych GB w UE, to musisz wydać jakieś 2-3x tyle. Czasami warto!

star ocena
4.4/5 - (168 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
99 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie Orange free na kartę z pakietem za 35zł? 7,62GB w UE. Jest to całkiem niezła oferta.

Stan na 09.03.2024. W Lyca Mobile nie ma już ofert takie jak w artykule, co prawda jeszcze miesiąc temu jak kupowałem pakiet za 35 zł to dawali prawie 7gb w roamingu, a teraz za tyle dają 4,1 gb

Play do UE to żart mam dla porównania lebara 10gb to w play musisz zapłacić 2x tyle aby mieć ten sam efekt

Ten art jest śmieszny – dlaczego w abonamencie porównujesz plus orange tmobile i play a na karte już zupełnie inne sieci. Podsumowanie to tez komedia zero konkretów

Ja mam abonament w Plusie (Ja+Rodzina) i mam 24 Gb internetu w roamingu za 134,99 na dwa numery.

13 gb na zagranice to jest kpina z klientów zadna firma telekomunikacyjna nie ma dobrej oferty dla kierowcow ktorzy sa zagranica ..Potrafia tylko okradać klientow nic wiecej .Nie mowcie ze to sa dobre oferty bo nawet nie staly kolo kiepskich

Słabo tu gadajo.
Kup se play pakiet np solo M za 25 pln to oprócz free minuty i sms i 10GB dostaniesz ponad 3,5 GB do UE w gratisue a gdy weźmiesz pakiet Solo L to teraz dają 30GB na kraj rozmowy i smsy free na polskie numery w kraju i za granicą oraz do Uni ponad 4 GB w gratisue.
Gdyby się skończył gb to możesz albo kupić za około 11pln 1GB albo co chyba lepsze aktywuj kolejny pakiet internetu za np 10pln 5GB i znowu didadzą ze 2 GB. Nie wiem czy gdzieś dają taniej coś co rzeczywiście działa bo mialem przeboje z Layca i kazali restartować telefon i cuda na kiju robić hdy internet znikał choć pakiet nie był wyczerpany. Po prostu raz dzialało raz nie itp.
Co do virgin to to samo co play ale nie znam szczegółów ale może jest interesujace

Internet w roamingu od Play to jakaś ściema. Działa bardzo wolno. Wydaje się że masz 6.9 gb za 40 zł ale jak widzą że ciągniesz ponad 1 gb dziennie to Ci likwidują licznik i nie ma nic

Ja mam Play solo M i mi działa wszędzie … ale ja co 2 tygodnie jestem w Polsce i staram się zużyć parę GB żeby mi nie przysyłali SMS że więcej zużywam za granicą, ale potwierdzam czasami są dni ,kilka w miesiącu że internet kuleje, tak max 0,3 Mbit . Ale ostatnio w Niemczech nawet 5G miałem i jak testowałem to ponad 250 Mbit pokazywało . Mam też Lyca mobile tu jest gorzej z prędkością rzadko jest szybciej niż 0,3 Mbit ale zdarzają się dni że jest ok , dlatego wolę Francuskie free mobile 19.90euro dostaje 25GB w UE i UK oraz 210 GB we Francji , tak ze polskie karty do Google maps Facebook Whatsapp itp a do HBO ,eleven ,Netflix , Francuski internet

Słabe, mało co przedstawione

Nie kupujcie Lyca, to nie działa za granicą !!!! Odzyskałem kasę tylko dzięki Rzecznikowi Praw Konsumenta. Wcześniej nawet olewali moją reklamację

Działa tylko trzeba być ogarniętym i po ustawiać mi śmiga wszędzie

Czyli żaden z niby szanujących się operatorowi nie ma żadnej oferty internetu w roamingu normalnie śmiech na sali 😂 daleko wam jednak do zachodu. Jedynie LycaMobile ma jakąś ofertę.

Lycamobile od teraz (04/2022) ma znaczenie gorsze oferty.

Na dzień 12.04.2022 wielkość internetu w roamingu się pozmieniało. Teraz za 39zl mamy 1.85 GB internetu w roamingu. Byle tak dalej i do przodu.

Lycamobile nie działa internet szkoda się w to pchać , serwis jest beznadzieja

Lycamobile od listopada 2021 nie działa internet

a już miałem zdecydować się na Lyca i chyba nie ma możliwości udostępnienia po WiFi ?

Może ktoś doradzi jaki internet na Niemcy, potrzeby 20GB i więcej :)

Lycamobile.de

Czy ktoś wie czy Lycamobile śmiga we Włoszech, potrzebuję internet na miesiąc?

A gdzie cała reszta? Tylko lyca?

PLAY dla firm – 18,68 GB

Jaki koszt abonamentu miesięcznie ?

Lycamobile to ściema będąc we Włoszech w Mediolanie brak możliwości otworzenia strony jakiejkolwiek porażka a tyłko dlatego zdecydowałem się na ten internet rozmowa głosowa jest ok ale jak chcesz sprawdzić rozkład jazdy to już klapa

Orange Flex 80zł – 100Gb (PL) – 9,35Gb (EU) Nielimitowane rozmowy i smsy w PL i EU.

No a gdzie inne sieci prepaid???!!

Nju mobile za 39 zl 20 gb pl i 4 gb ue

Pewnych dużych zmian wymaga cała Polska. Sp Tylko w pl płaci się za roaming. Wstydzę się że jestem Polakiem który uwierzył w to że w Polsce się zmieniło. Złodziejstwo. Przekręty afery i aby tylko wyciągnąć od ludzi tyle kasy ile się da. Poprostu szok

Te wszystkie oferty są złodziejskie.jak przebywacie dużo na terenie UE.to warto jeśli ktoś dużo korzysta z internetu kupić Francuską kartę Free.tam dają 100gb na Francję i40 na Unię tylko nie pamiętam czy w tym czy oprócz.. za 20 Euro miesięcznie na rok trzeba wziąć.i to jest oferta a nie jakieś 20 zł. za 1gb.

tezo tym słyszałem,ale podobno konfiguracja tylko po francusu, G

Jak mieszka się za granicą korzysta się z miejscowej karty. Operatorom w Polsce można podziękować.

Lyca to najgorszy syf. Net poza PL nie dziala, a i w kraju zasieg jest pol na pol. Wlasnie wisze juz 40min na telefonie sluchajac „wkrotce otrzymam (?) polaczenie i ze bardzo wazny jestem. Na maila od tygodnia nie odpisuja.

Dokładnie jest tak jak piszesz. Internet nie dziala za granicą, a w PL jest słabiutki. Kupiłem karte i bardzo żałuję. Po miesiącu wyrzucam ją. Zdecydowanie nie polecam Luca mobile.

Play kroi na maxa pakiet roamingowy w UE. Zaraz po wyjezdzie z kraju informuje ze jestes w roamingu i masz 2GB, wylaczasz pakiet danych i w kilka dni nie masz juz dostepu do neta pomimo nie kozystania z danych w roamingu. zlodzijeaszki zalatwili mnie 2 x podczas tych wakacji, raz we wloszech i raz w portugalii – szukam nowego operatora

Dokładnie tak! U mnie ta sama sytuacja!!! Złodzieje!!!

Fajne zestawienie, ostatnio sporo szukałem ofert na Europę i znalazłem ciekawą propozycję od XOXO WiFi na nielimitowany Internet w Unii, Ukrainie, Turcji i Szwajcarii.
Dla zawodowych kierowców takich jak ja mają też ofertę abonamentu 25GB za 220 zł przy umowie na bodajże 6 miesięcy.

Mam od 3 miesiecy i jestem bardzo zadowolony, ale chyba przeplaciles, bo ja place tylko 179zl :D

Dziwnie wygląda tabela Play na abonament z telefonem i bez. Tam jest podane w UE internet 0, a w komentarzach mówi się o paczkach danych. Czy to specjalnie jest zrobione dla ciemnego ludu ?

Co to za porównanie? w ofercie na kartę jest przedstawiona tylko jedna sieć. Play i Plus oferują pakiety w roamingu UE

oferta orange na kartę za 25 zł macie błąd. Od 12 stycznia ilość GB w UE nie wynosi 2,26 GB.
W dniu 14.12.2017 r. cena usługi Rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB na 31 dni (w wersji jednorazowej i cyklicznej) została obniżona z 35 zł do 25 zł. W związku z tym, z dniem 12.01.2018 r. zmienił się Cennik usług w roamingu dla Abonentów ofert na kartę w zakresie wysokości Limitu GB dostępnego w roamingu w Strefie 1 (UE) w tej usłudze.

Nowy Limit GB będzie wynosił 1,61 GB.

W koncu jakieś porównanie
Zabrakło jednak informacji że tylko w tmobile (a przynajmniej tak mi powiedziano) za nieco ponad 30 złoty można dokupic 1GB danych(bez limitu prędkości)
Czyli w abonamencie 70/miesiac mam 3.6+33 zeta i mam 4.6:) a to juz całkiem fajnie
Możecie zweryfikować moje informacje?
Czy np. Play lub Orange oferuja takie paczki po wyczerpaniu bazowej warotści?

witam w orange jak najbardziej po wykorzystaniu 4,52gb w planie wzbogaconym koszt przesylu danych w ue kosztuje 0,03gr jeden kb wiec 1gb kosztuje nieco ponad 30zl ………. naliczana oplata jest co 10KB ! sprawdzone osobiscie :)

A co z taryfa t-mobile T3. Było w Strefie t-mobile 1 GB i po wykorzystaniu miało to zwolnić do 256mb/s bez limitu, było tak ponat rok. a obecnie jak sie wykorzysta ten 1GB w strefie t-mobile przełącza sie na pakiet roamingowy, a następnie po wykorzystaniu rozłącza internet. Ktoś die orientuje jak to sie ma do umowy. Teraz nie mam jak przejrzeć umowy, ale przy podpisywaniu miało być bez limitu. Znajomy juz zlorzyl reklamacje.

Też mnie to spotkało i to bez ostrzeżenia. 15 miesięcy było ok i sie skończyło. W umowie nic o tym niema dopiero gdzieś tam w jakimś regulaminie jest taki zapis o zasadach uczciwej konkurencji czy coś takiego.

Panie redaktorku zanim coś pan napiszę proszę dokładnie zapoznać się z ofertami operatorów.
Przed przedłużeniem umowy dzwoniłęm do wszystkich operatoró i to w Plusie dostałem najwięcej. 3 karty sim za 100zł miesięcznie a w tym mam 7,1 GB na głównej karcie sim i po 2 GB na pozostałych pakietu internetowego w roamingu, natomiast 3×12 GB przez cały okres trwania umowy + 36GB extra internetu w kraju, a po wykorzystaniu i nternet jest dostępny bez dodatkowych opłat tylko transfer zwalnia do 1 Mb/s Umowa podpisana w PLUS GSM 20 maja tego roku.
KTO DA WIĘCEJ ?????

Świetne zestawienie! I bardzo przydatne po ostatnich zmianach.
Plush ma niestety darmowe rozmowy w roamingu, ale tylko do Plusa, z tego co widziałam w regulaminie :( W Plush ABO 10GB.
W T-Mobile na kartę obecnie wprowadzili dopłaty za połączenia roamingowe oraz limit danych na 0,5 GB, 100 min i 50 sms :(
Kompletnie nie rozumiem czemu nasi operatorzy oferują takie żenujące ilości GB w UE, podczas gdy mój chłopak ma do wykorzystania 10GB w roamingu (zależy mi na darmowych połączeniach do Polski, dlatego nie skorzystam z jego planu).

Witam. Właśnie się dowiedziałam, że Orange nie sprzedaje pakietów internetowych na UE (pomimo przedstawianej oferty 4,52 GB w roamingu w UE). Pakiet nie działa jeżeli przebywa się za granicą więcej niż 14 dni (chociaż i to jest sprzeczne ponieważ w sms podany jest okres przez kolejne 14 dni ale Orange inaczej to liczy jak to powiedział Pan, nie liczą się kolejne 14 dni przebywania za granicą po otrzymaniu sms z ostrzeżeniem tylko „jakieś 14 dni” o których klient nie ma pojęcia). Specjalnie zmieniłam abonament bo Pan zaoferował mi właśnie pakiet GB w roamingu w UE. Umowa oczywiście rozszerzona z wyższą kwotą abonamentu. Uwaga to jedno wielkie oszustwo!!! Operator nie informuje o tym, że pakiet nie będzie działał jeżeli przebywa się dłużej w roamingu UE.

Rzeczywiście – usługi w roamingu UE są bez dodatkowych opłat, jeżeli nie przebywamy zbyt długo za granicą:
https://komorkomat.pl/play-roaming-ue-zmiany/
https://komorkomat.pl/orange-roaming-oplaty-zgoda-uke/
https://komorkomat.pl/plus-roaming-ue-doplaty/
https://komorkomat.pl/t-mobile-roaming-decyzja-uke/

Kupiłem ostatnio kartę sim na cała UE 20GB w SimGlob i za 1 GB płace okoł 10 zł karta działa po włożeniu do telefonu juz na terenie polski .

Witam .Nikt nie napisał, że po 2 miesiącach użytkowania telefonu ,więcej za granicą niż w kraju operatorzy zaczynają naliczać normalne opłaty za roaming. Jestem kierowcą zawodowym i przebywam w większości 3 tygodnie w unii i tydzień w kraju. Uwiązałem się na 2 lata na podstawie tego artykułu z wysokim abonamentem, który nic mi nie daje. Może któraś sieć nie ma takich praktyk. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje proszę o radę

Hej ,ja osobiście korzystam z karty sim na cała UE w Simglob z łodzi .Doładowania robie co miesiąc na 20 GB już 6 miesiąc i tyle ile naliczali tyle naliczają co prawda zrobili ostatnio podwyżkę ale to i tak jest taniej i lepiej niż u polskich operatorów

Dzień dobry, bardzo mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji. O zmianach pisaliśmy w dziale Aktualności:
https://komorkomat.pl/play-roaming-ue-zmiany/
https://komorkomat.pl/orange-roaming-oplaty-zgoda-uke/
https://komorkomat.pl/plus-roaming-ue-doplaty/
https://komorkomat.pl/t-mobile-roaming-decyzja-uke/

Obiecuję wprowadzić taką informację w tym i kilku innych rozbudowanych artykułach na temat roamingu UE.

Zestawienie zdążyło się już nieco zdezaktualizować, ale na dniach postaramy się, aby je poprawić.

FM Group Mobile w taryfie bez telefonu na 5 GB w UE a nie 9.

Pakiet Start ma 6 GB, a w/w Success 10 GB. Wprowadzamy zmiany

Rzeczywiście – poprawione, dzięki!

Poproszę takie zestawienie tylko dla ofert do 25-30 zł.
Dziękuję.

Proszę – abonament bez telefonu do 30 zł w kolejności od największej paczki Internetu w roamingu UE:
https://komorkomat.pl/porownywarka/oferty/?typ=3&nowa=1&min=0&sms=0&net=0&okres=bez%20limitu&cena=30&sort=neteu_d

Też mam potrzebę częstego używania polskiego telefonu w UE. Wszystkie te roamingi są niestety nie dla osób, które dłużej przebywają poza Polską. Tak jak kierowcy, którzy w miesiącu nawet 3 tygodnie są w drodze poza Polską, tak i ja przebywam np. 2,5 miesiąca w Polsce, potem w UE ok. 2 miesiące, wracam i za miesiąc znowu wyjeżdżam na miesiąc czy dwa. Kompletnie pogubiłam się w tych rozliczeniach i ostrzeżeniach o uczciwym korzystaniu z roamingu. No to jak mam korzystać? Zmieniać znowu telefony na granicy? Kosmos. Gdzie ta Wspólnota? Czy operatorzy nie mogą wymyślić abonamentu europejskiego? Takiego dla podróżujących często po UE? Ola

Oj, to proste..Kazdy dba o swoj interes, kiedy operator moze za ta sama usluge zarobic wiecej lub do wyboru mniej, zawsze wybierze wiecej.
By to uleglo zmianie sa trzy mozliwosci: klienci odchodza czy zrywaja umowy z tego powodu (masowo, nie pojedyncze przypadki), konkurencja wprowadzila takie rozwiazanie i zyskuja dzieki temu duzo nowych klientow i opcja trzecia, przepis ustawodawcy nakazujacy takie rozwiazanie.

Z moich obserwacji okradają nas operatorzy polscy za połączenia wykonywane nawet na polskie numery z ue.

Nie polecam usługi świadczonej przez plus. Okazało się że plus jest złodziejską firmą i dopisuje do rachunku za wszystkie rozmowy wykonane na terenie ue. W obecnej chwili mają już zgodę na takie działania. Płacę u nich abonament w wysokości 79zł a teraz regularnie łobuzy dopisują mi do rachunku od 35 do 130 zł co miesiąc

Można coś z tym zrobić? Odwołać się od umowy nie ponoszac kosztów jej zerwamia. Ponieważ mam taki sam problem…

Proszę jeszcze raz spojrzeć na powyższe plany taryfowe – to abonament z telefonem, abonament bez telefonu oraz pakiety na kartę. Oferty z 1 kartą SIM, nie pakiety łączone na 3 numery.

jaki pakiet uruchomic w nomym plushu zeby otrzymac internet w ue??

Najlepiej tą ofertę all-in-one czyli „Internet, rozmowy, SMS/MMS bez limitu” za 25 zł (który posiadam).

Ja mam w abonamęcie za 59.99zł/ (bez telefonu) na UE 6,83 GB w kraju 10GB, 100GB LTE z prędkością do 5Mb/s … umowa zawarta w lipcu 2017r.

Regulamin roamingu w Orange w linku jest nieaktualny – obecnie pakiety Smart Plan LTE są niedostępne. W T-Mobile z telefonem wygląda na to, że się zgadza (zob. Tabela 1b – pakiety za 80 i 100 zł mają odpowiednio 3,9 i 4,55 GB). Jednak coś faktycznie może być nie tak z ofertami bez telefonu (Tabela 1a) – sprawdzimy to dokładnie. Tym bardziej, że mamy potwierdzenie od Plusha, że w Plush ABO za 25 zł nie ma już 1,7, lecz 2,0 GB w UE.

Jeżeli chodzi o Plusha to chodziło mi o ofertę na kartę :-) (tam jest 1,7 GB). W abonamencie to faktycznie są 2 GB.

Napisałem do Lyca i nie maja LTE e roamingu. Wiocha normalnie. Moze jakieś rozsadne opcje ma kartę?

Bez przesady, Lyca ma H+ i to w zupełności wystarcza!

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.