Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najtańsze oferty na kartę w 2023 roku

tanie oferty na telefon

Ostatnia aktualizacja: 2023-11-03

Interesują Cię najtańsze i najlepsze oferty na kartę? Niektóre kosztują nawet poniżej 10 zł miesięcznie! Ale czy taki pakiet będzie spełniał Twoje wymagania? Przekonaj się sam i zobacz na nasz ranking najtańszych ofert na kartę do 10 i więcej złotych.

Najtańsza oferta na kartę

Przygotowaliśmy zestawienie 10 najtańszych ofert na kartę (kupujesz samą kartę SIM z numerem). Ich dodatkową zaletą jest brak umowy z operatorem, co oznacza, że możesz zrezygnować z usług w każdym momencie. Nie musisz nawet wypisywać wypowiedzenia umowy, gdyż jej po prostu brak. Nie płacisz też dodatkowo za telefon czy inne urządzenie – dostaniesz tu same karty SIM.

Niektóre z nich oferują całkiem spory pakiet internetowy, nielimitowane wiadomości SMS lub minuty, ale miej na uwadze fakt, że w cenie do około 10 złotych nie dostaniesz oferty no limit czy w pełni darmowy roaming UE (roam like at home – RLAH).

Oto nasz ranking najlepszych ofert na kartę do 10 zł! Przyjrzyjmy się najlepszym ofertom na Twój telefon komórkowy. Co ciekawe, wśród najtańszych prepaidów brak ofert takich operatorów, jak T-Mobile Polska, Orange Polska, Plus, nju mobile czy Red Bull Mobile. Zaskoczeni?

Play 1 GB

Okrągły gigabajt otrzymasz w ofercie Play na kartę odNOWA. Cena pakietu wynosi 5 zł, a dodatkowo możesz aktywować Stan Darmowy, dzięki któremu będziesz cieszyć się nielimitowanymi minutami i SMS-ami wewnątrz sieci Play.

Co ciekawe, ważność konta nie wynosi standardowe 30 czy 31 dni, lecz do wyczerpania transferu!

lajt mobile 1 GB

W identycznej cenie otrzymasz najtańszy pakiet od sieci lajt mobile, który oferuje również 1 GB LTE. Nie dostaniesz jednak darmowych połączeń czy SMS-ów, a ważność konta trwa tradycyjne 30 dni. Dla niektórych przewagą lajt mobile może być zasięg sieci (działa na nadajnikach Plusa – Plus GSM).

Nie ma tu roamingu UE.

Play

Kolejna wariacja pakietu odNOWA sieci Play. Tym razem otrzymujesz w identycznej cenie zestaw 100 SMS-ów (nie są one no limit) do wszystkich sieci. Ważność konta na usługi wychodzące w Play odNOWA wyczerpuje się wraz z wysłaniem ostatniej wiadomości tekstowej. Doładuj konto i ciesz się długim korzystaniem z telefonu!

Niemniej jednak za 5 zł pakiet 100 SMS-ów wydaje się zbyt mały jak na dzisiejsze standardy.

Virgin Mobile

Kolejna oferta na kartę, tym razem za 7 zł. Nie jest to jednak opłata miesięczna, a… tygodniowa. Jeżeli chcesz mieć aktywne konto przez cały miesiąc (28 dni), to za telefon zapłacisz w sumie 28 zł – tyle kosztuje cały pakiet Virgin Mobile w ujęciu miesięcznym.

Co tu dostaniesz? Nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich sieci, a także wiadomości SMS no limit. Nie ma tu jednak darmowych MMS-ów, jest za to niezły transfer danych o wielkości 3 GB. Jeżeli chciałbyś ofertę z nieograniczonymi MMS-ami, wybierz inną.

Virgin Mobile 1 GB

Tym razem nowość Virgin Mobile z sierpnia 2018; nie jest więc to bardzo „świeża” oferta na kartę, ale przynajmniej ma miesięczną ważność konta w przeciwieństwie do wcześniejszej propozycji sieci Virgin Mobile.

Za 9 zł otrzymasz w ramach pakietu #Mini 9 paczkę 300 minut i 300 SMS-ów, a do tego 1 gigabajt. To wielu to właśnie ten Virgin Mobile może zapewniać najlepszą ofertę na kartę do 10 zł!

Mobile Vikings 0,5 GB

Standardowa cena pakietu na kartę Solidny Match wynosi 20 zł, ale wirtualny operator Mobile Vikings obiecuje promocję, w której cena spada o 50%! Przez pierwszy miesiąc będziesz płacił tylko 10 zł, a przez kolejne – 20 zł. W zamian dostaniesz usługi głosowe i tekstowe (wiadomości SMS i MMS) no limit do wszystkich sieci w Polsce (brak roamingu UE) i transfer danych w wysokości 500 MB.

Dla wielu będzie to najlepsza oferta na kartę w tym przedziale cenowym. Mobile Vikings się opłaca!

lajt mobile 10 GB

Tym razem lajt mobile prezentuje się drożej, ale za dostaniesz większy transfer GB: wynosi on dokładnie 10 gigabajtów! Pakiet jest cykliczny i ważny przez 30 dni od jego aktywacji. Niestety ani minuty, ani SMS-y czy MMS-y nie są darmowe (no limit).

W zasadzie jest to bardziej Internet mobilny na kartę niż stricte oferta głosowa. Nie ma tu w pełni darmowego roamingu UE. Ten lajt mobile będzie dobrą opcją dla kogoś, kto potrzebuje np. awaryjny Internet – każde doładowanie kart SIM jest dobrowolne i możesz to zrobić wtedy, kiedy chcesz i potrzebujesz.

a2mobile 5 GB

Kolejna propozycja od a2mobile, tym razem za 12,90 zł. To świetna oferta na kartę dla osób przede wszystkim surfujących po sieci www. Do dyspozycji przeznaczono 5 GB na pełnej prędkości transferu, ale aż do 15 gigabajtów (5-15 GB) będziesz mógł korzystać z Internetu z prędkością ograniczoną w najgorszym przypadku do 1 Mb/s. Po wyczerpaniu limitu danych 15 GB aktywuje się lejek do 512 kb/s.

Ponownie połączenia głosowe i tekstowe (SMS-y i MMS-y) nie są zawarte w cenie pakietu.

a2mobile

Pakiet Niewyczerpalne Rozmowy sieci a2mobile to jedna z trzech ofert tego operatora w cenie 12,90 zł (kiedyś kosztowały one tylko 9,90 zł). W tym przypadku otrzymasz połączenia no limit do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Jeżeli dużo rozmawiasz, a mało wysyłasz SMS-ów, to jest to oferta dla Ciebie.

a2mobile

A oto przeciwieństwo poprzedniej oferty, chociaż jest w tej samej cenie. Niewyczerpalne Wiadomości to – jak sama nazwa wskazuje – pakiet oferujący SMS-y oraz MMS-y no limit do wszystkich sieci. Preferujesz częste kontaktowanie się ze znajomymi właśnie w ten sposób? Jeżeli tak, to nie znajdziesz nic tańszego.

Podobnie jak wcześniej, nie ma tu roamingu UE (0 GB w UE).

Ranking ofert na kartę – podsumowanie

Nowa oferta Play

Jak widzisz, najtańsze oferty prepaid (dla niektórych będą to najlepsze oferty na kartę) proponują sieci Play, lajt mobile i a2mobile. Większość operatorów oferuje najczęściej ograniczone oferty „no limit”: dostajesz albo pakiet internetowy, minuty no limit lub SMS-y/MMS-y no limit – nigdy razem, zawsze osobno. Jeżeli chcesz mieć wszystko nielimitowane, sprawdź najlepsze oferty na kartę do 20 zł – w tej kwocie możesz już naprawdę dostać rozbudowaną ofertę!

Wśród najtańszych pakietów, gdzie dostaniesz samą kartę SIM, znajdziesz też oferty Virgin Mobile i Mobile Vikings. Dlaczego nie ma tu choćby Premium Mobile? Odpowiedź jest prosta – ten wirtualny operator komórkowy oferuje wyłącznie abonamenty, nie na kartę pre, podobnie jak np. inna sieć MVNO, mianowicie OTVARTA. Lubiany Orange Flex to z kolei subskrypcja, a więc nieco inny rodzaj usług GSM.

Z innych powodów zabrakło z kolei przedstawicieli m.in. nju mobile, Red Bull Mobile, Klucz Mobile, Heyah czy T-Mobile Polska (choćby plan Bez Limitu L z usługą Supernet Video DVD). Ich pakiety są po prostu zbyt drogie, aby zmieściły się w rankingu najtańszych ofert na kartę! Jak na ironię, wpisując w Google frazę „najtańsze oferty na kartę” znajdziesz (stan na 03.11.2023 r.) w top 3 wyników wyszukiwania treści sponsorowane… sieci Red Bull Mobile, Heyah oraz OTVARTA!

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

3.3/5 - (101 votes)
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Klucz Mobile 1 GB/3 PLN (30 dni)

Mam karty u Vikingów i Polecam.

Brakuje w zestawieniu np. Nju Mobile pakiet 9 GB za 9 zł na 31 dni w tym 1,26 GB w UE.

Nie znalazłem ofert lajtmobile 10GB za 10 zł chyba że źle szukałem. Można prosić linka do tej oferty?

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów