Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone

10 najlepszych muzycznych telefonów

Spośród wielu aspektów jakimi kierujemy się przy wyborze nowego smartfona, jednym z najważniejszych jest kryterium możliwości audio. W dzisiejszych czasach, gdy smartfon zastępuje nam wiele innych urządzeń, w tym przenośne odtwarzacze muzyczne, jakość wydobywającego się dźwięku ze smartfona może być czynnikiem decydującym przy dokonywaniu wyboru. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się, co ciekawego możemy znaleźć na rynku. Oto nasza lista top 10 najlepszych smartfonów do słuchania muzyki.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019.

LG V30

Flagowiec od koreańskiego giganta z końca 2017 roku, który mocno nastawił się na zdobycie serc melomanów. Oprócz topowych – na czas debiutu – podzespołów, mamy tutaj dostępne złącze minijack, co w dzisiejszych czasach nie jest już oczywiste. Na pokładzie LG V30 zamontowano przetwornik Quad DAC (układ SABRE ES9218P firmy ESS).

To właśnie dzięki niemu możemy cieszyć się czystym dźwiękiem o szerokim spektrum tonalnym i poprawnym odzwierciedleniu barwy muzycznej. Możemy także słuchać muzyki z pojedynczego, monofonicznego głośniczka, który jest dość głośny i spisuje się całkiem nieźle.


HTC U12+

Firma HTC w dalszym ciągu próbuje tworzyć interesujące flagowce. I co najważniejsze całkiem nieźle jej to wychodzi. Od strony muzycznej marka od dłuższego czasu jest znana od tej lepszej strony. Również w przypadku HTC U12+ nie mamy na co narzekać.

Smartfon oferuje bardzo dobry dźwięk na słuchawkach i spore możliwości wszelkiego rodzaju korekcji i regulacji. Mamy do dyspozycji także bardzo dobre, jak na smartfona, głośniki stereofoniczne. Szkoda jedynie, że HTC poszło zgodnie z modą i w U12+ zabrakło złącza minijack. Częściowo rekompensują bardzo dobre słuchawki w zestawie z aktywną redukcją szumów.


Asus ZenFone 5Z

Asus zenfone 5

Tym razem propozycja Tajwańczyków. W przypadku modelu Asus ZenFone 5Z, mamy już do dyspozycji klasyczne łącze minijack. Smartfon jest rzadkim przykładem priorytetowego traktowania dźwięku w tego typu urządzeniach.

Asus wykorzystuje sztuczną inteligencję, dzięki której emitowany dźwięk jest najwyższej jakości. Producent zapewnia dźwięk przestrzenny w systemie DTS Headphone:X, a także dźwięk Hi-Res. Na pokładzie znajdziemy ponadto 2 inteligentne wzmacniacze i głośniki stereo, których brakuje nawet u niektórych konkurencyjnych flagowców.


Sony Xperia XZ3

Produkty Japończyków niemal od zawsze słynęły z dobrej jakości dźwięku. Nie inaczej jest i w tym wypadku. Audio na słuchawkach jest czyste i dynamiczne. Mamy do wyboru szereg dodatkowych systemów umożliwiających dopasowanie się między innymi do wybranych słuchawek oraz sporą możliwość korekcji.

Na pokładzie flagowej Xperii XZ3 mamy zamontowane głośniki stereo, które oferują dobrej jakości dźwięk i niezły poziom głośności. Szkoda jedynie braku złącza minijack. Jeżeli szukasz tańszego rozwiązania, to wybierz Sony Xperię XA2, która również może pochwalić się dobrą jakością odtwarzanej muzyki.


Sony Xperia XZ3 – recenzja i testy


iPhone XS

Urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka zazwyczaj cechowały się dobrymi parametrami audio. Nie inaczej jest w przypadku modelu iPhone XS. Tradycyjnie już niestety także i w tym przypadku zabrakło złącza minijack i trzeba się posiłkować dedykowaną przejściówką. Jeśli chodzi o głośniczki – mamy tutaj do czynienia z systemem stereo, który radzi sobie nieźle, oczywiście jak na urządzenie mobilne.

Telefon pokazuje natomiast pazury w momencie odsłuchu na dobrej jakości słuchawkach. Koncern zamontował układ dźwiękowy Apple 338S00248, który charakteryzuje się dość „surowym” przekazem audio, ale za to o dobrej jakości.


Samsung Galaxy S9+

Koreański gigant w wielu wypadkach idzie nieco na przekór modzie jaka panuje na rynku smartfonów i niejednokrotnie całkiem nieźle na tym wychodzi. W przypadku modelu Galaxy S9+ objawia się to obecnością gniazda minijack. W zestawie dostajemy tez słuchawki AKG, które prezentują się nieźle na tle zazwyczaj dołączanych przez innych producentów.

Mamy tutaj możliwość pełnej korekcji dźwięku i dopasowania do swoich potrzeb. W urządzeniu zastosowano technikę Dolby Atmos, która ma za zadanie uprzestrzennić i wzbogacić brzmienie.


Samsung Galaxy Note 9

Również biznesowy flagowiec Samsunga został wyposażony w złącze minijack. Jakość audio stoi na wysokim poziomie. W modelu Galaxy Note 9 Samsung w końcu zastosował głośniki stereo, dzięki czemu również poprawiono odbiór doznań podczas słuchania bez słuchawek.

To jeden z nowszych modeli w zestawieniu – jego premiera miała miejsce na początku sierpnia 2018 roku. Na pokładzie zaimplementowano technologię Bluethooth 5.0 do łączenia bezprzewodowego. Daje to możliwość sparowania kilku urządzeń i szybkiego połączenia się z nimi.


Samsung Galaxy Note 9 – recenzja i testy


Huawei Mate 20 Pro

Najnowszy flagowy produkt chińskiego koncernu stawia przede wszystkim na aspekty foto/wideo. Jednak również pod względem audio jest tutaj całkiem nieźle. Urządzenia Huawei zazwyczaj nie należały do czołówki światowej w tym aspekcie. W modelu Mate 20 Pro sporo pod tym względem poprawiono i na odpowiedniej jakości słuchawkach dźwięk prezentuje się dobrze.

Szkoda tylko, że usunięto złącze minijack. Zastrzeżenia można również było mieć co do głośniczka ulokowanego w porcie USB-C, jednak w tym wypadku obawy okazały się bezpodstawne – urządzenie gra dobrze na zewnętrznych głośniczkach stereo. Otrzymujemy tutaj także wsparcie dla Dolby Atmos dla dźwięku przestrzennego.


OnePlus 6

Pomimo pojawienia się jego następcy, proponujemy model bez literki „T” w nazwie. W tym przypadku mamy po prostu dostęp do złącza minijack, a pozostałymi parametrami urządzenie znacząco nie odbiega od najnowszego modelu. Na słuchawkach dźwięk oferowany przez OnePlusa 6 stoi na wysokim poziomie.

Mamy możliwość dopasowania jego charakterystyki do naszych preferencji dzięki odpowiednim nastawom. Odbiór jest jak najbardziej pozytywny. Inaczej ma się sprawa z głośniczkiem zewnętrznym, gdyż jest tylko pojedynczy. Pomimo całkiem dobrej głośności i poprawnym odwzorowaniu dźwięku, odstaje nieco od konkurencji stereo.


Xiaomi Mi 8

Flagowiec od chińskiego giganta niestety również nie posiada złącza minijack. Natomiast pod względem muzycznym spisuje się nieźle po zastosowaniu dobrej jakości słuchawek. Mamy tutaj pełny zestaw różnego rodzaju ustawień, dzięki czemu możemy spokojnie dopasować charakterystykę dźwięku do swoich preferencji.

Szkoda jedynie, że głośnik zewnętrzny Xiaomi Mi 8 jest monofoniczny, ale charakteryzuje się dość wysokim poziomem głośności. Warto jednak wziąć poprawkę na fakt, iż jest to jeden z tańszych telefonów w zestawieniu. A jego cena może być jeszcze niższa, gdyż (podobnie, jak u większości wymienionych tu smartfonów) szykowany jest już jego następca.

10 najlepszych muzycznych telefonów
4.6 (92%) 5 głosów

{{selectedInfo}}
+48
  • {{ error }}
Proszę zaznaczyć powyższe zgody
Już {{count}} {{count_form}} dzisiaj rozmowę
Wszystko gotowe!
Nasz doradca skontaktuje się z Tobą wkrótce.