Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najtańszy bezterminowy abonament – ranking

Premium Mobile tani abonament

Ostatnia aktualizacja: 2023-09-18

Interesuje Cię tani abonament z umową na czas nieokreślony? W praktyce oznacza on, że możesz zrezygnować z usług operatora komórkowego w każdej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jest to niemal tak wygodne, jak w przypadku ofert na kartę, kiedy w zasadzie w każdej chwili możesz wyrzucić kartę SIM do kosza na śmieci. Dodatkowo, abonament komórkowy oferuje często dodatkowe bonusy, jak np. zwiększający się transfer wraz ze stażem u operatora czy atrakcyjne warunki dla dwojga. Możesz też liczyć na nielimitowane rozmowy i SMS-y. Co jeszcze?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile kosztuje najtańszy abonament bez limitu?
  • Kto oferuje najtańszy abonament bez limitu?
  • Co dostaniesz w ramach takiego abonamentu?

Tani abonament bez długoterminowej umowy – porównanie ofert

Nie braliśmy pod uwagę wszystkich ofert zawieranych na czas nieokreślony – ograniczyliśmy się do pakietów, które zapewniają użytkownikom:

  • nielimitowane połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych
  • nielimitowane SMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych
  • >10 GB pakietu internetowego
  • umowę na czas nieokreślony
  • abonament bez telefonu

Najlepsze oferty komórkowe

Tym samym w zestawieniu brakuje najtańszych propozycji, których ceny oscylują nawet wokół 10 zł. W zamian dostajemy jednak oferty na abonament komórkowy, które gwarantują wygodne i bezstresowe użytkowanie.

Poniżej 10 najtańszych abonamentów spełniających powyższe wymagania. Który abonament bezterminowy mający m.in. nielimitowane rozmowy i SMSy jest najtańszy? Ceny abonamentu nie przekraczają 30 zł na miesiąc! Uwaga – telefony komórkowe do kupienia oddzielnie. Oto najlepsze i najtańsze abonamenty komórkowe na rynku w 2023 roku!

OTVARTA 21 GB

OTVARTA logoNajtańszy abonament komórkowy, tym razem sieci OTVARTA. Szczegóły oferty? Za jedyne 18,99 zł miesięcznie nielimitowane usługi w kraju (no limit na komórkowe i stacjonarne, SMS-y, ale bez MMS-ów) i 21 GB transferu danych 5G! To najtańsza oferta OTVARTA spełniająca nasze wyżej wymienione wymogi. Ten wirtualny operator GSM proponuje też pakiety z jeszcze większym Internetem, ale w umowie na 24 miesiące. Możliwe oczywiście przeniesienie numeru (jak do innych operatorów).

Czas trwania umowy – na ile chcesz, a więc jest ona bezterminowa. Aktywacja wynosi zaś 24 zł.

Premium Mobile 10 GB

Premium Mobile logotyp

Dobrze znana nam oferta, która na rynku istnieje w niezmienionej postaci już od lipca 2016. Freedom1 za 19,90 złotych miesięcznie zapewnia 10 GB Internetu LTE, ale wymaga uiszczenia jednorazowej opłaty aktywacyjnej w wysokości 29 zł. Jest to (prawie) najniższy abonament PM.

Reszta usług na tym samym poziomie (nie licząc braku nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne) co w przypadku m.in. abonamentu Virgin Mobile za 20 zł. To najtańszy abonament komórkowy spełniający powyższe założenia.

Vectra 30 GB

Vectra logotyp 2021

Kolejne miejsce zajmuje w naszym rankingu abonamentów zajmuje najtańszy abonament telefoniczny z nielimitowanymi usługami! To pakiet BEZLIMIT 30GB od Vectry, która znana jest głównie z innego rodzaju usług telekomunikacyjnych (Internet, TV). Za niecałe 20 zł otrzymasz no limit i 30 GB transferu! W ramach roamingu UE jest to z kolei niema 10 gigabajtów Dla wielu będzie to najlepsza oferta!

Połączenia głosowe i tekstowe w kraju i za granicą (darmowy roaming UE!) są nielimitowane, a do pierwszego rachunku operator zażąda jednorazowej opłaty aktywacyjnej wynoszącej symboliczne 1 zł. Jest to najmniejszy abonament jedynie pod względem ceny, bo wcale nie jest gorszy od następnych, nieco droższych propozycji.

lajt mobile 10 GB

lajt mobile logotyp

Zaraz za podium melduje się lajt mobile i jego pakiet za 19,99 zł (No Limit M). Co jednak oferuje lajt za niecałe 20 zł? Nielimitowane rozmowy i SMS-y (minuty, SMS-y oraz MMS-y) do wszystkich krajowych sieci komórkowych, a do tego 10 GB Internetu LTE. Najlepsza oferta do 20,00 zł?

Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 29 zł. To naturalnie abonament bez telefonu.

Virgin Mobile 20 GB

Virgin Mobile nowy logotyp

Kolejny abonament bez telefonu, tym razem od Virgin Mobile. Tania i niezła oferta. Za 20 zł zapewnia nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych, a także (w tej cenie) 20 GB Internetu LTE. Virgin Mobile zapewnia ponadto darmowy roaming UE, a jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 30 zł. Virgin Mobile opiera się na infrastrukturze sieci Play.

Pakiet S to następca (zmiana w ofercie Virgin Mobile na przełomie czerwca i lipca 2023 roku) udanego i lubianego elastycznego abonamentu, który zachował umowę na czas nieokreślony. Bardzo dobra relacja jakości do ceny – jest to najtańszy abonament komórkowy VM.

Premium Mobile 30 GB

Następna oferta (Freedom2) zapewniająca kompleksowe usługi no limit. Szczegóły oferty? Jeżeli potrzebujesz nielimitowanych połączeń również na numery stacjonarne i/lub MMS-y bez limitów, to świetnie trafiłeś! Za 24,70 zł dostaniesz to wszystko oraz znacznie większy pakiet internetowy niż w Freedom1, którego wielkość wynosi aż 30 GB Internetu.

Opłata aktywacyjna rzędu 29 zł została obecnie zawieszona i nic nie kosztuje. Znakomity i tani abonament komórkowy!

INEA 20 GB

INEA logotyp

W rankingu znalazło się także miejsce dla nowego bezterminowego abonamentu INEA. Za 24,90 zł dostaniesz nielimitowane połączenia (rozmowy i SMS-y i MMS-y) w kraju i za granicą (roaming UE) oraz aż 20 GB transferu w Polsce.

W UE paczka danych wynosi 4,4 GB w roamingu – jak na obecność limitu GB Internetu jest to i tak bardzo dużo, zwłaszcza w tej cenie. Promocyjna opłata aktywacyjna to obecnie 0 zł.

Plush 15 GB na start

plush logotyp

Plush przed wakacjami 2022 wrócił do poprzedniej kwoty 25 zł. Dostaniesz tu nielimitowane usługi krajowe (również w roamingu UE, czego brak u większości poprzedników), zwiększający się transfer danych wraz ze stażem u operatora (15 GB na start), a także rabaty dla duetów i wiele innych, w tym np. pakiet social media. Najlepszy abonament na rynku? Całkiem możliwe!

Ten tani abonament telefoniczny ma znakomity stosunek jakości do ceny oferty!

nju mobile 20 GB na start

nju mobile logotyp

Przejdźmy do innego operatora. Oferta od nju mobile „Wszystko” jest bardzo zbliżona do wcześniejszego Plusha, kosztuje jednak nieco więcej – opłata miesięczna to 29 zł. Jednak również i ona zapewnia bardzo atrakcyjne warunki umowy dla dwojga (dodatkowy numer kosztuje tylko 9 zł), także zwiększający się z czasem transfer z 20 do 60 GB, darmowy roaming i brak opłaty aktywacyjnej. Nie brakuje tu nielimitowanych rozmów, SMS-ów itd.

Bardzo dobry wybór! W ramach tej oferty na abonament bez telefonu jest też naturalnie bezterminowa umowa. Nie jest to najtańsza, ale dla wielu najlepsza oferta GSM do 30 zł.

Premium Mobile 45 GB

Kolejny tani abonament telefoniczny bez długoterminowej umowy od tego operatora. Tym razem jest to plan mobilny Freedom3, który po ostatniej aktualizacji przez tego wirtualnego operatora zyskuje w sumie aż 45 gigabajtów miesięcznie! Usługi głosowe i tekstowe bez dodatkowych opłat. To dla wielu najlepszy abonament od wirtualnych operatorów GSM!

Opłata miesięczna wynosi nieco mniej od 30 zł, a jednorazowy koszt aktywacyjny został w promocji zredukowany do zera.

lajt mobile 60 GB

lajt mobile logotypNastępny niedrogi abonament komórkowy lajt mobile! Teraz jest co prawda droższy (np. jeszcze w 2020 roku znalazłby się znacznie wyżej, bowiem kosztował wtedy 19,99 zł), ale został wzbogacony o nieporównywalnie większy transfer danych. Dostaniesz tu nielimitowane usługi w kraju i aż 60 GB transferu danych w cenie 29,99 zł! Tyle wynosi opłata miesięczna za ten tani abonament. Najlepszy abonament od tego operatora.

Umowa jest oczywiście bezterminowa, a aktywacja wynosi 29 zł.

Najtańszy abonament komórkowy – podsumowanie

Nasz ranking abonamentów z samą kartą SIM (sama oferta; telefon komórkowy należy kupić osobno) i umową na czas nieokreślony (bezterminowa umowa) jest zdominowany przez polskich operatorów wirtualnych. Szczególnie licznie wyróżniają się sieci Vectra, sieci OTVARTA, Premium Mobile oraz lajt mobile. Oferują one najtańszy abonament telefoniczny GSM oferujący nielimitowane rozmowy, spory transfer GB danych, wiadomości bez limitu SMS i MMS, gdzie umowa podpisywana jest na czas nieokreślony (umowa bezterminowa na ile chcesz!).

Dla wielu właśnie jedna z ich propozycji może stanowić najkorzystniejszy abonament telefoniczny. Nawet ich najtańsze oferty zapewniają m.in. nielimitowane połączenia głosowe i nielimitowane SMS-y. W wielu przypadkach w ramach abonamentu dostaniesz także wiadomości MMS no limit i całkiem spore pakiety Internetu.

Musisz jednak pamiętać, że zakup telefonu nie jest tu możliwy – w tych atrakcyjnych i tanich abonamentach oferowana jest sama karta SIM bez urządzenia. Blisko top 10 znajdują się też propozycje m.in. Red Bull Mobile czy T-Mobile Polska, ale ten ostatni ma abonamenty na minimum 6 miesięcy.

Najpopularniejsze telefony 2023:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

4.6/5 - (58 votes)
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Otvarta to super sieć i nie wyobrażam sobie by zabrakło ich w tym zestawieniu. Abonamenty super ale internet mobilny też śmiga super.

przenosiłem ostatnio numer do sieci Otvarta, wszystko odbyło się błyskawicznie i bez wychodzenia z domu :)

no to fakt, działają sprawnie, u mnie kurier był z umową już po 2 dniach :) no i fajnie, ze opłata aktywacyjna taka niska ( 24 zł płaciłam).

pod kątem ceny i jakości usług Otvarta nie ma sobie równych.

ja mam abonament w sieci Otvarta, podpisałam umowę na czas nieokreślony z 30 dniowym okresem wypowiedzenia, wiec jako klientka sama decyduje o tym ile czasu tu spędzę :) a jestem już 2 lata i ani myslę o zmianach, nigdy wcześniej nie płaciłam tak niewiele za tak dobrą jakość usług.

też jestem abonamentem Otvartej. narzekać nie mogę dostałem tu o wiele lepsze warunki niż w poprzedniej siecfi, w której spędziłem ponad 10 lat.

czy chodzi o Orange – kupiłem u nich neta na kartę za 5 zł ale nie o to w tym chodzi. Po 15 latach w Orange wczesniej IDEA PL poprosiłem o skonfugurowanie telefonu. Panienka w salonie zblazowana jak gimbuska w niedzielny ranek zażadała ode mnie 60 zł za konfiguracje. po 15 latach cos mi się należy od firmy – powiedziała że nic nie ma za darmo !

ja od kilkuy miesiecy mam abonament w sieci Otvarta. polecam, szybka aktywacja usług, umowa na czas nieokreślony.

Otvarta zdecydowanie króluje w tym zestawieniu :)

A czemu w zestawieniu brakuje Orange Flex? Za 25 zł jest wszystko to co Plushu + WiFi Calling, dodatkowa karta SIM za darmo i wiele innych ciekawych dodatków.

A PLUS jest taki słaby, że nic nie oferuje ?

Osobiście polecam premium mobile, gdzie abonament w cenie 20zł to praktycznie wszystko bez limitu, a umowa na ile chcesz.

marny zasięg mają

Virgin Mobile – Plan 1_24M jest umową z lojalką na 24 miesiące, więc w ogóle nie powinna znaleźć się w tym zestawieniu, bo jest niezgodna z założeniami zestawienia.

Rzeczywiście, miał tam być bezterminowy wariant abonamentu VM za 19 zł z 3 GB transferu. Dziękujemy za spostrzegawczość ;)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.
porównaj oferty - komórkomat
Oszczędź nawet 50% na rachunkach za telefon
Porównaj oferty 21 operatorów