Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Najtańszy bezterminowy abonament – ranking TOP 10 ofert

avatar
18
grafika firmy Premium Mobile przedstawiająca siedzącą kobietę patrzącą na smartfona trzymającego w dłoni

Interesuje Cię tani abonament z umową na czas nieokreślony? W praktyce oznacza on, że możesz zrezygnować z usług operatora komórkowego w każdej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Jest to niemal tak wygodne, jak w przypadku ofert na kartę, kiedy w zasadzie w każdej chwili możesz wyrzucić kartę SIM do kosza na śmieci. Dodatkowo, abonament komórkowy oferuje często dodatkowe bonusy, jak np. zwiększający się transfer wraz ze stażem u operatora czy atrakcyjne warunki dla dwojga. Możesz też liczyć na nielimitowane rozmowy i SMS-y. Co jeszcze?

Tani abonament bez długoterminowej umowy – porównanie ofert

Nie braliśmy pod uwagę wszystkich ofert zawieranych na czas nieokreślony – ograniczyliśmy się do pakietów, które zapewniają użytkownikom:

  • nielimitowane połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych,
  • nielimitowane SMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych,
  • >10 GB pakietu internetowego,
  • umowę na czas nieokreślony,
  • abonament bez telefonu.

Chcesz poznać najlepsze oferty komórkowe na Twój telefon?
Przeczytaj ranking ofert komórkowych

Tym samym w zestawieniu brakuje najtańszych propozycji, których ceny oscylują nawet wokół 10 zł. W zamian dostajemy jednak oferty na abonament komórkowy, które gwarantują wygodne i bezstresowe użytkowanie.

Poniżej 10 najtańszych abonamentów spełniających powyższe wymagania. Który abonament bezterminowy mający m.in. nielimitowane rozmowy i SMSy jest najtańszy? Ceny abonamentu nie przekraczają 30 zł na miesiąc! Uwaga – telefony komórkowe do kupienia oddzielnie. Oto najlepsze i najtańsze abonamenty komórkowe na rynku w 2024 roku!

najtańszy abonament OTVARTA 21 GB

Najtańszy abonament bez telefonu na rynku spełniający powyższe wymagania pochodzi od sieci OTVARTA. Szczegóły oferty? Za jedyne 18,99 złotych miesięcznie nielimitowane usługi w kraju (no limit na komórkowe i stacjonarne, SMS-y, ale bez MMS-ów) i 21 GB transferu danych 5G! To najtańsza oferta OTVARTA spełniająca nasze wyżej wymienione wymogi. Ten wirtualny operator GSM proponuje też pakiety z jeszcze większym Internetem, ale w umowie na 24 miesiące. Możliwe oczywiście przeniesienie numeru (jak do innych operatorów).

Czas trwania umowy – na ile chcesz, a więc jest ona bezterminowa. Aktywacja wynosi zaś 24 złotych.

Najtańszy abonament Premium Mobile 15 GB

Dobrze znana nam oferta, która na rynku istnieje w niezmienionej postaci już od lipca 2016. Freedom1 za 19,90 złotych miesięcznie zapewnia 10 GB Internetu LTE, ale wymaga uiszczenia jednorazowej opłaty aktywacyjnej w wysokości 29 złotych. Jest to (prawie) najniższy abonament PM.

Reszta usług na tym samym poziomie (nie licząc braku nielimitowanych połączeń na numery stacjonarne) co w przypadku m.in. abonamentu Virgin Mobile za 20 złotych. To najtańszy abonament komórkowy spełniający powyższe założenia.

Najtańszy abonament Vectra 30 GB

Kolejne miejsce zajmuje w naszym rankingu abonamentów zajmuje najtańszy abonament telefoniczny z nielimitowanymi usługami! To pakiet BEZLIMIT 30GB od Vectry, która znana jest głównie z innego rodzaju usług telekomunikacyjnych (Internet, TV). Za niecałe 20 zł otrzymasz no limit i 30 GB transferu! W ramach roamingu UE jest to z kolei niema 10 gigabajtów Dla wielu będzie to najlepsza oferta!

Połączenia głosowe i tekstowe w kraju i za granicą (darmowy roaming UE!) są nielimitowane, a do pierwszego rachunku operator zażąda jednorazowej opłaty aktywacyjnej wynoszącej symboliczne 1 zł. Jest to najmniejszy abonament jedynie pod względem ceny, bo wcale nie jest gorszy od następnych, nieco droższych propozycji.

Najtańszy abonament Premium Mobile 30 GB

Następna oferta (Freedom2) zapewniająca kompleksowe usługi no limit. Szczegóły oferty? Jeżeli potrzebujesz nielimitowanych połączeń również na numery stacjonarne i/lub MMS-y bez limitów, to świetnie trafiłeś! Za 24,70 złotych dostaniesz to wszystko oraz znacznie większy pakiet internetowy niż w Freedom1, którego wielkość wynosi aż 30 GB Internetu.

Opłata aktywacyjna rzędu 29 złotych została obecnie zawieszona i nic nie kosztuje. Znakomity i tani abonament komórkowy!

Najtańszy abonament lajt mobile 30 GB

Zaraz za podium melduje się lajt mobile i jego pakiet za równe 20 zł (obecny Plan M, dawny No Limit M). Co jednak oferuje lajt za niecałe 20 złotych? Nielimitowane rozmowy i SMS-y (minuty, SMS-y oraz MMS-y) do wszystkich krajowych sieci komórkowych, a do tego aż 30 GB Internetu 5G. Najlepsza oferta do 20,00 złotych? I tak, i nie – od 5. miesiąca przestaje obowiązywać promocyjna cena, a rachunki wyniosą 30 złotych miesięcznie.

Jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 29 złotych. To naturalnie abonament bez telefonu.

Najtańszy abonament Virgin Mobile 20 GB

Kolejny abonament bez telefonu, tym razem od Virgin Mobile. Tania i niezła oferta. Za 20 złotych zapewnia nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych, a także (w tej cenie) 20 GB Internetu LTE. Virgin Mobile zapewnia ponadto darmowy roaming UE, a jednorazowa opłata aktywacyjna wynosi 30 złotych. Virgin Mobile opiera się na infrastrukturze sieci Play.

Pakiet S to następca (zmiana w ofercie Virgin Mobile na przełomie czerwca i lipca 2023 roku) udanego i lubianego elastycznego abonamentu, który zachował umowę na czas nieokreślony. Bardzo dobra relacja jakości do ceny – jest to najtańszy abonament komórkowy VM.

Najtańszy abonament INEA 20 GB

W rankingu znalazło się także miejsce dla nowego bezterminowego abonamentu INEA. Za 24,90 złotych dostaniesz nielimitowane połączenia (rozmowy i SMS-y i MMS-y) w kraju i za granicą (roaming UE) oraz aż 20 GB transferu w Polsce.

W UE paczka danych wynosi aż 4,77 GB w roamingu – jak na obecność limitu GB Internetu jest to i tak bardzo dużo, zwłaszcza w tej cenie. Promocyjna opłata aktywacyjna to obecnie 0 złotych.

Najtańszy abonament Plush 15 GB na start

Plush przed wakacjami 2022 wrócił do poprzedniej kwoty 25 złotych. Dostaniesz tu nielimitowane usługi krajowe (również w roamingu UE, czego brak u większości poprzedników), zwiększający się transfer danych wraz ze stażem u operatora (15 GB na start), a także rabaty dla duetów i wiele innych, w tym np. pakiet social media. Najlepszy abonament na rynku? Całkiem możliwe!

Ten tani abonament telefoniczny ma znakomity stosunek jakości do ceny oferty!

Najtańszy abonament nju mobile 60 GB na start

Przejdźmy do innego operatora. Oferta od nju mobileWszystko” jest bardzo zbliżona do wcześniejszego Plusha, kosztuje jednak nieco więcej – opłata miesięczna to 29 złotych. Jednak również i ona zapewnia bardzo atrakcyjne warunki umowy dla dwojga (dodatkowy numer kosztuje tylko 9 złotych), także zwiększający się z czasem transfer – uwaga – z 60 do aż 180 GB, darmowy roaming i brak opłaty aktywacyjnej. Nie brakuje tu nielimitowanych rozmów na numery komórkowe i telefony stacjonarne, SMS-ów itd.

Bardzo dobry wybór! W ramach tej oferty na abonament bez telefonu jest też naturalnie bezterminowa umowa. Nie jest to najtańsza, ale dla wielu najlepsza oferta GSM do 30 złotych miesięcznie!

Najtańszy abonament Premium Mobile 45 GB

Kolejny tani abonament telefoniczny bez długoterminowej umowy od tego operatora. Tym razem jest to plan mobilny Freedom3, który po ostatniej aktualizacji przez tego wirtualnego operatora zyskuje w sumie aż 45 GB Internetu miesięcznie! Usługi głosowe i tekstowe bez dodatkowych opłat. To dla wielu najlepszy abonament od wirtualnych operatorów GSM!

Opłata miesięczna wynosi nieco mniej od 30 złotych, a jednorazowy koszt aktywacyjny został w promocji zredukowany do zera. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony (= bezterminowa umowa).

Najtańszy abonament lajt mobile 60 GB

Następny niedrogi abonament komórkowy lajt mobile! Teraz jest co prawda droższy (np. jeszcze w 2020 roku znalazłby się znacznie wyżej, bowiem kosztował wtedy 19,99 zł), ale został wzbogacony o nieporównywalnie większy transfer danych. Dostaniesz tu nielimitowane usługi w kraju i aż 60 GB transferu danych w cenie 30 złotych! Tyle wynosi opłata miesięczna za ten tani abonament. Plan L z darmowym roamingiem UE to najlepszy abonament od tego operatora.

Połączenia na telefony stacjonarne i komórkowe oraz SMS-y i MMS-y są bez limitów. Umowa jest oczywiście bezterminowa, a aktywacja wynosi 29 złotych.

Najtańszy abonament komórkowy – podsumowanie

Nasz ranking abonamentów z samą kartą SIM (sama oferta; telefon komórkowy należy kupić osobno) i umową na czas nieokreślony (bezterminowa umowa) jest zdominowany przez polskich operatorów wirtualnych. Szczególnie licznie wyróżniają się sieci Vectra, sieci OTVARTA, Premium Mobile oraz lajt mobile. Oferują one najtańszy abonament telefoniczny GSM oferujący nielimitowane rozmowy, spory transfer GB danych, wiadomości bez limitu SMS i MMS, gdzie umowa podpisywana jest na czas nieokreślony (umowa bezterminowa na ile chcesz!).

Dla wielu właśnie jedna z ich propozycji może stanowić najkorzystniejszy abonament telefoniczny. Nawet ich najtańsze oferty zapewniają m.in. nielimitowane połączenia głosowe i nielimitowane SMS-y. W wielu przypadkach w ramach abonamentu dostaniesz także wiadomości MMS no limit i całkiem spore pakiety Internetu.

Musisz jednak pamiętać, że zakup telefonu nie jest tu możliwy – w tych atrakcyjnych i tanich abonamentach oferowana jest sama karta SIM bez urządzenia. Blisko top 10 znajdują się też propozycje m.in. Red Bull Mobile czy T-Mobile Polska, ale ten ostatni ma abonamenty na minimum 6 miesięcy.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ
PORÓWNAJ OFERTY

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Najtańsze oferty abonamentu bezterminowego na telefon komórkowy oferują tacy operatorzy, jak OTVARTA, Premium Mobile, Vectra czy lajt mobile. Dostaniesz w ich ofercie pakiety w kwocie do 20 złotych miesięcznie, które oferują naprawdę dobre warunki umowy.
Umowa bezterminowa na abonament komórkowy to nic innego, jak umowa na czas nieokreślony. Oznacz to, że nie musisz być klientem danego operatora przez 12, 24 czy nawet 36 miesięcy, ale możesz zrezygnować z jego usług w każdej chwili bez podania przyczyny.
Oprócz możliwości przejścia do konkurencyjnej sieci komórkowej - i to w każdej chwili - najlepsze abonamenty komórkowe oferują też nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, a także pokaźny transfer danych w telefonie. W niektórych przypadkach zyskasz też darmowy roaming UE (RLAH - roam like at home).

star ocena
4.6/5 - (66 votes)
Czy ten artykuł był pomocny? Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Oceń artykuł poniżej
Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie crossmobile za 9.99. Sms i mms full. Połączenia full komórki do wszystkich + stacjonarne. 12 gb na miech i socjalne za free.

Otvarta to super sieć i nie wyobrażam sobie by zabrakło ich w tym zestawieniu. Abonamenty super ale internet mobilny też śmiga super.

przenosiłem ostatnio numer do sieci Otvarta, wszystko odbyło się błyskawicznie i bez wychodzenia z domu :)

no to fakt, działają sprawnie, u mnie kurier był z umową już po 2 dniach :) no i fajnie, ze opłata aktywacyjna taka niska ( 24 zł płaciłam).

pod kątem ceny i jakości usług Otvarta nie ma sobie równych.

ja mam abonament w sieci Otvarta, podpisałam umowę na czas nieokreślony z 30 dniowym okresem wypowiedzenia, wiec jako klientka sama decyduje o tym ile czasu tu spędzę :) a jestem już 2 lata i ani myslę o zmianach, nigdy wcześniej nie płaciłam tak niewiele za tak dobrą jakość usług.

też jestem abonamentem Otvartej. narzekać nie mogę dostałem tu o wiele lepsze warunki niż w poprzedniej siecfi, w której spędziłem ponad 10 lat.

czy chodzi o Orange – kupiłem u nich neta na kartę za 5 zł ale nie o to w tym chodzi. Po 15 latach w Orange wczesniej IDEA PL poprosiłem o skonfugurowanie telefonu. Panienka w salonie zblazowana jak gimbuska w niedzielny ranek zażadała ode mnie 60 zł za konfiguracje. po 15 latach cos mi się należy od firmy – powiedziała że nic nie ma za darmo !

ja od kilkuy miesiecy mam abonament w sieci Otvarta. polecam, szybka aktywacja usług, umowa na czas nieokreślony.

Otvarta zdecydowanie króluje w tym zestawieniu :)

A czemu w zestawieniu brakuje Orange Flex? Za 25 zł jest wszystko to co Plushu + WiFi Calling, dodatkowa karta SIM za darmo i wiele innych ciekawych dodatków.

A PLUS jest taki słaby, że nic nie oferuje ?

Osobiście polecam premium mobile, gdzie abonament w cenie 20zł to praktycznie wszystko bez limitu, a umowa na ile chcesz.

marny zasięg mają

Virgin Mobile – Plan 1_24M jest umową z lojalką na 24 miesiące, więc w ogóle nie powinna znaleźć się w tym zestawieniu, bo jest niezgodna z założeniami zestawienia.

Rzeczywiście, miał tam być bezterminowy wariant abonamentu VM za 19 zł z 3 GB transferu. Dziękujemy za spostrzegawczość ;)

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.