Pomoc Dodaj telefon Karta SIM icon add sim family icon triangle down icon settings icon filters icon filters-2 icon edit pen icon smartphone icon net phone icon net home

Jak zarejestrować kartę Play?

grafika firmy Play przypominająca o obowiązkowym rejestrowaniu kart SIM

Ostatnia aktualizacja: 2024-03-07

Jak można zarejestrować kartę SIM Play? Jeżeli uważasz, że w 2024 roku wymagana jest wizyta w salonie operatora Play lub innym stacjonarnym punkcie sprzedaży, to się mylisz! Oto kilka sposobów na zarejestrowanie karty SIM w sieci Play.

Rejestracja karty SIM – wstęp

Po co rejestrować numer karty SIM? Nie jest to widzimisię operatorów komórkowych.

Rejestracja numeru stała się obowiązkowa dla każdej nowej karty SIM od 25 lipca 2016 roku. Posiadacze wcześniej zakupionych numerów również musieli dokonać ich rejestracji, a ostateczny termin został ustalony na 1 lutego 2017 r. Od tego dnia wszystkie niezarejestrowane numery zostały wyłączone przez operatorów komórkowych.

100 zł za zarejestrowanie numeru w Play i Red Bull Mobile

Nikt jednak nie lubi nakazów i zakazów, stąd sieci GSM próbowały zachęcić do rejestracji kart prepaid różnymi bonusami czy promocjami. Wszystko po to, aby zdążyć przed 1 lutym 2017 r. Play oferował początkowo 100, a nawet 500 złotych za rejestrację numeru (także w Red Bull Mobile) – ekstra środki można było wykorzystać przez 30 dni. Następnie rejestrujący swój numer mogli wziąć udział w konkursie, którego stawką był wówczas najnowszy iPhone 7. Warto było wyrobić się z rejestracją karty SIM na czas!

iPhone 7 w Play

Również obecnie za zakup startera Play i jego rejestrację otrzymasz bonus GB na start.

Tak czy siak, trzeba się dostosować i zarejestrować swój numer komórkowy na kartę. To proste jak drut: zarejestrowanego numeru na kartę (aktywny numer) możesz korzystać, z niezarejestrowanego – nie. Obecnie naturalnie dotyczy to tylko nowych starterów i nie tylko w Play, ale także np. w T-Mobile Polska, Orange Polska i wszystkich innych sieci GSM.

Rejestracja karty SIM u polskich operatorów

Jak zarejestrować kartę SIM Play?

Istnieje kilka sposobów na rejestrację numeru w fioletowej sieci komórkowej. Nie jesteś skazany na wizytę w salonie Play! Istnieje możliwość rejestracji numeru na wiele sposobów.

Przykładowa oferta na kartę w sieci Play:

Jak zarejestrować kartę SIM Play stacjonarnie?

Oczywiście możesz udać się do najbliższego lub jakiegokolwiek salonu Play, gdzie możesz kupić starter i załatwić wszelkie formalności. Pracownik Play pobierze od Ciebie dane osobiste, tj. numer PESEL, imię i nazwisko, potwierdzi także numer karty SIM, która ma zostać zarejestrowana. W tym celu potrzebny Ci będzie dowód osobisty lub paszport. Przyjdź do salonu – lub innego punktu rejestracji – z kartą SIM. A o jakich punktach mowa?

Ten sam dokument tożsamości będzie Ci potrzebny w innych punktach sprzedaży starterów Play. Należą do nich m.in. Placówki Poczty Polskiej, Ruch, Inmedio, Relay, Kolporter, Świat Prasy, wszelkie Komisy GSM i z akcesoriami do telefonów, sklepy sieci Żabka, Auchan, stacje benzynowe BP, Shell, Neonet, Media Star, Textil market, Loombard, Delikatesy Kubik, MyCenter – sklepy AGD RTV, AB Foto i inne punkty partnerskie – wszędzie tutaj możesz zarejestrować numer na kartę w Play!

A czy da się zarejestrować kartę SIM Play bez wychodzenia z domu? Czy da się to zrobić online?

Jak zarejestrować kartę SIM Play online?

Nie musisz wychodzić z domu, aby zarejestrować numer Play! Dostępne są przynajmniej 2 bardzo wygodne metody rejestracji.

Rejestracja karty SIM w aplikacji Play24

Play rejestracja numeru Play24

Przez pewien czas było to możliwe dzięki usłudze Play Online, a od całkiem niedawna, bo od pierwszej połowy czerwca 2023 roku, możesz tego dokonać w aplikacji fioletowego operatora! Jak zarejestrować kartę SIM Play online?

Obecnie możesz nie tylko zarejestrować, ale także kupić numer (starter) w aplikacji mobilnej Play24! Wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu. Warunek jest jeden – należy mieć zaktualizowaną aplikację do najnowszej wersji. Jest ona oczywiście darmowa i możliwa do pobrania ze Sklepu Play i AppStore.

Aby zarejestrować kartę SIM Play online (w aplikacji Play24) wystarczy wejść w zakładkę Wybierz ofertę na kartę i następnie kliknąć Zarejestruj. Do wyboru masz jeden z trzech pakietów no limit na kartę. Po wybraniu jednej z nich wybierz swój nowy numer telefonu komórkowego spośród 20 różnych wariantów. Gdy już to zrobisz, dokonaj jego rejestracji za pomocą Moje ID lub kuriera przy odbiorze karty.

No właśnie – mimo, że w aplikacji Play24 wszystko odbywa się błyskawicznie, to i tak musisz poczekać na dostawę karty SIM Play. Jeżeli jednak wybierzesz potwierdzenie swoich danych osobistych drogą elektroniczną (Moje ID), to do wyboru masz nie tylko kuriera, ale także Paczkomaty i inne punkty odbioru. Znakomicie!

Rejestracja karty SIM w aplikacji bankowej

A możesz korzystasz z bankowości mobilnej? Jeżeli jesteś klientem np. Banku Millenium, to możesz w jego apce zarejestrować kartę SIM Play! Jak to zrobić?

Wejdź do aplikacji Millenium, a następnie wybierz z menu w lewym górnym rogu opcję Usługi dodatkowe. Na samym dole rozwiniętej listy znajdziesz pole Zarejestruj kartę SIM. Teraz należy wypełnić formularz rejestracyjny (imię, nazwisko i PESEL powinien być już uzupełniony z automatu). Wpisz numer telefonu i karty SIM, a także operatora.

No właśnie – klienci Banku Millenium mogą zarejestrować nie tylko nr Play, ale i Heyah, nju mobile, Orange, Plusa, T-Mobile Mobile, Vikings i Virgin Mobile!

Jak zarejestrować kartę SIM Play? Podsumowanie

Rejestracja karty SIM u operatora komórkowego Play jest szybka i łatwa. Ba – nie musisz nawet wychodzić z domu do salonu Play czy innego stacjonarnego punktu sprzedaży starterów, jak np. w Placówkach Poczty Polskiej!

Zamów nowy numer telefonu i zarejestruj kartę SIM Play w aplikacji mobilnej Play24! Odtąd wystarczy tylko poczekać na dostawę karty przez kuriera czy np. do Paczkomatu.

Z tego artykułu dowiedziałeś się:

  • Jak zarejestrować kartę SIM w Play?
  • Jak przebiega rejestracja karty SIM w Play?
  • Gdzie zarejestrujesz nowy numer w Play?
  • Czy można zarejestrować kartę SIM w Play online?

Najpopularniejsze telefony komórkowe w 2024 roku:

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Tak. Jeżeli chcesz nowy numer na kartę (prepaid) fioletowego operatora komórkowego, to - podobnie jak w innych sieciach GSM - musisz go wpierw zarejestrować.
Obowiązkowa rejestracja nowych numerów na kartę (prepaid) stała się obowiązkowa od 25 lipca 2016 roku. Właściciele wcześniej używanych numerów na kartę mieli czas na ich rejestrację do 1 lutego 2017 roku.
Kartę SIM sieci Play możesz zarejestrować stacjonarnie, np. w salonie operatora lub online. W tym drugim przypadku możesz skorzystać choćby z aplikacji mobilnej Play24 lub aplikacji Banku Millenium.

Jesteśmy w Google News - obserwuj nas i bądź na bieżąco!

5/5 - (7 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nie wychodząc z domu nie zarejestrujesz karty (STARTERA) za darmo. Chcesz szybko zarejestrować?. Podpisz umowę na 30 dni za 30 zł

Właściciel serwisu komorkomat.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze użytkowników.