Ranking ofert komórkowych – Maj 2016

8

W ciągu kilku ostatnich tygodni wprowadziliśmy na Komórkomacie sporo większych i mniejszych zmian oraz usprawnień. Najważniejszym celem, który sobie założyliśmy było ułatwienie użytkownikom korzystania zarówno z samego serwisu, jak i systemu filtrów. Zdecydowaliśmy się kompletnie przebudować stronę główną, na której znajdziecie teraz wszystkie najważniejsze elementy dostępne w naszej porównywarce. Poprawiliśmy także dział z opiniami, dzięki czemu możecie w łatwiejszy sposób dowiedzieć się co sądzą klienci o swoich operatorach. Przebudowie uległ również wygląd ofert, dzięki czemu stały się bardziej przejrzyste i łatwiejsze w interpretacji. W związku z tą zmianą, wszystkie dodatkowe informacje dotyczące konkretnego wariantu (dostępne telefony, szczegóły oferty i dodanie do porównania) przenieśliśmy pod logo operatora po lewej stronie – tak jak widać na na obrazku poniżej.

Wzór ofert Komórkomat

Szczegółowe informacje o danej ofercie i dostępnych w niej telefonach znajdziecie teraz po lewej stronie pod logiem operatora.

Sytuacja na rynku GSM nieustannie się zmienia i pojawia się coraz więcej nowych operatorów, warto więc znać aktualne trendy i przede wszystkich ceny ofert. W kwietniu powitaliśmy na Komórkomacie Premium Mobile – nowego wirtualnego operatora, którego propozycje wydają się atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób zainteresowanych ofertami bez limitów (zwłaszcza ze sporym pakietem internetowym i niską ceną). W naszym majowym rankingu postanowiliśmy się natomiast skupić na najkorzystniejszych ofertach w kwocie do 30 zł miesięcznie, które zawierać będą nielimitowane minuty (przynajmniej na telefony komórkowe) i SMS-y oraz pakiet internetowy w wysokości minimum 4 GB.

Abonament – ranking ofert maj 2016

Premium Mobile Taryfa "S"

24mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
24,48
porównaj

nju z rachunkiem z usługą "Wszystko ...

mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
29,00
porównaj

Lajtowy no limit ROZMOWY, SMS-y/MMS-y + ...

1224mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
29,99
porównaj

W maju postanowiliśmy wyróżnić ofertę od Premium Mobile, gdzie za niecałe 25 zł miesięcznie czekają na Was nielimitowane rozmowy (również na tel. stacjonarne) i SMS-y do wszystkich sieci oraz 4 GB Internetu. Premium Mobile przygotowało również kilka innych wariantów z obszerniejszym pakietem internetowym, a wszystkie je znajdziecie tutaj. Drugą pozycję zajmuje wariant od nju mobile, w ramach którego do końca września czeka na Was aż 10 GB Internetu (zamiast standardowych 2 GB). Kolejny na liście jest Lajt Mobile z ofertą „Lajtowy no limit”, której koszt to 29,99 zł miesięcznie – zarówno przy umowie bezterminowej jak i na 12 oraz 24 miesiące.

Mix – ranking ofert maj 2016

JA + MIX

18mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
50,00
porównaj

JA + MIX elastyczny

2436mies.
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
12 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
60,00
porównaj

Formuła MIX M

24mies.
MINUTY
300
SMS
bez
limitu
INTERNET
4 GB
MIESIĘCZNIE MIES.
40,00
porównaj

Jak to zapewne zdążyliście zauważyć w wypadku ofert mix, ciężko znaleźć atrakcyjne pakiety mieszczące się w danych przedziałach cenowych. Sami operatorzy zdają się również powoli rezygnować z nich na rzecz abonamentu czy pakietów na kartę. Aktualnie najatrakcyjniejsze w tej kategorii wydają się oferty sieci Plus, a konkretnie Ja + Mix oraz Ja + Mix Elastyczny, gdzie na zainteresowane osoby czekają nielimitowane połączenia na komórki i SMS-y oraz 4 GB pakietu internetowego – to wszystko w wariancie z telefonem lub bez. Trzecia pozycja należy w tym miesiącu do Play Formuła Mix, gdzie oferuje się nam nielimitowane SMS-y, 2 GB Internetu oraz 200 minut do wszystkich sieci.

Na kartę – ranking ofert maj 2016

Rozmowy i SMS-y bez limitu do ...

31
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
50 GB
CENA PAKIETU
25,00
porównaj

starter 5 + usługa "Wszystko komórkowe ...

30
372 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
29,00
porównaj

#BezLimitu

30
365 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
29,00
porównaj

Jeśli chodzi o pakiety bez limitu na kartę, to od kilku miesięcy króluje tutaj niepodzielnie Orange, które dla osób przenoszących numer z innej sieci przygotowało aż 14 GB pakietu internetowego miesięcznie. Drugą pozycję zajmuje tym razem nju mobile, gdzie do 30 września mamy do dyspozycji 10 GB Internetu miesięcznie (zamiast standardowych 2 GB). Nasze zestawienie nie mogłoby się również obejść bez jednej z najlepszych ofert na rynku, a mianowicie pakietu BezLimitu od Virgin Mobile – czyli nielimitowanych rozmów na komórki i telefony stacjonarne oraz 4 GB pakietu internetowego (dla przenoszących numer wynosi on 5 GB). Wypada również wspomnieć o nowych pakietach od Plusha, które wystartowały 22 kwietnia – oto najkorzystniejszy z nich:

Rozmowy, SMS-y bez limitu i Internet

30
385 dni
MINUTY
bez
limitu
SMS
bez
limitu
INTERNET
10 GB
CENA PAKIETU
29,00
porównaj

Czy Plush podbije tą ofertą rynek pakietów na kartę? Wyraźnym mankamentem jest w tym wypadku brak darmowych rozmów na telefony stacjonarne. Warto również zauważyć, że 10 GB pakietu internetowego to promocja ważna aktualnie do 31 lipca (standardowo w tym pakiecie otrzymujemy 5 GB). Otrzymaliśmy jednak informację, że bonusowe gigabajty będą najprawdopodobniej przedłużone na kolejny okres.

avatar
 • GhostVoice

  Zgodnie z regulaminem, promocja w Plushu ma trwać do 1 lipca. :)

 • Tellerka

  Link z orange przenosi do oferty z 8GB. I wyraźnie jest napisane, że nie obejmuje MMS. Czyli wg. Taryfy, płatne extra. Jak w innych super ofertach?

  • W omawianej ofercie na kartę klienci otrzymują miesięcznie 14 GB pakietu internetowego (8 GB standardowo + 6 GB za każdorazowe doładowanie kwotą 30 zł), wszystkie informacje znajdują się pod ikonką „Rozwiń szczegóły oferty” pod logo operatora po lewej stronie. Pakiet obejmuje również nielimitowane połączenia na numery komórkowe i stacjonarne oraz SMS-y bez limitu. Pozostałe pakiety Orange możesz znaleźć tutaj: https://komorkomat.pl/na-karte/?&min=bez%20limitu&sms=bez%20limitu&op=%5B376%5D

 • Rafal LJS

  Mieszkam w uk. Chciałbym mieć tu polski abonament. Jaka oferta była by dla osób mieszkających w Unii Europejskiej najlepsza?

 • www

  ja mam w PL spoko taryfę abonamentową bez zwyżek od t-mobile, nie wiem jak to działa za granicę, ale mnie się mega opłaca.

 • Bogdan

  Ja mam w orange internet LTE max prędkość 3Mb/s i nie mogę reklamować ani się odwołać Taka firma!

 • realista

  Większość tych ofert dotyczy osób przenoszących numer. A to jest dyskryminacja klientów lojalnych i łapanie za wszelką cenę nowych, podczas gdy starzy uciekną do innych łapaczy. Byle był ruch w interesie i można sobie przyznać premie za złapanie nowych klientów, choć ich realna ilość być może nawet się zmniejszy.

Wybrane oferty: